Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2009, 2:04   #101
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ja rekoh za one na pocetku, sto imaju kojekakve alatke (kljucevi,...) u rukama. Treba im 5 sekundi da zamahnu svojim oruzjem...
hehe,to su isti ti,samo sa kljucevima.I bas vala,kad te tim kljucem dohvate,sve zvezde vidis.

Znas kako,probaj da se sakrijes kad naidjes na nekog od njih(pre nego sto te vidi),pa ga slusaj dok prica sam sa sobom.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 2:23   #102
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Citat:
Pa da. Kada instaliraš VBox potrebno je da instaliraš VB Guest Additions (ili tako nekako). Imaš opciju za t ogore u menijima. Uglavnom VBox rešava to tako što emulira u guest sistemu ubačen disk sa tim programčićem. Guest Additions je must ako želiš da iskoristiš sve potencijale host mašine
U tome je i problem. VirtualBox ne podržava VB Guest Additions za Windows 98. Od Windowsa, Additions podržavaju Win2000, server 2003, NT, XP, Vista i valjda eksperimentalno Win 7.
Koristim VMWare i Virtual PC, znam o čemu se radi al' jbga, za sad ovi iz VirtualBox-a (SUNce im kalaisano) nemaju veliku podršku za Win98 i starije sisteme.

Inače, što se tiče System Shock 2, gameplay je specifičan i ne mogu svi da ga svare, znam. Melee fight, mačevima, ključem itd je čudan (Thief style, isti engine itd) jer sam lik malo trapavo zamahne oružjem ali je meni sjajno to što detektuje objekat i oružje tu stane pri kontaktu sa neprijateljem ili zidom.
Drugo, iako bih rekao da je FPS element, pucanje iz vatrenog/laserskog/psy oružja vrlo povezano sa statistikama, meni deluje sasvim adekvatno i logično, za razliku od, recimo današnjeg Fallout 3 gde je sve trapavo. Ali recimo da se može donekle porediti.

Ono što po meni izdvaja SS2 od ostalih igara je sama priča, gde imate dvoje-troje antagonista, sa obrtima i iznenađenjima. Uz to meni izuzetno godi ceo cyberpunk setting, prava je šteta što su izbacili cyberspace.
Drugo, RPG elementi igre su sjajni. Augmentacija lika, mini igre, gomila detalja kao što je analiza objekata, mešanje hemikalija, sva ta interakcija sa svim mogućim predmetima koji su vam ponuđeni je fenomenalna. Jedino je po meni Deus Ex uspeo da održi tu kompleksnost i zabavu na jednom mestu.
Zato je meni strašno krivo kako je Bioshock ispao. Svi zabavni RPG elementi, interakcije su izbačeni i ostavljen je FPS skelet sa jednom mini igrom i istim onim mašinama za health/ammo/stats.

Pravo je čudo kako neka igra dostigne viši nivo kvaliteta, i zatim skoro niko to dalje ne iskoristi. Ili bar da napravi bezobrazni plagijat, ne bih se bunio. Eto, pomenuo sam Deus Ex, i takođe bih pomenuo STALKER-a koji nije tako kompleksan ali ima apsolutno kreiran svoj svet, sa svojim pravilima, koji te uvuče da odigraš do kraja i da tražiš još.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ktulu na korisnoj poruci:
Pjanovic (12.4.2009)
Stara 12.4.2009, 2:30   #103
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: System Shock 2

Stalker me uvukao samo tako, nocima sam ga igrao .
SS2 nece ni blizu, vec vidim, mada mislim da je trebalo da ga odigram onda kada je izasao .

