Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2013, 15:18   #5481
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa upravo zbog toga, sve vreme ocekujem od Kill Bila na ovamo (vec 4-5 filmova) nesto u tom rangu. Ili bar u rangu Reservoir Dogsa. Ali neeemaaaaa...
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2013, 16:46   #5482
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 793
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pustim jedan film ne ide, pustim drugi ne drži mi pažnju i onda pustim Sur mes lèvres/Read My Lips (2001) i legne mi ko budali šamar. Od početka mi drži pažnju i ako je priča jednostavna jako je interesantna, sjajna gluma Emmanuelle Devos & Vincent Cassel emocije, realizam, jednostavno saživeo sam se sa likovima i prosto mi je bilo krivo kad se film završio jer imao sam utisak da bi mogo da gledam još dva sata. Najtoplija preporuka.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	173917.1020.A.jpg
Viđeno:	149 puta
Veličina:	71,0 KB
ID:	45220  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
pentraksil (14.1.2013), zidan grobar (14.1.2013)
Stara 14.1.2013, 22:53   #5483
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

http://www.imdb.com/title/tt0120824/

The Shipping News 2001

"""""An emotionally-beaten man with his young daughter moves to his ancestral home in Newfoundland to reclaim his life. """""



- Film je odlican. Moja preporuka. Malo me podseca na film ostrvo ---->

http://www.imdb.com/title/tt0851577/

"""""Somewhere in Northern Russia in a small Russian Orthodox monastery lives an unusual man whose bizarre conduct confuses his fellow monks, while others who visit the island believe that the man has the power to heal, exorcise demons and foretell the future. """"

... film The Shipping news me odusevio pogotovo glumom Kevina Spejsija. Tako prirodno je odglumio ulogu stidljivog i neodlucnog muskarca... Posebno mi se svidja scena na pocetku filma kako ga jedna vesta i lukava zena iskoriscava sto je scena koja se vidja u svakodnevnom zivotu kod onih koji postanu zaslepljeni zenskom lepotom i zeljom za sexom... A nakon toga sve ostalo je odlicno uradjeno...

Film je SMIREN, jednostavan, muzika je isto umirujuca sto doprinosi celoj atmosferi, ...

Ocena: 8,5/10




A za film OSTRVO, jako interesantno videti dokle ce neko ici i kaznjavati sebe zbog greha koji je pocinio... muzika u filmu je IZNENADJUJUCE DOBRA!!! Da ne kazem neverovatno...

Izvuki su se za horsku muziku tako da je tu negde 8/10.
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Master_Touch na korisnoj poruci:
ColdBoot (15.1.2013), Miki1987 (15.1.2013), ZoNi (15.1.2013)
Stara 15.1.2013, 11:32   #5484
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

God bless imdb recommend opciju

Sinoć sam odgledao ovo i iako ne mogu da kažem da je film za sva vremena - veoma veoma je dobar - ocena 4 ili 4+ od mene

Carriers



http://www.imdb.com/title/tt0806203/

Relativno nepoznati glumci i koliko vidim low budget - ali film je urađen zaista sjajno, mislio sam da je u pitanju još jedan zombie apocalypse film, međutim...
Svakako preporuka!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
ZoNi (15.1.2013)
Stara 15.1.2013, 14:33   #5485
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ Covenant: tvoja ocena 4 je 4/5 ili 4/10? Obično se ocene za filmove daju u formatu x/10, a pošto ti preporučuješ ovaj film, verujem da si mislio na ocenu 4/5

Inače, čuo sam za taj film, ali ga nisam gledao. Pogledaću ga u neko skorije vreme... A glumci su možda tada bili nepoznati, ali danas (bar meni) svakako nisu Chris Pine-a znam iz Star Treka i This Means War; Piper Perabo mi je takođe poznata, baš kao i Christopher Meloni (iz serije Law & Order).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 15:34   #5486
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
@ Covenant: tvoja ocena 4 je 4/5 ili 4/10? Obično se ocene za filmove daju u formatu x/10, a pošto ti preporučuješ ovaj film, verujem da si mislio na ocenu 4/5

Inače, čuo sam za taj film, ali ga nisam gledao. Pogledaću ga u neko skorije vreme... A glumci su možda tada bili nepoznati, ali danas (bar meni) svakako nisu Chris Pine-a znam iz Star Treka i This Means War; Piper Perabo mi je takođe poznata, baš kao i Christopher Meloni (iz serije Law & Order).
Meni se takodje dopao, nije ne znam koliko VAU film, ali je i vise nego solidan,

