Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2006, 22:48   #141
Nemesis
Veteran

Član od: 29.11.2005.
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Citat:
Sarmatian kaže:
Ali ne znam da li ima odbrane od intelligence drain-a...
Ne znam napamet, ali mislim da je cleric imao neki spell 4 ili 5 nivoa koji moze da zastiti od drainovanja.
Nisam siguran... nisam koristio jer je summon animals vrsio posao.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 23:59   #142
LoshMeeBre
Starosedelac

Član od: 18.2.2006.
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka

Citat:
Nemesis kaže:
Ne znam napamet, ali mislim da je cleric imao neki spell 4 ili 5 nivoa koji moze da zastiti od drainovanja.
Nisam siguran... nisam koristio jer je summon animals vrsio posao.
Nema odbrane od int draina
Negative plain protection stiti od level draina..

Nego jel neko igrao sa vise od 1im karakterom odjednom(ako ste me sad razumeli..). Znaci kreirate npr. 2 lika i koristite jos 3-4 npc-a. Ja sam cuo da moze ali ne znam kako,a bas hocu da igram sa kensai/wizardom i kensai/assasinom
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 1:14   #143
Corwin
Starosedelac

Član od: 18.1.2006.
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin

Spell se zove chaotic commands i to je priest spell 5. levela.
@LoshMeeBre
Počneš multiplejer i dodijeliš likove sebi.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 17:03   #144
LoshMeeBre
Starosedelac

Član od: 18.2.2006.
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka

Citat:
Corwin kaže:
Spell se zove chaotic commands i to je priest spell 5. levela.
Ja sam mislio da to stiti samo od dominate i chaose/confusion spellova. U svakom slucaju koliko se secam traje veoma kratko..
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2006, 17:38   #145
Corwin
Starosedelac

Da, traje jako kratko, ali štiti i od psionic blasts.
Da vas pitam nešto... Je l neko smuvao neku od riba? Jaheiru, Viconiu ili Naliu?
Stara 13.6.2006, 18:17   #146
Nemesis
Veteran

Član od: 29.11.2005.
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis

Citat:
Corwin kaže:
Da vas pitam nešto... Je l neko smuvao neku od riba? Jaheiru, Viconiu ili Naliu?
Mislim da Naliu nije moguce smuvati (osim ako nije kasnije dodat neki neoficijelni skript) vec Aerie.

S obzirom da sam do sada igrao sa good likovima nisam uzimao Viconiu u druzinu pa za nju ne znam.
A za Jaheiru sam se mnooogo nervirao zbog bug-a u skriptu koji provalis pred kraj igre.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 1:24   #147
Sarmatian
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka

Citat:
Nemesis kaže:
Mislim da Naliu nije moguce smuvati (osim ako nije kasnije dodat neki neoficijelni skript) vec Aerie.

S obzirom da sam do sada igrao sa good likovima nisam uzimao Viconiu u druzinu pa za nju ne znam.
A za Jaheiru sam se mnooogo nervirao zbog bug-a u skriptu koji provalis pred kraj igre.
Ja sam smuvao i viconiu i jaheiru. Aerie me je smarala, nisam je nikad ni vodio. Cak sam smuvao i anomena kada sam igrao sa zenskim likom .
Viconii mozes promeniti alignment u neutral u TOB-u tako da je mozes voditi i sa good likovima. Mislim da je njen romance ubedljivo najbolje odradjen. Jedino ne mozes imati reputaciji 20, jbg... Ali isplati se po meni. Ubedljivo je najbolji cleric u igri, a para ima koliko hoces tako da ta reputacija i nije tako bitna. Ja obicno imam oko 250,000 (ponekad i vise) zlatnika kad zavrsim bg2.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 10:24   #148
Corwin
Starosedelac

Citat:
Sarmatian kaže:
Viconii mozes promeniti alignment u neutral u TOB-u tako da je mozes voditi i sa good likovima.
Kako, elaboriraj malo. Ja sam je vodio sa Keldornom i par puta sam morao da učitavam poziciju jer su se njih dvoje pobili.
Stara 14.6.2006, 12:11   #149
Sarmatian
Starosedelac

