Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2010, 1:27   #1
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Komp "ne vidi" eksterni HDD

Ovako, prošle nedelje sam kupio Transcend StoreJet od 320 GB, zakačio sam ga na svoj laptop i radi bez problema.Međutim problem je nastupio kada sam ga prikačio na desktop kompjuter.Komp ga uopšte ne vidi, ništa se ne dešava.Čuje se iz eksternog HDD-a neki zvuk tipa bip,bip,bip.....Ne znam šta može da mu bude.Da napomenem da je desktop komp stariji pa ima 1.1 USB standard.Trenutno laptop nije kod mene pa nisam mogao da probam ponovo da prikačim hard disk na njega, da vidim da li je sve uredu.Još da napomenem da svaki flash ne desktop kompjuteru radi, ali eksterni HDD jednostavno ne vidi, windows xp ga uopšte ne detektuje.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 1:47   #2
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Kod mene WD od 250 GB neće da radi na front panelu. Kada ga povežem sa zadnje strane kućišta radi bez problema. Možda je to u pitanju.
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 1:58   #3
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Probao sam i na prednjem i na zadnjem panelu.Neće da radi ni na jednom.Usput samo još da pitam, pošto na onom USB kablu koji se dobije uz eksterni HDD ima dva USB kraja, zašta služi onaj drugi?
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 2:09   #4
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Pretpostavljam da je to još jedan USB priključak za neki drugi uređaj. Znači, dok priključiš taj externi hdd, ovaj drugi kraj ti služi da na njega nakačiš po potrebi još neki USB uređaj. Napominjem... PRETPOSTAVLJAM da je to u pitanju.

Dešava se da eksterni hardovi loše rade ili ne rade uopšte na starijim mašinama.
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 9:16   #5
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Citat:
znemanja kaže: Pregled poruke
Probao sam i na prednjem i na zadnjem panelu.Neće da radi ni na jednom.Usput samo još da pitam, pošto na onom USB kablu koji se dobije uz eksterni HDD ima dva USB kraja, zašta služi onaj drugi?
Taj drugi ti sluzi za dodatno napajanje (ako ploca sa jednog USB-a ne moze da isporuci dovoljan napon). Mozda je i to uzrok tvog problema, pa zato ti kompjuter ne detektuje hard-disk. Probaj da prikljucis oba pa vidi dali ce da proradi.
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 13:50   #6
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Probao sam sve, prikačio sam oba kraja u USB portove i ništa, windows ga uopšte ne detektuje.Na Eksternom HDD-u sija ona plava lampica i ništa se ne dešava.Baš bi me čudilo da neće da radi iako je USB 1.1, s obzirom da radi svaki flash koji stavim
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 13:55   #7
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Vidi u kom File Systemu je formatiran taj tvoj Transcend, mozda ga jednostavno treba formatirati pomocu Windowsowog Disk Managementa ili nekog drugog specijalistickog programa.
Takodje neki savetuju da tamo gde je napajanje slabo prvo se prikljucuje kabl za napajanje (onaj kraci) pa tek onda kabl za transfer podataka.
Proveri nekm USB fleshevima da li ti rade oba USB porta na racunaru, a dobro bi bilo da probas da prikljucis HDD na neki (neciji) drugi racunar - naravno prvo proveri ono oko formata HDD.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 14:20   #8
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Iskreno, ne znam koji file system je na eksternom HDD-u.Kao što sam napomenuo, na laptopu mi radi bez problema, a desktop-u mi ga uopšte ne vidi, pa ne mogu da vidim koji je file system.Što se priključivanja tiče, probao sam sve kombinacije, prvo sam prikačio kraći, pa zatim duži kraj, i obrnuto, ali, jednostavno, ništa se ne dešava.Sva četiri porta koja imam na kompu sam proverio sa dva flash-a i rade svi OK.Trenutno kod sebe imam samo desktop, pa nisam u prilici da ga proverim na drugom kompu, ali izgleda mi apsulutno ne moguće da je kvar do diska jer je star nedelju dana, a nije padao niti bilo šta slično (plus ima anti-šok zaštitu, tako da fizičko oštećenje nije sigurno).
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 14:39   #9
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Ako radi na laptopu onda sigurno nije neispravan. Takodje pretpostavljam da je verovatno u FAT 32, jer Transcend eksterni HDD obicno dolaze formatirani u tom file systemu, ali ni to ne sme da bude prepreka da radi kako treba.
Jedino sto mi pada na pamet jeste da je napajanje mozda preslabo da pored postojecih komponenti isporuci dovoljno struje za rad tog HDD.
Imas li mogucnost da mozda od nekog pozajmis i probas neki drugi eksterni HDD i vidis hoce li on da radi?
Btw. reci nam neke osnovne podatke o racunaru koji posedujes (napajanje, procesor, graficka, RAM...), mozda bude od pomoci u resavanju problema.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 15:15   #10
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Čini mi se da ti napajanje nema dovoljno struje na grani od +5V.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 19:29   #11
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Nažalost nisam u mogućnosti da probam drugi eksterni HDD iz prostog razloga jer od mojih prijatelja, koliko ja znam, nema niko eksterni disk.Ovako moja desktop konfiguracija je slabija imam: CPU AMD Duron, 1800 MHz, Motherboard: Gigabyte GA-7VKML(-P) (3 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN), Chipset VIA VT8375 ProSavageDDR KM266, 1 GB DDR RAM-a, Video Adapter RADEON 9200 SE Family (Microsoft Corporation) (128 MB),160 GB Hitachi HDD, a što se tiče napajanja, pozadi, na kućišti mi piše AC220 V.
E sada ako neće da radi disk zbog napajanja, kako to da rešim, i jel uopšte moguće da je zbog toga ?
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 22:25   #12
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Ja sam danas imao slican problem. Kolega je kupio WD elements 320gb ali windows XP SP3 trazi drajver za njega. Drajver ne postoji. Problem je izgleda maticna ploca. U pitanju je GA-7VT600 bio je iz leta 2004. Nema neki noviji bios.

