Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2015, 14:32   #561
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

A sto se tice DVI-a? Morao bih non stop da menjam na monitoru, da iskljucujem sa kompa i ukljucujem u box i obrnuto?
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2015, 14:36   #562
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Do sada sam gledao TV preko TV kartice na racunaru. Kao i vecina zeleo bih da gledam digitalnu televiziju....Da li mogu da gledam nekako tv na racunaru, tj digitalnu na racunaru preko TopBoxa? Izbegao bih kupovinu televizora posto mi je to velika investicija sad....

Imam neki Samsungov monitor samo sa jednim DVI izlazom. U slucaju da moze, kako bih pustao zvuk?
Pa ja imam philips SAA7130HL tv karticu u kompu, i kupio sam sinergy box, i zuti video cinc sam prikljucio na tv karticu a zvuk na 5.1 sistem, i mng dobro radi... sad ako nemas visak ulaza na tvojim zvucnicima gde mozes prikljuciti, onda bi trebao uzimati kabal scart/cincevi, pa bi ti onda trebao jedan kabal sa zenkama za audio, a drugi kraj da je 3.5 mm bananica koju mozes msm da prikljucis na komp kao mikrofon ili tako nesto.. Ili ako ti kartica ima posebne ulaze kao moja audio in/out moze i tu, ali mislim da ti je najlakse da uzmes box koji ima ugradjen rf modulator, pa da ide samo na antenski ulaz i to je to....
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2015, 16:20   #563
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Cek cek, aj malo pojasni. I ja imam leadtek TV karticu. Sta si ti tacno odradio? Koristis uopste tu TV kartu ili samo top box?
Koja solucija mi je najbolja?
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2015, 16:59   #564
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Cek aj da probam jednostavnije, mada ne vidim sta nije jasno... Dakle od set top boxa mi idu 3 kabla, zuti,crveni i beli, zuti sam ukjucio u tv karticu, a crveni i beli(zvuk) u wufer od 5.1 sistema, tako da slika ide preko kompa a zvuk na 5.1.... Tebi bi najlaksa opcija bila da uzmes set top box koji ima RF modulator( pozadi boxa jedan ulaz za kabal od antene i dva izlaza) i posebni kabal koji ide uz taj set top box... Onda ce iz tog set top boxa izlaziti taj jedan kabal koji ces da prikljucis na tv karticu gde ti je ranije bio kabal od antene i to je to... Kada budes kupovao box naglasi da imas samo antenski prikljucak da bi ti dali box koji ima rf modulator u sebi...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 14:38   #565
dufko
Član
 
Član od: 29.3.2008.
Lokacija: Silbaš
Poruke: 50
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dufko
Određen forumom Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

U Srbiji sve može pa i da lokalna TV Petrovec iz Bačkog Petrovca, koja emituje program isključivo na slovačkom jeziku, dobije mesto u digitalnom etru na 30. kanalu sa Čota i da od ponoći do 18h emituje program komercijalne TV Markiza iz Slovačke Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	uploadfromtaptalk1438346002308.jpg
Viđeno:	89 puta
Veličina:	92,6 KB
ID:	52746

Sent from my Studio 5.0s using Tapatalk
dufko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dufko na korisnoj poruci:
oluja (1.8.2015)
Stara 16.8.2015, 12:53   #566
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Aj jedno glupo pitanje, al sta da se radi... Da li moze ako je npr sa rudnika jak signal da zasmeta da ne moze da se uhvati sa neke druge strane jos kanala? Pitam jer sam po komsiluku svima namestao set top boxove i skoro svi imaju vise kanala od mn, a njihove antene su predratne i sa ispucanim kablovima, plus sto vecina nema ni jasan pogled na relej dok ja vidim isti bez problema, signal je toliko jak da mogu da ubacim parce kabla od antene i uhvatice 15 kanala sa rudnika i ni jedan vise,...

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2015, 15:13   #567
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Meni je iz Čačka antena ona skuplja što sam naleteo ko ovca i instalirao je a mogla je i ona u krovu. 29 kanala i dupli su mi ovi javni. Verovatno ima veze i Ovčar koji je daleko bliži nego Rudnik.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
MARE GSX R (16.8.2015)
Stara 17.8.2015, 9:33   #568
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Evo dns ponovo skenirao kanale i ima ih 40 tak, sad sam vise antenu okrenuo ka kragujevcu i hvata dobro..

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2015, 21:27   #569
Vladinemir
Član
 
Član od: 27.10.2009.
Poruke: 48
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
dufko kaže: Pregled poruke
U Srbiji sve može pa i da lokalna TV Petrovec iz Bačkog Petrovca, koja emituje program isključivo na slovačkom jeziku, dobije mesto u digitalnom etru na 30. kanalu sa Čota i da od ponoći do 18h emituje program komercijalne TV Markiza iz Slovačke
Šta je problem, što blokiraju mesto nekoj većoj stanici ili ne bi smeli da emituju stalno na drugom jeziku? A za Markizu jeste čudno i meni.

