Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2020, 15:30   #1
xCanEx
Član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: tu negde
Poruke: 74
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 35 puta na 13 poruka
Određen forumom Nacin cuvanja passworda

Pozdrav svima,

Nisam uspeo da nadjem temu slucnu ovoj, na SK sajtu, ako je ima izvinjavam se sto ponovo pokrecem takvu pricu, al racunam nece da skodi.

Zanima me na koji nacin cuvate, odnosno unosite sifre za pristupe sajtovima raznim. Generalno doslo neko vreme gde za svaki makar i boranija sajt, se trazi registracija, sto znaci mail nalog/user/password...sve to treba negde pamtiti ili beleziti. Tokom godina ovo postaje nocna mora, i licno mene izludjuje.

Ja sam pre iljadu godina to pisao u svesci pa prekucavao kad trebam negde da se ulogujem.

Tokom vremena sam napravio jedan eksel fajl gde mi se nalazi sve (redovno ga bekapujem) i odatle kopipejstujem user/sifre gde vec treba. Svasta sam citao o ovom metodu, kao generalno gugl kaze, da je prihvatljivo u smislu sigurnosti (sa forom da se odmah po pastovanju u klipbord iskopira nesto drugo?!, sto ja retko kad radim)

Nisam pobornik toga da se ulogujem na sajt/steam/battlenet... pa da se to tamo negde zapamti i onda nemoram da ukucavam kredencijale ponovo.

Takodje mi je zanimljiva opcija nekih specijalizovanih programa, ili opcija (koje se najcesce placaju) u antivirus programima gde postoje varijante pamcenja sifara - kako ovo generalno funkcionise, ako imate iskustva sa tim, i vredi li svemu pristupiti na taj nacin?

Voleo bih da cujem vase misljenje o ovoj temi, a bogami i nacin kako hendlujete more sifara sa kojima izgleda moramo da zivimo u danasnje vreme.
xCanEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Podizanje nivoa usluga u PC servisu, kako i na koji nacin? as110022 Brbljaonica 81 13.3.2010 17:30
RAID razbijen na misteriozan nacin. POMOC Filipenko Kvarovi 0 24.11.2009 14:51
Najbolji nacin za povezivanje lubigor Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 18.6.2008 16:55
Oprema porebna za bezican nacin povezivanja na internet? Sasa011 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 21.12.2006 8:50
UMTS kao nacin povezivanja Guardian_of_light Internet usluge 2 11.2.2006 14:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com