Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2020, 16:44   #2601
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ovo nije samo ME, ovo je svaki RPG u mom slucaju... Prvi prelaz igram na slepo i na osecaj, tj. zelim da vidim kakav ce rezultat mojih "natural" odluka biti. Nakon toga, ide se na najbolji kraj i generalno uvek moraju iste ili slicne odluke.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 16:49   #2602
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Problem rešen... Osim ako mi Origin ne banuje nalog zbog ovoga

Modifikovao ME2 proces da preskoči problematičnu sekciju i resurse.

Sad kada sam na drugoj strani mogu da koristim fast travel umesto da prolazim ponovo kroz hodnik.

Spoiler za :

Poslednja ispravka: Neutrino (18.11.2020 u 17:03)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 19:15   #2603
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Kad si već tu, ubaci i DLC unlocker direktno u EXE
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2020, 19:42   #2604
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Kad si već tu, ubaci i DLC unlocker direktno u EXE
Ma jok, neću da rizikujem. Ovo je završilo posao. Origin je i onako postao užasno paranoičan.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2020, 20:40   #2605
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2



Ukupno 37h za pun prelaz svega što može da se pređe u ME2.

Da nisam usput pokupio M-96 Mattock, koji inače dolazi kao deo plaćenog DLC-a (), garantovano bih ponovo batalio igru.

ME2 za mene ostaje težak mediokritet - školski primer fraktala lošeg game designa, sa premalo smislenog i interesantnog sadržaja i previše busy-worka.

Na prvom mestu, igra pati od prevelikog broja kompanjona od čega je bar polovina potpuno nepotrebna i postoji isključivo zbog epiloga. Miranda, Jack, Jacob, Tali, Zaeed, Kasumi - ne samo da ne služe realno bilo čemu već i dupliraju druge karaktere... Miranda je hibridna zamena za Samaru ili Morinth, Tali skroz nepotrebna pored Legiona, Zaeed i Jacob isto prepliću uloge... Bukvalno jedini karakteri koji su interesantni su Samara, Grunt, Legion, Mordin i Garrus. Na tome je roster trebao i da ostane, baš kao u prvom delu sa šest kompanjona.

Jedina gora stvar od suvišnih karaktera su njihove loyalty misije. Ne mogu da opišem koliko su meni sve do jedne besmislene i smorne. Znači, da bih naterao kompanjona da otključa njegovu "specijalku" i dobije par modifikatora koji garantuju da ga neće skratiti za glavu tokom epiloga, moram prvo da provedem tri četvrtine igre izigravajući dadilju. "Garrus, da li si lepo kakio?" "Miranda treba li ti Always sa krilcima za sledeću posetu tetke iz Crvenke?" "A ti Grunt, jesi li oprao krv sa sebe pre večere"? Blagi užas....

Glavna priča nema apsolutno nikakvog smisla. Napravljena je očigledno kao isključivi filler između igara, sa isto tako potrošnim karakterima i gomilom rupa u logici. Dakle, ja sam vođa tamo nekakve klandestinske grupe koja je uložila nerealnu količunu resursa u projekt Lazarus (takođe besmislen i nepotreban u kontekstu priče) ali isto tako ne ugrađujem bilo kakvo osiguranje u svoju "investiciju" da tokom epiloga ne donese odluku zbog koje će dovesti u opasnost sam razlog zbog kojeg Lazarus, pa i sama igra, postoje... Šepard digne u vazduh nešto u šta je uložena nenormalna količina novca (ne govorim o epilogu osnovne igre već o projektu Overlord) što može da bude ultimativno rešenje za odbranu od negativaca... Taj isti vođa reaguje sa "ma nema veze, Šepard verovatno zna zbog čega je to uradio"...