Odgledao sam Silver Linings Playbook
Film mi se jako dopao, bas me je prijatno iznenadio i zabavio. Odlicna gluma pre svega, Bredli i Dzenifer su mi oduvek bili dobri glumci, ali ovoga puta su bili zaista odlicni (Bredli pogotovu). Ne treba zaboraviti i sjajnog Denira, odlican kao i uvek. Od mene preporuka film je super.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
RUSuper (16.1.2013), ZoNi (15.1.2013)
Stara 16.1.2013, 5:12   #5487
Reshatnayak
Član
 
Član od: 28.4.2010.
Poruke: 94
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Les Miserables (2012)

Vecerasnja premijera filma u mojoj kuci. Samo za one sa jacim stomakom, pa zato ide u spojler. Ne ulazi ako vec ne moras po sluzbenoj duznosti

Spoiler za (Upozoren si:):
Taman sam zakuvao bljutavu "Argo" supu iz kesice* kad udjose moje dve Dame sa punim rukama raznoraznih grickalica.
- Veceras gledamo najnovije Jadnike - kazu.
- Sto ne procitate knjigu, eno 'iljadu stranica prosto zovu da ih neko uzme u ruke...
- Ko jos danas cita knjige. Nisu "In"
- A da mozda pogledamo onu istoimenu odlicnu seriju sa ruskim glumcem Жерар Депардье dok je jos bio Tvigi, pokusavam da vece ucinim podnosljivim. Ne vredi, gledaju se "Les Miserables" (2012)
Ispadnem tako u aut i da ne budem "muska sovinisticka svinja", i pobegnem u obliznji bircuz, ukoliko od jutros nije postao banka ili kladionica, pristanem.

Pocne film, traje film. O, zar je ovo mjuzikl!? U mjuziklu bi trebalo da se peva, zar ne!? Muzicke numere mogu jos nekako da prodju. Mora da su ih po sto puta nasnimavali ne bi li glumci propevali, a bas vole da "pevaju", ali kad pocese recitativi, e tu je vec skripelo gore nego kada se u kupatilu brijem ili tusiram. Steta sto me nije cuo gosn Vudi, nego se motao tamo po nekim rimskim kupatilima (savremenim).
Izdrzim tako do polovine i pocinjem polako da se znojim. Osecam, zver se budi u meni i vec vidim kako onu divlju macu, koju moje Drage nazivaju kucnim ljubimcem, hvatam za rep i zavitlam o zid ili ocerupam perunike koje se prkosno sepure iz vaze na stolu prekrivenim miljeom sto ga je heklala moja baka dok joj je deda uz gusle epski, a opet tako romanticno, pevao.
Uzdrzim se, diskretno stavim cepice u usi i tako ubijem mjuzikl i odgledam film.
- I ti si pustio suzu - kazu moje Dame crvenih ociju dok tresu nos u papirnate maramice.
- A ko ne bi - odgovim.
I sad koju ocenu dati mjuziklu. Eto neka bude 7/10 jer su Njih dve uzivale, a i ja sam dobro prosao u drugom delu filma.

Pridjem prozoru. Jedan ocigledno "pokisao" covek grli semafor na uglu i nesto mrmlja pola na engleskom "Oh well, bas sam se natreskao...Help mi Boze..." i za divno cudo dobro mu stoji. Ja kad pokusam tako da parlam sve mi lici na Sojica.

Ne lezem rano i resim da sam odgledam jos jedan film. Neku crno-belu umetnost ili najnovijeg Danijala. Ma ni jedno ni drugo. Skinem sa police crno-belo pa jos sve u koloru.
- La...ba...net - kaze televizor.
- La...ba..net - odgovorim i osmeh mi se vrati na lice.
Odjurim do frizidera, uzmem svarglu i lukac i zavalim se u fotelju.

"Enjoy really know how to, do not?" sto bi rekao naveci srpski elektonski prijatelj, gospodin Gugl Prevodilac, glavom i bradom.

---------------------
*ARGO-JUHA (SUPA)
Prva "juha iz kesice" koja je proizvođena na području ex-Jugoslavije, u tvornici "Argo" u Izoli. Bila je obavezni provijant na svim izletima, ekskurzijama i sl. tog vremena.
---------------------

Adios postovane kolege, moj avatar je upravo dobio resenje za penziju
Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio svojim trabunjanjem. Nije mi to bila namera.

Poslednja ispravka: Reshatnayak (16.1.2013 u 6:06)
Reshatnayak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Reshatnayak na korisnoj poruci:
Iris (16.1.2013), Master_Touch (21.1.2013), N3n0 (16.1.2013), RUSuper (16.1.2013)
Stara 16.1.2013, 7:22   #5488
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Ma nisi nikog uvredio, fina opservacija. Ovi zapevajući Jadnici su toliko jadan film(baš zbog popeuke), da mi napraviše gorušicu koju ni Argo supa ne bi ubila.

