Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Pregled rezultata glasanja: Hoće li WINDOWS opstati
DA 53 46,49%
NE 57 50,00%
HOĆE , MADA ĆE SE PRIKLJUČITI NEKOJ DRUGOJ PLATFORMI UZ SARADNJU MICROSOFTA I DRUGE KOMPANIJE 4 3,51%
Glasova: 114. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2012, 16:29   #61
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Linux je besplatan ? Imaju i komercijalne verzije.

Linux je besplatan ? A neko kao placa MS ?

Linux nema viruse ? Pa ne postoje tehnicki preduslovi da linux nema viruse, jednostavno za OS ,koji ima 0,63% trzista i ne cima se niko da pravi viruse ,a u to uracunajte i 1000 objavljenih distribucija (koje se razlikuju)

Sta je bolje na Linuxu ? Nista ,sve je to u rangu Microsofta ,osim sminke sa desktop okruzenjima (koja nicemu ni ne sluze)

Zasto Linux korisnici koriste Windows programe ? Windows userima ne treba `Wine sa Linux programima` ,ali Linuxovcima itekako treba Photoshop ,MS Office i tona programa...

Linux moze da sanja o Direct X ,koji pokrece 99% igara...

Linux ima Open GL ,kul ,cele 3 igrice...

I sledeci put kad se neko bude hvalio kako koristi Linux, jer je free ,molio bih da ga ne emulira Windows komercijalne programe ,ako vec toliko pati o legalnosti. Neka ne igra igrice preko Wine i neka ne koristi krekovane verzije Windows aplikacija Za ovo navodim primer svog druga .
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Osbourne (25.10.2012)
Stara 25.10.2012, 16:50   #62
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Bas sam posle cituckanja ovog sajta koji mi je Rajko92 dao krenuo da razmisljam da instaliram Linux na laptop. Krenuo da razmisljam sta cu sa Autocad-om, sa nekim igricama koje imam tamo na laptopu i koje burazer igra preko njega, gledam ovaj Wine koji postoji za Linux, krenuo da gledam koja verzija Linuxa bi mi najvise odgovarala i onda Sladjan85 ovo napise. Aj da cujem jos neka misljenja... :P
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 16:59   #63
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Nemam ja nista protiv Linuxa ,ne mislim da je to kao Open Source los OS ,ali cinjenica je da jeste tezi ,da jeste zahtevniji za obicnog korisnika ,nego sto je to Windows . Garant neku devojku ,koja cima Farmville ,YT ,Skype itd ,zanima Linux konzola ,Linux fajl sistem i mountovanje drajvova... Garant ce ona znati da na svakoj distribuciji se igra kompajliranja i citanja 1000 foruma kako se instaliraju drajveri ,kad su ljudi na Windows culi za *.exe ... Sledece ,Linux definitivno nema neku komparativnu prednost u odnosu na Windows ,da bi neko to uopste instalirao. Osim na cinjenici da `izgleda drugaciji`. Razumem ljude koji zaista ZNAJU da koriste Linux i koji zaista rade nesto na LINUXU,ali znam tonu freakova kojima je jedini izgovor za Linux `sto je besplatan i nema viruse`... E pa Windows isto nema viruse, ja ih nisam video godinama ,Windows je danas dovoljno siguran. Windows i dalje ima vecu podrsku od Linuxa ,jer ga koristi 90+% ljudi, za Windows se prave igre ,a ne za Linux ,svi poznati programski paketi su prvenstveno namenjeni Windowsu... Prica o Linux alternativama i jeste samo to - Alternativa. Linux jedino zasta jeste dobar jesu - serveri .Na desktop trzistu to je obican ukras i sprdacina za malobrojne koje ne mrzi da se cimaju sa hiljadu distribucija i hiljadu verzija ,pa jos svaki Linux dodje sa nekim `svojim paketom programa`... i Linux NIJE brzi od Windowsa, ne vidim po cemu bi to bio ? Brze se pokrecu programi ? brze radi `Explorer` ? U najmanju ruku moze biti isti kao Windows . Sto se tice drajvera za Linux ,oni su u najmanju ruku smesni koliko i genericki Windows drajveri . Nisam video mnogo proizvoda da ima oficijalne drajvere za linux...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
Osbourne (25.10.2012)
Stara 25.10.2012, 19:22   #64
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Auu sta si ti sve napiricao, zaista ne znam odakle ti ove informacije i kakve linux distribucije si koristio i koju travu pusio, ali situacija je malo drugacija.