Nego jel' neko zna da li ima nekih ograničenja koji usb može za snimanje, pre svega koliko GB? Model je XWAVE Digital One.
Vladinemir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2015, 9:04   #570
mesnank
Član
 
Član od: 22.4.2009.
Poruke: 150
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
Vladinemir kaže: Pregled poruke
Šta je problem....
Problem je što se isključivo nacionalni resursi jedne zemlje, Srbije, preko frekvencije dodeljene jednoj seoskoj kvazi televiziji, ladno koriste za reemitovanje programa strane zemlje, Slovačke, u državnoj DVB-T2 mreži, što veze sa mozgom nema, a plus, nikakvog zakonskog ili bilo kog drugog osnova.
mesnank je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mesnank na korisnoj poruci:
dufko (22.9.2015)
Stara 8.10.2015, 9:48   #571
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Koji retard moras da budes da prinudis nekog da ti placa taksu/pretplatu od 500 dinara za 3 kanala koja nikad ne gledas ili mozda, po nekad dok menjas, ovlas pogledas 2 minuta?
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/5...ti-novu--taksu

Zasto sad ne skrembluju/kodiraju/zastite svoje kanale ovi iz RTS-a kada se koristi digitalni signal za emitovanje pa puste u prodaju karticu pa ko hoce nek izvoli za 500 dinara neka gleda. Niko to ne bi platio ni u ludilu osim ljudi koji bi da slusaju vesti i propagandu koju siri vlast putem RTS-a.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2015, 10:05   #572
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Naravno da necu placati kao ni pre par godina. Slobodno neka mi iskljuce 3 rts kanala il neka naplate od sbb posto sam njihov korisnik.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2015, 10:16   #573
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Ne znam da li RTS placa SBB-u da se kanali nadju na njihovoj listi ili SBB RTS-u da emituje njhove kanale. Uglavnom morali bi ovi iz SBB-a da skinu RTS sa analogne liste kanala pa tek onda da ga putem digitalne puste onom ko zeli i neka taj neko placa RTS paket 500 dinara na osnovnu cenu od 1136 dinara. RTS 500 a HBO 490 din.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2015, 10:43   #574
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Pa pre nekih 20ak godina je isto bilo da se placaju rts kanali ali je bilo i u mogucnosti da ti ih iskljuce ako ne zelis, to je koliko me pamcenje sluzi i eto kao diktatura kod Slobe, ovde te daju na sud ako ne zelis tri kanala i ako se nagomila neplacanje
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2015, 11:34   #575
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Ljudi, vi mešate babe o žabe. SBB ne pravi program nego ga samo distribuira. RTS je nacionalna televizija i kao takva je obavezna da naciji (proizvodi) priušti obrazovno-naučni program, kao kulturno-umetnički, sportski ..... Itd, ali uz adekvatnu novčanu nadoknadu. Nacionalna tv se plaća u celoj evropi i tako će biti i kod nas, i hteli mi to ili ne, pratićemo.

E sad to sto od gore navedenog njihovi programi nemaju veze ni sa jednom vrstom programa, je delimično i zbog toga što nismo ni prethodnih godina plaćali, pa se nema para. Odlaze dobri vodotelji, ne snimaju se nove serije, emisije, nema se za sportske prenose. Medutim i kao takva, gde je najbolja zabavna emisija slagalica i bgd hronika, a najbolja rok emisija nema, muzika samo u jutarnjem programu, opet je bolja od lakrdije ostalih rialiti tv.

Ne branim ih jer ni ja nisam plaćao, 500 kinti za taksu je nebuloza, a program koji nude je opsolutna nula i ne vredi prebijene pare koju im drzava daje na šačicu.

Ono što ja vidim kao svetlo na kraju tunela je baš ta taksa ali od 300 kinti koja (ako se plati redovno) možr drastično da poboljša kvalitet programa, ali pod uslovom da se ima domaćinski odnos. Ili da se deo kolača podeli sa par sportskih, zabavnih televizija i naprave specijalizovane kanale za muziku sport, kulturu.... Pa bi tako imali RTS sport , RTS muziku, RTS kids.... Tada bi ljudi oberučke prihvatili račun za RTS. Sve do tad nasa nacionalna tv RTS ce biti levo smetalo na komandama daljinskih upravljača.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
player1 (8.10.2015)
Stara 8.10.2015, 11:50   #576
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Nije da rts nema para u svojoj distribuciji da plasira u kvalitetne emisije nego mnogo lopova i tamo ima. Od direktora do spikera koji imaju hiljadu evra platu (ne znam zasto bi neko napustao posao sa platom vrlo dobrom za nas standard) dok ostali zaposleni od krucijalne vaznosti rade za tri puta manje pare. Da ne pricamo o tome sto su sve glavonje na nacionalnoj frekvenciji ne tamo jer su skolovani nego dosli preko stranke a vecina voditeljki, pa zna se kako