Borba.... Užas... Glupi sistem lepljenja za sve i svašta koji ne samo da čini borbu u zatvorenom prostoru užasno teškom već i nemogućom kada igra počne sama da interpretira šta je igrač hteo da uradi. Jedna prepreka do kolena može da se preskoči ali zato već sledeća ne može... "Eeee, pa nije tako skriptovano!" Idiotska ideja sa termalnim klipovima i užasnim izborom oružja za klase koje su ograničene na pištolje i submachine pucaljke (da, gledam u vas inženjeri). Zatim, tu je nečija sjajna ideja da potpuno ukloni modove za oružja... U kecu sam obožavao da menjam tip municije u zavisnosti od protivnika. Pucaš u sintetike? Super, prebacim oružje na protonsku municiju. Hoću da da trujem protivnike... Polonium municija kao stvorena za to... Bukvalno ništa od toga u ME2, osim opcije da mora da se investira u jedno jedino stablo ammo skillova i to na Normandiji svaki put kada je drugačiji tip protivnika... Neverovatno glup sistem.

Korisnički interfejs neću ni da komentarišem. Potpuni izostanak inventara, činjenica da ne možeš da pristupiš opcijama izmene oružja osim na Normandiji i specijalnim mestima u igri... Neverovatno. Codex i Journal iz nekog razloga u ME2 nemaju uopšte dodeljenu skraćenicu na tastaturi... Dovoljno govori koliko je Bioware smatrao da su ti RPG elementi bitni u ME2. Pa igra nema ni opciju da se promeni osetljivost miša! Ej!

Skeniranje planeta... Drage volje bih posetio osobu koja je odobrila da se ovo pusti u krajnji poizvod... Sa krckalicom za orahe i bezbolkom "prošaranom" zarđalim ekserima. Dakle, igra je čist pakao za OCD osobe, plus skeniranje je neophodno za uspešan epilog jer je količina materijala koji se dobijaju po kutijama na planetama smešno mala i nedovoljna za bilo kakav upgrade...

Kad smo već kod ugrade-a... Potpuni izostanak bilo kakvih vidljivih atributa u igri me je dovodilo do ludila. Za razliku od keca gde je svako parče opreme imalo pridružene atribute koji su mogli da se upoređuju, ME2 ih uopšte nema, tj. bar ne mogu nigde da se vide. Dakle, sada umesto da sam vidim zbog čega je jedno oružje bolje od drugog ja moram da verujem opisu oružja koje ide nešto na fazon "dobro protiv štitova, loše protiv organskih meta". A koliko je tačno bolje? Ili koliko je ova "mašinka" bolja od ove druge? Bioware je uklonio poslednji smislen sistem koji je svaki RPG do tada imao... Atribute.

Bagovi, bagovi, bagovi... Kada moram da hakujem igru da bih prešao deonicu koja nije ispravljena još od objave igre ili ponovim ceo nivo zato što je igra loše registrovala promenu terena i to na dva mestra od kraja nivoa... E to je definicija fustracije.

Ne bih više jer sam se i onako raspisao a ova igra to ne zaslužuje.

Od mene ME2 u ovom detaljnom prelazu dobija 5/10 i to sa debelim gledanjem kroz prste i bonusom koji dobija zbog DLC-eve, posebno Lair of the Shadow Broker.

Preostaje mi još ME3 da završim trilogiju ali sam nakon ovog drugog prelaza ME2 apsolutno siguran da ga nikada više neću igrati...

Poslednja ispravka: Neutrino (23.11.2020 u 12:36)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aibo (23.11.2020), nameless1 (23.11.2020)
Stara 23.11.2020, 9:51   #2606
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Sjećam se da sam ME2 prešao u dahu, zajedno sa ostala dva dijela.
Mislim da je grehota ne odigrati ove igre zajedno jednu iza druge, i tačno mi je žao onih koji su i pipnuli ME1 prije nego što je izašla trojka

Što se tiče Andromede, kad je prošla trojka ... žešće mi je opala koncentracija.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 10:09   #2607
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