Mi sad na fakultetu radimo na ubuntu, evo brdo ljudi ga bez problema sami instalirali i koriste. Ne kazem ja da su linux distribucije lakse za prosecnog korisnika ali nije nista komplikovano i ne tera korisnike da znaju da rukuju sa terminalom, niti da znaju fajl sistem (u home se nalaze moje stvari ovo ostalo je nesto druge, otprilike toliko treba). A sto se tice instalacije samo odes tamo u onaj ubuntov centar izaberes sta ti treba i kliknes install, zeznuto jako.

Citat:
E pa Windows isto nema viruse, ja ih nisam video godinama ,Windows je danas dovoljno siguran.
E ovo je zaista smesno, ima linux viruse samo sto ih je jako malo i linux je sigurniji, ali najvise je zbog cinjenice da je win najpopularniji pa normalno da kad pises virus pravices ga za win. A to sto ti nisi video viruse...zaista nemam reci

A ovo koj je brzi i te gluposti, brzi u cemu, nadam se da kapiras da ceo operativni sistem je slozena stvar, a i linux je samo deo toga(kernel).
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku NISAM NESTO SMART na korisnoj poruci:
bvitnik (26.10.2012), Nergal (26.10.2012), Osbourne (25.10.2012), voodoo_ (25.10.2012), Zemunelo (26.10.2012)
Stara 25.10.2012, 19:56   #65
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Nemam ja nista protiv Linuxa ,ne mislim da je to kao Open Source los OS ,ali cinjenica je da jeste tezi ,da jeste zahtevniji za obicnog korisnika ,nego sto je to Windows . Garant neku devojku ,koja cima Farmville ,YT ,Skype itd ,zanima Linux konzola ,Linux fajl sistem i mountovanje drajvova... Garant ce ona znati da na svakoj distribuciji se igra kompajliranja i citanja 1000 foruma kako se instaliraju drajveri ,kad su ljudi na Windows culi za *.exe ... Sledece ,Linux definitivno nema neku komparativnu prednost u odnosu na Windows ,da bi neko to uopste instalirao. Osim na cinjenici da `izgleda drugaciji`. Razumem ljude koji zaista ZNAJU da koriste Linux i koji zaista rade nesto na LINUXU,ali znam tonu freakova kojima je jedini izgovor za Linux `sto je besplatan i nema viruse`... E pa Windows isto nema viruse, ja ih nisam video godinama ,Windows je danas dovoljno siguran. Windows i dalje ima vecu podrsku od Linuxa ,jer ga koristi 90+% ljudi, za Windows se prave igre ,a ne za Linux ,svi poznati programski paketi su prvenstveno namenjeni Windowsu... Prica o Linux alternativama i jeste samo to - Alternativa. Linux jedino zasta jeste dobar jesu - serveri .Na desktop trzistu to je obican ukras i sprdacina za malobrojne koje ne mrzi da se cimaju sa hiljadu distribucija i hiljadu verzija ,pa jos svaki Linux dodje sa nekim `svojim paketom programa`... i Linux NIJE brzi od Windowsa, ne vidim po cemu bi to bio ? Brze se pokrecu programi ? brze radi `Explorer` ? U najmanju ruku moze biti isti kao Windows . Sto se tice drajvera za Linux ,oni su u najmanju ruku smesni koliko i genericki Windows drajveri . Nisam video mnogo proizvoda da ima oficijalne drajvere za linux...
Šta si ti tačno koristio od distribucija, za koje potrebe i koliko dugo vremena?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 21:37   #66
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Nemam ja nista protiv Linuxa ,ne mislim da je to kao Open Source los OS ,ali cinjenica je da jeste tezi ,da jeste zahtevniji za obicnog korisnika ,nego sto je to Windows . Garant neku devojku ,koja cima Farmville ,YT ,Skype itd ,zanima Linux konzola ,Linux fajl sistem i mountovanje drajvova... Garant ce ona znati da na svakoj distribuciji se igra kompajliranja i citanja 1000 foruma kako se instaliraju drajveri ,kad su ljudi na Windows culi za *.exe ... Sledece ,Linux definitivno nema neku komparativnu prednost u odnosu na Windows ,da bi neko to uopste instalirao. Osim na cinjenici da `izgleda drugaciji`. Razumem ljude koji zaista ZNAJU da koriste Linux i koji zaista rade nesto na LINUXU,ali znam tonu freakova kojima je jedini izgovor za Linux `sto je besplatan i nema viruse`... E pa Windows isto nema viruse, ja ih nisam video godinama ,Windows je danas dovoljno siguran. Windows i dalje ima vecu podrsku od Linuxa ,jer ga koristi 90+% ljudi, za Windows se prave igre ,a ne za Linux ,svi poznati programski paketi su prvenstveno namenjeni Windowsu... Prica o Linux alternativama i jeste samo to - Alternativa. Linux jedino zasta jeste dobar jesu - serveri .Na desktop trzistu to je obican ukras i sprdacina za malobrojne koje ne mrzi da se cimaju sa hiljadu distribucija i hiljadu verzija ,pa jos svaki Linux dodje sa nekim `svojim paketom programa`... i Linux NIJE brzi od Windowsa, ne vidim po cemu bi to bio ? Brze se pokrecu programi ? brze radi `Explorer` ? U najmanju ruku moze biti isti kao Windows . Sto se tice drajvera za Linux ,oni su u najmanju ruku smesni koliko i genericki Windows drajveri . Nisam video mnogo proizvoda da ima oficijalne drajvere za linux...
Prosto ne znam šta bi rekao na sve ovo. Vidi se da si kompetentan kada je reč o GNU/Linux distribucijama i famoznom Windows-u, bravo!
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 22:03   #67
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Ne Windows će ubiti ako ga nešto ubije loša tranzicija u mobilnu sferu i tablete gde proizvođači hardvera imaju u vidu veću zaradu korišćenjem androida ili nekog sopstveno razvijenog OS-a na Linuksu koji nije ograničen plaćanjem licence za OS ili da zavisi od ćefa drugog. Desktop neće biti dominantna platforma u IT-u ubuduće i onaj koji drži većinu u mobilnoj i "lakih računara" sferi držaće većinu para. Dodatni problem je da se prodaja aplikacija stavi pod kontrolu od strane MS OS-a i ubira "desetina". To je jedan od razloga zašto je recimo Valve odlučio da se proširi i na Linuks.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 22:04   #68
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