3/10
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2013, 14:33   #5489
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
^ Ma nisi nikog uvredio, fina opservacija. Ovi zapevajući Jadnici su toliko jadan film(baš zbog popeuke), da mi napraviše gorušicu koju ni Argo supa ne bi ubila.

3/10
Ukoliko ne gotivis mjuzikle onda ne znam sta si ocekivao. Ja isto ne volim mjuzikle, ali nikada ne bih rekao da je film los samo zbog toga. Da li se tebi film ne dopada zbog pevanja ili je stvarno los?
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2013, 16:55   #5490
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nisam jos gledao film, ali ne vidim u cemu je problem to sto je mjuzikl. Tj. ne shvatam sto ljudi imaju takav stav (generalno, ne pricam za forum): "Mjuzikl, zaobici cu ga..."

Tj. da li je moguce da Kosa, Svini Tod, Briljantin, Kabare, Carobnjak iz Oza, Mulen Ruz su losi filmovi samo zato sto su mjuzikli?

Da ne pricam o tome da su svi oni diznijevi crtaci koje ljudi vole svojim dobrim delom mjuzikli. Pa cak je i Southpark film takav. Monti Pajtonov smisao zivota je isto na taj fazon.

Jeste, stice se utisak da moze da se isprica prica i bez pevanja, ali ih bas to izdvaja iz mora filmova i cini ih drugacijim, pa mozda cak i boljim (po meni).
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2013, 17:47   #5491
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
da li je moguce da Kosa, Svini Tod, Briljantin, Kabare, Carobnjak iz Oza, Mulen Ruz su losi filmovi samo zato sto su mjuzikli?
Ne, ali bi bili PUNO bolji da nisu mjuzikli
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Master_Touch (21.1.2013), Rockstar (16.1.2013), Skenderevo (16.1.2013)
Stara 16.1.2013, 19:16   #5492
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Nisam jos gledao film, ali ne vidim u cemu je problem to sto je mjuzikl. Tj. ne shvatam sto ljudi imaju takav stav (generalno, ne pricam za forum): "Mjuzikl, zaobici cu ga..."

Tj. da li je moguce da Kosa, Svini Tod, Briljantin, Kabare, Carobnjak iz Oza, Mulen Ruz su losi filmovi samo zato sto su mjuzikli?

Da ne pricam o tome da su svi oni diznijevi crtaci koje ljudi vole svojim dobrim delom mjuzikli. Pa cak je i Southpark film takav. Monti Pajtonov smisao zivota je isto na taj fazon.

Jeste, stice se utisak da moze da se isprica prica i bez pevanja, ali ih bas to izdvaja iz mora filmova i cini ih drugacijim, pa mozda cak i boljim (po meni).
Ja ne volim bas mjuzikle, jednostavno ih ne gotivim, ali nikada ne bih rekao da su ovi filmovi koje si gore naveo losi (odlicni su, Kosa je jedan od mojih najomiljenijih filmova). Ali mene isto nervira kada film popljuju samo zato sto je mjuzikl. Nema veze s vezom. Film je radjen po pozorisnom mjuziklu (originalno francuski pa onda preveden) a ne direktno po knjizi. Naravno da je taj mjuzikl opet radjen po knjizi ali ima itekako razlike.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2013, 19:31   #5493
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ukoliko ne gotivis mjuzikle onda ne znam sta si ocekivao. Ja isto ne volim mjuzikle, ali nikada ne bih rekao da je film los samo zbog toga. Da li se tebi film ne dopada zbog pevanja ili je stvarno los?
Eh, fatam se da izgleda ne gotivim mjuzikle a nisam prethodno obratio pažnju na žanr (mea culpa). I nekako mi uz ovo delo mjuzikl baš i ne ide, ko da su baš morali na taj način da se razlikuju, mada i to je subjektivan osećaj. Da su neka zvučna operska imena bila u glavnim rolama (za ovo delo Igoa ništa manje) pa u redu, ali Russell Crowe da peva...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2013, 19:34   #5494
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ne, ali bi bili PUNO bolji da nisu mjuzikli
A ti si dosao iz altrenativne stvarnosti pa znas ? Meni su Kosa, Svini Tod, Carobnjak iz Oza i Southpark: Bigger, longer, uncut i Monty Python Meaning of Life - SAVRSENI ovakvi kakvi su.

