Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2010, 15:57   #2421
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Problem sa Biowareom je sto nikad nisu napravili pravi RPG. Sve igre, ukljucujuci i BG su im takticke strategije tipa "Laser Squad". Meni u role play igri treba mnogo vise, da osetis da igras lika u tom svetu, u toj klasi... Ko je igrao Elder Scrolls (pogotovo Morrowind), shvatice. Bioware nikad nije uspeo da potpuno prenese svet i lore u svoje igre. Jel' probao neko da igra kao drow u NWN? Udjes u grad i niko ne reaguje.



DA jeste isti kao WoW. Endless 4 man raid.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 17:30   #2422
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Problem sa Biowareom je sto nikad nisu napravili pravi RPG. Sve igre, ukljucujuci i BG su im takticke strategije tipa "Laser Squad".

Ko je igrao Elder Scrolls (pogotovo Morrowind), shvatice. Bioware nikad nije uspeo da potpuno prenese svet i lore u svoje igre.
Jako hrabra izjava
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 18:06   #2423
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Bah

Prica u BG je zanimljiva i prilicno epska, ali sam razvoj lika i ostalih clanova ekipe je prilicno usmeren. Sam put do kraja je prilicno linearan, jeste da je sirok, ali ipak linearan. Ja licno volim kad ima bar "od izvora dva putica".

Questovi se uglavnom zavrsavaju na jedan nacin, i to u 90% slucajeva sibanjem.

Sto se tice Forgotten Realms lorea u BG, meni se ne svidja sto, osim clanova ekipe (pa i to uglavnom kozmeticki) rase nemaju vise uticaja na svet u kome se igra odvija.

Razvoj lika je suvise nefleksibilan, vezan si za klasu pa to ti je, sto i nije njihova krivica nego smorna ADnD pravila (da tu su i dual klase al i dalje je to mnogo kruto).

Opet se vracam na Morrowind gde je sam sistem igranja mnogo otvoreniji, razvoj lika potpuno slobodan, a questovi se mogu zavrsiti bukvalno po zelji.

Uf...

Elem, sve ovo je moj licni pogled. De gustibus non est disputandum.

mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 18:08   #2424
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Problem sa Biowareom je sto nikad nisu napravili pravi RPG. Sve igre, ukljucujuci i BG su im takticke strategije tipa "Laser Squad". Meni u role play igri treba mnogo vise, da osetis da igras lika u tom svetu, u toj klasi... Ko je igrao Elder Scrolls (pogotovo Morrowind), shvatice. Bioware nikad nije uspeo da potpuno prenese svet i lore u svoje igre. Jel' probao neko da igra kao drow u NWN? Udjes u grad i niko ne reaguje.



DA jeste isti kao WoW. Endless 4 man raid.
Zeznuo si i onog sto ga BG podseca na Icewind Dale.

Bethesda presipa iz supljeg u prazno isti koncept od prvog Elder Scrolls-a. Nije valjao ni tad a ne valja ni sad. Bolje zaplete bi pisao simpanza posle trece flase sljivovice. Likovi - ne postoje. Elder Scrolls igre su najobicniji GTA u srednjem veku, s tim sto GTA obicno ima suvislu naraciju. TES serijal je tek jedan mali korak od Dijabla, mada od Obliviona i to je diskutabilno.

Razvoj lika o kome ti pricas svodi se na statisticko brljanje. Role play podrazumeva razvoj uloge, tj lika kojeg vodis, a ne gomilu besmislenih cifara.

S obzirom da kompjuterski RPG prakticki potice od DnD, igre sa druzinom i taktickom borbom su same po sebi blize izvornom pojmu role play-a.

Bioware, iako jede ***** sa ponavljanjem materijala u poslednjih par godina zajedno sa Black Isle-om/Interplejem i Troikom spada u sam vrh RPG ponude. Fallout, Baldur's Gate, Torment, Arcanum, Vampire... pitaj okolo, objasnice ti vec neko.

