Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.6.2007, 17:58   #21
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

evo vam ovdje na engleskom:
http://www.blackviper.com/WinXP/servicecfg.htm
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 18:45   #22
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Ajde, da ne plašim svežije korisnike, ali vrlo pažljivo bi trebalo baratati servisima. Nije baš prosto isključiti servis i misliti da ćete dobiti nešto na brzini a ništa usput nećete izgubiti. Od svakog servisa zavisi rad NEKIH DRUGIH servisa. Može se vrlo lako desiti da vam nakon isključenja nekog servisa sistem neke stvari ne bude radio. Može se desiti da vam neke komponente ili uređaji ne budu više radili, možda internet ili mreža odbiju da rade (iako bih korisnicima u mreži savetovao da ovu temu zaobiđu, pogotovo novajlijama). Najgore je što se mogu desiti mnogi problemi a da uopšte ne ukažu na uzrok nastanka. I onda ćete smoriti nekog geeka pitanjima zašto vam računar ne radi kako treba.
Konkretno, ovo je MOŽDA od koristi veoma upućenima i to ako paze šta rade, a takvih je sigurno manje od 2% i dobro razmislite da li ste to baš vi?
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 19:01   #23
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

najbolje je ici polako iskljucivati jedno i po jedno i tako kad neak komponenta otkaze poslusnost, znate do cega je
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 19:01   #24
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Bio je i članak o tome u SK-u (02/2006), a ceo možete pročitati i online i to baš ovde
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 20:54   #25
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
Ajde, da ne plašim svežije korisnike, ali vrlo pažljivo bi trebalo baratati servisima. Nije baš prosto isključiti servis i misliti da ćete dobiti nešto na brzini a ništa usput nećete izgubiti. Od svakog servisa zavisi rad NEKIH DRUGIH servisa. Može se vrlo lako desiti da vam nakon isključenja nekog servisa sistem neke stvari ne bude radio. Može se desiti da vam neke komponente ili uređaji ne budu više radili, možda internet ili mreža odbiju da rade (iako bih korisnicima u mreži savetovao da ovu temu zaobiđu, pogotovo novajlijama). Najgore je što se mogu desiti mnogi problemi a da uopšte ne ukažu na uzrok nastanka. I onda ćete smoriti nekog geeka pitanjima zašto vam računar ne radi kako treba.
Konkretno, ovo je MOŽDA od koristi veoma upućenima i to ako paze šta rade, a takvih je sigurno manje od 2% i dobro razmislite da li ste to baš vi?
Da obavezno pre iskljucenja svakog servisa treba prvo pogledati Dependencies, i tek ako ako nema jos servisa koji zavise od tog servisa ili ima neki koji se takodje moze iskljuciti, tek tad se moze iskljuciti taj servis, mada za neke je dovoljno staviti ih na Manual umesto Disabled jer se vecina i tako nece automatski pokretati, ako se radi neka radnja na racunaru za koju je taj servis neophodan kad je na Manual onda ce se pokrenuti samo tad, a posle restarta ce ponovo mirovati, a ako je disabled onda ce sistem verovatno prijaviti neku gresku u trenutku kad taj servis bude neophodan
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 22:03   #26
veverica
Član
 
Član od: 16.6.2007.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 160
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 71 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

@dbaja
Konkretno, ovo je MOŽDA od koristi veoma upućenima i to ako paze šta rade, a takvih je sigurno manje od 2% i dobro razmislite da li ste to baš vi?

Bash sam zato postavio ovaj tutorial da bi se broj takvih ljudi povecalo
veverica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 17:18   #27
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Nakon izmene dobra je praksa zapisati negde koji servis ste izmenili i koje je njegovo prethodno (ili originalno) stanje bilo.
Ali, da je to nešto spektakularno i nije. Teško je dobiti ovako neko veliko ubrzanje (a možda ni malo). I da je to nešto za široke narodne mase, nalazilo bi se pored digitrona i paintbrush-a a ne ovoliko skriveno
U uobičajenim uslovima trebalo bi samo pogledati servise kada deinstalirate neki program koji je ubacio neki svoj servis. Tada, ako ga uninstall procedura ne ugasi i obriše uradite to sami.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dbaja na korisnoj poruci:
JovanK (20.6.2007)
Stara 20.6.2007, 19:12   #28
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Hm, ne bih se složio sa tobom baš u potpunosti! Dešavalo mi se da samo preko servisa oslobodim RAM i do 40 mB! Pa malo li je?