Pa bre, ti Amerkinaci 60-ih su se najvise borili protiv rata pesmom i igrom (ok, orgije i opijati nisu los propratni efekat) - i samo zato je Kosa najbolji anti-ratni film jer su svi dogadjaji u filmu predstavljeni bukvalno kroz pesmu i igru. Uostalom, da nije takav film bio gde bi cuo "Manchester, England, England, across the Atlantic sea" ili "Age of aquarius".

Svini Tod? Pa ako je nesto dobro uradio Barton u kolaboraciji sa Depom, to je taj mjuzikl. Odslusaj "Worst pies in London" i reci mi da li bi emocija bila jaca da je Helena ispricala taj deo, umesto sto ga je otpevala.

SP pored toga sto parodira sve zivo, tim soundtrackom se posluzio da parodira Diznijeve crtace sa laganim notama i pevljivim pesmicama, ali ni u jednom momentu nisam pomislio "ah oce li prestati da pevaju", nego sam posle filma ceo dan pevao "Shut your fkin face unclefcker" i "Blame Canada".

Eto...
E sad da nadjem titl pa da vidim dal Jadnici mogu da upadnu u to drustvo.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2013, 19:56   #5495
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I sodu-bikarbonu, za svaki slučaj...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
Master_Touch (21.1.2013)
Stara 16.1.2013, 20:30   #5496
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Прво, мала дигресије..

Не знам да ли ће се неко сложити, али "Ниске Страсти" су један изузетан филм, можда и најбољи у свом жанру. Филм има прави дух `90-их и врхунске техничке могућности тог времена.. Да, и Шерон Стоун.



А, ту је и наставак који су урадили Енглези и који сигурно спада међу најгоре филмове свих времена. Да ли уопште препричавати ову катастрофу?

Не, јер се нешто слично догодило ових дана. Наравно, мислим на "Total Recall"..


Римејк једног од мог омиљеног наслова није лоша ствар сама по себи, али оно што је урађено је урађено баш по рецепту горе наведеног наслова - Британско.

Све у овом филму је "Британско", а лако се можемо додирнути и мало озбиљнијих политичких дискурса о држави "ћерци" и "мајци" (тј. односа између САД и Велике Британије). Истина, наводно се све ово базира на књизи Филипа К. Дика коју ја нисам прочитао, и можда је све ово у реду, али...

Баш као што млитави Енглези не могу никако да сниме један прави "еротски трилер", на исти начин фејлују и код ове акционе СФ-нирване. Заиста, све је пропало, свет не постоји, само се Енглеска и Аустралија држе?! Небулозна прича која ме је у старту изнервирала, и која, на крају крајева, нема апсолутно никакве везе са оригиналом..

Касније има добрих момента. Колин је добар глумац, а нико се неће жалити ни на Кејт Бекинсејл (иако је као девојчурак у односу на Шерон наравно) али генерално гледано, филм је врло... импотентан. Шварценегера је немогуће "одменити" тако да се и очекивао другачији филм, али потврдиле су се сумње које су се јавиле и пре почетка снимања да су "џабе кречили".

Филм је досадан и глуп и неко треба да забрани Енглезима да прерађују Холивудске хитове јер им то никако не иде. Нека се држе они "Викторијанске ере" са Киром Најтли, ту се барем не могу преварити да случајно одгледам иједан такав филм. Није моја шоља чаја, што би се рекло..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2013, 21:34   #5497
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Beasts of the Southern Wild (2012), http://www.imdb.com/title/tt2125435/



Faced with both her hot-tempered father's fading health and melting ice-caps that flood her ramshackle bayou community and unleash ancient aurochs, six-year-old Hushpuppy must learn the ways of courage and love.

Uh... Interesantno snimljen film, sa dobrom glumom, ali ipak poprilično dosadan.

Moja ocena: jedva 4/10.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2013, 3:24   #5498
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom

Django Unchained (2012)


Ok,dobar,ne i odlican...

Svakako ga ne bi stavio u listu Taratninovih fimova,kao ni Inglorious Bastards.

Veliki sam poznavalac Tarnatina i po mom mishljenju 'njegov zadnji film' je Death Proof (2007).

Ova dva zadnja filma(Django i Bastards) su vise izleti Tarantinovi po epohama sa malo shmeka 'pravog Tarantino filma',i vise su plod mogucnosti (producenti jedva cekaju da produciraju njegov film),nego Tarantinov doprinos kinematografiji uopste.

