Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2019, 9:07   #681
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Nabavi joj električnu gitaru i neku od "onih" igara da se zainteresuje za muziku, na klavir može da se prešalta i kasnije.

on topic: ide l' to patchovanje? kao da su nešto usporili...
Bre, ovo cu ja za sebe da pazarim
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2019, 11:43   #682
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
P.S. Trine mi OK skroz za nih, mastovito pre svega!
Daj joj da igra RIME, odlično za decu, bez nasilja, bez teksta, a dobro za vežbanje vijuga...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
galebns (13.11.2019)
Stara 13.11.2019, 15:10   #683
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Moja deca sada vec imaju 12 i 9 godina.Jos uvek su jako dobri u skoli, imaju van nastavne aktivnosti, zdravi su i pravi.Za igre je uvek bilo vremena, igralo se i sa njima u narucju! Oboma sam im u odredjenom periodu zivota pokazao komp i igrice i sacekao da vidim reakciju. Cerka je vrlo brzo izgubila interesovanje, a sin je iz dana u dan sve bolji u ubogom fortnite-u.Vremena se nadje. Ako i ne igram, uzivam da gledam njega dok igra. Neko je spomenuo Rime a uz Rime i jos neke igre ovog tipa smo imali najlepse trenutke i isplakali se obojica na kraju. Odredjeni kompromisi moraju da se prave, vremena jeste puno manje ali se igra i dalje prilicno aktivno. Ne mogu da se posvetim za****nim rpg naslovima jer ne moze sve to da se pamti i prati kao u nekoj akcionoj rpg ili arkadnoj avanturi.Recimo da se iz tog razloga sada vise radujem fallen orderu nego rdr-u... Za naslove from software-a vremena mora da se nadje, pa makar i da se ne spava i igrace se dokle god refleksi budu dozvoljavali! Bambiji za sve oceve i keve koji i dalje zavrsavaju igre!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
Mandragora (13.11.2019), mr_bungle (2.2.2023), pcigre (17.11.2019), Shonkas (14.11.2019)
Stara 13.11.2019, 15:18   #684
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Talking Re: Red Dead Redemption 2

E da... a preksinoc sam sa ortakom popio skoro litar kruske uz mk10! Inace alkohol nije moj otrov... Zlo i naopako!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2019, 16:10   #685
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ostala mi je jedna zuta misija na mapi trenutno, ali se ona nalazi u zoni gde mi je bounty 300$ za glavu iako tamo jos nisam ni krocio (pretpostavljam da je to backstory o Blackwateru). Dva puta sam se pojavio u toj zoni i oba puta su se niotkuda stvorili neke baje koje mi skinu glavu za 20 sekundi. Da li nesto radim pogresno ili treba prvo platiti taj bounty pa onda ici tamo? U chapter II sam ATM.

Ako imate Nvidia kartu, obavezno idite u Nvidia CP, nadjite RDR2.exe i podesite Image Sharpening na 50-75% (koliko vam odgovara). Film Grain opcija moze da ostane na 17%. Skoro kompletno cete neutralisati vazelin koji TAA navlaci na sliku, a necete imati izgled vegetacije kao da je igra iz 2010. (bez TAA drvece izgleda ocajno, cak i sa MSAA koji je tu samo da stoji s obzirom na perf hit). I sve to bez ikakvih penala po performanse. Naravno i TAA Sharpening u game opcijama do kraja.

Danas sam spasio neku zensku kojoj je pao konj na nogu i odveo sam je nazad u Valentine. Poucen Witcher iskustvom, ocekivao sam nesto vise od srebrnog prstena koji vredi 3$, kad ono corak.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2019, 17:09   #686
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ostala mi je jedna zuta misija na mapi trenutno, ali se ona nalazi u zoni gde mi je bounty 300$ za glavu iako tamo jos nisam ni krocio (pretpostavljam da je to backstory o Blackwateru). Dva puta sam se pojavio u toj zoni i oba puta su se niotkuda stvorili neke baje koje mi skinu glavu za 20 sekundi. Da li nesto radim pogresno ili treba prvo platiti taj bounty pa onda ici tamo? U chapter II sam ATM.



Ako imate Nvidia kartu, obavezno idite u Nvidia CP, nadjite RDR2.exe i podesite Image Sharpening na 50-75% (koliko vam odgovara). Film Grain opcija moze da ostane na 17%. Skoro kompletno cete neutralisati vazelin koji TAA navlaci na sliku, a necete imati izgled vegetacije kao da je igra iz 2010. (bez TAA drvece izgleda ocajno, cak i sa MSAA koji je tu samo da stoji s obzirom na perf hit). I sve to bez ikakvih penala po performanse. Naravno i TAA Sharpening u game opcijama do kraja.



