Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.9.2020, 15:42   #401
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Da li se oni koji su igrali originalnu igru sećaju misije "Fair Play"??? Onu kad ukradeš trkački auto, odvezeš ga do Lukasa Bertonea, on ga pokvari, vratiš ga brzo nazad i sutra učestvuješ u trci?? Da li je iko uživao u onoj prokletoj trci kada je bilo dovoljan milisekund nepažnje da odeš u tri lepe??

E, taj će uživati još više ovde.
Do Lukasa Bertonea i nije problem, ali kad treba vratiti auto nazad, u pola noći u Lost Havenu je gužva na ulicama kao u sred jutarnjeg špica. Šanse da se u brzini ne zakucaš u auto koji skreče ili ulazi u ulicu su gotovo nikakve. Da ne pominjem to što auto ne može da ide pravo (stalno vuče na jednu stranu) nego ima i sistem pregrevanja, pa ne možeš dugo da voziš "gas do daske". Užas.
A seća li se ko kakva je bila trka u originalnoj igri?? Samo milisekund nepažnje i ode sve dođavola. Ako je neko i uživao u tome, ovde će još više - imam utisak kao da sam jedini koji se trka na snegu i ledu. Prva krivina, ulazimo svi istom brzinom, ali dok drugi skreću moj auto lagano izleće sa staze. U onoj maloj S krivini zakačiš li milimetar ivičnjak - odlete 4 metara u vis kao od šale. Užas živi. Pokušavao sam jedno 20 puta i ni jedan krug nisam uspeo da sastavim bez izletanja ili prevrtanja. A AI vozačima i Hamilton bi mogao da pozavidi na veštini. Uglavnom, pauziram igru da ne bih razlupao nešto oko sebe...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 15:54   #402
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Mafia

Ja se odlično sećam. Nikad nisam imao problema da je pređem. Nisam čak ni znao da se diže tolika galama oko težine.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 15:56   #403
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Mafia

Ja sam obrnuo Mafiju pre nekih mesec dana. Ne znam kako je u rimejku ali u originalu je sve bilo ok, deo pre trke lagan. Pošto sama trka sada ima izbor težine, pokušao sam na najvećoj nekih 15ak minuta i video sam da od toga nema ništa, smanjio na normal da ne bih gubio vreme i prešao iz trećeg-četvrtog puta.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 16:27   #404
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Sve mogu da razumem ali zasto su izbacili koriscenje javnog prevoza poput tramvaja i brzog metroa? What the ..... Tramvaji prolaze ulicom ali ne moze da se udje samo NPC mogu da koriste, a kod koriscenja drugog na ulazu vas ceka katanac. O da ako hocete da sipate gorivo to mozete da uradite stim sto tamo nema nikoga da vam napuni gorivo sve je uradjeno u stilu evo napunjeno je i vozi.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 16:48   #405
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Težina trke je u originalnoj igri doterana 1.1 zakrpom, ko je igrao vanilu taj se napatio.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 17:15   #406
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Težina trke je u originalnoj igri doterana 1.1 zakrpom, ko je igrao vanilu taj se napatio.
A tad je kod nas 90% populacije igralo krekovanu verziju koja je bila 1.0 Bila je teška ali se moglo preći, jednostavno dobar AI a ne bag

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 17:26   #407
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Mafia

Ma kakav AI, nego je upravljanje katastrofa pa je zbog toga bilo teško. Prešao sam trku u 1.0 posle nekih 2h, ali nisam hteo opet da se petljam sa tim. Pošto sad ima 5 nivoa težine verovatno je ovaj najteži isti kao original. Tražio sam po netu da li ima neka potvrda za to ali nisam uspeo da nađem ništa.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 17:41   #408
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 398
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 53 puta na 45 poruka
Određen forumom Mafia

Ma vanilu sam prešao iz 3-4 pokušaja možda, fora je bila da se preko ivičnjaka pušta gas i to je to.

Ja sam se najviše napatio sa onom misijom u luci, željezničkoj stanici ili šta li već kroz maglu se sjećam, dok sam provalio da treba da se skine ono ***** malo ispod točkova lokomotive, porodio sam se jbt...