100 ljudi, 100 cudi. Meni je ME2 bio izuzetno pozitivno iskustvo.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
buraz (23.11.2020)
Stara 23.11.2020, 12:44   #2608
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Što se tiče Andromede, kad je prošla trojka ... žešće mi je opala koncentracija.
Ljudi neprestano kukaju na tu Andromedu ali kada se izuzmu priča i tehnički problemi ostaje naslov koji briljira na polju istraživanja i fenomenalne borbe, o čemu, ironično, sva tri prethodna naslova mogu samo da sanjaju.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
pentraksil (23.11.2020), player1 (23.11.2020)
Stara 23.11.2020, 14:01   #2609
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Lol "istrazivanje" u Andromedi... a zapravo se svodilo na konstantno G button i skeniranje i vozikanje kroz genericne i prazne lokacije ala Inkvizicija...jedino sto je Andromeda imala jeste combat, sve ostalo je bilo polu uspesno od price preko skill sistema do dizajna lokacija.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
buraz (23.11.2020), Ichigo222 (12.12.2020), Leonida (23.11.2020), Uros12 (23.11.2020)
Stara 23.11.2020, 14:27   #2610
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Lol "istrazivanje" u Andromedi... a zapravo se svodilo na konstantno G button i skeniranje i vozikanje kroz genericne i prazne lokacije ala Inkvizicija...jedino sto je Andromeda imala jeste combat, sve ostalo je bilo polu uspesno od price preko skill sistema do dizajna lokacija.
Ne nego je istraživanje kada loading screen traje duže od hodnik deonica na planetama u ME2?

Kome se MAKO nije svideo u kecu njemu se verovatno neće svideti ni Nomad u Andromedi i tu nema pomoći.

"Polu-uspešan" dizajn lokacija? Ovo je već čista sprdnja. Pa od svih Mass Effect igara Andromeda ima ubedljivo najlepše lokacije jer kec je bio ograničen tehničkim razlozima, trojka je najružnija zbog žurbe prilikom izrade dok dvojka tu i tamo ima da ponudi nešto prijatno za oči.

The Beauty of Mass Effect Andromeda
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
player1 (23.11.2020)
Stara 23.11.2020, 16:10   #2611
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

What beauty?

Ta grafika nije nimalo prijatna za oko.
ME1 je ljepši i topliji milion puta (naravno kada se isključi grain).

Andromeda je toliko skrenula s puta, ja ne kukam na nju, jer nisam korisnik te igre. Stvarno mi ne treba.
Osim priče?
Paaaa, ako ćemo se fokusirati na akciju, postoje akcijone igre. Istraživanja? Ma nešto i ne volim kada mi neko otima vrijeme na gluposti.

Poenta ovakvih igara je da se osjećaš kao da si tamo, a to se radi dobro napisanim dijalozima. To je za mene srž dobrog RPG-a. Ja recimo nikada nisam igrao ni Dragon Age, niti ću, jer u tom serijalu vidim gomilu igara pregaženih vremenom različitih kvaliteta, ne znam zašto bih to sebi radio.
Prije ću obrnuti Gothic opet.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 16:37   #2612
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
Andromeda je toliko skrenula s puta, ja ne kukam na nju, jer nisam korisnik te igre. Stvarno mi ne treba.
Okej, ajde sad ponovo, ali ovog puta, ako je to moguće, na razumljivom srpskom jeziku.

Šta ovo uopšte znači? Da nisi ni igrao Andromedu?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 16:49   #2613
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Omerta kao lokacija je za čistu desetku. A igra kao celina je poludupasta samo tako.. za mene, ogromno razočarenje u odnosu na keca. To sam govorio od početka, iako to tada nije bilo popularno. Planiram da ponovo pređem trilogiju, baš da vidim da li me je prvobitni utisak prevario. Keca i dalje obožavam.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 17:11   #2614
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Andromeda je za mene nešto veoma slično Skyrim-u, nikakav RPG ali zato odlična sandbox avantura koja te iz nekog razloga tera da zaviriš ispod sledećeg kamenčeta.