Django je strasno razvucen film,svaku trecu recenicu slobodno mozete izbaciti iz scenarija i ne bi primetili razliku,nema sanse.Tarantino voli dijaloge, sa vise likova i seciranje zivotnih ironija i situacija koje mogu da muce obicnog coveka(tako da se izrazim,u nedostatku kriticarskih termina).
Ali u Djangu ti dijalozi nisu svrsishodni kao u 'Ulicnim Psima' ili 'Od sumraka do Svitanja' niti kao u Death Proof-u.

Prvih 20 minuta filma je za 8+ na IMDB-u(i lici na Tarantina u 'formi'),ostatak filma je jaka 6-ca.
Slicno vazi Inglorious Bastards...

Najveca tragedija je rasapadanje lika Dr. King Schultz-a (dramski gledano) koga tumaci Christoph Waltz (jedini vrhunski domet Bastards-a,Oskar za ulogu).
Taj lik se deli na dva : prvi (pocetak-do sredine filma i sam kraj njegove uloge u filmu) i drugi lik od sredine do pred kraja uloge.

Dva razlicita karaktera u potpunosti,a situacija/scenario ne opravdavaju takvu karakternu razliku.

Djangov lik ima pocetak/sredinu/kraj,dok je Dr.Shultc po meni sramota,kakva nicim izazvana transformacija (gledajuci reakcije lika do pola filma i ostatak uloge),kao da su braca blizanci sa razlicitim karakterima.

Di Capriov lik je neubedljiv,nije za njega da igra 'hard core' negativca,makar ne u ovakavom setingu (Di Caprio ima velike moguce umetnicke domete,ali kao negativac hmmm )

Da zakljucim:

Razvuuuuuuucen film,nije 'Tarantinov pravi film'

Pubertetlije mogu da se prime ozbiljnije na ovaj film,ozbiljni filmofili mogu da se nadaju da ovo nije kraj Tarantina (postao mediokritetetski reditelj, sudeci po zadnja dva).


Ocena 7.0 (sveukupan utisak)

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ili bar u rangu Reservoir Dogsa
ili bar u rangu?!?!?! moje oci ne veruju sta su procitale
OMG TO MU JE NAJBOLJI FILM KOJI JE IKAD SNIMIO!!!

Poslednja ispravka: Iris (17.1.2013 u 10:58) Razlog: spojeno
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2013, 5:44   #5499
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sam famozni Zero Dark Thirty
Ovako, pre nego sto pristupim kratkoj recenziji da kazem par stvari. Naivno je verovati da su se stvari bas ovako odvijale (cak iako izbacimo neke tipicne holivudske ukrase koji su tu da zacine dramu), jos tu da navedemo i mogucnost da se ovo uopste nije ni dogodilo. Meni je isto muka od teorija zavere i nerviraju me, ali takodje sam misljenja da ne treba verovati u sve sto se servira, pogotovu od strane medija i agencija preko bare (ali i bilo gde u svetu, sve su to licni interesi). Verovatno nikada necemo ni znati kako je stvarno skoncao najtrazeniji terorista svih vremena, situacija je mnogo komplikovanija na politickoj sceni da bi se tu trazila logika ili prava istina. Po mom misljenju nije onako kako se prica, ali ko zna sta se zaista izdogadjalo i da li se izdogadjalo. Ovaj mali predgovor nije tu kako bih ja razglabao o politici i nametao drugima svoje misljenje vec kao jedna mala napomena: filmu treba pristupiti opusteno i bez ikakvih ocekivanja, bez ikakvih teorija zavere na gotovs u glavi i politickih stavova jer film nije dokumentarac niti je prenos uzivo. Ukoliko gledate na film kao na propagandu to cete i dobiti, u suprotnom........dobicete jedan odlican spijunski triler.
Zanimljiv razvoj situacije, fino uklopljen scenario i odlicna Dzesika Castein. Film u nekim segmentima ima onaj vec izlizani patriotizam, ali moram reci da je na sasvim podnoljivom nivou, usudio bih se reci na minimalnom, cak sadrzi i odredjenu dozu kritike na racun CIA metoda i opste politike koju vode SAD. Da napomenem i da mi se The Hurt Locker nije bas preterano svideo (druga polovina filma me je razocarala), ali moram reci da mi se Zero Dark Thirty dopao. Preporuka.


Usput da preporucim i jos jedan dobar film The Impossible. Vrlo dobra drama koja prati prezivljavanje jedne porodice nakon karastrofalnog cunamija iz 2004. godine. Jos jedna preporuka ko voli drame.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Dimo (17.1.2013)
Stara 17.1.2013, 13:23   #5500
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
OMG TO MU JE NAJBOLJI FILM KOJI JE IKAD SNIMIO!!!
Naravno, najbolji iza Pulp Fiction-a.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com