Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2018, 8:53   #1501
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 440
Zahvaljeno 2.310 puta na 978 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Naravno da su bolji jer ih DAI fakticki nije ni imao tj imao je ali su gotovo svi bili identicni, sem companion-a vecinu side questova su cinili codex-i i note-s, DLC jevi su dodali mao vise kvalitetnih side questova...ako je u necemu Andromeda bila bolja od DAI to je questovanjei raznolikost istih
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2018, 9:31   #1502
Sarmatian
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka

Andromeda je imala dosta zadataka tipa idi na ovu planetu pricaj sa ovim, pa onda idi na drugu planetu, pokupi nesto, pa se vrati na prvu, pa saznaj da je tip na trecoj...

Ako ih resavas po redu, onda zaista ima dosta uzletanja i sletanja. Ako ih pustis da se nakupe, onda i nije tako veliki problem. Odes na jednu planetu, pa odradis po malo od dve-tri, zavrsis jednu dve, pokupis dve nove i tako dalje.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 19:44   #1503
NaraYan
Starosedelac

Član od: 11.11.2005.
Zahvalnice: 793
Zahvaljeno 301 puta na 187 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan

Pokušavao sam 5-6 puta da odigram do kraja ali ne ide
Nemam ništa posebno da istaknem, nekako... sve mi se ne sviđa. Mislim nema nikakvog šmeka. Sve je sterilno i bezlično nekako. Prilično neubedljiva igra.
Prosto da se čovek zapita jel ove kompanije imaju neke ljude koji testiraju ovo pre puštanja u promet.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2018, 2:00   #1504
maxiMD
Član

Član od: 16.1.2012.
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka

Evo, igram Andromedu skoro mesec dana (otprilike), pa da podelim svoje utiske, možda nekog i bude interesovalo.
Zaista sam na početku bio pod utiskom silnih pročitanih kritika po internetu (uključujući i ovaj forum) i obraćao pažnju na sve te "greške" koje su brojni kritičari navodili. Međutim kako je priča odmicala, tako sam se malo po malo distancirao od pomenutih kritika i počeo da posmatram igru nezavisno, iz svog ugla. I moram da kažem da mi se zasad prilično dopada. Kada kažem "prilično dopada" mislim na to da mi je zanimljiva, da mi drži pažnju, da zaista imam želju da je dalje igram tj. da me interesuje dalji razvoj priče. Sve u svemu imam mnogo više pozitivnih nego negativnih utisaka. Naravno da je teško napraviti neku novu priču u ME univerzumu a da uspe da parira Šepardovoj trilogiji, tako da to nisam ni očekivao. Rajder je potpuno drugačiji lik, sa potpuno drugačijom pozadinskom pričom, okolnosti su druge i to mi je skroz ok. Slažem se da ima bezveznih likova (čak i među posadom Tempesta) i pomalo tupavih i nelogičnih dijaloga, ali opet toga je bilo i ranije i toga ima u svakoj igri.
Što se tiče tehničke strane tj. bagova, stvarno ih u definitivnoj verziji posle svih patch-eva nema, tj. svedeni su na minorne, skoro neprimetne, povremene ispade. Ono što mi se npr. ne dopada u odnosu na originalnu trilogiju je (sa tehničke strane/gameplay-a) odsustvo klasične mini-mape i ovaj pomalo tupavi kompas, kao i činjenica da se u kojekude po planetama neprijatelji, a pre svega razno zverinje spawn-uju niotkuda, kao da bukvalno "padaju sa neba". Naravno, kao što sam i očekivao, nemoguće je a ne primetiti pojedine sličnosti sa Inkvizicijom kojih ipak po mom mišljenju nema toliko da bi mi pokvarili sveopšti utisak (ipak nije Inkvizicija u svemiru čega sam se i ja plašio da će biti).
Sve u svemu, meni je Andromeda dobra igra, koja ima sve karakteristike ME igre i uspeva da me vrati u ME univerzum, te da mi drži pažnju sa svojom pričom, i glavnom i mnogim sporednim quest-ovima, kao i da me tera da je igram dalje i vidim dalji razvoj priče. Nadam se samo da me do kraja neće razočarati.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku maxiMD na korisnoj poruci:
Becar (13.2.2018), pentraksil (13.2.2018), player1 (13.2.2018)
Stara 13.2.2018, 15:10   #1505
Becar
Član