Posebno ima smisla u situacijama kad recimo korisnik nema net, nema štampač ... tada možeš ubiti gomile srevisa koji se pokreću sa svakim startom Windowsa a on ih ne koristi uopšte.

Naravno, potrebno je da znaš šta se dešava sa svakim "ubistvom" određenog servisa, ali na greškama se uči ...

Btw, odlična tema!
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 23:50   #29
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Inace, bekap servisa se radi iz Regedit-a: treba naci i oznaciti "local_machine\system\CurrentControlSet\servic es" i pod File -> Export oznaciti ime reg entry datoteke. Ako sta krene naopako, treba pokrenuti sacuvani .reg fajl i resetovati masinu. Ja recimo, koristim dve takve datoteke: jedna pali default servise a druga gasi sve sto mi ne treba za igranje (obicno kad se nameracim na neku superzahtevnu pucacinu ).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 23:58   #30
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Inace, bekap servisa se radi iz Regedit-a: treba naci i oznaciti "local_machine\system\CurrentControlSet\servic es" i pod File -> Export oznaciti ime reg entry datoteke. Ako sta krene naopako, treba pokrenuti sacuvani .reg fajl i resetovati masinu. Ja recimo, koristim dve takve datoteke: jedna pali default servise a druga gasi sve sto mi ne treba za igranje (obicno kad se nameracim na neku superzahtevnu pucacinu ).
Mislim da i System restore moze to da vrati
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 0:02   #31
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Neka neko ostavi link vezan za regedit,tj. menjanje registry baze...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 1:09   #32
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Mislim da i System restore moze to da vrati
Nešto slično ... ali ja ga redovno ubijam jer ima gadnu naviku da posle izvesnog vremena počne da proždire mesto na HDD, tj. da se povećava.

Export registrija je pametnija solucija, čini mi se
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 4:52   #33
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

@next: sta ti konkretno treba? Verovatno i sam znas na sta lici regedit pa ako ne znas sta radis ili sta trazis, upao si u zonu sumraka

Regedit je program koji pristupa bazi (znaci da ima i drugih editora - citaj: boljih). Sama baza je (na XP-u) podeljena na vise fajlova/lokacija: sistemski deo kljuceva je smesten u system32\config katalog a korisnicki u fajlovima ntuser.dat i usrclass.dat (obicno negde u korisnickom katalogu)...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 10:14   #34
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
@next: sta ti konkretno treba? Verovatno i sam znas na sta lici regedit pa ako ne znas sta radis ili sta trazis, upao si u zonu sumraka

Regedit je program koji pristupa bazi (znaci da ima i drugih editora - citaj: boljih). Sama baza je (na XP-u) podeljena na vise fajlova/lokacija: sistemski deo kljuceva je smesten u system32\config katalog a korisnicki u fajlovima ntuser.dat i usrclass.dat (obicno negde u korisnickom katalogu)...
Ma znam sta je...I od prilike gde je shta smeshteno,nego mislio sam da ima neko objasnjenje na netu,ili tutorial,da ako krenem da se bakcem sa zonom sumraka,da me ne pojede...Videcu onda i da nadjem neki drugi editor...
Anyway tnx...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 16:41   #35
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Nece tebe da pojede mrak nego Win
Wiki ima korisnih tekstova o strukturi baze a verovatno ima i tutorijala po netu. Najbolje da proguglas specificnu sekciju (ne znam koliko su all-in-one resenja detaljna i upotrebljiva imajuci u vidu kompleksnost baze).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 21:05   #36
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Citat:
Proxima kaže: Pregled poruke
Hm, ne bih se složio sa tobom baš u potpunosti! Dešavalo mi se da samo preko servisa oslobodim RAM i do 40 mB! Pa malo li je?
...
Naravno, potrebno je da znaš šta se dešava sa svakim "ubistvom" određenog servisa, ali na greškama se uči ...

