Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2011, 7:34   #21
magna86
Član
 
Član od: 3.8.2008.
Poruke: 206
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 52 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Citat:
Basa Mrkalj kaže: Pregled poruke
Ne, napisao sam ti da nemas razloga za brigu.

@voodoo_
@kuureee
i ostali...

Pokusavao sam prosli put da objasnim Aci kako MBR & TDL Rootkit funkcionise...
Ali decko i dalje vrti svoju pricu ne obracajuci paznju sta mu se govori (uz prilozene analize samog malware-a ) tako da predlazem da jednostavno prihvatimo da Comodo i Sandbox moze zaustaviti MBR & TDL...jer ocigledno je da nemozemo nesto objasniti faci jer smo mi ubedjeni da je ovaj rootkit nezaustavljiv...
magna86 je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku magna86 na korisnoj poruci:
djenka (13.4.2011), NIx Car (11.4.2011), SAJEVAC (11.4.2011)
Stara 11.4.2011, 15:18   #22
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Citat:
Keki kaže: Pregled poruke

Ono sto mene brine je sama ta greska, jer da je sve u redu ne bi to bilo prikazano. Zanima me da li imam konkretno razloga za uzbunu, da li da udjem u recovery console i odradim fixmbr?
Doslo je do greske prilikom skeniranja aswMBR kad je skenirao mbr, ali nije vezano za rootkit TDL.

Aco, ti kazes da TDL ne moze da prodje pored Comdo, ako sam te dobro razumeo. Ja kazem da moze, os' primer.
Basa Mrkalj je offline  
Stara 11.4.2011, 16:37   #23
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Citat:
ibanezac kaže: Pregled poruke
Imam HP 510 laptop i u njemu:

Threat: Rootkit: hidden boot-sector
MBR:\\.\PSYSICALDRIVE0

Probam da ga obrisem pa mi avast! kaze da je to odlozeno do restartovanja. Onda restartujem pa avast! skenira i ne napravi nista. Opet sve iz pocetka. E sad komp nece vise ni da se restartuje. Iskljucujem ga na dugme. Sta da radim, gde da ga nadjem, da mu se krvi napijem?
Hvala
Ovo sam čisto citirao da podsetim ljude šta je bio problem. I od toga mi stigosmo do Comodo Sandboxa, koji sa ovim konkretno nema nikakve veze. Jedno je iznosti svoje (argumentovano) mišljenje, a drugo biti davež.
SlobaL je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
djenka (13.4.2011)
Stara 11.4.2011, 20:05   #24
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Ma problem je odavno resen, ostao samo aca ... i Comdo
Basa Mrkalj je offline  
Stara 11.4.2011, 20:06   #25
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Citat:
Basa Mrkalj kaže: Pregled poruke
Doslo je do greske prilikom skeniranja aswMBR kad je skenirao mbr, ali nije vezano za rootkit TDL.

Aco, ti kazes da TDL ne moze da prodje pored Comdo, ako sam te dobro razumeo. Ja kazem da moze, os' primer.
Hajde,daj mi primer?
P.S. Comdo ne postoji nego Comodo...
acafacaa je offline  
Stara 11.4.2011, 20:49   #26
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Aco, nemoj da se palis na za*****ciju, kad vide ljudi jos vise se okome na tebe.
Ja koristim Comodo firewall ima vise od 3 god. sumnjam da si bio na adsl-u u to vreme, zato ne moj da me ubedjujes u nesto sto znam bolje od tebe, veruj mi na rec da znam bolje.
Isto tako ne mozes da ubedjujes ljude sta je bolje i sta da koriste. Da si pomogao konkretno nekom i stekao poverenje, u redu, ali ovako, svako ce da tera sprdnju, sto je i normalno.
Kod nas u Srbiji se najvise koristi Avast i normalno je da ima i najvise slucajeva sa Avastom. Comodo retko ko koristi. Ja nisam ili se ne secam da sam imao neki slucaj gde je neko imao Comodo AV, ali to ne znaci da je on najbolji, vec prosto ne koristi se.