Član od: 11.5.2009.
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 24 puta na 22 poruka

Prešao. Slažem se sa svim što je maxiMD rekao u vezi igre, osim dijela za priču. Priča mi je nekako toliko kliše,razvodnjena, da skoro pa nisam ni obraćao pažnju na nju. Govorim o main questu. Ima igra malo ME šmeka, ali to je više u tragovima nego nešto ozbiljnije. Išao sam dalje samo da vidim da nisu nekakav dobar tvist bar uradili sa njom, ali jok. Grafika mi je super bila, kao i samo napucavanje. Grindovanje materijala zbog izrade ovog ili onog oklopa ili oružja mi je malo išlo na nerve, pa se nisam tome ni posvetio do samog kraja, bojeći se da neću bez boljeg oružja/oklopa pobijediti zadnjeg bossa. Međutim, i to mi je nešto olako pošlo za rukom pa nisam ni osjetio kraj. Subjektivan utisak, ocjena 75/100. Lako zaboravio, odradio uninstall i nastavio dalje.
Becar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2018, 20:47   #1506
Exia
Deo inventara foruma

Član od: 18.6.2011.
Zahvalnice: 440
Zahvaljeno 2.310 puta na 978 poruka

Mass Effect Andromeda Fixpack mod fixes lots of issues that were not resolved by the developers

Citat:
  • Changed gender of multiple turians at the Paradise, on Elaaden, to match their voice sets.
  • Changed gender of multiple krogan in New Tuchanka to match their
ahahaha
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
airforce_on (13.2.2018), bojan1080 (14.2.2018), Ichigo222 (8.4.2018)
Stara 14.2.2018, 12:49   #1507
sasagrof
Član

Član od: 18.12.2006.
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 49 puta na 20 poruka

Instalirao ME 1, usput stavio dva graficka moda Meiutm i aLOT. Posle mnogo mnogo pocetih a deinstaliranih modernih naslova ova igra me je ponovo prikovala za pc. Treci ili cetvrti put i opet odusevljava. Sve sto mogu da kazem za andromedu rekao sam ali tek kad pogledas trilogiju vidis koliki je to prosek od igre.
sasagrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sasagrof na korisnoj poruci:
Laserstorm (18.2.2018)
Stara 17.2.2018, 19:58   #1508
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 3.939
Zahvaljeno 3.856 puta na 2.505 poruka

Ali pazi, ako obrasis malo paznju, jasna je razlika izmedju zenskih i muskih Krogan modela. Naravno pod uslovo da neko nij prikriveni trans.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2018, 0:14   #1509
maxiMD
Član

Završio igru danas. Konačna ocena - solidna igra. U svakom smislu.
Da počnem od tehničkog dela. Pošto sam igrao konačnu verziju igre svih onih kritikovanih glitch-eva nije bilo, combat je odličan, jedina zamerka je ograničenost na samo 3 "moći" po profilu, što je po mom mišljenju nazadovanje u odnosu na prošle igre. Bilo bi idealno da ih imamo recimo 5 po profilu. Takođe mi je nedostajala mogućnost da direktno mogu da koristim "moći" kompanjona i da ih kombinujem sa svojima kao u svim ME igrama do sada. Ali to su ipak sve minorne zamerke.
Kada je reč o pisanju, pre svega dijalozima, likovima i misijama, neke stvari su mogle biti bolje (kao uostalom i u svim igrama), ali sam generalno zadovoljan. Većina kvestova je dobro napisana, likovi su uglavnom zanimljivo odrađeni kao i njihove međusobne interakcije. Malo su preterali sa nebitnim side-quest-ovima, kojih ima za moj ukus previše i od kojih su neki zaista tupavi. To naročito važi za one misije gde slučajno naletiš na nešto (predmet, leš i sl.) negde na planeti i onda treba da nađeš još nekoliko istih objekata, a pri tome nemaš određene lokacije na mapi gde to da tražiš, a spontano tj. usput dok obavljaš neke druge misije nikad ne naiđeš na njih. Ostalo mi je 5-10 takvih nerešenih.
Što se same glavne priče tiče, koja je meni uvek bila najbitniji deo ME igara, moram reći da me je poprilično zaintrigirala, iako je to posle originalne trilogije i mnogobrojnih filmova/serija sa tematikom misterioznih naprednih drevnih vanzemaljskih civilizacija nimalo jednostavno. Ipak, na kraju igre sam ostao zagolicane mašte i (slično kao posle ME1) sa željom da vidim nastavak/nastavke i ove priče. Materijala za sequel-e svakako ne fali, samo se nadam da će Bioware uspeti to da progura obzirom na trenutnu blokadu od strane EA zbog nedovoljnog uspeha Andromede.
Sve u svemu kao dugogodišnjem ljubitelju ME igara i univerzuma svidela mi se i ova igra i nadam se nastavcima u godinama koje dolaze.
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku maxiMD na korisnoj poruci:
pentraksil (22.3.2018), player1 (21.3.2018)
Stara 21.3.2018, 23:22   #1510
director
Starosedelac