@Sladjan85
Izjaviti ovakve stvari i ostati živ je stvarno umetnost.


Ja ću samo dodati nešto što se ovog dela oko openGL-a tiče, za ostatak stvarno nemam živaca da se objašnjavam, niti bih znao odakle da počnem.
http://blogs.valvesoftware.com/linux/faster-zombies/
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 22:11   #69
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Ja se slažem da je Linux mnogo teži i komplikovaniji od Windozea i MaxOSX .

Da je iole lakši više ljudi bi ga koristilo.

Volim Linux i GNU/FSF. Pri prvoj instalaciji Fedore Moonshine (zoza) sam uništio kompletan file sistem na hard disku, uključujući Windows particije.

*BTW nisam glup, nego nisam obraćao pažnju na formatiranje hard diska, koje je bespotrebno iskomplikovano na Linuxu.

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
i Linux NIJE brzi od Windowsa, ne vidim po cemu bi to bio ? Brze se pokrecu programi ? brze radi `Explorer` ? U najmanju ruku moze biti isti kao Windows . Sto se tice drajvera za Linux ,oni su u najmanju ruku smesni koliko i genericki Windows drajveri . Nisam video mnogo proizvoda da ima oficijalne drajvere za linux...

http://www.tomshardware.com/reviews/...w,3121-22.html

Poslednja ispravka: thebluephoenix (25.10.2012 u 22:36)
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 22:27   #70
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Napadoste coveka a on je jedini odgovorio na moje pitanje. Makar to njegovo misljenje bilo i pogresno.

Dakle, jos jednom, posle gledanja ovog sajta koji mi je Rajko92 dao na prethodnoj strani, stvarno sam poceo da razmisljam da instaliram Linux na Laptop. To bih ucinio ukoliko je Linux stabilniji, brzi - u smislu dizanja sistema i neki redovan rad, da recimo sve bolje klizi, da je fluidniji, da npr. Mozilla sartuje za manje od 5 sekundi i tako to... Laptop se koristi za internet, muziku donekle, ove redovne studentske stvari pdf i office... poneka igrica (sve su na onoj listi Wine-a)...
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 23:15   #71
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Nećeš se razočarati ako probaš neku Linux distribuciju kao recimo Linux Mint 13, okruženje sam izaberi (predlog KDE ili Cinnamon ako laptop nije matoriji od recimo 4 godine). Sve što si naveo da očekuješ će tako i biti.

Citat:
thebluephoenix kaže: Pregled poruke
...Pri prvoj instalaciji Fedore...
I ti kao početnik odmah udari na Fedoru koja nije baš za početnike. Ne znam šta je toliko konfuzno, ima da se čekira opcija format, nemaš tu šta da ne razumeš ili pogrešiš, samo ako ne obraćaš pažnju pa je uključiš za pogrešnu particiju.

