Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2008, 17:56   #141
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Ako definises "uskoro" mozda i dobijes odgovor. Ali ako je "uskoro" u ovom slucaju znaci ono sto ja mislim da znaci tipa sutra/sledece nedelje/meseca, onda ne, nece. "Uskoro" ce biti novi preview, u ovom slucaju za nekih nedelju-dve. Trebao je biti gotov ranije, medjutim tehnicki problemi su ga odlozili.

U svakom slucaju, pre jeseni nemojte ni pitati kad ce biti gotov. Na jesen cu mozda moci da dam procenu kad ce biti gotov, ali ni to nije sigurno.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Aca973 (7.5.2008)
Stara 8.5.2008, 0:17   #142
Zivorad
Novi član
 
Član od: 13.4.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Svaka čast momci!
Ja sam se registrovao samo zbog vas po ceo dan igram samo Medieval II i imam gomilu modova ali vaš mi se najviše dopao, potpuna san dileja tako da ne mogu da vam pomognrm, osim što ću beskonačno igrati sa mojim bratom kada se bude pojavila.
Živele Srbija i Vizantija
Pozdrav od vitezova sa Zvezdare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!aplauz:

Poslednja ispravka: Zivorad (8.5.2008 u 0:27)
Zivorad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2008, 19:50   #143
masteri
Veteran
 
Član od: 17.1.2007.
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Poruke: 1.044
Zahvalnice: 1.014
Zahvaljeno 231 puta na 107 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku masteri
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Mozda bi bilo ok da update-ujemo listu TTW clanova.
masteri je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2008, 20:08   #144
Aca973
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Има нас који и даље једва чекамо да мод угледа светлост дана...
Aca973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2008, 22:19   #145
krchak
Član
 
Član od: 21.7.2007.
Poruke: 48
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom

Hvala bogu da se neko setio da ovo uradi!

Inace ima jedinica serbian knights kao mercenary unit u vanili, i opisani su kao elitni vitezovi.
Ja bih preporucio da ne bude brzo sirenje zemlje osvajanjem na pocetku i uvodjenje jedinice patrijarha kao priesta sa najvecim piety.

Poslednja ispravka: DeCoy (15.7.2008 u 23:14)
krchak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 1:25   #146
fister
Član
 
Član od: 11.7.2008.
Poruke: 40
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

kakva je to igra
fister je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 17:04   #147
vojkanos
Član
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 31
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Sta se desava sa ovim?Kad ce biti gotovo?
vojkanos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2008, 13:24   #148
Thule
Novi član
 
Član od: 9.3.2008.
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Citat:
vojkanos kaže: Pregled poruke
Sta se desava sa ovim?Kad ce biti gotovo?
Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
U svakom slucaju, pre jeseni nemojte ni pitati kad ce biti gotov. Na jesen cu mozda moci da dam procenu kad ce biti gotov, ali ni to nije sigurno.
Mislim da je ovo ponovljeno jedno petnaest puta na temi.
Thule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 16:50   #149
sasabe
Član
 
Član od: 6.8.2008.
Poruke: 107
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

ja imam jedno pitanje. Skinuo sam neki mod ali je u pitanju neki 7Z fajl. Sta trba da radim?
sasabe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 17:53   #150
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Mozes da ga otpakujes winrarom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2008, 18:09   #151
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

A mozes i da skines 7zip. On otvara sve sto se da zamisliti + je open source!
http://www.7-zip.org/
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2008, 16:34   #152
bekile
Novi član
 