Btw, odlična tema!
Ah, ja sam već zaboravio da nemaju svi >1.5Gb RAMa kao ja, pa mi 40Mb ne znači mnogo Šalim se, ali nisam mislio na količinu RAMa koju oslobađaš gaseći neke nepotrebne servise, nego koliko će to stvarno uticati na poboljšanje brzine rada kod svakodnevnih poslova (ne mislim na one koji se samo igraju)?
Druga stvar je što mislim (i tvrdim iz iskustva) da nije uopšte dobro da ovakve teme iznosimo javno. Mnogi misle da su "hakeri" ako su naučili da isk***uju igru. Onda oni vide ovo pa pomisle: "u ala ću sad tek da uhakujem makinu" i onda trt... pa mene zovu da im povratim mašinu jer im je crkao Windows. E, zbog mnogo takvih idiot... pardon, "hakera", pre ulaska u ovakvu temu trebali bi postaviti barem 10 pitanja pa ako zadovolje minimum znanja (na 9 1/2 pitanja odgovoriš tačno) onda ih pustiti da čitaju dalje.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 21:36   #37
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Ne znam da li je ranije spomenuto, ali kad startujete service management (desnim klikom na My Computer->Manage->Services, ili sa Run->services.msc, ili kako kod) ...
Elem, idite na Help->Help Topics->Services->Concepts imate default podešavanja svih servisa
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
D4III (8.2.2008), dbaja (22.6.2007)
Stara 3.11.2008, 20:49   #38
Crnka RF#1
Član
 
Član od: 3.11.2008.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Molim vas, HITNO TREBA POMOC!!!
Naime, pre par dana sam zapazila da bilo koji prozor, folder, bilo sta da otvorim ne prikazuje se dole na taskbar liniji! Kad, pak, minimizujem bilo koji otvoren prozor, "bezi2 mi u levi desni ugao, u blizini quick launcha, cak mi lici da ide iza njega!! Da bih se opet vratila u taj prozor, moram da idem putem Alt-Tab, sto me nervira!!! Pregledala sam toliko stranica na I-netu da nemam pojma vise sta da radim, besna sam!!!!
Molim vas,AKO IKO ZNA, POMOZITE! Task bar linija izgleda ok dok se ne otvori neki prozor, tada vidim da nije sve ok! Please, HELP!!!!
Crnka RF#1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2008, 21:28   #39
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Citat:
Crnka RF#1 kaže: Pregled poruke
Molim vas, HITNO TREBA POMOC!!!
Naime, pre par dana sam zapazila da bilo koji prozor, folder, bilo sta da otvorim ne prikazuje se dole na taskbar liniji! Kad, pak, minimizujem bilo koji otvoren prozor, "bezi2 mi u levi desni ugao, u blizini quick launcha, cak mi lici da ide iza njega!! Da bih se opet vratila u taj prozor, moram da idem putem Alt-Tab, sto me nervira!!! Pregledala sam toliko stranica na I-netu da nemam pojma vise sta da radim, besna sam!!!!
Molim vas,AKO IKO ZNA, POMOZITE! Task bar linija izgleda ok dok se ne otvori neki prozor, tada vidim da nije sve ok! Please, HELP!!!!

Nema veze sa servisima, ili ti je ušao neki adware/spyware/virus u komp ili si skinula neko programče koje to radi. Pogledaj nešto na Google, ima oko 5-6 foruma gde je postavljeno to pitanje i ja sam siguran da ćeš rešiti problem. E sad, možda ti je i komp zaražen nekim "jačim" virusom, tako da ako ovako ne rešiš problem predlažem ti da backupuješ sve podatke i formatiraš kompjuter.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2008, 21:10   #40
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Windows XP Servisi ( Objashnjenja )

Mozda je ozbiljan problem a mozda je i banalan , otvori i minimiziraj neki window ili bilo sta otkljucaj taskbar (unchekirash Lock the taskbar), onda podesi, pa ponovo zakljucaj, nisam bas najjasnije razumeo da li se radi o tome, daj screenshot, inace ovo nema bas nikakve veze sa servisima
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows... virus? NIx Car Brbljaonica 9 6.11.2008 23:24
Tutorial: instalacija Windows viste iz XP-a DonCorleone91 Operativni sistemi 1 10.8.2008 9:12
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07
Windows i njegova instalacija se zamrzavaju deXtar Kvarovi 10 4.12.2007 22:43
Kako da izbrišem Windows Genuine (to je Windows Update) Master Of The Air Aplikativni softver 1 24.4.2007 12:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com