Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.5.2007, 20:50   #81
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Cekaj, kako profesor da zna da je ovaj prepisivao kad profa nije ni prisutan na ispitu? Naravno, podrazumevam pismene ispite, jer je usmeno ispitivanje proshlost a i kako bi izgledao usmeni iz C++-a?
Prepisivanja ima svuda u svetu, nishta to nije cudno.
Kako zna? Moj otac je predavao fiziku na Šumarskom fakultetu u Beogradu. Možeš misliti koliko su se šumari uzbuđivali zbog fizike - to je ionako fakultet koji se upisuje kad ne možeš ni na šta drugo, a moraš negde da se upišeš, jelte.

Gledao sam kako izgledaju radovi sa kolokvijuma i pismenog ispita. Ne da se se vidi kad neko prepisuje, nego bode oči. Uopšte ne moraš da si tu. Vidiš iste izraze, isto poređan tekst, iste greške. Vidiš tačno kad prepisuje neko ko pojma nema šta radi, pa jedno slovo malo bude p, malo q, pa onda postane g... A vidiš i one bedne pokušaje tipa postavka zadatka pa odjednom rešenje, bez ikakvog rada između.

A da li ste ikad bili na mestu profesora kad se radi neki pismeni, kontrolni ili šta već? Nemate pojma koliko se lako primete razne ceduljice i papiri, kako unezvereno gleda onaj ko pokušava da prepiše...

Kruna svega su usmeni ispiti - kad traju dva ili više dana. Razrađen sistem je bio da neko dođe, izvuče cedulju, zapamti pitanja i udari tačku otpozadi. Još bolje ako ih je dvojica koji to rade (tačke različitih boja). Onda kompanjon nauči samo ta pitanja i dođe sledećeg dana pa lovi samo tu cedulju. Neki profesori promene ceduljice sa pitanjima, ali moj ćale je imao fazon da im na početku drugog dana ispita kaže: "Dobar dan, gospodo, sve je isto kao juče, ja sam tu, cedulje su tu, čak su i vaše tačkice tu" I onda samo gleda kako pola sale napusti ispit
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2007, 11:33   #82
PixelTerror
Član
 
Član od: 11.11.2006.
Lokacija: Pannonia
Poruke: 276
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 39 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PixelTerror
Exclamation Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

E ljudi moji, ovaj text me baš ono pogodilo u Ahilovu petu

Citat:
+++The Mentor+++ kaže: Pregled poruke
Hacker's Manifesto

Another one got caught today, it's all over the papers. "Teenager Arrested in Computer Crime Scandal", "Hacker Arrested after Bank Tampering"...

Damn kids. They're all alike.

But did you, in your three-piece psychology and 1950's technobrain, ever take a look behind the eyes of the hacker? Did you ever wonder what made him tick, what forces shaped him, what may have molded him?

I am a hacker, enter my world...

Mine is a world that begins with school... I'm smarter than most of the other kids, this crap they teach us bores me... (pročitaj ostatak)
PixelTerror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PixelTerror na korisnoj poruci:
Rexferitus (25.5.2007)
Stara 26.4.2008, 21:25   #83
The Flying Dutchman
Član
 
Član od: 25.2.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 39
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 20 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Јесте да будим тему из гроба, али имам потребу да ово кажем. Листам ја уџбеник из информатике мога сина(8 раз.), и 'ладно видим Yostick. Мислим да знате на шта се мисли. Исто је приметио да његов наставник каже КОНДЕЗАТОР уместо КОНДЕНЗАТОР, и да Notepad чита НОТЕПАД. Ви сад видите...
The Flying Dutchman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2008, 21:27   #84
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

JEdno pitanje kad je vec probudjena tema...

El ima neki udzbenik iz kojeg cu stvarno da naucim nesto za III god.Ili kako mi se pise cu da polazem info....
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 18:22   #85
gorillaz23
Član
 
Član od: 23.8.2007.
Poruke: 219
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 123 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Citat:
PAIN kaže: Pregled poruke
JEdno pitanje kad je vec probudjena tema...

El ima neki udzbenik iz kojeg cu stvarno da naucim nesto za III god.Ili kako mi se pise cu da polazem info....
Citat:
The Flying Dutchman kaže: Pregled poruke
Јесте да будим тему из гроба, али имам потребу да ово кажем. Листам ја уџбеник из информатике мога сина(8 раз.), и 'ладно видим Yostick. Мислим да знате на шта се мисли. Исто је приметио да његов наставник каже КОНДЕЗАТОР уместо КОНДЕНЗАТОР, и да Notepad чита НОТЕПАД. Ви сад видите...
@PAIN: Polazes infomatiku, a clan si SK foruma!