Verovatno ima slucajeva na Comodo forumu, medjutim koliko znam oni nemaju helpere ali mozes da pogledas. Nemam nameru da trazim po netu slucajeve vezane za Comodo, nemam ni vremena.

edit:
Evo ti primer http://www.techsupportforum.com/foru...it-563600.html

Warning: possible TDL3 rootkit infection !

pa

20:01:11.156 Disk 0 MBR [TDL4] **ROOTKIT**

Poslednja ispravka: Basa Mrkalj (11.4.2011 u 21:03)
Basa Mrkalj je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Basa Mrkalj na korisnoj poruci:
NIx Car (13.4.2011)
Stara 13.4.2011, 12:44   #27
djenka
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Citat:
Basa Mrkalj kaže: Pregled poruke
Aco, nemoj da se palis na za*****ciju, kad vide ljudi jos vise se okome na tebe.
Isto tako ne mozes da ubedjujes ljude sta je bolje i sta da koriste. Da si pomogao konkretno nekom i stekao poverenje, u redu, ali ovako, svako ce da tera sprdnju, sto je i normalno.
Kod nas u Srbiji se najvise koristi Avast i normalno je da ima i najvise slucajeva sa Avastom. Comodo retko ko koristi. Ja nisam ili se ne secam da sam imao neki slucaj gde je neko imao Comodo AV, ali to ne znaci da je on najbolji, vec prosto ne koristi se.
ako si mu rekao,i treba...samo kada bi te Aca jos i poslusao bilo bi dobro.
ovo je forum gde bi svi mi trebali da se edukujemo ili učimo kako da se zaštitimo od pretnji na internetu a ne da budemo zatrpani reklamama jednog proizvoda od jednog člana foruma.
djenka je offline  
Stara 13.4.2011, 15:11   #28
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Citat:
djenka kaže: Pregled poruke
ako si mu rekao,i treba...samo kada bi te Aca jos i poslusao bilo bi dobro.
ovo je forum gde bi svi mi trebali da se edukujemo ili učimo kako da se zaštitimo od pretnji na internetu a ne da budemo zatrpani reklamama jednog proizvoda od jednog člana foruma.
Pa da,evo legle mi pare na ziro racun,100 000 evra od Comodo-a na,da reklamiram i dalje njihov besplatan software
acafacaa je offline  
Stara 13.4.2011, 15:35   #29
djenka
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
Pa da,evo legle mi pare na ziro racun,100 000 evra od Comodo-a na,da reklamiram i dalje njihov besplatan software
ono što se svidja tebi ne mora i drugima i obratno.to što ti voliš Comodo meni lično a verujem i drugima ne smeta.
Šta smeta,smeta brate napadno branjenje nečega što se nekad ne može a nekad ne treba braniti.
Po tvojim postovima ide ovako Comodo(Melix) pa ... pa bog pa... ti pa...sve ostalo...
Šta je najbolje,koji je najbolji antivirus itd...je relativna stvar i nema najboljeg antivirusa...to bar ceo svet zna samo neki još nisu čuli za to.
ili Aco sve je dobro ako se kvalitetno koristi.
djenka je offline  
Stara 13.4.2011, 15:53   #30
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Citat:
djenka kaže: Pregled poruke
ono što se svidja tebi ne mora i drugima i obratno.to što ti voliš Comodo meni lično a verujem i drugima ne smeta.
Šta smeta,smeta brate napadno branjenje nečega što se nekad ne može a nekad ne treba braniti.
Po tvojim postovima ide ovako Comodo(Melix) pa ... pa bog pa... ti pa...sve ostalo...
Šta je najbolje,koji je najbolji antivirus itd...je relativna stvar i nema najboljeg antivirusa...to bar ceo svet zna samo neki još nisu čuli za to.
ili Aco sve je dobro ako se kvalitetno koristi.
Zasto "napadno branjenje"?
Branim svoj stav normalno,mozda preterujem sto precesto to govorim,to priznajem,ali nije napadno branjenje,obicno branjenje stava,i ne kazem ja nikome:"e ti moras da koristis Comodo!!!" ili "ti nemas bre pojma,sto koristis AVG,da instaliras Comodo bre!!!!"...
acafacaa je offline  
Stara 13.4.2011, 16:05   #31
djenka
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: beograd
Poruke: 113
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Citat:
acafacaa kaže: Pregled poruke
Zasto "napadno branjenje"?
Branim svoj stav normalno,mozda preterujem sto precesto to govorim,to priznajem
evo zašto,mogao si da se zakuneš u jednom postu da rootkit TDSS 4 ne može proći Comodo i njegove sisteme zaštite...evo ti jedan primer, http://www.bleepingcomputer.com/foru...st__p__2202857
i još malo http://www.bleepingcomputer.com/foru...st__p__2203799
i još malo
http://www.bleepingcomputer.com/foru...1#entry2203015
dakle opusti se poslušaj Basa Mrkalj-a i shvati jednom da nema najboljeg i najgoreg nego prešaltaj se od tih poredjenja i svoje znanje koristi da edukuješ korisnike foruma kako da sačuvaju svoj računar i podatke od raznih pretnji sa interneta...