Uporedjivanje nase bedne, lopovske drzave sa ostalim evropskim je besmisleno kao sto i politicari to ponavljaju, daj mi platu i standard evropsku pa cu platiti sta se od mene trazi a da ne razmisljam da li cu sutra imati za leba, pastetu i casu jogurta

Stoji sto si napisao, ne mozes da imas kvalitet i jednak kvantitet ako za to ne platis ali trgnite se malo ljudi, otkako znam za sebe sve drzavne institucije se svode na ovo sto sam napisao.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2015, 12:34   #577
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Ljudi, vi mešate babe o žabe. SBB ne pravi program nego ga samo distribuira. RTS je nacionalna televizija i kao takva je obavezna da naciji (proizvodi) priušti obrazovno-naučni program, kao kulturno-umetnički, sportski .....
Ne mesamo, mozda si nesto pogresno razumeo. Cinjenica je da neko nekom placa da SBB distribuira RTS kanale kroz svoju mrezu, SBB RTS-u ili obrnuto, samo to ne znam. Obzirom da se ukinulo analogno emitovanje TV signala sada bi hteli da jasu svakog ko ima strujomer. Ja npr imam strujomer ali nemam DVB-T2 prijemnik nego koristim SBB kablovsku i imam RTS koji ne zelim, jednostavno kao za mnoge pakete tipa HBO, Sport klub, Pink sto se placaju dodatno neka uvrste RTS grupu kanala kao poseban paket i neka kosta 500 dinara ali nas na kablovskoj i ljude na IPTV-u neka zaobidju a ljude koje su primorali da kupuju DVB-T2 resivere i televizore i koji hvataju signal preko etra, neka ga skrembluju i neka puste karticu u prodaju i cao.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2015, 13:13   #578
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Korona sve je to tako i kod mene, samo što ja imam IPTV i omutavio sam pričajući to i fascinantno mi je kako hoće preko 'leba pogače.

Ali, zajchik hoće drugo nešto da nam kaže - RTS nije isto što i druge televizije i da pare date njima nisu iste kao pare date za HBO, jer RTS je nacionalna televizija i kao takva ima patriotsku obavezu da obogati ovaj narod svojim programom i načinom uređivanja istog, prosto da ga moralno i duhovno uzdigne i tako dalje. Ako hoćeš filmove na HBO ti platiš kod distributera, a RTS-u plaćaš za neki drugi, viši cilj.

Jel tako zajchik? To hoćeš da kažeš? Bilo bi lepo kad bi tako bilo. Ne znam samo što ne plaćaš onda pretplatu? Kažeš da ti je nebuloza, a izlaz vidiš u pretplati od 300 kinti. Ako je problem u kinti što nisi plaćao pretplatu, zajedno sa još gomilom ljudi, pa očekivao i tražio nešto bolje? Mada vidim da kažeš da nije samo to problem i da treba domaćinski da se posluje i uređuje. Znači ovi sad ne posluju domaćinski? Kako ćeš da ih oteraš? Ko će da odredi i zaposli nove ljude? Koja je odgovornost onih pre i ko će da je utvrdi?

Nekako ispade na kraju da je RTS od cele te nasušne potrebe da spase i očuva naš narod i kulturu, najviše vremena proveo uređujući, zajedno sa vladajućom garniturom, kako da mu to prvo debelo naplati.

Razumem šta hoćeš da kažeš zajchik, ali je to sve nekako izmešano sa babama i žabama.

Poslednja ispravka: mentolbrebombona (8.10.2015 u 13:33)
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mentolbrebombona na korisnoj poruci:
zajchik (10.10.2015)
Stara 8.10.2015, 13:51   #579
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Čekajte ljudi ako neko ne proizvodi program on nije odgovoran za njegov sadržaj tj ne proizvodi ga i jedino ga košta oprama za distribuciju do krajnjeg korisnika. Koji opet ne plaćaju oni nego sam korisnik kroz mesečnu pretplatu, i nema moralnu odgovornost. A kad neko pravi taj program tj proizvodi ga, on za to troši enorman novac, a taj novac od nekud mora doći, ako želimo da taj program liči na nesto. Da li od takse, da li od naroda, njima svejedno.

Izvinjavam se ako sam zvučao demagoški, ali ja sam samo rekao kako bi trebalo sve to u civilizovanoj zemlji.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2015, 14:06   #580
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Jeste u civilizovanoj državi i sa civilizovanim narodom, poslodavcima, standardima.
Slažem se sa el_corona i mentolbrebombona.
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Digitalna televizija lukic1975 Video/TV softver 11 25.3.2009 22:46
Digitalna televizija Zokins Video/TV softver 1 4.10.2006 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com