Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2017, 10:10   #121
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Da li je loot I inventar trgovaca i dalje random? To me je bas smorilo u prvoj igri, maltene neophodan save-reload na vecim tezinama u nadi da trgovac da ima neki dobar spell ili slicno.
Mislim da nije random sto se tice trgovaca. 5 puta sam startovao igru, i cini mi se da su svaki put trgovci imali isti inventar. Loot je isto delimicno random, u smislu da neki npcovi uvek dropuju iste stvari, dok se iz kutija i tih stvari uglavnom dobija random stuff.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2017, 13:04   #122
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ljudi koliki je vama fps,meni sa r9 380x poprilicno oscilira,uglavnom je na 60,ali na jacim borbama zna da padne i do 30?
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2017, 14:37   #123
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.357
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
ovo je bila lfg poruka, ali nasao sam nekoga, tako da ako je moguce, izbrisati
Ako možeš sam da edituješ poruku, možeš sam i da je obrišeš
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2017, 15:44   #124
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Mislim da u EE nisu.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2017, 16:23   #125
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Wittmann kaže: Pregled poruke
Ljudi koliki je vama fps,meni sa r9 380x poprilicno oscilira,uglavnom je na 60,ali na jacim borbama zna da padne i do 30?
Zakucano na 60fps sa laptop GTX 1060 u 1080p.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2017, 19:03   #126
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Oxygen kaže: Pregled poruke
Resurrection je za ozivljavanje heroja dok je za lecenje Restoration A ima i hydrosophist skola magija.
Evo svih skillova:
http://divinityoriginalsin2.wiki.fextralife.com/Skills
Da, bio sam na poslu kad sam to kucao na brzaka, pa sam pomešao nazive. No, dobro, bitno je da ima ono što je pitao.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2017, 19:43   #127
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ako možeš sam da edituješ poruku, možeš sam i da je obrišeš
hahaha, pet godina sam na forumu, i dalje ne znam osnovne stvari

anyway... da dodam... odigrao sam odprilike 30 sati u igri... od cega 10 u co-op tactician sa jos 3 ljudi... i... vreme mi je proslo neverovatno brzo... igra podpuno zasluzuje sve pohvale.. tu i tamo se desi neki derp-out npc-ja gde napadaju naseg undead fane-a sa poisonom ali ok... za sad je fantasticno, polako zavrsavamo act 1...


a sad pitanje... da li ce opis/review ove igre biti u sledecem broju sk ili tek u novembru?

Poslednja ispravka: darkowozzd (24.9.2017 u 7:22)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2017, 11:45   #128
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Za sada, najveca mana igre mi je da je "prebalansirana".

Tj. da uopste imas sanse u borbu moras da:
1) Se boris samo sa protivnicima istog nivoa, i sve ostalo izbegavas
(sto je bilo smorno i u prethodnoj igri, jer ubija slobodu istrazivanja)
2) Moras stalno da nalazis novu oprenu da bi uopste imao dobovljno heltha i napada da se boris sa protivnicima slicnog nivoa

Imam utisak da stalno gridnam naokolo za opremu na mapi i izbegavam protivnike, umesto da prirodno iztrazujem svet.

Licno, volim igre za zahtevnom borbom. Ali kada je bas svaka borba zahtevna, to previse povecava pritisak tokom igranja, i ubija zabavu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Wittmann (24.9.2017)
Stara 24.9.2017, 12:52   #129
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Za sada, najveca mana igre mi je da je "prebalansirana".

Tj. da uopste imas sanse u borbu moras da:
1) Se boris samo sa protivnicima istog nivoa, i sve ostalo izbegavas
(sto je bilo smorno i u prethodnoj igri, jer ubija slobodu istrazivanja)
2) Moras stalno da nalazis novu oprenu da bi uopste imao dobovljno heltha i napada da se boris sa protivnicima slicnog nivoa

Imam utisak da stalno gridnam naokolo za opremu na mapi i izbegavam protivnike, umesto da prirodno iztrazujem svet.

Licno, volim igre za zahtevnom borbom. Ali kada je bas svaka borba zahtevna, to previse povecava pritisak tokom igranja, i ubija zabavu.
To je meni donekle bio problem i sa prethodnom igrom. Nemam nista protiv jacih protivnika i nivoa, ali nekako ubija zelju za istrazivanjem i volju. Taman nadjes nesto zanimljivo kada ono prc....pauk 3 nivoa iznad tebe I dalje su odlicne igre ali to mi najvise "smeta".
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2017, 19:16   #130
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

E ovo je ono sto je meni glavna mana igre, trenutno:
http://larian.com/forums/ubbthreads....=619653&page=1
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 9:25   #131
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Probaj da igras na tactician lone wolf sa jos jednim likom. Imao sam srecu da sam odabrao undead likove koji imaju play dead, inace bi pola borbi bilo bukvalno nemoguce zavrsiti. Ovako makar neke teske borbe protiv 5-6 protivnika mogu da zavrsavam tako sto uspem da dobijem dvojicu, pa onda play dead, pa onda zavrsim borbu sa manje protivnika.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 10:00   #132
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Za sada, najveca mana igre mi je da je "prebalansirana".