Stalker bih mogao ponovo da instaliram, mada je i on u pocetku malo cudan, pogotovo napucavanje, ali kako igra napreduje, kvalitet raste sa kvadratom vremena .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2009, 3:04   #104
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Pa da, i navikne se čovek kasnije. A i postaje komplikovanije, što sa pričom, što sa samim gameplayom. Slažem se da je SS2 engine i gameplay zastareo u nekim delovima. Čak, kad sam ga zadnji put igrao, posle mnogo godina, imao sam malo problem sa adaptiranjem. Ume da bude i dosadna, jer imaš one "Metroid" elemente igranja, da moraš da prošetaš pola broda da bi našao nešto, pa da se vraćaš i snalaziš u tom lavirintu. Ovo po meni ima dva različita efekta, i dobar i loš naravno, samo zavisi koliko te šta privuče.
I to, kada sam zadnji put igrao SS2 posle godina pauze (nisam imao igru, disk itd), bio sam zaboravio neke delove i u vezi priče i u vezi gameplay-a, sa mešanjem hemijskih elemenata, analizom predmeta itd. što me je iznova oduševilo .

A igra ima i fenomenalan soundtrack, stvarno sjajna muzika. Uostalom, kao i u prvom delu, iako nije žanrovski baš ista. Danas developeri jedva da obraćaju pažnju na samu muziku u igrama, ako je ikad i ima. Zadnji put da sam stvarno čuo prisutnu muziku u igri i oduševio se je bio igrajući Mass Effect. Svaka im čast na tome.

Anyway, kapiram da SS2 ume da odbije ljude, nema problema. Možda zato i nije toliki komercijalni uspeh te se i ne rade često takve igre ali stvarno vredi.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2009, 12:04   #105
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

System Shock 2 soundtrack (nadam se da ovo nije nelegalno)

http://www.megaupload.com/?d=SOO1EQJO
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2009, 15:02   #106
sonofm
Član
 
Član od: 30.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 130
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 43 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Secam se da je u PC-ZONE casopisu bio izbor najbolje strasne/horor igre (ne znam godinu): HL, SS2, RE2, Nocturno ili Thief.
HL je izabran kao najbolja, ali najstrasnija je bila SS2.
I bilo je neki komentar tipa "ako imate m... odmah probajte".
Imao sam ih i probao, ali su mi par puta zamalo otpala od straha.

Ne moze to danas da se opise (sa druge strane sumnjam da ce mi se ponoviti taj nezdrav osecaj - otpadanja m...).

Ima dobrih igara i danas, i ovo nije kukanje za starim vremenima, ali zaista su neke stvari bile nevidjene, neki dozivljaji do tad nedozivljeni, ovo danas je ipak malo izgubilo smek, odnosno postalo je predvidljivo (cast izuzecima) i reciklira se, uglavnom.

A jeste neobicno da taj koncept - klaustrofobija/zatvorenost/usamljenost + frka da otvoris vrata jer imas najjace energetsko oruzje, a iza je baja "fizikalac" + neko ko te voza u svoju korist sve vreme, a ti bauljas i kao nesto otkrivas - niko nije uspeo da iskoristi vise i toliko kvalitetno.

Stalker je dobar, ali nije SS2 dobar (mada mi je frka u onim laboratorijama).

Hvala za link za mjuzu!
sonofm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 16:57   #107
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Moram i ja ponesto reci. . SS2 je najgrozomornija igra koju sam ikada iskusio. Secam se da sam se povremeno budio okupan u ladnom znoju, sanjajuci koridore rickenbackera.
Takodje je replay value meren beskonachno. Ovo je bukvalno jedna od igara, gde klase stvarno znache neshto.
Ko uspe da napravi, ovoliku dozu strave i shmeka danas, skidam mu kapu.
Postoji projelkt mislim da se zove STFU, koji menja texture, ako i 3D modele.

Imao sam chak i cd(u to vreme jedini "original" koji se mogao naci), prava je shteta shto se pohabao...
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 11:50   #108
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Odgledao asm skoro film Eagle Eye a njegova prica me strasno podsjeca na SS2
I dan danas mocna je igra.Bilo bi extra kad bi se pojavio rimejk
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 16:52   #109
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: System Shock 2