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
BiTrAtE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 18:21   #409
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Težina trke je u originalnoj igri doterana 1.1 zakrpom, ko je igrao vanilu taj se napatio.
Taj sam
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 18:35   #410
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Težina trke je u originalnoj igri doterana 1.1 zakrpom, ko je igrao vanilu taj se napatio.
Sećam se da sam i ja šizeo oko toga i da sam prešao iz jedno 53-eg puta posle nekoliko sati nerviranja.

Sličan slučaj je i ovde. Dok svi voze lake i brze automobile ti voziš nešto što liči na trkački auto, ali je superbrzi teretnjak na ledu. Neverovatno je preteran osećaj težine, jer je skretanje jezivo teško i auto kao od šale sleće sa staze. Tek kad sam smanjio nivo težine konačno sam imao osećaj da vozim auto i da imam gume, a ne sanke.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 19:55   #411
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ima li još neko utiske?
Ja se dvoumim da uzmem... Neko okačio video ACG-ja gore koji je potpuno pohvalio igru, ali... zapravo ne slažem se uvek s njim, za neke naslove koji ga oduševe,meni su apsolutno mediokritetni.
Neke kritike igrača upućuju na to da su osakatili dosta stvari koje su gotivili iz originala, što u gameplay-ju što u priči, pa me zanima pored toga da li je valjano napravljeno ovo ili je samo sklopljeno da se proda na foru nostalgije
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 23:01   #412
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Okej, odigrao sam četiri misije.

Ukratko: igra je dobra. Nije loša, nije ni odlična, već je jednostavno dobra.

U suštini, modernizovali su staru Mafiju, našminkali je lepo, grad je postao živopisniji, mogu se videti raznorazna dešavanja po ulicama, dok se vozikate. Dijalozi su razrađeniji, likovi imaju dušu, scene imaju holivudsko-filmski šmek, sve u svemu, zanimljivo je igrati.

Međutim, NastyB je lipo napisao; brzina kola jednostavno nije ona brzina na koju smo navikli u Kecu, iako stavite na "classic". Čim malo pritisnete "W", kola prosto polete. Nije čak ni naročito teško ih voziti, jeste malo to u krivini zeznutije, ali ništa preterano. Lično, nemam baš ni osećaj da automobili prate fiziku. Što se tiče pucnjave, ona je tu negde na pola. Nije ni približno za*****a kao što je bila u svom prvencu, ali je negde tu pokušana da se približi tome. Što se tiče same ranjivosti lika, ni to baš ne prati duh Keca, već, kada vam helt padne do same granice smrti, vi ipak dobijete tu neku malecku regeneraciju, stoga možete da se izvučete iz rizičnih situacija.

Takođe, ne mogu da ne primetim da su likovi malo udrvljeni. Sam Tomi dok stoji, izgleda kao plastična figura. Trčkaranje, preskakanje i ostale vratolomije nisu baš naročito dobro ispeglane, pa se može čovek i izbaciti iz mod uživljavanja u igru. Dobro, RDR2 i ostale igre su postavile standard, ali ovde je stvar o maltene donjem minimum mehanike.

Ali, ajde, kao što sam i pisao ovde, nisam očekivao da će ova igra uopšte da me oduva po nečemu revolucinarnom, već sam jednostavno hteo da odigram još jednu pravu pravcatu gangstersku igru u nekom malom modernijem engineu. I to vam ova igra i daje. Daje vam taj jedan fantastični filmski ugođaj kroz koji tečete tokom čitavog igranja.

I siguran sam da, ukoliko ne budete prevelike cepidlake, biće vam ipak drago što prelazite igru koju ste odigrali prvi put pre, maltene, 20 godina. Ja sam tada bio drugi ili treći razred osnovne.

Ovo igra je više nostalgični tobogan.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 23:03   #413
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Meni je to za automobile sasvim logično. Klinci koji su igrali GTA, Sleeping Dogs i slično sigurno neće biti ljubitelji vožnje iz originalne verzije.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 23:04   #414
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2020, 23:35   #415
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Mislim, ja verujem u Ideju ovog rimejka.
Nisu oni hteli da naprave brzu lovu i potom šmugnu.
Uloženo je truda, vidi se, hteli su da ostave temelj, ali da ipak i nešto iz new age gejmpleja ubace.

https://www.youtube.com/watch?v=kH1Q...el=PlayStation
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2020, 13:34   #416
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Svidja mi se rimejk za sada, prijatno sam iznenadjen. Posle Mafia III nisam imao prevelika ocekivanja od Hangar 13, imao sam osecaj da ce i ovo uspeti da uprskaju. Voleo bih da postoji opcija da se iskljuce objective markeri koji poprilicno kvare imerziju (procitao sam da ce ubaciti dodatne HUD/UI opcije u sledecoj zakrpi), pored toga nemam nekih vecih primedbi (mozda glasovni glumac za Paulie, uopste ne lezi njegovom liku)...