Član od: 13.3.2007.
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 153 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director

Ne smeju da siluju nastavak, moraju da okupe dobar tim i odlične pisce inače će ME izgubiti svaki respekt kod igrača.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2018, 14:28   #1511
maxiMD
Član

To svakako. Trebalo bi da lagano smisle i strpljivo razrade priču za nastavak, kao i da tehnički deo odrade mnogo temeljnije nego u ovoj igri.
U sv. sl., kao što rekoh ranije, bilo bi šteta da npr. potpuno odustanu od novih ME igara (što lično ne verujem, mada ima takvih mišljenja kojekude internetom), obzirom na bogatstvo tog univerzuma i mnogobrojne mogućnosti za nastavke Andromede, pre svega kada je reč o samoj priči koja je u ovoj igri očigledno nedovršena. Ima tu još puno materijala za dalju nadogradnju.
A ko zna, možda nekad kasnije dođe i do povratka priče u našu galaksiju.
Stara 22.3.2018, 14:47   #1512
Leonida
Deo inventara foruma

Član od: 31.7.2007.
Zahvalnice: 2.534
Zahvaljeno 1.707 puta na 872 poruka

Sve to pod uslovom da Bioware ne bude ugasen posle izlaska Anthem.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2018, 15:41   #1513
zokocx
Starosedelac

Član od: 8.4.2006.
Zahvalnice: 787
Zahvaljeno 540 puta na 329 poruka

Što ne bi bio prvi a daj bože i poslednji tim, koji je EA razbucala.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2018, 0:37   #1514
maxiMD
Član

Posle odigrane Andromede me uhvatila sad neka ozbiljna nostalgija tako da sam rešio da "obrnem" trilogiju od početka po ko zna koji put. Dobri, stari ME 1, i dan danas vrhunska igra, kao jedan od onih dobrih filmova koje možeš da gledaš po par puta godišnje, a da uvek uživaš kao pri prvom gledanju.
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku maxiMD na korisnoj poruci:
Geralt (23.3.2018), Leonida (23.3.2018), Pandemonium (24.3.2018), shrafko (25.3.2018), voodoo_ (28.5.2019)
Stara 25.3.2018, 0:20   #1515
Pandemonium
Veteran

Član od: 10.4.2008.
Zahvalnice: 326
Zahvaljeno 367 puta na 195 poruka

@maxiMD
Lol, baš sam poinstalirao sva tri Mass Effect-a pre oko mesec dana, sa sve onih ALOT tekstura sa Nexus-a. Upravo završio keca i slažem se, najimerzivniji je i ima sve elemente nekog filmskog klasika. Dvojka mi je ostala u najboljem sećanju, verovatno dobrim delom zbog raznoraznih stvari u privatnom životu koje su mi se dešavale kad sam je prvi put prelazio.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
maxiMD (25.3.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1256 29.9.2015 1:15
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:25.