Tj. da uopste imas sanse u borbu moras da:
1) Se boris samo sa protivnicima istog nivoa, i sve ostalo izbegavas
(sto je bilo smorno i u prethodnoj igri, jer ubija slobodu istrazivanja)
2) Moras stalno da nalazis novu oprenu da bi uopste imao dobovljno heltha i napada da se boris sa protivnicima slicnog nivoa

Imam utisak da stalno gridnam naokolo za opremu na mapi i izbegavam protivnike, umesto da prirodno iztrazujem svet.

Licno, volim igre za zahtevnom borbom. Ali kada je bas svaka borba zahtevna, to previse povecava pritisak tokom igranja, i ubija zabavu.
Igraj na easy i riješen problem.
Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
E ovo je ono sto je meni glavna mana igre, trenutno:
http://larian.com/forums/ubbthreads....=619653&page=1
Ovo je evidentno, ali igra sama upozori ukoliko je neka zona van igračee trenutke lige odnosno levela. Meni je ovo bezveze iz razloga što je nekad veliki merak biti mali level ali na taktiku i planiranje napada ubiti jačeg protivnika.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 10:24   #133
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Problem je sto protivnici veceg levela imaju previse dobar equipment i koriste svakakve skillove koje inace nemaju na nizim nivoima tezine. Drugi veliki problem je placement protivnika i to sto gomila borbi predstavlja clasican ambush, pa se ne moze planirati unapred, osim ako se ne odradi reload, sto na neki nacin narusava car igranja. Ali, sve u svemu odlicna igra, pored manjih (ili vecih) frustracija, mislim da igra zasluzuje visoke ocene koje dobija.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 10:50   #134
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Igraj na easy i riješen problem.
A zar mora izi da bude normalna tezina za RPG veterana?
Onda imamo ponovo problem, jel nam fali prava easy tezina, sa one sa jos manje skilla.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 10:53   #135
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Probaj da igras na tactician lone wolf sa jos jednim likom. Imao sam srecu da sam odabrao undead likove koji imaju play dead, inace bi pola borbi bilo bukvalno nemoguce zavrsiti. Ovako makar neke teske borbe protiv 5-6 protivnika mogu da zavrsavam tako sto uspem da dobijem dvojicu, pa onda play dead, pa onda zavrsim borbu sa manje protivnika.
Gde pored toliko interesantnih kompanjona igrati sa samo dva lika. Grehota.

.

Evo sad posto sam spaso Garetha (sa level 5), idem po Fort Joyu i lesim magistre koji su level 4, cisto da skupim iskustva da dodjem na level 6. Stvarno mi glupo sto sad ovo radim, al *eb*ga, kad te igra primorava. Ali moram priznati da je zabavno, kada nije svaka borba na zivot ili smrt.

Bar necu da radim cheese sa totalnim genocidom svega zivog, samo da dobijem iskustvo.

Poslednja ispravka: player1 (25.9.2017 u 13:18)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 12:19   #136
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Gde pored toliko interesantnih kompanjona igrati sa samo dva lika. Grehota.

.

Evo sad posto sam spaop Garetha (sa level 5), idem po Fort Joyu i lesim magistre koji su level 4, cisto da skupim iskustva da dodjem na level 6. Stvarno mi glupo sto sad ovo radim, al *eb*ga, kad te igra primorava. Ali moram priznati da je zabavno, kada nije svaka borba na zivot ili smrt.

Bar necu da radim cheese sa totalnim genocidom svega zivog, samo da dobijem iskustvo.
Spec ops.

Pravo da ti kazem, hteo sam da isporbavam malo stvari, i sve vise razmisljam da pocnem ispocetka, ali sa zivim likovima. Ok je ovo kad vodis 2 lika, ali nisam siguran koliko ce biti validno u zavrsnim fazama (osim ako ne izaberem summonera) + manje taktickih opcija = manje zanimljivo.