Možda se meni dopala zato što od nje nisam uopšte očekivao Mass Effect igru, poznajući da je ceo Bioware ekosistem počeo da se raspada po šavovima još od ME2.

Evo počinjem da igram ME3 i nemam dovoljno ruku da se prekrstim koliko su grafika i animacija odvratni, kao da po ceo dan provodim sa dupetom zalepljenim za Tantalus jezgro na Normandiji... Da ne spominjem facu kao iz ruskog gulaga...

Od ovoga...


...nastade ovo... (ovo je inače automatska rekonstrukcija importovang ME2 lika)


Kad završim i ME3 ponovo napraviću jedan zaključak ali kako stvari stoje ME1 će verovatno da ostane na samom vrhu Mass Effect igara za mene, bez ME2 i ME3 na vidiki...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 17:28   #2615
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Lol "istrazivanje" u Andromedi... a zapravo se svodilo na konstantno G button i skeniranje i vozikanje kroz genericne i prazne lokacije ala Inkvizicija...jedino sto je Andromeda imala jeste combat, sve ostalo je bilo polu uspesno od price preko skill sistema do dizajna lokacija.
Mislim da se ne secam nijednog like iz Andromede na prvu loptu, osim Kore i to ne zato sto je upecatljiva vec zato sto ima kratko ime... I naravno one legende sa "my face is tired" fazonom. Andromeda je katastrofa i najveca sramota je sto uopste nosi ME u imenu.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 17:53   #2616
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

U Andromedi jedino vredi su borba i koriscenje jetpacka, ostalo je katastrofa, pocevsi od raspale price, MMO sporednih questova, najdosadnije druzine companiona u nekoj igri koju sam ikad sreo (toliko su dobri napisani da se ne secam imena ni jednog lika) i da ne nabrajam dalje.

Ali koliko se samo Bioware raspao kada je u pitanju kvalitet pisanja... Ryderu na samom pocetku igre pogine otac, sestra (ili brat, ako igrate ako fem Ryder) zavrsi u komi, i onda se pojavi legendarni "my face is tired" da vam ispravlja gramatiku... Kakve animacije i glasovna gluma...


Citizen Kane
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 18:22   #2617
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Ne vidim svrhu repostovanja ovog klipa, kada sama scena vec od prvog updejta ne izglda ovako (glupavo).

Ali eto... meme je meme, ikao nema nikakve veze sa onime sto bi video ako na primer danas probas Andromedu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 18:28   #2618
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Nisam postavio samo zbog facijalne animacije, vec zbog debilnih dijaloga i ocajne glasovne glume bez bilo kakve emocije, kao da pricaju dva robota. Andromedu sam obrnuo kada su izasli svi updejtovi, i ne izgleda nesto drugacije nego sa ovog klipa.

Inace, bas me zanima gde ce smestiti radnju ovog novog dela. Na kraj ME3 se tesko mogu nadovezati. Da najave nastavak za Andromedu i ne vidim previse poente, verujem da ce hteti da se sto vise "udalje" od te igre. Mozda bi bilo zanimljivo da odrade First Contact War, ali iz ME1 lore vec znamo kako se taj ceo sukob odvijao pa nema mesta za neka veca iznenadjenja...

Poslednja ispravka: Leonida (23.11.2020 u 18:36)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 18:43   #2619
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ali si ipak postovao taj klip, originalni, koje igru pokazuje u jos gorem svetlu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 19:07   #2620
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Ta scena, karakter pa i dijalog su apsolutno nebitni u Andromedi. No raji dosadno a gde ćeš bolje zabave nego da se pridružiš rulji u "iznenađavanju i uvređavanju"
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, mass effect 2, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Neverwinter Nights 2 zorx Role-Play 1106 18.3.2021 18:53
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com