Citat:
Corwin kaže:
Kako, elaboriraj malo. Ja sam je vodio sa Keldornom i par puta sam morao da učitavam poziciju jer su se njih dvoje pobili.
Eh, da. Ne mozes sa Keldornom, njih dvoje ce se uvek pobiti. Inace sa svim ostalim je sasvim ok. Odnosno mozda ce biti koskanja ali nece doci da fajte. Viconia sasvim menja pricu u TOB-u, vise nije tako nadrkana i bezobrazna, postaje otvorenija itd i ti samo lepo pricas sa njom i negde u prvoj polovini TOB-a postaje neutral. Imas na internetu i korak po korak uputstvo ako hoces da budes siguran...
Stara 14.6.2006, 13:18   #150
Corwin
Starosedelac

Što znam, kao što rekoh, par puta sam morao da učitavam, ali sam na kraju uspio da ih izguram zajedno do kraja.
Stara 14.6.2006, 18:57   #151
Shang Tsung
Veteran

Član od: 24.10.2005.
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka

"Int drain" i 'Mind blast" nisu iste stvari, tako da "chaotic command" spell stiti samo od ove druge.. i ne traje kratko bas, traje sasvim dovoljno (za razliku od "impruved mantle-a", koji traje samo 4 runde).
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2006, 19:12   #152
Corwin
Starosedelac

Stvarno? još jedna stvar koj sam zaboravio, a nijesam dovoljno uznapredovao da je se sjetim. Onda int drain je ono što rade shadows i ko još? Za inr drain je onda potrebno da te udare, je l tako?
Inače, ja sam odustao od igre sa jednim likom - ukratko, frka sa liječenjem i otvaranjem lokova. Pogriješio sam jer nijesam počeo kao mulitiklas, nego singl, sa namjerom da ga kasnije dualklasujem.
Stara 15.6.2006, 3:20   #153
Thecko
Član

Član od: 14.4.2006.
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka

Ja imam probleme sa mojim SoA. Kad sam video da ima toliko toga sto ja nisam uradio instalirao sam ga, ali na pocetku nemogu da otvorim one kovcege kod golema, nisam ni hteo dalje da igram. Na staroj masini je igra radila savrseno, a sad je' gov#$. Imam sepron 2800+, ali zar je bitno? Mozda zato sto ga igram iz nerovog image drivea?
Thecko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2006, 14:35   #154
Sarmatian
Starosedelac

Citat:
Corwin kaže:
Stvarno? još jedna stvar koj sam zaboravio, a nijesam dovoljno uznapredovao da je se sjetim. Onda int drain je ono što rade shadows i ko još? Za inr drain je onda potrebno da te udare, je l tako?
Inače, ja sam odustao od igre sa jednim likom - ukratko, frka sa liječenjem i otvaranjem lokova. Pogriješio sam jer nijesam počeo kao mulitiklas, nego singl, sa namjerom da ga kasnije dualklasujem.
Ne, inteligence drain rade Mind flayeri. Psionic blast je efekat slican stun-u, a int. drain je sisanje inteligencije kada te udare. Ako si primetio da je nekad likovima posle borbe sa mind flayerima inteligencija crvena i manje nego sto bi trebalo to je zbog toga. Ako ti skinu inteligenciju na nula, lik umire.
Stara 15.6.2006, 21:23   #155
madhatterYU
Veteran

Član od: 18.12.2005.
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka

MIND FLAYER
This creature has a humanoid body, tentacles around its covered mouth, and three long fingers on each hand. Mind flayers are telepathic, and love to devour intelligent beings, especially humans. If they hit their victim with a tentacle, the mind flayer will slowly drain it of all intelligence, eventually killing its victim.

mada slika dole nije bas int drain ali ilustrovano je blizu. Btw, nadji nekog iz gith rase, cas ce da zavrse sa njima .
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	int drain.jpg
Viđeno:	63 puta
Veličina:	42,2 KB
ID:	1788   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	mind blast.jpg
Viđeno:	67 puta
Veličina:	81,9 KB
ID:	1789  
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2006, 13:04   #156
Corwin
Starosedelac