Poslednja ispravka: blast beat (25.10.2012 u 23:26)
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
Osbourne (26.10.2012)
Stara 25.10.2012, 23:38   #72
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Šta si ti tačno koristio od distribucija, za koje potrebe i koliko dugo vremena?
Ukratko, nije koristio. (:
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 23:43   #73
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
Napadoste coveka a on je jedini odgovorio na moje pitanje. Makar to njegovo misljenje bilo i pogresno.

Dakle, jos jednom, posle gledanja ovog sajta koji mi je Rajko92 dao na prethodnoj strani, stvarno sam poceo da razmisljam da instaliram Linux na Laptop. To bih ucinio ukoliko je Linux stabilniji, brzi - u smislu dizanja sistema i neki redovan rad, da recimo sve bolje klizi, da je fluidniji, da npr. Mozilla sartuje za manje od 5 sekundi i tako to... Laptop se koristi za internet, muziku donekle, ove redovne studentske stvari pdf i office... poneka igrica (sve su na onoj listi Wine-a)...
Za tu mašinu iz potpisa, Ubuntu 10.04.4. Bićeš jako zadovoljan, garantujem
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 0:06   #74
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Za tu mašinu iz potpisa, Ubuntu 10.04.4. Bićeš jako zadovoljan, garantujem
Ne na tu masinu, vec na Lenovo G570 sa B800 procesorom i HD3000. Zar ne moze najnoviji Ubuntu?

I jos nesto... Vidim da nema bas prave alternative za AutoCAD i dwg... a?
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 0:18   #75
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Mogu na to i najnovije verzije. Stavi Mint Cinnamon ili Ubuntu, izaberi na osnovu interfejsa, koji ti se vise dopada.

Ne znam kakva je situcaija sa AutoCAD alternativama, odnosno ne znam kakve su, ali ih ima.

Mozes da uradis dual boot za pocetak, i Win i Linux.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
Osbourne (26.10.2012)
Stara 26.10.2012, 0:59   #76
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
@Sladjan85
Izjaviti ovakve stvari i ostati živ je stvarno umetnost.


Ja ću samo dodati nešto što se ovog dela oko openGL-a tiče, za ostatak stvarno nemam živaca da se objašnjavam, niti bih znao odakle da počnem.
http://blogs.valvesoftware.com/linux/faster-zombies/
A ti si decko nesto mnogo pametan ? Nemas nikakvu argumentaciju ,vec trolujes slike ,a mozda samo kopiras slicice sa drugih foruma ,jer si video da i tamo ljudi slicni tebi ,kace ovakve gluposti ? Sad si Cool i `spustio si mi` ?


Za ove ostale , Linuxase i dalje niste dali ni jedan jedini argument ,zasto je Linux bolji ,a koristite glupi WINE ? Vazno je da ste svi preskocili podrsku za drajvere ,support ,to sto Linux ima manje od 1% trzista ,sto se igre za Linux i ne prave i sto Linux NIJE brzi od Windowsa. Primetio sam da svi igraju GTA 4 ,Battlefield, CoD na Linuxu. Uostalom trziste lepo kaze - Linux koristi manje od 1% desktop usera. Toliko o kvalitetu istog.

Vi prosto ne znate da kazete ni zasto koristite Linux ? Evo mene zivo zanima gde je to Linux brzi ,sta to Linux ima ,a Windows nema (a koristi ga 90% ljudi). Sve sto sam ovde gore cuo : `Ne mogu da verujem sta si rekao` , `Trolujes ili si glup` ... Prilicno forumska diskusija Uostalom ,svako ima pravo da kaze svoje misljenje.

Ja viruscice na Windowsu odavno nisam zakacio ,a i sam sam rekao da Linux nema viruse ,jer ga ima manje od 1% i onda me gore forumas prepravi sa identicnom recenicom 0.0

Nego ,Linux je strava i kul, vidim broj korisnika Linuxa se rapidno povecava (ili opada?) , no nije ni bitno .

Kad Linux bude imao JEDNU distribuciju mozda ce nesto vredeti i bas zato sto me gore neko pitao :` Koju si distribuciju koristio?` ,ljudi i ne koriste Linux. 1000 distribucija ,tona okruzenja i obicno gubljenje vremena. Mislim to je totalno okej ,ako neko moze ceo dan da sedi na PC i da isproba 50 distribucija ,ali obicni korisnici za to nemaju zivce. Zato ce ljudi koristiti 1 Windows i 2050te godine ,a dotle ce izaci 1 000 000 Linux distribucija ,koji ce i tada biti na nivou statisticke greske.