Pa bih hteo ovde da proverim da li starije maticne ploce imaju problem da rade sa externim HDD-ovima.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 23:08   #13
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

@ znemanja
To sto ti na kucistu pise AC220V uopste nema veze a snagom napajanja posto to pise na svim racunarima i, da malo uprostim, znaci da se koristi kroz standardne uticnice gde je napon 220V, jer jelte negde postoji i standard od 110V.
Snaga se izrazava u vatima (W) i ista pise na napajanju koje se nalazi u kucistu i upravo je snaga napajanja (naravno i njegov kvalitet) bitna da li ce moci da "poteraju" sve komponente i da racunar radi kako treba ili jednostavno nece imati dovoljno snage. U poslednjem slucaju resenje je jasno - mora se kupiti bolje/jace napajanje. Mada koliko ja vidim ti uopste nemas zahtevne komponente tako da sam gotovo ubedjen da ni napajanje nije problem.

@ Mean_Machine
Uopste nema pravila da stare maticne ploce imaju problema sa externim HDD posto kolega na poslu ima jedan desktop iz mislim 2001. ili 2002. godine sa USB 1.1 ali eksterni HDD (Transcend 160GB) radi bez problema. Doduse moraju da se prikluce oba kabla na USB, ali radi.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2010, 23:23   #14
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Pozdrav
ajde da ne otvaram novu temu, da iznesem svoj problem ovde, nesto slicno se i meni desava...
Naime, imao sam ladicu (fioku, rack...) za 3,5 ATA diskove, neka "gembird", kinez, nije bog zna sta ali je radila, dok nije abortirala... narucio sam sebi novu ladicu, kombinovanu ATA/SATA, i evo danas je stigla, ukljucim jedan SATA disk, i pise mi dole u system trayu "device installed successfully" tako nekako, tj, kao prepozno ga win (koristim win7, ultimate) medjutim nema ga u "my computer" odem u disk managament, tamo ga sistem vidi, ali treba da se inicijalizuje, probam da inicijalizujem dobijem dijalog "device not ready"! Napominjem da ladica ima svoje napajanje preko adaptera, tako da vjerovatno nije problem u naponu... e sad, ponovo ukljucim staru ladicu, koju sam u medjuvremenu zalemio, i nju mi prepozna, isto tako instalira drajvere, i izadje mi jedan novi dijalog koji me obavijesti da su drajveri instalirani, znaci ne dole u sys trayu... (nadam se da me pratite ) e... onda ukljucim jedan od ATA diskova u novu ladicu, i isti taj dijalog mi izadje, ali ne pise da je nasao drajvere, nego kao, trazi ih, ustvari, trazi neki "predefined driver folder" cekao sam neko vrijeme i oda sam to fino "cancelovao" jel vidim da nema vajde...

zna li neko da li je to znak neispravne ladice, ili mi trebaju drajveri? nemam pojma gdje da trazim drajvere, na ladici nema nikakvo ime proizvodjaca, ili nesto sicno (?!)


eto, toliko...
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2010, 0:28   #15
atomic
Član
 
Član od: 19.11.2008.
Poruke: 65
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