@The Flying Dutchman: U mom udzbeniku (VII razred) se fles memorije zovu "memorijski stapici".
gorillaz23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 20:20   #86
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Ma `de mnogo sam veliki duduk.Pascal nemam pojma....
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2008, 14:02   #87
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

U nasoj knjizi na informatiku (na koju ne idem- sta ce mi ) se uci winm 98 () i DOS ()
Guterill je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2008, 15:33   #88
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Zdravo da smo... mi smo u prvom srednje ucili DOS i Basic/Pascal. Dva casa, koliko se sjecam, isao je i Windows 98, ali se nije ocjenjivalo, predpostavljam zato sto se vodilo kao neka slobodna nastava Sa 15 godina rintas kao konj da bi ucio attrib, hide, rd i ostale funkcije iz vremena DOS-a, a Office, Win, Net i slicno se ubraja u neobavezne stvari...Jbm ti ja takvo skolovanje. Da ne pominjem koliko je Pascal prilagodjen prvom razredu gimnazije...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2008, 18:41   #89
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Mi smo jos u osnovnoj radili Visual Basic. Koje je to bilo smaranje za mene, jer sam totalni idiot za programiranje (cak i onih najosnovnijih algoritama). Takodje smo radili i DOS, koji mi je dobro isao, ali ljudi, koja je poenta? Sada radimo program, uglavnom msoffice i to mi ide od ruke jako dobro.

Mi u gimnaziji iz mnogih predmeta koristimo knjige koje ne izdaje ministastvo. To je sjajno, jer su uglavnom knjige iz ministarstva u velikoj meri nebulozne. Primer: Iz geosa ucimo da Rusi imaju milion traktora i trista hiljada kombajna od kojih 50% zahteva remont. To nije ni cudo kada se, sada vec bivsi, ministar bavi temama koje nemaju veze sa njegovim poslom (izvinjavam se zbog malo politike na forumu, ali to je cinjenica).
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2008, 19:50   #90
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Dobro de, uvijek ce biti takvih izvala Mi ovdje smo recimo morali da ucimo koliko pusaka je crnogorska vojska imala u Grahovskoj bici (cuvena bitka), kako se posle Berlinskog kongresa podjelila Bugarska (?!), da se zna ko je Muktar pasa i slicne gluposti. Vrhunac je, tvrdim, knjiga iz biologije za II razred gimnazije, beogradsko izdanje (koje i mi u Crnoj Gori koristimo). Znaci, profesor trazi da se znaju nekadasnje (pogresne, ispostavilo se) teorije o postanku nekakve pretece nervne cijevi kod turbelarija, i to vise takvih teorija To je bio teror za mozak i zdrav razum kakav necu skoro zaboraviti.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2008, 21:58   #91
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

DOS uopste nije los, jeste da se danas sve redje koristi u kucnim uslovima, ali za ozbiljne stvari moze jako dobro da posluzi. Batch skripte su u stvari dos komande, a batch skriptama moze da se automatizuje milion stvari.

Glavni problem sa nasim skolstvom je programiranje. U vreme busenih kartica nista drugo nije ni moglo da se radi sa i uci o kompjuterima, ali danas to programiraje koje se uci u skoli je korisno jedino ljudima koji ce se baviti programiranjem (ako ima onih koji ce koristiti pascal/delphi). Pored miliona vec napisanih programa da li ce zaista nekome biti potrebno da sam pise program za izracunavanje povrsine trougla ili sl. Programiranje, osim mozda kratkog upoznavanja, treba izbaciti iz skola.

Sad, win98 jeste u velikoj meri prevazidjen, ali opet ima nekih dodirnih tacaka sa danasnjim windowsima. Ipak si ti Guterille bolje prosao od mene, ja sam od pametnih stvari radio jedino word i excel, a radili smo i corel, i to za ocenu, crtao sam lokomotivu
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
A M G (13.5.2008)
Stara 13.5.2008, 22:03   #92
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Sto se tice programiranja, treba neka osnova ipak da bude u skolama.

Kao sto u osnovnoj ucis o biologiji i slicno, tako barem treba znati onsove nekog proceduralnog programskog jezika, pa bio to i "skolski" pascal.

