Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2006, 17:19   #1
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Posto od G.Skill-a 2x1GB DDR500,koji sam narucio preko druga iz Amerike,nema izgleda nista moram da nadjem kod nas memoriju koja radi 100% na ovoj ploci.Naravno treba da bude na 500MHz.Kod nas,procitao sam na forumu,ima da se nadju samo neki Kingmax i neki Kingston HyperX sa tim frekvencijama.Na DFI forumu ne preporucuju Kingstona a Kingmax se ne spominje.
Dakle ako neko ima iskustva (licna!) sa kombinacijom ove ploce i ovih memorija neka mi pomogne
Trenutno koristim pozajmljeni Kingston i PQI,obe na 333MHz u dual chanel rezimu,rade bez problema! Moji stari Kingstoni na 400MHz nisu hteli ni da podignu sistem!!!
Ah da...zamalo da zaboravim:stare memorije su bile dvoslojne a ove nove koje rade su jednoslojne!
Da li su gore pomenuti Kingmax i K.HyperX jednoslojni?
(jaoj sve sam smorio oko glupe ploce!)
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 20:12   #2
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Moram priznati da kod nas nisam vidjao DDR500 module od 1GB a takvi bi morali biti dvostrani.Pomenuti Kingmax DDR500 ima samo od 512MB.Mislim da je neko vec pominjao da DFI nece da radi sa dvostranim memorijam, shto je meni neverovatno.U tom slucaju ploca bi bila osudjena na propast.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 10:49   #3
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

To sam verovatno bio ja posto sam vec pisao o tome.Stvarno VELIKI minus za DFI,i jos jedan minus za ocajno ocitavanje temperatura na ploci i procesoru!Ostalo je OK,ali da sam znao za ovo sa memorijama uzao bih Asus A8N za 50 evra manje Dzabe im extra clock ako treba da osedim dok nadjem memorije!
Koja je cena za taj Kingmax od 512?
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 10:59   #4
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Oko 65-70e za 512MB.
Ja i dalje ne verujem da DFI nece da radi za dvostranim modulima, mozda ima problema sa nekim memorijama. Tako neshto bi se culo medju overklokerima, a i ploca bi bila preporucivana ali za izbegavanje jer su vecina modula od 512MB dvostrani a da ne govorim o modulima od 1GB (nisam cuo da postoji jednostrani modul od 1GB).
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 11:39   #5
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Pa ni ja ne znam da li ima jednostranih modula od 1GB na 500MHz.Obicno imalu hladnjake pa se ne vidi.A u specifikacijama ne pise da li su jednostrane ili dvostrane.
A sto se tice ploce,da li podrzava dvoslojne zakljuci iz moje price:
kad sam dobio novu DFI (predhodno sam imao MSI Neo2-V) imao sam 2x512Kingston VR.Sistem nije hteo uopste da se podigne,par puta je usao u bios ali kad snimam i izlazim iz biosa-CRN ekran!Ako si imao prilike da vidis uzivo ovu plocu ona ima 4 led lampice na sebi koje pri startovanju svetle crveno,svaka se gasi redom kako se prijavljuju procesor,memorija,hdd,boot...zaboravio sam redosled.Uglavnom kad dodje na red lampica za verifikaciju memorije,ona ostaje da svetli,par puta se i ugasila i tada udje u bios ali tada ostaje da svetli zadnja koja verifikuje boot. I tako ja i serviser,kod koga sam odneo komp,menjamo i menjamo slotove kad njemu padne na pamet da ubaci JEDNOSTRANOG Kingstona na 333.I cap!Windows se digo za desetak sekundi.Probamo tu memoriju u kombinaciji sa jednom mojoj-jok,ni da pisne!Uzmem mu ja tog jednostranog Kingstona i nabavim jednostranog PQI (isto na 333) i komp radi ko zmaj! A stare memorije radile na staroj ploci super,sada sam ih prodao bratu i rade kod njega,znaci da one nisu problem.Valjda,ne znam dal postoji drugi zakljucak????
Videcu da nadjem tog Kingmaxa pa da ga probam,pusticu ga ako podigne sistem kroz test program,nek prodje kroz desetak ciklusa pa ako nema gresaka - uzimam 2 komada.A mislio sam da se obezbedim sa 2GB i da mu ne mislim vise.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 11:58   #6
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Citat:
Eddie kaže:
Pa ni ja ne znam da li ima jednostranih modula od 1GB na 500MHz.Obicno imalu hladnjake pa se ne vidi.A u specifikacijama ne pise da li su jednostrane ili dvostrane.
Ja licno nisam cuo ni za jednostrane module od 1GB DDR400 a kamoli 500.Mislim da jednostrani moduli od 1GB i ne postoje bez obzira na brzinu.
Jesi li probao taj stari Kingston VR ali samo jedam modul.Ako bi radio, znaci nije do dvostranosti.
Opet ne mogu da poverujem da na DFI ne rade dvostrane memorije, onda je niko ne bi kupovao a nisam ni cuo da se ljudi zale.Mozda je BIOS mator ili sl.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 12:19   #7
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Licno sam drzao u rukama jednostrani Corsair od 1GB DDR400 VR.Probali smo naravno i samo sa jednom.Mozda je do Kingstona?Na DFI forumu su dali spisak memorija koje su dobre a koje ne treba uzimati,u one nekompatibilne spada Corsair,Kingston... a preporucuju OCZ,G.Skill..
Slabo mi ide engleski,pitao bih ja sta misle o mom problemu.Ogroman broj njih fura DDR500.Pa uz ovu plocu i ne ide slabija,Za to je i pravljena.
Sad cu da proverim BIOS i da vidim dal ima noviji da se skine.
A niko ko ima ovu plocu da se javi?
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 12:27   #8
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Citat:
Eddie kaže:
Licno sam drzao u rukama jednostrani Corsair od 1GB DDR400 VR.Probali smo naravno i samo sa jednom.Mozda je do Kingstona?
I ja sam drzao Corsair VR 1GB i bio je dvostran.U svakom slucaju jednostrani modulu su veoma retki ako se ne racunaju 256MB.
Moze biti do Kingstona.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 9:21   #9
Zooo
Član
 