Danas sam spasio neku zensku kojoj je pao konj na nogu i odveo sam je nazad u Valentine. Poucen Witcher iskustvom, ocekivao sam nesto vise od srebrnog prstena koji vredi 3$, kad ono corak.
Prati fabulu radnje Zbog pljačke u Blackwater-u ste u bežaniji... i te kako si kročio Tamo možeš tek mnogo kasnije...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2019, 17:34   #687
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Uh, bas me dugo nije bilo. White Ripper je cale.

Ako veterani imaju jos koji savet, voleo bih da to utefterim u belesku.10PM-2AM je skroz gospodski termin.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Packy na korisnoj poruci:
White Ripper (26.11.2019)
Stara 13.11.2019, 17:36   #688
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

[QUOTE=buraz;2222462]Ostala mi je jedna zuta misija na mapi trenutno, ali se ona nalazi u zoni gde mi je bounty 300$ za glavu iako tamo jos nisam ni krocio (pretpostavljam da je to backstory o Blackwateru). Dva puta sam se pojavio u toj zoni i oba puta su se niotkuda stvorili neke baje koje mi skinu glavu za 20 sekundi. Da li nesto radim pogresno ili treba prvo platiti taj bounty pa onda ici tamo? U chapter II sam ATM.

Buraz to je valjda misija gde spašavaš onog Irca Seana. Pazi, taj bounty ce ti biti tamo skoro pa do kraja igre. Imas prečicu preko reke gde mozes tamo da upadnes i startujes misiju a da ovi ne stignu da te love.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gonzo na korisnoj poruci:
buraz (13.11.2019)
Stara 13.11.2019, 19:39   #689
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Update stize danas

https://twitter.com/RockstarGames/st...69204802281476

Sad sta ce popraviti cemo vidimo. Ali pozitivna stvar je da dobijamo Poncho u RDR Online za dzabe XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2019, 20:18   #690
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

[QUOTE=Gonzo;2222466]
Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ostala mi je jedna zuta misija na mapi trenutno, ali se ona nalazi u zoni gde mi je bounty 300$ za glavu iako tamo jos nisam ni krocio (pretpostavljam da je to backstory o Blackwateru). Dva puta sam se pojavio u toj zoni i oba puta su se niotkuda stvorili neke baje koje mi skinu glavu za 20 sekundi. Da li nesto radim pogresno ili treba prvo platiti taj bounty pa onda ici tamo? U chapter II sam ATM.



Buraz to je valjda misija gde spašavaš onog Irca Seana. Pazi, taj bounty ce ti biti tamo skoro pa do kraja igre. Imas prečicu preko reke gde mozes tamo da upadnes i startujes misiju a da ovi ne stignu da te love.


Znao sam da nesto nije u redu, pratio sam crveni HorsePS i 2x su se pojavljivali hunteri i nije bilo sanse da smugnem, a trenutno nemam nijednu story misiju na mapi sem te.

Pratio sam radnju i znam da je bilo sran.ja u BWu, ali mi je promaklo da je u pitanju pljacka. Mislio sam da je law/policija upala u tamosnji hideout i da smo zato smugnuli ostavivsi pare tamo.




Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2019, 20:32   #691
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Neka poprave stutering i loše performanse na Nvidia hardveru, koliko vidim rade zajedno sa Nvidiom na updejtu.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2019, 3:46   #692
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Neka poprave stutering i loše performanse na Nvidia hardveru, koliko vidim rade zajedno sa Nvidiom na updejtu.


Ma na*ebem im se majke za ovakav release. Jednom odigram sat vremena, drugi put dobijem ctd posle 10 minuta, treci put se zamrzne slika i moram sign out da bih se vratio u Windows. Koliko sam zivaca vec potrosio na sve moguce fixeve, ne bi se isplatilo ni da sam piratizovao igru. Samo cekam da dobijem corrupted save... bombu im treba baciti na studio za ovakvo pisanje po igracima.

Disable fullscreen optimizations
Run as admin
Disable OC gpua
Clean install drivers (441.12 i 441.20)
Dx12 (vulkan koci kao lud)
Disable Afterburner i RTSS overlay
Probao i fullscreen i borderless window
Ugasio image sharpening misleci da je mozda to

Sve ovo sam probao i nisam povezao 20 minuta veceras. Sinoc sam lovio medjeda i zeceve sat i po, nije ni stucnulo. Danas sa svim istim parametrima (a kasnije i sa novim driverima) kanal. Listam po Redditu i vise se diskutuje o tome ko je koliko izdrzao u igri pre ctda nego o samom gameplayu.

