Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2017, 16:49   #6481
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ma da, tako sad i radim, ostavim oko 10 a ostalo prodam.

Vidio sam da Keira Metz ima neki napitak koji košta 1000 i koji resetuje skill poene. Pretpostavljam ti ih vrati pa da ih možeš ponovo uložiti, napraviti drugačiji setup. Inače razvijam sword fighting i znakove, ne alhemiju. Samo ne znam da li će biti dovoljno skill poena za to, imam utisak da i među njima samo nešto mogu razvijati a nešto ne. Na primjer ne mogu se razviti svi znakovi, ni sve grane u sword fighting. Bilo bi zanimljvo vidjeti kako je igrati sa cijelim aresenalom , mada možda bi ipak bilo previše OP.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2017, 21:53   #6482
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ne znam koliko poena treba da se svi skillovi otključaju ali slotova sigurno nemaš dovoljno za sve, ali možeš da menjaš kombinacije bar lako, ali za to treba preći još igru na NG+ gde sve je jači level i imaš Legendary witcher setove da skupiš.

Ja sam sad došao na Skeligčka ostrva, i ovako kad pogledam površina kopna je skoro kao ceo Valen, ali što je najbolje kao da sam prešao Witcher 3 Part I (~100 sati) i sad ide Part II, tačno se oseti da je drugi deo sveta, lepo su odradili da je drugačije.

Ja sam odmah isključio POI idikatore (upitnike) kvare mi imerziju, ovako istražujem i mnogo mi je slađe kad nešto nađem nego da idem tamo jer vidim da ima nešto.

I ako nekog monstera ne mogu da ubijem ili nađem nešto a ne znam šta je još, držanjem desnog klika na mapi moguće je postavi do 10 markera + onaj standardni zeleni, pa posle se vratim kad nabuđim level.

A što se opreme tiče, ja sam većinu našao osim kad dobijem odgovarajući level napravim armor koji mi treba i posle menjam delove pa kad dobijem level pravi jači set itd.
Jedino mi žao ponekad da stavljam jake rune pa stavim slabije.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2017, 9:53   #6483
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

I meni je to dilema za rune jer vidim da se relativno često (svaki level ili dva) može praviti ili pronaći jača oprema pa mi žao trošiti rune

Isključivanje POI indikatora...zvuči zanimljivo ali mislim da bih time ipak puno više vremena trošio u igri. Ja volim lutati pa neka i malo zalutati između POI indikatora, a uglavnom idem pješke, rijetko jašem baš zato da bih malo lutao, ali da baš nasumično prolazim svim šumama i terenima uzduž i poprijeko...to bi potrajalo. Mada zvuči zanimljivo. Sad imam skoro 40 sati a tek sam level 9 i mislim da sam možda riješio 10% Valena.

Juče sam uzeo i Exploding Shield na Quen i po prvi put povezao tri skilla sa mutagenom i dobio jače Signs. Mislim da mutagen daje 5% ali je ovamo pisalo da je pojačano za 20% kad sam povezao.

U Valenu ima quest za tri partije Gwenta, prvi je baron i njega sam dobio ranije pa sam juče otišao do drugog i dobio ga iz prve, odmah blizu njega ima obični trgovac koji me razbio nekih 5-6 partija nakon čega sam išao spavati
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2017, 11:21   #6484
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja to usput dok rešavam questove, nije potrebno da priđeš na metar POI-u nego kad priđeš bliže pojavi se na mapi, a ako nešto propustim ništa strašno. Jedino što vidim ima neki achivement da se očiste svi monster nest-ovi u Valenu to kad završim glavnu kampanju i većinu questova pogledaću na netu mapu samo sa tim indikatorima i tako ću pokupiti achivement.

Može i da kombinuješ mutagene i staviš greater koji su +10% i time dobiješ veći bonus, nekako se najteže dobijaju crveni, najmanje dropaju a još su potrebni za 2 decoctiona.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2017, 12:14   #6485
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ti neki decoctioni mi zasad nisu trebali pa nisam još gledao šta je to sa njima. Koliko sam shvatio to su moćniji napitci ali sa većim toxicity, to će možda zatrebati nekad kasnije.

Oni notice board u mjestima, da li je potrebno kliknuti na sve njih ili je dovoljno samo na one koji imaju pečat, koji daju neki quest? Koliko vidim neki su samo obavještenje, ništa ne dodaju kad ih pokupim, quest je samo na onima sa crvenim pečatom. Na mapi se u interakciji sa notice board dodaju novi markeri ali ne znam da li je dovoljno samo sa E prikazati notice board ili se mora sve poskidati sa nje.

Da li se još nekome dešava da mu pristilga poruka na Viber minimizuje Witcher na desktop? Nakon toga mogu da se vratim u igru bez problema klikom na taskbar ali uvijek me svaka poruka baca na desktop. U podešavanjima igra je setovana kao Fullscreen, ne kao borderless window. Sinoć sam je podesio kao borderless window pa da vidim kako će biti, možda kad nakon toga vratim opet na fullscreen bude u redu.