Poslednja ispravka: djenka (13.4.2011 u 16:14)
djenka je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djenka na korisnoj poruci:
magna86 (13.4.2011)
Stara 13.4.2011, 16:31   #32
acafacaa
Veteran
 
Član od: 3.10.2010.
Poruke: 618
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 112 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Citat:
djenka kaže: Pregled poruke
evo zašto,mogao si da se zakuneš u jednom postu da rootkit TDSS 4 ne može proći Comodo i njegove sisteme zaštite...evo ti jedan primer, http://www.bleepingcomputer.com/foru...st__p__2202857
i još malo http://www.bleepingcomputer.com/foru...st__p__2203799
i još malo
http://www.bleepingcomputer.com/foru...1#entry2203015
dakle opusti se poslušaj Basa Mrkalj-a i shvati jednom da nema najboljeg i najgoreg nego prešaltaj se od tih poredjenja i svoje znanje koristi da edukuješ korisnike foruma kako da sačuvaju svoj računar i podatke od raznih pretnji sa interneta...
Sto se tice 1.i 3. posta,to se ne zna da li je Comodo bio na sistemu u trenutku infekcije.Mozda je infekcija od jos pre 2 meseca.
Mozda je korisnik iskljucio sandbox ili defense + ili koristio samo comodo firewall koji je instalirao bez defense+.
A u 2.postu,kao sto vidis avast je u pitanju,i ISKLJUCEN comodo firewall.
Ja i dalje tvrdim da na postavci PROACTIVE SECURITY,default deny na Untrusted ili blocked,ne moze da prodje ni jedan virus na svetu,to mogu i da dokazem,ali ocigledno niko ne zeli da se kladi samnom ili ne sme.Kao sto sam rekao,neka mi neko posalje TDL samplove i ja cu da dokazem da sam u pravu odmah.
acafacaa je offline  
Stara 13.4.2011, 16:43   #33
asteriks254
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 377
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 101 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Aco Djenka je u pravu,sve ti je rekao.Ovako neces nista uraditi,postices suprotno da ljudi iz inata nece da koriste comodo,a da tebe zamrze.Umesto toga sto im ne napravis tutorial na srpskom i ne okacis ga na CIS temu.Tako ce svako ako zeli moci da koristi comodo.Ljudi ce sigurno izabrati ono sto je za njih najbolje.Na kraju krajeva svako ima pravo na svoje misljenje pa makar ono bilo i pogresno,ubedjivanjem neces nista postici.
asteriks254 je offline  
Stara 13.4.2011, 16:44   #34
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Mbr:\\.\psysicaldrive0 (!!!!!?????)

Dobro, dosta je bilo, ima valjda i drugih tema vrednih diskutovanja...
GoranSTX je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
NIx Car (13.4.2011), SlobaL (13.4.2011)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
boot-sector, hidden, hp 510, psysicaldrive0, virus


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com