Ako je cena glavni argument za koriscenje u Srbiji (a ovde niko ziv ne koristi legalan softver ili kupe poneku original igru zbog multija) ,zasto onda se u Srbiji barem ne koristi Linux 90% ,a Windows 1% ?

Poslednja ispravka: Sladjan85 (26.10.2012 u 1:19)
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 1:17   #77
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Znaci nikad nisi ni probao pingvina, a ovde prodajes filozofiju o njemu?
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 1:24   #78
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Probao sam ja Pingvina ,verovatno ne koliko vi ,ali sam probao Ubuntu 10, Knoppix (live) i probao sam Suse,stariju verziju na starijem racunaru. Ne prodajem filozofiju ,samo sam pitao zasto je Linux brzi i sta to Linux ima da MS nema ,pa MS ne valja ,a Linux valja ? Nisam ja vlasnik MS-a ,niti sam Linus Torvalds ,samo me zanima ,taj anti stav prema Windowsu ,a ubi me ,ako 90% linuxovaca ,nema dual boot sa Windowsom.

I niko na planeti da mi kaze koji to posao radi na Linuxu ,koji ne moze na Windowsu ,pa je Windows ono ... otpad ,a Linux WOW ,ali niko da mi kaze... (mislim na desktop usere ,ne servere)
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 1:57   #79
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Bolji je u startu zato sto je otvorenog koda pod GNU licencom sto omogucava da se lako prilagodi specificnim potrebama. Prilagodljivost je ono sto mu je prva i osnovna prednost. Ti prakticno imas OS kernel koji je u mogucnosti da radi svakodnevne stvari na kucnom kompu, pokrece poslovne aplikacije i istovremeno kontrolise sudarac cestica u Cernu, a mozes da ga skines bez legalnih komplikacija u svakom trenutku s neta i radis na njemu sta zelis i gde god zelis. Windows to ne moze. Bolji je zato sto je sigurniji i sto prakticno nema virusa za njega (i ne, to nije zato sto zauzima manji procenat trzista od Windows-a, jednostavno ima drugaciju sigurnosnu politiku). Bolji je zato sto je besplatan, a nudi, u najmanju ruku, isto sto i Win. Na to mozes da dodas i pretezno besplatan softver, tipa ceo Office paket. To sto ti kod kuce ne koristis legalan OS ne znaci da svako moze tako, probaj da u firmi koristis piratski Windows... A zasto brze radi? Ukratko, zato sto je prilagodljiv.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2012, 2:06   #80
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Pa dobro razumem ja da je on otvoren. Hajde da zamislimo da je otvoren i da ga koristi 90% ljudi ,kao sto koristi Windows ,zar to ne bi znacilo da je lak i busan? Sta bi radili tvorci virusa sa otvorenim sistemom ,ako su napravili toliko gamadi za `zatvoren Windows` ? Evo da se stavimo u poziciju ,da svi koriste Linux. Da li bi onda ljudi presli na Windows ,jer eto koristi ga 1% ljudi ,pa se na njemu ne prave virusi ? I opet se sve svodi na legalnost. Pa hajde onda da niko ne koristi nelegalne igrice ,jer i one se placaju (a znamo za torrentijadu), pa da budemo fer i posteni. Koristiti Linux i Wine mi bas ne pije o legalnosti. Cak je i Ousburne rekao : `Samo da mi radi ona lista igara sa Wine`. To za prodavnice sto si rekao i firme je cista istina. Slazem se da koriste Linux u prodavnicama za kucanje racuna (to sam i licno video) ,da ne moraju da kupuju MS ,ali opet ispada da je to jedini argument Linuxa... Uostalom ,zasto onda po istom sistemu Mac OS ima veci broj korisnika ,kad se i on prakticno placa, sa sve hardverom ? Cak i da je bas ultra mega giga bitna cena ,negde gore sam procitao da `Za Linux ne treba platiti 100 US` ,izgleda da nije problem baciti 1000 evra na hardver ,ali jeste 100 US za 1 Windows ,koji platis 1x u 5 godina ...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja rečenica iz igre... shimec O igrama uopšte 512 27.8.2015 23:13
Najbolji lik iz igre, neka anketa počne! Wolverine O igrama uopšte 494 25.7.2012 3:10
Lik iz igre koji vas je najvise uplašio Daredevil 2 O igrama uopšte 288 23.11.2011 16:27
Koju DX10 grafichku do 200€ uzeti za igre? Acid ŠDK - Grafika 66 14.10.2007 14:06
Koji je ovo lik iz igre "Everquest"? Scully Mrežne igre 3 14.3.2007 11:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com