Igra na mojoj starijoj masini radi bez problema na high/60fps (i7/gtx 1070 TI), nisam imao nikakvih bagova do sada. Sa te strane u pitanju je dan i noc razlika u poredjenju sa Mafia III launch. Stigao sam do trke, vec krecu PTSD flesbekovi od originalne igre.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2020, 14:09   #417
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ponavljam jako lijep grad, i lijepo mi je što svaki ćošak prepoznajem. Žao mi je što likovi izgledaju kao voštane figure (znači bolji su mi cinematici iz originala), auta su sada mnogo brža, i pucanje je bezvezno, ali remake je ipak okej i korektan.

Ovo ću malo vozati, možda i preći, ali neću dirati kad me uhvati nostalgija.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2020, 17:14   #418
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ne znam stvarno kojem idiotu je palo na pamet da je dobra ideja da se ubaci oklopno vozilo na kraju misije "A trip to a country". S obzirom da u igri, na classic težini, Tompson 128 nanosi štete malo više od praćke, apsolutno je nemoguće uništiti ga čak i da ne mrda, a kamoli iz kamiona koji se kreće. Posle 179 bezuspešnih pokušaja morao sam da vraćam težinu deo po deo sve dok nisam na jedvite jade uništio beštiju tek na EASY težini.
I zaista ne mogu da shvatim - popijem dva metka i zdravlje mi lagano ode na minimum, a onda iz tog mitraljeza nafilujem lika sa deset metaka, a on se samo strese i posle 2 sekunde trči u zaklon kao oparen. U originalu je za tompson automat bilo dovoljno dva-tri ona okvira metaka za celu misiju, sada tri treba 50 metaka ako misliš da ubiješ bar dvojicu na CLASSIC težini.
Ali me oduševilo što možeš i da improvizuješ. U onoj misiji na aerodromu sam jedno 50 puta izginuo, jer nema šanse da bilo šta uradiš, gde god se sakriješ eto ih sa svih strana, a nema šanse da se svakog trena osvrćem oko sebe. A ona sam, očigledno iznerviran bezizlaznošću situacije, krenuo da "sneak"-ujem po aerodromu, trojicu sam geknuo tiho sa leđa i ušao u Hangar kod (da ne spojlujem ko ne zna priču) a da nisam metak ispalio. Vrhunski!
Moram da priznam da je napucavanje što se tiče CLASSIC moda baš zaguljeno, onako dobar AI kod protivnika nisam video još od Half Life-a.
Samo da su vožnju, makar u CLASSIC težini usporili za bar 30% i da su oružja učinili bar jedno 50% ubojitijim, ovo bi bio apsolutno vrhunski rimejk. Sve drugo je odlično odrađeno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2020, 18:38   #419
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Da li je neko uspeo da predje ovu prokletu trku na Classic tezini? Pa ovo je jos gore nego sto je bilo u 1.0 verziji originalne igre.

Svi moju pokusaji za sada su se uglavnom zavrsavali ovako:

Spoiler za ...:


Usput, kako mogu da promenim vreme dana u Free Ride modu?
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2020, 19:13   #420
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Da li je neko uspeo da predje ovu prokletu trku na Classic tezini? Pa ovo je jos gore nego sto je bilo u 1.0 verziji originalne igre.

Svi moju pokusaji za sada su se uglavnom zavrsavali ovako:

Spoiler za ...:


Usput, kako mogu da promenim vreme dana u Free Ride modu?
Ma kakvi Probao 20 puta i na kraju sam poludeo i odigrao na easy. Možda se dobro ne sećam originala ali mi se čini se je tamo sama trka mnogo bolje odrađena bila. Jedino je tražila trku bez greške a ovde kao da malo kraducka igra pa su ovi na vrhu u god modu. To kažem jer sam original prelazio 30 puta sigurno i uvek sam bio među 5 ili čak 3 pa bih izleteo ili se slupao... ovde nisam bio iznad desetog mesta ni u jednom trenutku od 20 pokušaja.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com