Član od: 11.8.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 146
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Citat:
Eddie kaže:
To sam verovatno bio ja posto sam vec pisao o tome.Stvarno VELIKI minus za DFI,i jos jedan minus za ocajno ocitavanje temperatura na ploci i procesoru!Ostalo je OK,ali da sam znao za ovo sa memorijama uzao bih Asus A8N za 50 evra manje Dzabe im extra clock ako treba da osedim dok nadjem memorije!
Koja je cena za taj Kingmax od 512?
Svaka čast DFI-ju ali ko još drži memoriju na više od 3V? Što se tiče ASUSA
A8N-E, nije tako izvikan ali odlično se klokuje. Na toj ploči imam baš Kingmax
memoriju SuperRam DDR 400 2 x 512, na 2.9V radila je i preko 230MHz (2.5-3-3-7), Venice 3000+ sam držao na 2.7GHz par dana čisto da vidim da li je sve stabilno i da provrtim neke benchmarke. Sve je radilo bez greške.
Kingmax Hardcore (DDR500) sigurno može biti samo još bolji. Pozdrav!
Zooo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 22:57   #10
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

HyperX je DDR400 memorija sa niskim latencijama. Možda bi mogla da radi na 500MHz (nisam probao iako je imam) ali da joj se povećaju latencije na vrednosti nekog value modula (to mi se ne sviđa ) i možda podigne napon. Inače, svi moduli su dvostrani.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 23:48   #11
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Nisam bio siguran za nju da li je na 400 ili 500
Flesovao sam juce bios najnovijom verzijom,sada cu da uzmem stare memorije od brata pa da vidim da nije on zezao.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2006, 0:02   #12
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Citat:
Eddie kaže:
Flesovao sam juce bios najnovijom verzijom,sada cu da uzmem stare memorije od brata pa da vidim da nije on zezao.
Pa što to nisi odmah uradio?! Prvo to, pa sve ostalo!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2006, 23:01   #13
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Citat:
Zooo kaže:
Svaka čast DFI-ju ali ko još drži memoriju na više od 3V?
Da si imao npr. Mushkin DDR550 znao bi cemu sluze naponi od 3.2V ili vishe.Dobro, Samsung TCCD ne trazi visoke napone (preko 2.9V) ali zato Winbond BH5 prosto obozava da radi na preko 3V.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TV kartica Gyle Grafika 71 29.3.2009 12:46
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45
Mogu li memorija na 266MHz i 400Mhz da idu zajedno? DeCoy Osnovne komponente 11 14.2.2006 10:43
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com