Izvinjavam se na rantu, ali ovo stvarno ide na zivce. Ne mogu vise ni refund da trazim jer sam vec na chapter 2... a ovim tempom cu zavrsiti igru 2020



Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2019, 4:18   #693
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

^^ Verovatno si vec probao, ali mozda Antivirus da ugasis?


Ja sam pre par dana imao crash na svakih sat vremena cini mi se...Ali posle ovog zadnjeg update-a nisam imao ni jedan.


Sto je najgore (koliko ja vidim) oni samo updajtovali launcher ovih zadnjih par puta....

Izgleda da je Launcher izvor vecine problema...


I naravno opet Nvidia sa svojim drajverima....Svaki put sa malo zahtevnijom igrom ispadne problem....Iako ja nisam imao ni priblizno ovoliko problema, stvarno uzas da ovako dobra igra bude ovako problematicna za mnoge i da potpuno baci odlicnu igru u gotovo drugi plan....Nadam se da ce se uskoro sve resiti.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2019, 7:48   #694
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Izasao patch

https://support.rockstargames.com/ar...S4-Xbox-One-PC
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2019, 11:05   #695
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Barem priznaju da problem postoji i krpe ga. A ne kao buđavi Paradox koji tvrde da je sve OK i da je problem kod tebe, a dan danas Clausewitz engine ne može pošteno da hendluje Alt+Tab. Ili rikne zvuk ili grafika...
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2019, 11:18   #696
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Sve ovo sam probao i nisam povezao 20 minuta veceras. Sinoc sam lovio medjeda i zeceve sat i po, nije ni stucnulo. Danas sa svim istim parametrima (a kasnije i sa novim driverima) kanal. Listam po Redditu i vise se diskutuje o tome ko je koliko izdrzao u igri pre ctda nego o samom gameplayu.
Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja sam pre par dana imao crash na svakih sat vremena cini mi se...Ali posle ovog zadnjeg update-a nisam imao ni jedan.
Izgleda da je Launcher izvor vecine problema...
.
Do ovog zadnjeg patch-a meni je igra krašovala ukupno dva puta. Juče mi je u prvih sat vremena tri puta izletela u Windows, a onda sam u settings sa DX12 namestio na Vulkan i krašovala je momentalno po loadu. Vratim na DX12 i opalim 4 sata bez prekida i problema.
A koliko rade na launcher-u dovoljno govori to da igru ne možeš da pokreneš sa ikonice.
Ali, dobro, bitnije je da rade nešto. Više im neće pasti na pamet da prave PC verzije svojih igara. Verovatno i ne bi da nije Kine u kojoj je PC najzastupljenija igračka platforma, a tu i leži zarada...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2019, 11:26   #697
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Dodali su teselaciju drveca sa novim update-om koja dodatno obara performanse tako da iskljucite ako nemate jak hardware. Ali drvece zaista izgleda bolje.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2019, 12:55   #698
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
A koliko rade na launcher-u dovoljno govori to da igru ne možeš da pokreneš sa ikonice.
.
I to su sredili koliko sam uspeo da procitam...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2019, 13:14   #699
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Probao juče oko 19, ali nije radilo.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2019, 13:40   #700
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Do ovog zadnjeg patch-a meni je igra krašovala ukupno dva puta. Juče mi je u prvih sat vremena tri puta izletela u Windows, a onda sam u settings sa DX12 namestio na Vulkan i krašovala je momentalno po loadu. Vratim na DX12 i opalim 4 sata bez prekida i problema.
A koliko rade na launcher-u dovoljno govori to da igru ne možeš da pokreneš sa ikonice.
Ali, dobro, bitnije je da rade nešto. Više im neće pasti na pamet da prave PC verzije svojih igara. Verovatno i ne bi da nije Kine u kojoj je PC najzastupljenija igračka platforma, a tu i leži zarada...
Naravno da nisu ludi da batale PC kao platformu . Kada je nisu batalili nakon one katastrofe od GTA IV, nece ni sada (I dalje ne mogu da verujem da RDR2 uporedjuju sa njom, ono je tek bila katastrofa). PC je ogroman i van Kine, Kina je poprilicno specificna sa svojim ukusom u mnogim situacijama, nesto kao i Japan.

A sto se tice Launchera, samo se setim kako sam se smejao (bukvalno) kada mi je igra javila da ne moze da se pokrene preko Shortcut-a (koji je sam launcher napravio) i da moram da pokrenem direktno iz Launchera
Kakva tragikomedija.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com