@babeys
Meni to izleda kao da fioka ima problem u odnosu na hdd. Iako se vrlo retko događa, može biti da fioka ne podržava taj hdd. Zaključujem tako, zato što sam imao identičan problem sa čitačem SD kartica i jednom karticom. Sa drugim karticama je radio, a sa Kingston SDHC 4GB neće... Isto mi se dešavalo kao tebi, znači, instalira drajvere od uređaja a u uređaju kao da ništa nema...
atomic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2010, 0:31   #16
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

znachi, probao sam 4 razlicita diska, u device manaferu ih win widi normalno, i pise da je uredjaj instaliran kako treba, jedino sto disk menadzmentu ne moze da se inicijalizuje, nekad izbaci "the device is not ready" a nekad incorrect fucntion"... sta god da je, frustrira otprilike kao saznanje da ti je prvorodjeni sin gay....
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2010, 2:08   #17
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Citat:
znemanja kaže: Pregled poruke
Ovako, prošle nedelje sam kupio Transcend StoreJet od 320 GB, zakačio sam ga na svoj laptop i radi bez problema.Međutim problem je nastupio kada sam ga prikačio na desktop kompjuter.Komp ga uopšte ne vidi, ništa se ne dešava.Čuje se iz eksternog HDD-a neki zvuk tipa bip,bip,bip.....Ne znam šta može da mu bude.Da napomenem da je desktop komp stariji pa ima 1.1 USB standard.Trenutno laptop nije kod mene pa nisam mogao da probam ponovo da prikačim hard disk na njega, da vidim da li je sve uredu.Još da napomenem da svaki flash ne desktop kompjuteru radi, ali eksterni HDD jednostavno ne vidi, windows xp ga uopšte ne detektuje.
@znemanja Дефинитивно имаш неки проблем са матичном плочом или системом. Пошто кажеш да ради на лапу ок, а на деску никако, не би било лоше да се погледају опције у биосу деска, да нешто није чачкано.

Citat:
dusandevic kaže: Pregled poruke
Pretpostavljam da je to još jedan USB priključak za neki drugi uređaj. Znači, dok priključiš taj externi hdd, ovaj drugi kraj ti služi da na njega nakačiš po potrebi još neki USB uređaj. Napominjem... PRETPOSTAVLJAM da je to u pitanju.

Dešava se da eksterni hardovi loše rade ili ne rade uopšte na starijim mašinama.
@dusandevic Лоше претпостављаш. Тај модел конкретно има усб кабал који се рачва са једног мини усб-а који иде у хард на два нормална ''мушка'' усб-а који иду у комп.

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Vidi u kom File Systemu je formatiran taj tvoj Transcend, mozda ga jednostavno treba formatirati pomocu Windowsowog Disk Managementa ili nekog drugog specijalistickog programa.
Takodje neki savetuju da tamo gde je napajanje slabo prvo se prikljucuje kabl za napajanje (onaj kraci) pa tek onda kabl za transfer podataka.
Proveri nekm USB fleshevima da li ti rade oba USB porta na racunaru, a dobro bi bilo da probas da prikljucis HDD na neki (neciji) drugi racunar - naravno prvo proveri ono oko formata HDD.
@Marti Misterija Овај хард долази форматиран у FAT32, обавезно га треба пребацити у NTFS, због сигурности података, а и због ограничења у преносу података. Такође овај хард има само један кабал, на једном крају мини а на другом два нормална усб прикључка. Један од тих нормалних усб-ова се качи кад је нека новија плоча, а код старијих компова иду оба усб-а.

Citat:
Mean_Machine kaže: Pregled poruke
Ja sam danas imao slican problem. Kolega je kupio WD elements 320gb ali windows XP SP3 trazi drajver za njega. Drajver ne postoji. Problem je izgleda maticna ploca. U pitanju je GA-7VT600 bio je iz leta 2004. Nema neki noviji bios.

Pa bih hteo ovde da proverim da li starije maticne ploce imaju problem da rade sa externim HDD-ovima.
@Mean_Machine Није проблем у плочи, него у самом Windowsu. Чим Win тражи драјвере за усб, то је знак да је систем спреман за реинсталацију. Чисто да напоменем, поготово што тај Win има SP3, ни у лудилу не би смео да тражи драјвер за преносни хард, јер све од SP1 па наовамо је убачено у систем. То је, највероватније, неки Black или LastXP, којем је нешто чачкано у самом систему и због тога не ради (имао сам пар таквих случајева, обично кад је LastXP на умору не препознаје ми Kingstonov Data traveler од 8gb).