Član od: 7.8.2008.
Lokacija: Ladovica
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Imam nekoliko interesantnih predloga.Prvi da napravite da strele ne ostavljaju onaj trag za sobom a drugi da omogucite ako je moguce da se lukovi otezu ovako stvarno glupo izgleda.I jos nesto smanjite malo battlemap ili neka bude u odgovarajucoj proporciji sa jedinicama,meni se uvek cinilo da su battlemape prevelike onda stavite ako je moguce dve ili vise zastava za svaki nivo experianca i to je to.Inace SAMO TAKO!!!!!!!!!I obavezno topove za Vizantiju!!!!!!!Mislim,ako cu da vaskrsnem Vizantiju moram biti bogat a ako sam bogat mogu da kupim topove,stvarno je realno!!!!!!
bekile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2008, 2:44   #153
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Samo hocu da kazem da sam jos uvek bio u kuci kad sam ostavljao komentare ovde od tad sam se iselio, srusili mi kucu, stanovao u dva stana za nepune dve godine i sad kad su mi izgradli zgradu na mestu moje kuce ovde nista novo. Mislim ljudi digose zgradu a ovde mod jos nije pri kraju, ne kritikujem nikog samo dajem cinjenice, mozda je vreme da se ugasi ova tema i da ljudi batale da rade koj rade a oni koj iscekuju da zaborave na ovaj mod.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2008, 23:05   #154
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Samo hocu da kazem da sam jos uvek bio u kuci kad sam ostavljao komentare ovde od tad sam se iselio, srusili mi kucu, stanovao u dva stana za nepune dve godine i sad kad su mi izgradli zgradu na mestu moje kuce ovde nista novo. Mislim ljudi digose zgradu a ovde mod jos nije pri kraju, ne kritikujem nikog samo dajem cinjenice, mozda je vreme da se ugasi ova tema i da ljudi batale da rade koj rade a oni koj iscekuju da zaborave na ovaj mod.
Covek je lepo rekao da nece trebati manje od 3 meseca i vise od 2 godine... 2 godine jos nisu prosle od tada... Polako, strpljivo
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 18:41   #155
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Samo hocu da kazem da sam jos uvek bio u kuci kad sam ostavljao komentare ovde od tad sam se iselio, srusili mi kucu, stanovao u dva stana za nepune dve godine i sad kad su mi izgradli zgradu na mestu moje kuce ovde nista novo. Mislim ljudi digose zgradu a ovde mod jos nije pri kraju, ne kritikujem nikog samo dajem cinjenice, mozda je vreme da se ugasi ova tema i da ljudi batale da rade koj rade a oni koj iscekuju da zaborave na ovaj mod.
Moras da razgranicis neke stvari. Ti ljudi koji grade zgrade, to rade iz profita, a mi ovo iz hobija. Taj koji gradi zgradi kaze Petru Petrovicu: "Slusaj ja te placam XY evra mesecno i ti moras ovaj posao da radis 8 sati dnevno. Ne zanima me da li imas druge obaveze, da li ti se ne radi, da li te je zena ostavila, da li te zovu drugari itd...". Mozes na dva nacina da vidis kako se te dve stvari ne mogu uporedjivati - prvi je da nam obezbedis lovu da mozemo da platimo sve ljude koji rade i da zahtevamo rokove, pa cu moci da ti kazem kad cemo zavrsiti i davati detaljna objasnjenja pognute glave ako rokovi nisu ispostovani ili drugi, to je da probas da okupis ekipu koja ce za dzabe, iz hobija podici zgradu pa da vidimo koliko ce im trebati.

Nemoj zaboraviti da je ovo hobi, nesto sto se radi kada se ostale obaveze ispune (ako si mislio da ce neko iz tima da propusti ispitni rok ili ne ode na posao da bi radio na modu gadno si se zahebao), kada postoji volja i zelja (ako mi se danas otpada i gleda TV necu raditi na modu) i ako se nema nesto interesantnije za raditi (recimo ne pada mi na pamet da veceras ne izadjem da bih radio na modu). Ko zna, mozda mod nikada nece biti zavrsen, uvek postoji ta opasnost.

Ljudi se upustaju u modovanje zato sto im je zabavno u tom trenutku i zato sto neko ceni njihov trud. U stvari, najbolji nacin da ubijes volju za modovanje jeste pises ovakve stvari. Ako ti ovaj moj trud uzimas zdravo za gotovo i smatras da je tvoje pravo da igras ovaj mod, jako gresis. To je privilegija. Kad bi ga platio, onda to postaje pravo. Nije moja obaveza da ja za tebe napravim ovaj mod, vec moja zelja.

Jos nesto, ocigledno si jako u zabludi oko toga koliko je vremena i truda utroseno na ovo i koliko je ovo velik projekat. Tsardoms je vise nezvanicna ekspanzija nego mod. Samo nase prepiske na forumima, msn-ovima, mailovima mogu se komotne porediti sa Ratom i Mirom. Podaci i slike koje smo medjusobno slali zauzimaju gigabajte i gigabajte. Nije nimalo jednostavno ni lako samo preko interneta koordinisati tim od 10+ ljudi koji govore razlicite jezike , zive na razlicitim kontinentima i vremenskim zonama, imaju razlicite navike, obaveze i nacine zivota, i to sve za dzabe. Ako mislis da mozes bolje, svaka cast i samo napred. Bilo je vec par ljudi koji su se natripovali kako je to jednostavno i kako smi mi arogantni, pa su krenuli sami da moduju. I bilo je jako lepo dok su sastavljali spisak fakcija i pricali o tome sta ce sve dodati/promeniti/ubaciti, ali cim je dosla do toga da treba da se radi umesto da se samo prica, tim je ispao stabilan koliko i dinar '93. Niko tebe ne tera da sedis na iglama i cekas ovo, ali nije lepo da pricas da li mi treba ili ne treba da odustanemo i da li ljudi trebaju ili ne trebaju da se interesuju za ovo.