Kasno je tek na faksu da lupas glavu o onsovama tipa sta je to for petlja i slicno, kad je vreme da ucis ozbiljnije stvari tipa objetko orjentisano programiranje i slicno.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
PeTkO (15.5.2008)
Stara 14.5.2008, 17:08   #93
Guterill
Banned
 
Član od: 24.11.2007.
Poruke: 976
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 237 puta na 106 poruka
Question Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
DOS uopste nije los, jeste da se danas sve redje koristi u kucnim uslovima, ali za ozbiljne stvari moze jako dobro da posluzi. Batch skripte su u stvari dos komande, a batch skriptama moze da se automatizuje milion stvari.

Glavni problem sa nasim skolstvom je programiranje. U vreme busenih kartica nista drugo nije ni moglo da se radi sa i uci o kompjuterima, ali danas to programiraje koje se uci u skoli je korisno jedino ljudima koji ce se baviti programiranjem (ako ima onih koji ce koristiti pascal/delphi). Pored miliona vec napisanih programa da li ce zaista nekome biti potrebno da sam pise program za izracunavanje povrsine trougla ili sl. Programiranje, osim mozda kratkog upoznavanja, treba izbaciti iz skola.

Sad, win98 jeste u velikoj meri prevazidjen, ali opet ima nekih dodirnih tacaka sa danasnjim windowsima. Ipak si ti Guterille bolje prosao od mene, ja sam od pametnih stvari radio jedino word i excel, a radili smo i corel, i to za ocenu, crtao sam lokomotivu
Ja i ne idem na informatiku. Jel su te Batch skirpte cmd?

Poslednja ispravka: VojaM (16.5.2008 u 10:43)
Guterill je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2008, 23:22   #94
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Dobro de, uvijek ce biti takvih izvala Mi ovdje smo recimo morali da ucimo koliko pusaka je crnogorska vojska imala u Grahovskoj bici (cuvena bitka), kako se posle Berlinskog kongresa podjelila Bugarska (?!), da se zna ko je Muktar pasa i slicne gluposti. Vrhunac je, tvrdim, knjiga iz biologije za II razred gimnazije, beogradsko izdanje (koje i mi u Crnoj Gori koristimo). Znaci, profesor trazi da se znaju nekadasnje (pogresne, ispostavilo se) teorije o postanku nekakve pretece nervne cijevi kod turbelarija, i to vise takvih teorija To je bio teror za mozak i zdrav razum kakav necu skoro zaboraviti.
Bugarska je potrebna, vjeruj mi, sad to na pravnom učim...
Ali...

Je l važno da je prije bitke na krusima (ili grahovcu?) zauzeto prvo pretina glavica, pa donji kokoti...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Dimo (15.5.2008)
Stara 15.5.2008, 0:33   #95
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Slazem se sa nighthawk-om!

Imam utisak da je Informatika u srednjoj skoli zaista naprtana nekim stvarima koja bas i nisu od neke koristi i samo opterecuju i stvaraju konfuziju bez neke realne potrebe.
Kada smo mi u gimnaziji ucili Pascal i Delphi, bukvalno vise od polovine odeljenja je imalo problema sa radom u Word-u i Excel-u, jednim od najosnovnijih programa! Bilo bi pametno da nas je profesor ucio malo vise o formatiranju teksta i tabela, a ne edit poljima i button-ima u Delphi-ju!
Na brzinu se prelazi preko nekog elementarnog znanja, a insistira se na necemu sto 95% ucenika koji kasnije izadju iz srednje nece koristiti - programiranju.
Zato nije ni cudo sto sada mnogi ni na fakultetu ne znaju da napisu seminarski rad, stave fusnote, broj strane i sl. Bilo bi lepo fokusirati se i na obradu fotografija, zvuka i video materijala. Ne moraju se koristiti neki komplikovani i glomazni programi, cilj bi bio podstaci kreativnost kod djaka, a ne smarati ih suvoparnom materijom, sto programiranje i jeste, hteli to neki da priznaju ili ne.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
Srlandand (15.5.2008)
Stara 15.5.2008, 18:45   #96
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