I koji je uopšte fazon sa novijim igrama da imaju to "fullscreen" i "borderless window"? Koja je razlika? Neki kažu da jedno od toga daje 1-2 fps više. Valjda bi fullscreen trebao biti manje osjetljiv na win key kada se želi na krakto otići na desktop, da li je to razlika?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2017, 13:09   #6486
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Da bi uzeo questo sa notice board-a moraš da ga pročitaš i to su obično veći papirići (ne moraju da imaju pečat), oni manji su samo neka obaveštenja koja slobodno možeš da poskidaš posle nekog vremena se opet pojava.

Ja za sada sam imao samo jednom slučaj da se na notice board-u pojavio opet neki quest, obično prvi put kad uzmeš questove sa notice board-a posle samo ona obaveštenja se pojavljuju (ima i nekih smešnih) .

Što se tiče da igra minimuzuje neka applicakacija mislim da je to do same aplikacije, recimo Skype to ne radi, samo se čuje poruka. Ali recimo neki update windows koji mi se pojavljuje jednom u 2. nedelje na nekim codecima mi je minimizirao Witcher-a.

Fullscreen bi trebalo da daje više FPS a veći prioritet igri, ne znam ni kad je koristan taj "borderless window".
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2017, 14:32   #6487
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Triss Witcher 2 outfit for Witcher 3 mod

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2223/?

Triss W2 outfit



Odlicno odradjen reskin, od mene veliki plus jer default skin za Triss mi dodje kao fan-service za napaljene tinejdzere, a DLC skin je kao da radi undercover (pun intended) u Pasiflori. Definitivno stavljam ovaj mod kad budem igrao W3 ponovo ispocetka.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2017, 1:35   #6488
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Triss Witcher 2 outfit for Witcher 3 mod

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2223/?

Triss W2 outfit



Odlicno odradjen reskin, od mene veliki plus jer default skin za Triss mi dodje kao fan-service za napaljene tinejdzere, a DLC skin je kao da radi undercover (pun intended) u Pasiflori. Definitivno stavljam ovaj mod kad budem igrao W3 ponovo ispocetka.
Ajde DLC skin, ali po cemu je default skin za napaljene tinejdzere?

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
pentraksil (9.3.2017), player1 (9.3.2017)
Stara 10.3.2017, 0:43   #6489
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

To mislite ono kad DLC armor pruzi ovakav kadar u cinematic-u?

Oh i btw, opet playtrough u 4k DSR, 0% smoothness, max settings.



<Šta ima, kako si?>

<dat ass in the grass> xD
Nemojte da vas zbuni ovo resumed, to je bio shadowplay recording pa onda SS
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2017, 0:44   #6490
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ajde DLC skin, ali po cemu je default skin za napaljene tinejdzere?

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
Sto bi zenska osoba nosila dekolte skoro do pupka, tesne pantalone i cizme sa visokim stiklama u gradu u kome vlada witch hunt protiv carobnjaka - da ne bi privlacila paznju mozda? No problemo, stavice kukuljicu koja joj pokriva samo glavu i ramena, resena stvar.

Zbog toga meni default skin kao fan-service, kao kod anime-a.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2017, 1:21   #6491
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Daj čoveče molim te, kao da pričamo o nekom korejskom mmo-u. Ako nešto CD Projekt zna to je da i u toj sferi bude nekako umeren, koliko može, fantasy igra sa magovima koje su poznate kao najlepše žene i ipak dobijemo nešto sasvim normalno što se tiče odeće pa i obuće. Šta fali štiklama, žene izgledaju moćno u njima, i što da ih ne bude u fantasy igri, a i ono, nisu u pitanju neke petnaestice da se razumemo i taj neki dekolte do pupka o kome ti pričaš

Spoiler za velike slike, 4k, nece thumbnail:


Spoiler za pozadina:


Ne stvarno su preterali....
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
DacUF (11.3.2017), pentraksil (10.3.2017)
Stara 10.3.2017, 1:43   #6492
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Sto bi zenska osoba nosila dekolte skoro do pupka, tesne pantalone i cizme sa visokim stiklama u gradu u kome vlada witch hunt protiv carobnjaka - da ne bi privlacila paznju mozda? No problemo, stavice kukuljicu koja joj pokriva samo glavu i ramena, resena stvar.

Zbog toga meni default skin kao fan-service, kao kod anime-a.

A u TW2 nije imala tesne pantalonice i nesto vise potpetice na cizmama?
Mislim da malcice preterujes, daleko je ovo dekolte do pupka i nije klasican napumpan dekolte. Anime i ovo nemaju veze sa vezom. A stikle opet nisu nista toliko cudno, u pitanju su malo stilizovane cizme, nista napadno.