Citat:
Sarmatian kaže:
Ne, inteligence drain rade Mind flayeri. Psionic blast je efekat slican stun-u, a int. drain je sisanje inteligencije kada te udare. Ako si primetio da je nekad likovima posle borbe sa mind flayerima inteligencija crvena i manje nego sto bi trebalo to je zbog toga. Ako ti skinu inteligenciju na nula, lik umire.
Znam sve to, samo sam pogrešno zapamtio da se pscionic blastom drejnuje int.
Stara 17.6.2006, 16:24   #157
zorx
Veteran

Član od: 5.12.2005.
Zahvalnice: 192
Zahvaljeno 151 puta na 118 poruka

Citat:
LoshMeeBre kaže:
Nego jel neko igrao sa vise od 1im karakterom odjednom(ako ste me sad razumeli..). Znaci kreirate npr. 2 lika i koristite jos 3-4 npc-a. Ja sam cuo da moze ali ne znam kako,a bas hocu da igram sa kensai/wizardom i kensai/assasinom
O, da. Potrebno je da pocnes (kreiras) MP igru i das kontrolu nad svim likovima sebi (1-6, kol'ko hoces) i to je to. MP igra je nesto malo (tehnicki) drugacija pa ti savetujem da save game iz MP foldera prebacis u SP i onda nece biti nikakve razlike. Naravno i u klasicnoj MP igri uvek je samo prvi lik protagonista (Bhaalspawn).

Citat:
Corwin kaže:
Da, traje jako kratko, ali štiti i od psionic blasts.
U zvanicno verziji (bez romance/relationship modova) imas ukupno 4 romanse (kao sto je vec receno): Jaheira (najvise XP-a), Aerie (mozes sa njom da imas dete u ToB-u), Viconia (vec receno...) i Anomen (samo ako je PC zenskog pola). Na uspeh romanse uticaj imaju odgovori, postupci u odredjenim questovima i rasa lika. Pozeljno je u party-ju voditi samo jednu od tri ribe s kojima mozes da imas romansu jer ce u 99% slucajeva da se medjusobno svadjaju, a romansa tada ne moze da napreduje. Naravno tu je i bonus quest (isti za sve).

Citat:
Thecko kaže:
Na staroj masini je igra radila savrseno, a sad je' gov#$. Imam sepron 2800+, ali zar je bitno? Mozda zato sto ga igram iz nerovog image drivea?
Baci pogled ovde i/ili detaljnije objasni gde je problem (image/virtual drive ne bi trebao biti).
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 13:53   #158
Mario Pavićević
Deo inventara foruma

Avatar korisnika Mario Pavićević

Član od: 4.3.2006.
Zahvalnice: 469
Zahvaljeno 1.117 puta na 807 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević

Pocinjem da se nerviram sa ovom igrom.Dosao sam do 4 Chaptera usao u Spellhold nasao Irencus-a i onda kad treba za zapocne onaj san igra izleti u windows(prozor igre se smanji na 3/4 ekrana i potpuno je crn i pri izbacivanju propracen onim error zvukom iz windowsa).Sto je najgore uzmem instaliram igru na drugi racunar(full instalacija,zvanicni update,baldurdash fix pack+unfinished bissnies mod) i igra radi!probao sam sa reinstlacijom igre nije pomoglo.Rekoh ajde da probam da prodjem taj deo sa snom na drugom racunaru i to uradim i prebacim Save koji je napravljen posle sna i opet ista stvar dok Save-ovi pre sna rade bez problema.Neka ideja?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2006, 13:26   #159
Mrmot
Veteran

Član od: 14.1.2006.
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka

moze da se utripuje window$ i da zeza baldura :(
mojoj sestri na kompu uopste nece da radi nijedna infinity igra :(
i zato visi po ceo dan na mom kompu i igra iwd2 :((((
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2006, 16:41   #160
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 1.533
Zahvaljeno 4.334 puta na 2.425 poruka

Postoji minimalna verovatnoća da Windowsov "data-execution nešto" pravi probleme. Otvori c:\boot.ini i parametar "/noexecute=optin" promeni u "/noexecute=alwaysoff", pa snimi i resetuj kompjuter. Ili probaj sa nekim starijim drajverima, ili compatibility mod za Win95/98.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baldur's gate ii, shadows of amn

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:54.