Nauci nesto pre nego sto se izblamiras pred svima.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 18:44   #2425
Draugdur
Član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 102
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Uze mi riječ s tastature
@zorx: Oke, poređenje GTA/TES jest malo nategnuto, ali poenta - da su oboje sandbox igre koje su po definiciji jako teško spojive sa većinom stvari karakterističnih za RPG (jaka priča koja vodi igru, npr.) - je tačno. (EDIT: Fuck, dok ja iskucam post, mod obavi svoje)

Citat:
mvasic kaže:
Prica u BG je zanimljiva i prilicno epska, ali sam razvoj lika i ostalih clanova ekipe je prilicno usmeren. Sam put do kraja je prilicno linearan, jeste da je sirok, ali ipak linearan. Ja licno volim kad ima bar "od izvora dva putica".

Questovi se uglavnom zavrsavaju na jedan nacin, i to u 90% slucajeva sibanjem.

Sto se tice Forgotten Realms lorea u BG, meni se ne svidja sto, osim clanova ekipe (pa i to uglavnom kozmeticki) rase nemaju vise uticaja na svet u kome se igra odvija.

Razvoj lika je suvise nefleksibilan, vezan si za klasu pa to ti je, sto i nije njihova krivica nego smorna ADnD pravila (da tu su i dual klase al i dalje je to mnogo kruto).

Opet se vracam na Morrowind gde je sam sistem igranja mnogo otvoreniji, razvoj lika potpuno slobodan, a questovi se mogu zavrsiti bukvalno po zelji.

Elem, sve ovo je moj licni pogled. De gustibus non est disputandum.
Eh, lični pogled Lijepo je to, ali neke stvari koje si napisao su prosto faktički netačne.
Recimo, da se questovi u BGII u 90% slučajeva završavaju šibanjem. Odakle ti to? Pa baš u Balduru gomila kvestova može da se riješi mozgom, i pri tom je to obično "pravo rješenje" (pada mi na pamet Anomenov kvest, ili onaj sa deep gnomovima u Underdarku, ili sa zmajevim jajima (no pun intended ) opet u Underdarku...), a i pored toga igra dozvoljava i da igraš na "tupavi" način i ne stidi se da pri tom tu i tamo kazni igrača zbog toga (za sve one koji su bili dovoljno tupavi da ubiju Aerie ).
Dok za TES upravo važi to što si rekao za BGII. Navedi kvestove koji se mogu riješiti na više načina? Više od dva, po mogućnosti...
Što se linearnosti tiče, otkad su Morrowind i Oblivion nelinerni (ovdje govorim o glavnom kvestu)? Fajt sa Dagoth Urom/Dagonom i ekipom ne možeš izbjeći da ga ****š (koliko ja znam).

Citat:
voodoo kaže:
Verovatno si imao sreće da naletiš na neku koja će da te trpi takvog
Touche (naime, nisam )

Citat:
voodoo kaže:
Za većinu ostalih ljudi nije moguće da održe 8 sati posla, 8 sati spavanja, još par sati na hranu i ostalu režiju, i da ono malo slobodnog vremena potroše u igri koja traje 100+ sati i traži više sati igranja u kontinuitetu zarad normalnog experiencea.
Prosto ne možeš praviti igru koja cilja na publiku stariju od 20 godina a da tražiš od nje da provede recimo 3 sata dnevno bez ustajanja. Drugo su bile devedesete, i za mlađe i za starije.
Dobra priča se može upakovati i u manje sati - vidi Witchera. A ni 100+ sati ne mora da bude prepreka. Bem liga, ako ništa drugo ostaviću takvu igru za godišnji - kao što sam ljetos uradio sa Fallout 2.
Ali jasno mi je šta hoćeš da kažeš - takve igre jednostavno nisu finansijski isplative. I to je tačno, nažalost
Draugdur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Draugdur na korisnoj poruci:
shrafko (25.2.2010)
Stara 24.2.2010, 18:55   #2426
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Uh bre...

RPG je poceo negde sezdesetih il' sedamdesetih, sa nekoliko sistema medju kojima je bio i DnD. Kasnije je doslo do sirenja scene, pa su ti bili DnD, koji se razvio u ADnD, pa Roll Master, GURPS, i td....