@Iceman_37

A sto je najgore, pantalone u TW2 su jos vise utegnute a pozadina na izvol'te
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2017, 1:57   #6493
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Koliko se ja secam (a secam se dobro, jer sam obrtao Witchera u 2 prelaza), fanovi Triss su vristali na developere jer su je (po njihovom misljenju) deseksualizovali u trecem delu kako bi naveli igraca da je Yen "true" izbor. Dakle, vecina je cak smatrala da je Triss predstavljena kao tinejdzerka, a ne Geraltov love interest. Kad uporedim dizajn njenog karaktera sa Yen, pre bih se slozio sa njima - ne da nije napadno/vulgarno/fanservice obucena, nego su je i malo previse zakopcali (u odnosu na Yen).
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2017, 10:53   #6494
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ma lupaju gluposti .

Yen mi više liči na žensku sa kojom bi Geralt izašao na neku žurku, napili se ko stoke i posle se tresli u nekoj kolibi. Ona je onako prava ženetina, jaka i samostalna.

A Triss mu više dođe za neke balove, večere, šetnje po mesečini. Više je onako nežnije predstavljena ovde.

zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2017, 15:52   #6495
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Slazem se, preterao sam, dekolte kod default outfita za Triss nije do pupka, samo jos fali 3 incha pa da "kruske" budu prezentovane publici u svoj svojoj slavi.

Definitivno default W3 outfit sa "ne-tako-tesnim" artiklima koji prate njene obline ima vise smisla od W2 outfita u kontekstu ocuvanja anonimnosti u gradu gde witch hunteri operisu nesmetano.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2017, 17:39   #6496
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Slazem se, preterao sam, dekolte kod default outfita za Triss nije do pupka, samo jos fali 3 incha pa da "kruske" budu prezentovane publici u svoj svojoj slavi.

Definitivno default W3 outfit sa "ne-tako-tesnim" artiklima koji prate njene obline ima vise smisla od W2 outfita u kontekstu ocuvanja anonimnosti u gradu gde witch hunteri operisu nesmetano.
Skoro sam siguran da ti je ona riba sa Feminist Frequency Twittera hakovala profil.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Laserstorm (11.3.2017)
Stara 11.3.2017, 16:16   #6497
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Skoro sam siguran da ti je ona riba sa Feminist Frequency Twittera hakovala profil.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2017, 18:14   #6498
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Igra je odlična. Preko 47 sati a GOG Galaxy kaže 12% pređeno
Smucam se po Valenu, malo glavni quest, malo sporedni questovi, usput lutam okolo. Ne mogu da vjerujem kako su napravili prirodu, koliko je vremena i ljudi trebalo za to. Često zastanem i pravim screenshotove, sa anselom a i bez njega.

Najjači protivnik kojeg sam do sada ubio je bio Bilge Hag sa level 20 dok sam ja bio 10. Trebalo je 5-6 pokušaja

Da li ovde postoji neki taster koji treba držati kad Geralt silazi niz stepenice ili niz stijene? Jer se spotakne i pravi kolut naprijed uz skidanje vitality, k'o neko dijete. WTF , a ovamo je opaki spretni witcher

Šta je ono sa sjekirama? Često su dosta jače od steel sworda, a puno su jeftinije. Sad imam jednu koja je jača od najjačeg steel sworda koji imam, nema nikakve dodatne atribute niti slotove za rune, ali ima osjetno veći damage.

Završio sam (odlične) questove za barona pa znam gdje mi je ići dalje u potrazi za Ciri, ali to naravno neću još raditi, ostalo mi je mnogo toga u Valenu, od questova do upitnika na mapi. Nailazio sam na monstere dosta jače od mene pa sam ostavljao markere na mapi da znam gdje su, za kasnije.

Neki questovi su vremenski limitirani, kao taj jedan za barona, rekao sam mu da neću ići odmah sa njim jer sam planirao obaviti neki drugi quest kad ono kasnije mi izbaci da je quest failed, pa sam učitao malo raniju poziciju i jureći na konju došao do barona , a ono što je slijedilo bi bila ogromna šteta propustiti
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2017, 21:09   #6499
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@Paladin

Uživaj, još nisi video najlepšu regiju u igri, Velen je možda atmosferičan ali ne može ni da priđe Skeliškim ostrvima. Po meni.

Da ne bi izgubio Vitality prilikom pada, pritisni Space trenutak pre nego što Geralt tresne o zemlju.

Zaboravi na sekire i vidi da li možeš da napraviš neki witcher mač. Nije bitan samo čist Damage već i koje sve efekte nanosi prilikom udarca.

Radi kvestove kako želiš samo obrati pažnju da se ne dobija XP za one koji su 5 lvl-a veći ili manji od tvog trenutnog lvl-a. Tj. dobija se XP ali je mizeran, ok 5-10xp poena. Pare se normalno dobijaju.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2017, 22:35   #6500
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 260
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Препорука за "whirl" скил (под "fast attacks")! Јесте да троши стамину кад га користиш, али противник нема шансе да се одбрани од тих пет, шест удараца када га ухватиш! Иначе се користи када се нађеш у групи непријатеља и наноси поприличну штету (наравно, зависи од нивоа скила и штете коју наноси мач), али у једном добром нападу наноси се и до неколико хиљада штете (тренутно сам 17 ниво, силвер око 650 дпс, челик око 460 дпс-а)!

60 сати у игри, 18 процената пређених ! Биће ту ихаха посла...
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com