Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2017, 1:23   #741
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Cisto ukratko da odgovorim da taj odgovor da je mining neki deo teorija zavera i sta ti ja znam ne pije mnogo vode.

Mining je nastao kao deo koncenzus algortma da osigura bitcoin mrezu (PoW - Proof of Work), gde ucesnici ulazu ogromne komputacione resorse i na taj nacin osiguravaju mrezu jer sad neko treba da ima vise resoursa od vecine da bi obrnuo koncenzus.

Ta ideja to nisu 'prave' pare je jako podlozna diskusiji jer vecina nikad nije ni razmislila sta zapravo predstavlja ta papirna novcanica sto zovemo pravim parama.
Interesantno mi kako kazes da to nisu prave pare jer mogu da nestanu za cas, kao da se to nije desilo sa dinarom pre 20 godina ili sad isto u venecueli, tako da izgleda da i te prave pare znaju da nestanu.

Da slazem se da su jako nestabilne i po meni ljudi ne bi trebali da se zalecu u to tek tako ali takodje mislim da ovo sto si ti napisao dolazi od nekog ko ne prati taj svet i ne razume tehnologiju na kojoj su te stvari bazirane.

Inace Steam je odustao je je fee na Bitcoin transakcije sad tipa 20$ jer je mreza prezakrcena, npr. skaliranje je sad najveci problem crypto-a jer gotovo sve cryptovalute podrzavaju jako malo tranzakcija po sekundi.

Ne kazem da svi treba da majnuju niti da investiraju, crypto je trenutno u bubble i ovo nije realna cena kripto valuta ali to ne znaci da ideja i tehnologija iza cryptovaluta nije validna.
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 2:30   #742
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

^
Da mi život zavisi od toga ne bi mogao da ponovim šta si ti ovde napisao.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 5:44   #743
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

^Mislim da je prilicno jasno.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 10:16   #744
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
^
Da mi život zavisi od toga ne bi mogao da ponovim šta si ti ovde napisao.
Pretpostavljam da deo koji nije bio jasan jeste onaj oko koncensuza i majninga?
Ovo ostalo je vec stvar neke diskusije i pogleda na monetarni sistem.

Uglavnom i dosta pre bitcoina ljudi su 'pokusali' da naprave svoj internet novac, nekima je cak i uspelo ali se to nije svidelo drzavnim institucijama pa su ih ugasili.

Sad imamo jedan problem kad pravimo internet novac, sto u digitalnom svetu ako ja imam 1 digitalan dolar, Ctrl+C, Ctrl+V i bum ja imam 2 digitalna dolara.
To je ocigledno problem tako da osiguramo da neko ne potrosi isti novac 2x (double spend problem) mi imamo neki centralni zapisnik ko koliko ima novca.
Kad ja posaljem tebi novac u tom zapisniku meni odmuze za toliko i tebi doda za toliko.

Ovo je kul ali kad imamo centralni zapisnik, to se cuva na nekom centrlanom kompu i to je podlozno da ga neko hakuje, drzava zabrani, vlasnici zapisnika menjaju itd...

Ideja koju je 2009 dosao Satashi Nakamoto jeste da svi imaju taj zapisnik, svako ko ucestvuje u toj mrezi ima punu istoriju ko je kome slao para i ko koliko ima.
Svako to prebacivanje para se zove tranzakcija i te tranzakcije se na svakih 10 min spakuju u block i preko neta podele izmedju tih ucesnika u mrezi.
Svaki block je zavistan od prethodnog tako da ako izmenis neki block u sredini lanca moras sve ove gore od njega izmeniti.

Ovo je kul ali tehnicki ne resava double spend problem, ja mogu da kupim nesto vredno od tebe to prodje u to blocku, i ja kasnije napravim novi block gde ti ja nisam dao pare i to posaljem mrezi.
Mora da postoji nacin da ja ako cu da napravim block (gde stoje sve tranzakcije iz poslednjih 10 min) ja moram da ulozim dosta resoursa (para) tako da ako ja hocu da menjam istoriju (ja onda moram da se vracam nazad i opet pravim te blockove).