Odigrao sam sve pomenute igre (kad su izasle). Torment je definitovno nesto sto ne moze da se svrsta sa ostalim igrama. Ali sve ostalo...

@TheMightyBoo, batali mi toga "javi se kad nesto naucis", mislim taj ton je okej za skolsko dvoriste, ali nas malo starije smara. Ne secam se da sam se tebi ili nekom tvom komentaru posebno obratio.

@Draugdur

Meni se gradjenje lika tokom igre u Morrowindu mnogo vise svidja (Oblivion ne pominjem, smor je nevidjen), ADnD se drzi klase ko pijan plota. Nisam toliko mislio na resavanje kvestova kroz pricu sa NPC, nego na igranje shodno mogucnostima, sibanje, sunjanje i td.

Poslednja ispravka: mvasic (24.2.2010 u 19:06)
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 19:03   #2427
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Momci, momci... nismo u podforumu "Akcione Igre", smanjite malo prozivke... to se posebno odnosi na tebe Boo.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 19:30   #2428
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Uh bre...

RPG je poceo negde sezdesetih il' sedamdesetih, sa nekoliko sistema medju kojima je bio i DnD. Kasnije je doslo do sirenja scene, pa su ti bili DnD, koji se razvio u ADnD, pa Roll Master, GURPS, i td....

Odigrao sam sve pomenute igre (kad su izasle). Torment je definitovno nesto sto ne moze da se svrsta sa ostalim igrama. Ali sve ostalo...

@TheMightyBoo, batali mi toga "javi se kad nesto naucis", mislim taj ton je okej za skolsko dvoriste, ali nas malo starije smara. Ne secam se da sam se tebi ili nekom tvom komentaru posebno obratio.

@Draugdur

Meni se gradjenje lika tokom igre u Morrowindu mnogo vise svidja (Oblivion ne pominjem, smor je nevidjen), ADnD se drzi klase ko pijan plota. Nisam toliko mislio na resavanje kvestova kroz pricu sa NPC, nego na igranje shodno mogucnostima, sibanje, sunjanje i td.
Sta ja da ti radim kad dodjes i izjavis da Bioware nije nikad napravio pravi RPG, pored zivog Baldur's Gatea II i njegove permanentne pozicije na metakritiku kao pete/seste najbolje igre ikada napravljene. Igra se smatra kao primer izvanrednog RPGa celu zadnju deceniju kao i ostali Infinity Engine proizvodi. Pa i ostale Bioware igre, ma sta ja mislio o njima.

A onda izvuces kao kontra primer dobrog RPG-a TES serijal. Ako ti se svidja vise akciono sandbox igranje sa bezklasnim sistemom, iz prvog lica to i reci, nemoj da dajes onakve izjave.

Pricao sam o kompjuterskim RPG igrama a ne o PnP. Na stranu Rogue i slicni rani eksperimenti, dugi niz godina cRPG igre su bile iz DnD sistema ili neku varijaciju na temu, uz neke izuzetke.
Takticke borbe i druzine Bioware nije izmislio, samo je dodao pogled odozdo spojen sa real time borbom. Moze da ti se ne dopada takav gejmplej ali to tu vrstu igara sasvim sigurno ne cini automatski "manje RPGom" od Bethesdinih igara.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 19:46   #2429
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Pazi, po mom misljenju, Fallout je mnogo vise RPG nego BG. U BG si osudjen na grupu i mikromenadzment iste. To je mnogo blize taktickim strategijama (turn based ili real time, svejedno). Zato kazem da nije pravi RPG, suvise ogranicenja u mehanici igre. Nisam neki PnP freak, nisam ga igrao ima jedno 15ak godina, medjutim od cRPG ocekujem da me priblizi tome sto vise moguce. Kladim se da je grupa s kojim si zavrsio BG (bilo koji) bila vrlo pazljivo izbalansirana?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 20:09   #2430
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Pazi, po mom misljenju, Fallout je mnogo vise RPG nego BG. U BG si osudjen na grupu i mikromenadzment iste. To je mnogo blize taktickim strategijama (turn based ili real time, svejedno). Zato kazem da nije pravi RPG, suvise ogranicenja u mehanici igre. Nisam neki PnP freak, nisam ga igrao ima jedno 15ak godina, medjutim od cRPG ocekujem da me priblizi tome sto vise moguce. Kladim se da je grupa s kojim si zavrsio BG (bilo koji) bila vrlo pazljivo izbalansirana?
BG koristi ADnD. NWN recimo je imao samo jednog lika i puni DnD 3.0 - to su sve PnP mehanike preslikane na igru.