I za kraj jedan savet kad su modovi u pitanju: nikad ih nemoj cekati. Baci pogled svakih nekoliko meseci da vidis da li se nesto radi i dokle se stiglo. Onda zaboravi na njih i radi sta bi inace radio da nisi ni cuo za njih. Kad izadje probaj, i ako ti se svidi - igraj, a ako ne - uninstall...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
mrki023 (25.10.2008)
Stara 25.10.2008, 19:31   #156
krchak
Član
 
Član od: 21.7.2007.
Poruke: 48
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Mislim da mozemo zakljuciti da je najbolje ako onaj ko pravi mod (nevezano striktno za pomenuti) ne pominje nista i ne prica sve dok mod nije gotov... uvek ima neko ko ne moze opusteno i relaksirano da ceka vec se pomalo nervira i pita 'oce to sutra'
krchak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 19:47   #157
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Tsardoms je vise nezvanicna ekspanzija nego mod.
Mozda je i to glavni problem. Bili ste previse ambiciozni. Mozda je bolje da ste krenuli prvo u etapama. Npr. prvo uradite mapu i sredite jednu frakciju, pa objavite to. Ako ispadne dobijete pohvale i motiv da nastavite da radite i tako dalje...


Koliko ja vidim po raznim forumima, najbolje su prolazili modovi ranjeni tako, deo po deo, u poredjenju sa velikim ambicioznim projektima dge se nista igrivo ne vidi mesecima.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 21:33   #158
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Moze biti. Bili smo neiskusni. Kad smo skontali sta sve hocemo, ekipa je bila na okupu i bili smo hiper-produktivni. Ali to je potrajalo par meseci a onda su obaveze pritisle pa se par meseci jako malo radilo (mapa, bukvalno 2-3 jedinice i research). Sad je opet ekipa na okupu i opet smo hiper-produktivni. Kad se poklopi da svi imaju vremena onda se radi jako brzo, jer su clanovi ekstra kvalitetni. Ali svaki TW mod je timski rad i jedan deo tima ne moze da radi bez drugog (skiner ne moze nista bez modelera i obrnuto a obojica ne mogu nista bez istoricara, odnosno istorijske podloge). Jedan sistem lanca gde sve staje ako jedna karika fali. To je najveci problem. Da svako moze nezavisno da radi svoj deo posla, bili bi gotovi odavno ali posto je ovakav sistem moramo da se cekamo medjusobno i da hvatamo periode kad svi imaju vremena...

Problem malo po malo je to sto nemamo full-time kodera, nego cemo ili nesto navatati ili cemo prebaciti iz drugih delova ekipe kad budemo pri kraju.

Doduse, Europa Barbarorum, jedan od najboljih modova za RTW se pravio vise od dve godine i u jednom paketu. Broken Crescent isto tako. Ima primera i sa ove i sa one strane.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2008, 2:25   #159
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

Evo malo novosti... Srpska vlastela (1350-1400) iz najvaznijih plemickih porodica. Grba Cara Dusana nema zato sto ce on biti na carskoj gardi (bodyguard)

Balšić


Branković


Mrnjačević


Vojinović
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Aca973 (25.1.2009), Cernobil (27.10.2008), ultimax (27.10.2008)
Stara 27.10.2008, 3:38   #160
krchak
Član
 
Član od: 21.7.2007.
Poruke: 48
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Tsardoms: Total War (m2tw mod)

au ****te, pa od ovog moz' da se rikne!
pa ovo je bolje od originala
daj bre sta nas palite sad, jel da nam curi voda na usta?
e sad da sam bil gejts odma bi vam tutno jedno milionche :P
krchak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
balkan, medieval total war, mod, sloveni, total war, tsardoms


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Empire Total War masteri Strateške igre 1112 12.9.2015 10:42
Najbolja igra iz Total War serijala masteri Strateške igre 13 15.12.2009 23:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com