I to je taj majning mi dokazujemo da smo se strucno receno ****li od posla da napravimo taj glupavi block, i ako hocemo da idemo nazad i da menjamo istoriju tranzakcija, moramo da sve opet odradimo i pritom da budemo brzi od drugih jer taj lanac blockova stalno raste.

Taj lanac blockova inace ljudi nazivaju blockchain.

Uglavnom to je neko bas basic objasnjenje majning i PoW (Proof of Worka) nadam se da je sada bar malo jasnije.
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 10:46   #745
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
LoneWolf, u normalnim državama koje imaju deregulisano, liberalizovano tržište el energije, struja za industriju/preduzetništvo je daleko jeftinija od struje za domaćinstva, negde čak i dva puta niža.

Mi na Balkanu smo daleko od normalnih država, zato i pričam ovo što pričam. Imao sam u vlasništvu firmu za proizvodnju i radio za strance: ne samo da nisam imao podsticaje ni jeftiniju industrijsku struju, nego mi je naplaćivana duplo, plaćao sam duple poreze i "paušal" koji ide direktno poreznicima u džep, pa mi javi gdje su te normalne države: rado bih preselio u jednu takvu, a na Balkanu je nema.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 15:31   #746
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Ako ti se ne sviđa cena kod garantovanog snabdevača (EPS, u tvom slučaju ERS), možeš da se besplatno prebaciš kod drugog snabdevača, sa kojim možeš direktno da se dogovoriš o ceni i gde važi tržišno pravilo (za razliku od garantovanih snabdevača koji penalizuju veću potrošnju): veća potrošnja - niža cena.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 18:22   #747
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ako ti se ne sviđa cena kod garantovanog snabdevača (EPS, u tvom slučaju ERS), možeš da se besplatno prebaciš kod drugog snabdevača, sa kojim možeš direktno da se dogovoriš o ceni i gde važi tržišno pravilo (za razliku od garantovanih snabdevača koji penalizuju veću potrošnju): veća potrošnja - niža cena.

Ne možeš, tražio sam. Ne da gamad, a evo kako ne da. Elektroprivreda Republike Srpske i Elektroprenos BiH rade pod istom "legalizovanom" elektro-mafijom koja ti podupla troškove umjesto da ih uduplo smanji, zato je sve manji broj privatnih firmi koje se osnivaju, a ja ću najvjerovatnije da nastavim u nekoj od zapadnoevropskih zemalja, a za njima i lokalpatriotizmom mi zapuca q. Ako se buniš, sve je u monopolu, a monopol drže u elektrodistribuciji, vodosnabdijevanju, telefoniji itd. Kartel je gazda svega.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 19:35   #748
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Kanadski Transeastern kupio vetroelektranu snage 45 MW u Rumuniji da bi rudario kriptovalute...

https://www.romania-insider.com/roma...itcoin-mining/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 20:02   #749
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Da li zna neko kada ce se zavrsiti fejsbuk eksperiment nad Srbijom?! Gubitak se krece od 66% pa sve do preko 80%! Naravno pricam o dometu objava stranice, a samim tim i zarada... Katastrofa za alternativne medije, ali i ove gigante... Samo se plasim da ce opet 'mali' skroz bankrotirati... Mnogo je kume 84% u minus (poredjenje - prosle godine u isto vreme za ova 4 dana)
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 20:06   #750
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Zarada na Netu

Po cenu da zvucim kao “bot”, kod nas je cena struje najpovoljnija u uzem & sirem regionu koliko znam.

Normalno mi je da onaj ko pravi profit placa (i uracunava) ne-subvencionisanu (tj. visu) cenu struje.

Isto tako mi je normalno (i eticki i ekoloski) da se destimulise povecana potrosnja neobnovljivih resursa.