Imam jedan čudan problem sa SystemShock2. Instalirao sam je lagano, sve radi, popećovao sam ali...
Naime, kad otvorim inventar, ne mogu da dragujem iteme, ne mogu ni da ih upotrebim, npr ne mogu da upotrebim power cell da otvorim vrata.
Cell je u inventaru i kad kliknem bilo levi, bilo desni ništa se ne dešava.
btw instalirao sam neke patcheve i svašta, sve radi cool al imam taj problem... možda sam nešto prevideo, možda nije bug?!
Prelistao sam topic i niko nije imao ovakav problem.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 21:10   #110
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

^ Pa vjerovatno ti je nesto do tih patcheva. Nema potrebe da instaliras sve i svasta. Ako ti nije problem, preporucujem ti da skines System Shock 2 Modded, radi na win 7 bez problema.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
NaraYan (14.2.2013)
Stara 26.1.2010, 22:41   #111
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: System Shock 2

Eh...

Ovde u ovom ima svašta nešto, ne znam da li ima još neki patch, inače radi super a ovaj mi problem malo nejasan..

Evo sličice sa sadržajem, možda je to taj?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled.jpg
Viđeno:	49 puta
Veličina:	20,7 KB
ID:	33017  
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 23:24   #112
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...9&postcount=88
Evo ovakav mod imam ja. (mozda nije isti ali se tako zove System Shock 2 Modded ) Ali nema sanse da pronadjem odakle sam ga skinuo Pokusaj da pitas kolegu, mozda on zna

Nesto ne volim ove modove ali ovaj je nekako dobar samo malo bolja grafika, ostalo nista nije dirano. ako ne uspijes da skines ovaj mod, onda ti preporucujem da jenostavno instaliras obicnu verziu.

Poslednja ispravka: r0nIn (26.1.2010 u 23:32)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
NaraYan (14.2.2013)
Stara 11.2.2013, 13:25   #113
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Ovo još uvek nije 100% potvrđeno ali
http://www.flesheatingzipper.com/gam...eam-to-follow/
http://www.nightdivestudios.com/
OMG OMG OMG OMG OMG
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2013, 15:30   #114
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Fake
Skoro svi znaju da EA već godinama pokušava da se dokopa prava na System Shock. Ako to njima nije uspelo, sa svim resursima koje imaju na raspolaganju, sigurno neće ni nekim tamo anonimusima.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 2:43   #115
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

EA vec ima prava na System Shock. Nikad ih nije ni izgubila.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 12:08   #116
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
EA vec ima prava na System Shock. Nikad ih nije ni izgubila.
Ne.
http://www.g4tv.com/thefeed/blog/pos...-system-shock/
Citat:
But even if EA wanted to publish another System Shock, the company didn't have the rights to do so. Back when the original game was made, producer Warren Spector negotiated a deal in which EA got the trademark to the series, while the developers at Looking Glass Studios kept the rights. To create another System Shock game, you need both. "My thinking was it would force us to be married so it never would be that either party should be able to say we own that, we’re making the next game, screw you," Spector told the San Jose Mercury News last November.
In hindsight, the deal only jeopardized System Shock’s future. Looking Glass Studios closed in 2000, a year after System Shock 2's release, and the copyright to the series went into the hands of an insurance company. That left EA with only the System Shock name, but no actual development rights.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 13:07   #117
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Igra stize na GOG

http://www.rockpapershotgun.com/2013...-comes-to-gog/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2013, 15:44   #118
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Pojavilo se na GOGu

http://www.gog.com/gamecard/system_s...system_shock_2
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2013, 18:25   #119
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Kao sto je vec receno pojavilo se na GOG-u a za one koje zele odmah da je probaju mogu da kupe kosta nekih 10 dolara ili da potraze khmm zna se gde ima i ta opcija i radi kako treba vec pa reko da pomognem kome se igra
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2013, 5:16   #120
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: System Shock 2

Nije mi jasno cemu hype oko ovoga. SS2 je dosad sustinski imao status javnog dobra (public domain). Moze da se skine sa sto sajtova, i niti se to krilo, niti je to neko sprecavao.

Da je izdat na disku, pa ajde...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
System fail CPU test maks Osnovne komponente 11 22.1.2006 23:15
C-media 3D audio canfiguration i system tray problem? Dj_Losmi Aplikativni softver 6 4.1.2006 23:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com