TES nema nikakvu meni poznatu paralelu PnPu.

Prema tome kako je bilo koja igra sa prvenstveno kompjuterskim a ne PnP gejmplejom bliza PnP ugodjaju?

Meni se cini da ono sto ti hoces da kazes je da je lakse uziveti se u igru iz prvog lica sa izvesnom slobodom fizickog uticaja na svet. Skakutanje okolo, pomeranje stvari itd.

Naci ces da brdo ljudi ovde smatra da je to besmisleno bez suvisle price ili likova (Bioware skola) neobicnog settinga (Fallout/Arcanum skola).
Sto je uostalom i moj stav.
TES igre su mi neopisivo dosadne jer dok mozes da radis sta hoces u njima, fali ti valjan razlog (prica, neobican svet, sareni likovi) da zapravo ista radis - i svode se na besciljno tumaranje okolo, tamanjenje monstera i odradjivanje prostih questova, dok se ne odlucis da resis i glavni koji je obicno bezveze.

Moji stavovi na stranu, to je na kraju ipak poredjenje baba i zaba.

Poslednja ispravka: The mighty Boo (24.2.2010 u 20:21)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 20:27   #2431
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

O TES serijalu u celini ne mogu da pričam, pošto sam odigrao samo Morrowind i Oblivion i to što sam u njima video nije me privuklo da odigram starije naslove.

Otvoren svet jeste, ali igra nije nelinearna. A i sva makljaža je uglavnom po raznim (zapravo, istovetnim) dandžnima. Lik koji se vodi je krajnje beživotan, kao i u većini RPG igara - mutavac koji kao predstavlja igrača! Šepard (dakle, BW!!!) i Geralt su ličnosti koje mogu da privuku igrača...

Mogao bih da tupim dalje, ali bih u suštini samo ponavljao ono što su pametni ljudi na ovoj temi već rekli... Uglavnom BW/Troika je moj izbor.
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 20:38   #2432
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
anded zombi leš! kaže: Pregled poruke
Lik koji se vodi je krajnje beživotan, kao i u većini RPG igara - mutavac koji kao predstavlja igrača!
Pa to je i poenta, daje ti mnogo više prostora za uživljavanje. Šta ako ja hoću u Witcheru da igram lika koji je glupa kukavica? Ne može, zaglavio sam sa Geraltom. NPC-ovi, setting, glavna priča i sporedni questovi bi trebalo da privuku igrača.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2010, 21:20   #2433
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Pa to je i poenta, daje ti mnogo više prostora za uživljavanje. Šta ako ja hoću u Witcheru da igram lika koji je glupa kukavica? Ne može, zaglavio sam sa Geraltom. NPC-ovi, setting, glavna priča i sporedni questovi bi trebalo da privuku igrača.
Dobro, ali ja sam se uživeo i u ulogu Šeparda, to što ima glas nije odmoglo, sigurno. Igranje jakog karaktera (npr. Geralta, Šepard i nije mnogo različit od, recimo, glavnog lika u DA:O), svakako smanjuje nelinearnost i mogućnost izbora igrača, ali to ne mora nužno da bude loša stvar. Kao što Boo reče, džabe mogućnost da radim šta hoću, ako u tome ne vidim neki smisao...