^Upravo tako. Umesto da nas ubrzavaju u Wordu i Excel-u, trebalo bi izbaciti Delphi i ostale programe za programiranje, jer se rade isto casova kao prethodna dva, a ucenici nauce sam one najosnovnije komande (od kojih nemaju vajde) i stvori im se zbrka u glavi. Ako nekome treba program za izracunavanje, on ga moze skinuti sa neta ili izracunati to u Excel-u.
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 9:36   #97
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Citat:
Srlandand kaže: Pregled poruke
^Upravo tako. Umesto da nas ubrzavaju u Wordu i Excel-u, trebalo bi izbaciti Delphi i ostale programe za programiranje, jer se rade isto casova kao prethodna dva, a ucenici nauce sam one najosnovnije komande (od kojih nemaju vajde) i stvori im se zbrka u glavi. Ako nekome treba program za izracunavanje, on ga moze skinuti sa neta ili izracunati to u Excel-u.
Мислим да је најбоље решење усвојено у ЦГ систему образовања, али нажалост фине идеје се увијек изопаче. Мислим прије свега на изборне. Мој брат ће у 3. или 4. гимназије имати свега неколико основних предмета, а остали изборне. Јер, ако неко хоће да упише медицину, сасвим је глупо да учи било шта везано за програмске језике, осим најосновнијег. С друге стране, полугодишње млаћење и писмени у Турбо паскалу у моје вријеме није било безвезе: ако ништа друго, онај ко ће да се бави комјутерима упозна се са тим шта је то прогамирање и на који начин функционише. Исти случај је и код нас са Римским правом: то је апсолутно беспотребно и никад ником неће у животу требати, али човјек се једноставно научи како један општи правни систем ради.

Жао ми је да признам, али у Миловини је школство доста отишло испред Србије. Овде су скоро све гимназије подијељене на математички и језички смијер (у ЦГ их има само неколико заосталих, и враћање на "опште" је било још почетком 90тих). Како један осмак може да зна чиме ће да се бави у животу? Чисти доказ за промашај усмјереног може се видјети нпр на правном: безброј људи које сам упознао са математичког смјера, а да не причам број медицинских сестара. На крају испаде, да овде има најмање људи са "језичког" смјера.

Такође ме нервира када видим како школе олако давају високе оцјене. Срећом, овде се на факултету покаже која је школа каква, тако да један вр. добар ђак моје гимназије има бољи просјек неко добар дио вуковаца овде. Највише ме нервира када чујем "било 15 вуковаца" (односно "Лучаша" у ЦГ ) у одељењу!!! каква је то глупост... У мом одјељењу имали смо само једну дјевојку са свим петицама све 4 године, и њој се десило мислим једном да нешта није ФИНО знала!!!!! током четири године.... Такође, имали смо у генерацији доста оних који имају све петице, и 4 једне године из неког предмета.... А нпр. гимназије појединих села од по 5000 људи које саме себе називају градовима, направе тону петичара, и онда нико ништа од наших не може да упише (срећом, још 2 годину важи овај дебил систем уписивања у Подгорици, ап иде по разредном испиту)
Школство је уништено реформом система у СФРЈ, појавом омрзнутих "шуварица", јер се социјализам рушио, и утицај државе на приватни живот морао се смањити, а нажалост то су тек наши из министарства схватили...

Е што разбијам ово уставно, ако кад будем докторирао, ову ћу тему узети
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 10:13   #98
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Moje misljenje:
Programiranje u skolstvu je bar toliko bitno ko ucenje anatomije u osnovnoj!

Ako neko nikad kroz osnovno i srendje obrazovanje i ne vidi programiranje, kako moze to da ga zainteresuje.

Dal mi je znacio Pascal u gimnaziji? Da, jeste. Pet puta sam brze pohvatio C na fakultetu (kolege dosle iz srednjih, s druge strane, su imali itekako problema da ga ukapiraju).

Dal mi je znacila botanika iz gimnazije? Nije, al sigrno jeste onome ko je otisao na studije vezane za to.


P.S.
Da se ja pitam, programiranje kao deo informatike bi bilo izborno u osnovnoj i obavezno u gimnaziji (prirodni smer) i nekim srednjim skolama (na nekom prihvatljivom nivou, ipak nece to trebati svima kasnije).

Poslednja ispravka: player1 (16.5.2008 u 10:21)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2008, 10:49   #99
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Nebulozni IT udžbenici za omladinu

Citat:
Guterill kaže: Pregled poruke
Ja i ne idem na informatiku. Jel su te Batch skirpte cmd?
Ono što bi kucao ručno komandu po komandu u CMD prozoru, možeš da potrpaš u fajl pa da izvršiš fajl - u tom slučaju ti izađe na isto. Odakle izraz Batch? Batch znači bukvalno gomila. Dakle, umesto kucanja jedne po jedne komande, utrpaš ih u fajl i izvršiš celu gomilu (batch) odjednom.

E sad, tu ipak imaš i neke elemente programskog jezika. Imaš naredbu goto, imaš labele, imaš čak i neke vrste uslovnog izvršavanja (if) i neke vrste petlji (for %i in ()...). Onda naredbe učitavanja i ispisivanja podataka sa konzole / na konzolu i iz fajla / u fajl.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com