Do sad sam se fokusirao na physical damage, ali mislim da cu napraviti party koji ce imati jednog int tenka, ili tako nesto. Sto me dovodi do jos jednog problema - armor sistem je ocajan. Jedini efektivni buildovi postaju oni koji se fokusiraju samo na jedan tip damage-a, sto drasticno smanjuje broj kombinacija koje se mogu napraviti.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 14:14   #137
Wittmann
Član
 
Član od: 29.3.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 383
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 56 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Do sad sam se fokusirao na physical damage, ali mislim da cu napraviti party koji ce imati jednog int tenka, ili tako nesto. Sto me dovodi do jos jednog problema - armor sistem je ocajan. Jedini efektivni buildovi postaju oni koji se fokusiraju samo na jedan tip damage-a, sto drasticno smanjuje broj kombinacija koje se mogu napraviti.
Uze mi rec iz usta,mogu oni da pricaju da mozes ti da pravis klase kakve hoces,razne kombinacije,da mozes ALI ce da budu neuporedivo slabiji od usko specijalizovanih klasa za odredjeni tip armora.
To mi je jedini veliki minus igri sto se tice replay value-a i igre uopste,jer ce skoro svaki put da mi party deluje slicno jer rasipanje poena na hibride koje rade pomalo i 1 i 2 nikako nema smisla.
Wittmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 18:58   #138
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Wittmann kaže: Pregled poruke
Uze mi rec iz usta,mogu oni da pricaju da mozes ti da pravis klase kakve hoces,razne kombinacije,da mozes ALI ce da budu neuporedivo slabiji od usko specijalizovanih klasa za odredjeni tip armora.
To mi je jedini veliki minus igri sto se tice replay value-a i igre uopste,jer ce skoro svaki put da mi party deluje slicno jer rasipanje poena na hibride koje rade pomalo i 1 i 2 nikako nema smisla.
istina.

igra je dobro uradjena, ali mogli su malo bolji combat da naprave.. ima dovoljno skillova, klasa... ali premalo levela.
sto se mene tice, da igra ima dva do tri puta vise levela, da daje 2-3x manje po poenu u atribute i da ih ima vise, bilo bi daleko bolje balansirano.

pojavio se jedan dobar post na redditu o tome sta tacno ne valja u igri...
slazem se sa 99%

Spoiler za walltext:
The attribute system is simplistic to the point of it being insulting. If you look at AD&D (Baldur's Gate) or any of the classic CRPGs out there (Wizardry, etc.), the individual attributes all do more than one stupid thing - they're part of an intricate system that fundamentally define how your character interacts with the world. Here, however, STR gives you damage with STR weapons and boosts your carry weight. FIN adds damage to DEX weapons. INT adds damage to INT weapons and boosts some spell effectiveness. CON gives more HP. MEM is more spell slots. WITS is crit chance (boo) and initiative (which is all kinds of useless). The result of this is that leveling anything other than your main stat is pointless (except MEM to a certain point). After the main stat is maxed, you can start on CON, because nothing else matters. Not a lot of fun.

Phys armor / magic armor and the lack of resistance checks are a horrible concept. Magic and physical damage don't synergize within a party during the first couple of turns, which means your standard RPG party composition is extremely suboptimal. Once armor is off, you can apply all the status effects you want; you can't apply any beforehand. This means you have exactly one way to approach all encounters: burst damage of one kind. You may get by doing the standard RPG stuff with AOE damage, buffs & debuffs in a few battles or on lower difficulties but it seems totally counterproductive to do this most of the time. So during tactical combat, while it may seem like you have a lot of options, you're really limited to doing one or two things. All of a sudden it plays a lot more like some JRPG, and that's a shame. You never take a chance on a high risk/high reward ability because there are no such things, thanks to armor. You never get to choose between buffing your resistances, lowering theirs, or just flat out doing damage, thanks to armor. It's a mindboggingly lame system that's out of place in a game crafted with so much love.

Character and item levels are too powerful. A unique item might be fantastic until you overlevel it by 2, then you'll find something much better in a barrel with Lucky Charm. This alone wouldn't be an issue; but the direct consequence of levels mattering so much is that despite the maps being open for you to explore as you please, there's always exactly one path that you have to take or you're going to have a bad time. If you go north from Driftwood, for example, you'll have challenging fights and find great gear and it might be hard but you'll be happy for a while. Head east then to clear the rest of the map, and all the encounters are trivial and none of the loot you find is worth using because they're several levels under you. So you really have to go east first, but there's no way for you to know this until you've played the game once.

The crafting system is crap. I mean, the system itself is fine I guess but there's nothing worth crafting at all, other than putting runes into frames, or maybe the odd spellbook. Food is a waste of time and inventory space. So are potions. (Like when are you going to start combat with an +STR potion instead of using all your APs to attack?) So are crafted weapons. Crafting is just... there for no discernible reason.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 19:12   #139
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Cekacu da izadje neki patch koji ce da izbalansira malo igru, vidim svi se zale na borbu.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2017, 22:18   #140
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Journal mi se uopste ne updejtuje, zavrsim to sto bi trebalo i nista i to za podosta kvestova.

Na zalost ne vredi igrati dok ne poprave updejtovanje journala, stvari vezane za glavnu pricu ne azurira uopste.

Poslednja ispravka: Sakiboj (25.9.2017 u 22:45)
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity: Original Sin Exia Role-Play 378 9.9.2017 15:17
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com