Setting/Lore TES-a u globalu mi je dobar, mada mi se ne sviđa ona Imperija u kojoj se dešava Oblivion (nisam igrao onu ekspanziju, čuo sam da nije loša). NPC-ovi, glavna priča, a i većina sporednih kvestova su, čini mi se, mnooogooo bolji u BW igrama. Sporedni kvestovi u TES igrama se zaista svode na idi do one pećine/ruševina pokolji sve živo i donesi mi mač/prsten/pismo/neki ku*ac (doduše, ima nekih zanimljivih izuzetaka, ali upravo to - izuzetaka)... Uz to u Morrowindu sav taj veliki svet nije služio ni zašta drugo nego da se u njemu igrači izgube (u želji da nađu željenu tamnicu). A umesto da se ljudi koji pišu kvestove malo potrude i igračima daju bolja uputstva, oni su ubacili onaj radar...
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku anded zombi leš! na korisnoj poruci:
shrafko (27.2.2010), White Ripper (24.2.2010)
Stara 25.2.2010, 13:01   #2434
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Jel se meni čini, ili je borba sa High Dragonom pre ulaska u onaj temple mnogo teža od borbe sa Arhidemonom? Posle HD-a na nogama je ostala samo Wynne, i to za dlaku, a posle finalne borbe, svi živi i zdravi sa punim heltom.
To je diskutabilno, jer zavisi koji si level kada si došao u village of Haven.
Ja sam ga sada laganica istranžirao (High Dragon-a) kao level 13, jer sam sada taj deo igre radio kao treću celinu po redu (posle šume Vilovnjaka i kule Magova), a pre sam ga radio kao prvi (gledajući ga vezano uz Redcliff) i tada nije bilo šansi da ga ogulim.
U oba slučaja sam vodio sa sobom Wynne, Morrigan i džukca.

Poslednja ispravka: draske73 (25.2.2010 u 13:23) Razlog: sitna izmena
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2010, 13:25   #2435
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
To je diskutabilno, jer zavisi koji si level kada si došao u village of Haven.
Ja sam ga sada laganica istranžirao (High Dragon-a) kao level 13, jer sam sada taj deo igre radio kao treću celinu po redu (posle šume Vilovnjaka i kule Magova), a pre sam ga radio kao prvi (gledajući ga vezano uz Redcliff) i tada nije bilo šansi da ga ogulim.
U oba slučaja sam vodio sa sobom Wynne, Morrigan i džukca.
Ne znam koji sam lvl tada bio, ali znam da sam Haven odradio kao drugu celinu (posle Magova), i vodio sam sa sobom Wynne, Alistair-a i Lelianu.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2010, 13:40   #2436
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Jedno je sigurno - Dragon Age ima odličan soundtrack!


Dragon Age - Main Theme by Inon Zur


Nabavio sam ga pre neki dan, zaista uživam...
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 17:02   #2437
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Evo šta sam spazio u Warden's Keep-u:
Smorili se ljudi
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DAOrigins 2010-02-28 15-54-00-46.jpg
Viđeno:	78 puta
Veličina:	100,9 KB
ID:	33479  
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 17:09   #2438
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Sto bi to trebalo da bude neobicno - jedan je Winterbreath a drugi je Winter Breath te se samim tim razlikuju i bonusi (razlikuje se cold damage - 10% vs 15% i jedan ima +3 spellpower), e sad meni se cini da je veci problem to sto nisu imali bar jos toliko maste da daju neko drugo ime koje nije toliko slicno ovom prvom.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 17:13   #2439
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Sto bi to trebalo da bude neobicno - jedan je Winterbreath a drugi je Winter Breath te se samim tim razlikuju i bonusi (razlikuje se cold damage - 10% vs 15% i jedan ima +3 spellpower), e sad meni se cini da je veci problem to sto nisu imali bar jos toliko maste da daju neko drugo ime koje nije toliko slicno ovom prvom.
Pa meni su imena zapala za oko, a razlike su male.
Mogli su da stave npr Firebreath, nego da recikliraju jedan naziv.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2010, 19:40   #2440
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Origins

Nisu mogli da stave firebreath jer je cold resistance i cold damage pa ne bi bilo bas prikladno ovako su uz dragonbreath mogli da stave bilo koji damage i resistance.
Mada, istina, i dragonbreath najvise asocira na fire damage a ne na cold damage.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, dao, dragon age, dragon age origins, origins, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com