Citat:
bebeys kaže: Pregled poruke
Pozdrav
ajde da ne otvaram novu temu, da iznesem svoj problem ovde, nesto slicno se i meni desava...
Naime, imao sam ladicu (fioku, rack...) za 3,5 ATA diskove, neka "gembird", kinez, nije bog zna sta ali je radila, dok nije abortirala... narucio sam sebi novu ladicu, kombinovanu ATA/SATA, i evo danas je stigla, ukljucim jedan SATA disk, i pise mi dole u system trayu "device installed successfully" tako nekako, tj, kao prepozno ga win (koristim win7, ultimate) medjutim nema ga u "my computer" odem u disk managament, tamo ga sistem vidi, ali treba da se inicijalizuje, probam da inicijalizujem dobijem dijalog "device not ready"! Napominjem da ladica ima svoje napajanje preko adaptera, tako da vjerovatno nije problem u naponu... e sad, ponovo ukljucim staru ladicu, koju sam u medjuvremenu zalemio, i nju mi prepozna, isto tako instalira drajvere, i izadje mi jedan novi dijalog koji me obavijesti da su drajveri instalirani, znaci ne dole u sys trayu... (nadam se da me pratite ) e... onda ukljucim jedan od ATA diskova u novu ladicu, i isti taj dijalog mi izadje, ali ne pise da je nasao drajvere, nego kao, trazi ih, ustvari, trazi neki "predefined driver folder" cekao sam neko vrijeme i oda sam to fino "cancelovao" jel vidim da nema vajde...

zna li neko da li je to znak neispravne ladice, ili mi trebaju drajveri? nemam pojma gdje da trazim drajvere, na ladici nema nikakvo ime proizvodjaca, ili nesto sicno (?!)


eto, toliko...
@bebeys Изгледа да фиока једноставно није исправна, јефтина електроника брљави и Win не може да иницијализује и препозна хард. Однеси лепо у продавницу где си купио, и тражи да пробају на лицу места. Ако не ради, мораће да ти замене, ако ради, онда су ту неки други проблеми у питању.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2010, 2:38   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
@Marti Misterija Овај хард долази форматиран у FAT32, обавезно га треба пребацити у NTFS, због сигурности података, а и због ограничења у преносу података. Такође овај хард има само један кабал, на једном крају мини а на другом два нормална усб прикључка. Један од тих нормалних усб-ова се качи кад је нека новија плоча, а код старијих компова иду оба усб-а.
Na NTFS sam i mislio kad sam rekao da mozda treba da se formatira upravo iz razloga sto u FAT 32 nece moci da radi sa fajlovima vecim od 4GB.

A sto se tice broja kablova upravo sam mislio kao sto sam rekao - ima dva kabla samo sto oba polaze iz jednog USB i jedan je na drugom kraju mini USB koji ide u eksterni HDD a drugi je klasican USB koji sluzi kao dodatni kabl za napajanje. Nista nisam pogresio u svom postu, a i njemu je verujem bilo jasno na sta sam mislio.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2010, 3:16   #19
znemanja
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 140
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Na NTFS sam i mislio kad sam rekao da mozda treba da se formatira upravo iz razloga sto u FAT 32 nece moci da radi sa fajlovima vecim od 4GB.

A sto se tice broja kablova upravo sam mislio kao sto sam rekao - ima dva kabla samo sto oba polaze iz jednog USB i jedan je na drugom kraju mini USB koji ide u eksterni HDD a drugi je klasican USB koji sluzi kao dodatni kabl za napajanje. Nista nisam pogresio u svom postu, a i njemu je verujem bilo jasno na sta sam mislio.
Razumeo sam u potpunosti ovaj deo sa kablom, ali nažalost neće ni tada da radi.System je svež stavljen je pre 3 meseca i nije uopšte korišćen (desktop kompjuter koristim samo svaki drugi vikend) u BIOS-u nisam ništa čačkao.Interesantno je da mi bez problema radi bilo koji flash kao i mts USB modem i to sve bez problem, a disk uopšte ne detektuje.
znemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2010, 4:11   #20
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Komp "ne vidi" eksterni HDD

Изгледа да једноставно усб на тој плочи нема снаге да изгура преносни хард. Опет је тај хард већи потрошач од флеша или модема, и вуче много више струје и снаге од претходних компоненти. Мада, не би било лоше да испробаш тај хард на некој другој десктоп машини. Чисто да будеш сигуран са те стране.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ne mogu da ukljucim komp joolijano Kvarovi 14 25.3.2010 17:49
komp je neverovatno spor madjunac Osnovne komponente 8 7.12.2009 17:02
Komp od 500 do 600 evra srđan007 Šta da kupim? 6 24.11.2009 21:07
Komp se ne pali INSANE Kvarovi 5 7.9.2009 20:47
Komp 1 vs Komp 2 JoXa Šta da kupim? 155 6.7.2009 19:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com