Poslato sa sokocala mobilnoga
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 20:07   #751
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Sjajan eksperiment, konačno je empirijski dokazano da je 3/4 korisnika Facebooka u Srbiji retardirano i da ni posle 2-3 meseca nije skontalo šta je to explore feed...

@Relja

Cena struje za privredu (niski napon) je niža nego cena struje za domaćinstva u crvenoj zoni
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 20:13   #752
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

to ti je omasovljavanje it industrije, facebook na svakom mobilnom..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 20:24   #753
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Sjajan eksperiment, konačno je empirijski dokazano da je 3/4 korisnika Facebooka u Srbiji retardirano i da ni posle 2-3 meseca nije skontalo šta je to explore feed...
Eksperiment je totalni promasaj i ljudi nisu retardirani - nego ih u principu mrzi da se prebacuju sa FEEDa na glupu raketicu (2 fejsa u jednom) i kako rece brat Mark... 'Tek sada vidimo koliko su nam prijatelji dosadni...'
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 20:50   #754
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Jel mi verujete da ja ni primetio nisam tu ikonicu "raketicu"? A uđem na sajt 2-3 puta dnevno i samo scroll na dole da vidim šta ima novo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 21:09   #755
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Jel mi verujete da ja ni primetio nisam tu ikonicu "raketicu"? A uđem na sajt 2-3 puta dnevno i samo scroll na dole da vidim šta ima novo.
Nisi jedini bro, napravili su oni glupost.... Normalno je da prosecan korisnik premota na brzinu FEED zida i cao... Ne da juri raketice po ekranu... I taj genije sto je smislio i njegova ekipa programera je napravila poprilicno loš algoritam - pa se neke objave zadrzavaju na vrhu bez ikakve logike...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 21:56   #756
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
I taj genije sto je smislio i njegova ekipa programera je napravila poprilicno loš algoritam - pa se neke objave zadrzavaju na vrhu bez ikakve logike...
Idemo sve više off

Primetio sam to. I bilo mi čudno, ali sam pomislio da je do toga što "osveži" prikaz po najnovijem komentaru.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2018, 22:00   #757
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Nisi jedini bro, napravili su oni glupost.... Normalno je da prosecan korisnik premota na brzinu FEED zida i cao... Ne da juri raketice po ekranu... I taj genije sto je smislio i njegova ekipa programera je napravila poprilicno loš algoritam - pa se neke objave zadrzavaju na vrhu bez ikakve logike...
Objave koje imaju najviše svežih komentara imaju tendenciju da budu na vrhu feed-a.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 1:15   #758
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Фејс је после експеримента пукао скроз
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 1:30   #759
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Sjajan eksperiment, konačno je empirijski dokazano da je 3/4 korisnika Facebooka u Srbiji retardirano i da ni posle 2-3 meseca nije skontalo šta je to explore feed...

@Relja

Cena struje za privredu (niski napon) je niža nego cena struje za domaćinstva u crvenoj zoni
Crvena zona i treba da bude skuplja - kako bi se ljudi destimulisali da se greju na struju - sad se to verovatno odražava i na kućno rudarenje. Mislim da je to sasvim OK. Pogotovo sa načinom tarifiranja koji i pri prelasku u crvenu zonu, po toj tarifi obračunava samo ono što je potrošeno preko granice prethodne zone. Isto je i pri prelasku iz zelene u plavu zonu. Meni to zvuči savršeno logično i pravedno.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 1:54   #760
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Nisi me shvatio, ljudi kažu da se na "rudare" treba da primeni cena struje za privredu, a ona je zapravo jeftinija nego crvena zona za domaćinstva u kojoj se oni sad nalaze. Mali paradoks
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alertpay, moneybookers, web, zarada

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Život na Marsu? Ice-Man Brbljaonica 149 26.11.2008 0:26
Problem pri gledanju videa na netu Francesko Aplikativni softver 12 3.11.2008 18:37
Asus K8N-E Deluxe firmware na netu? holodoc Osnovne komponente 4 5.9.2006 1:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com