Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.5.2012, 10:14   #601
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam problem sa monitorom. Slika na monitoru na svakih 10tak sekundi nestaje (monitor se ne gasi, vec samo slika nestaje). Komp je star oko 6, 7 godina, dok sam monitor kupio pre 2, 3 godine. Da li je problem do monitora ili je mozda do napajanja, graficke ili neceg treceg.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2012, 10:29   #602
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
zidan grobar kaže: Pregled poruke
Imam problem sa monitorom. Slika na monitoru na svakih 10tak sekundi nestaje (monitor se ne gasi, vec samo slika nestaje). Komp je star oko 6, 7 godina, dok sam monitor kupio pre 2, 3 godine. Da li je problem do monitora ili je mozda do napajanja, graficke ili neceg treceg.
Odbrojava poslednje dane od garancije. Isto je i kod mene bilo. Nosio ga na popravku. Platio 2.500 din. Kaze otislo napajanje, dao garanciju tri meseca i posle sest meseci kvrc. Ode opet. Eno ga stoji, kupio novi.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2012, 15:10   #603
k_bozon
Novi član
 
Član od: 4.6.2010.
Poruke: 17
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam problem sa monitorom ASUS VW220T. Naime, cim temperature predju 25 stepeni slika pocinje da treperi. Vece temperature - ucestalije treperi slika. Takodje kod prikaza odredjenih boja slika vise treperi. Zimi, kada su temperature bile nize, bilo je sve u redu. Inace, prosle godine sam monitor nosio u servis i receno je da ne mogu da ga poprave.
Da li je neko imao slican problem ili mozda zna o cemu se radi?
Unaprijed hvala
k_bozon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2012, 10:47   #604
xp professor
Veteran
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Ivy bridge
Poruke: 745
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam ja jedan problem, monitor je BenQ G2220HDA. Sve je u redu sa njim.
Danas sam primetio kao da neki crv/mrav (zivo bice) kako god da ga nazovem seta unutar monitora..
Probao sam da ga sklonim prstom i nece, znaci unutra. Sitan je, ima mozda par milimetara i krece se unutar ekrana (plazi kao zivo bice). Sad sam ga poterao u cosak ekrana i ne izlazi trenutno
Jelzna neko sta bi to moglo da bude? Skroz neobicno.. Ne znam samo jel moguce da se nesto moze uvuci u monitor pa da dospe sve do panela . ccc
xp professor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2012, 1:25   #605
xp professor
Veteran
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Ivy bridge
Poruke: 745
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Problem je i dalje prisutan, danas sam uocio dva "crvića" koja se i dalje migolje unutar ekrana sto bas zna da iritira. Veceras kada sam ukljucio komp, bio je samo jedan i nije se pomerao i evo i sad stoji ali sa vremena na vreme se premesti sa jednog mesta na drugo. Slikao sam i snimio pa mozda malo pomogne:
; Video se nalazi ovde ( http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=807323 ) pa bi bilo dobro i da pogledate kako to izgleda.

Sta mislite u cemu je problem ovde? Jel to neka vrsta mrtvog piksela koji se eto na neki nacin krece ili je to mozda problem do graficke kartice koja je inace staraaa (MX440 AGP). Rezoluciju sam menjao par puta na par nacina i ista stvar? Ako neko ima neki predlog sta bih mogao da uradim ili postoji neki software koji moze da "popravi" ... Sta god, samo pomagajte.
xp professor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2012, 13:48   #606
arki
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 370
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 29 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Kod drugara na monitoru Samsung SyncMaster 2333 koji sam ja prodao
zadnje 3 nedelje, kada koristi Net pojavi se CRVENA BOJA preko celog ekrana,i to jednom u toku dana se desi ,a 3-4 puta nedeljno.Kada resetuje onda radi normalno.
Sta to moze biti
arki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 10:07   #607
arki
Član
 
Član od: 25.1.2010.
Lokacija: Petrovac
Poruke: 370
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 29 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Problem resen tako da smo uspeli pronaci u cemu je bio preoblem,
stavili smo Frenkvenciju na 59Hz i sada nema problema,dok je Frenk. na 60Hz bila bilo je ove pojave na Monitoru
arki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 10:25   #608
Martin Mystere
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam jedno pitanje u vezi sa mojim monitorom - LG Flatron W2246, radi na rezoluciji 1920x1080, koristim ga nekih godinu i po dana.
U posljednjih 5-6 dana, nakon ukljucivanja racunara, slika na monitoru pocinje da treperi, preciznije - jacina osvijetljenosti monitora pocinje da oscilira, na monitoru se javljaju kao talasi sa razlicitom jacinom osvijeltljenosti, pa se stice utisak treperenja. Ovo "treperenje" traje 1 minut otprilike i nakon toga prestaje, tako da se formira jedinstvena jacina osvijetljenosti monitora i nakon toga se vise ne pojavljuje (mislim na treperenje).

Da li su nekome poznati ovi simptomi i, ako jesu, sta nagovjestavaju? Da li to znaci da ce mi uskoro riknuti monitor?
Martin Mystere je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 14:26   #609
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Na kojoj frekvenciji radi?Ne mora da znaci da monitor otkazuje,LG je dobra marka,moguce da je i nesto u vezi sa grafickom ili povezivanjem.Probaj i da reinstaliras drajver za monitor i da stavis najnoviji drajver za graficku(ako vec nisi...)..
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PS mode na korisnoj poruci:
Martin Mystere (21.7.2012)
Stara 21.7.2012, 14:49   #610
Martin Mystere
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Pise da je screen refresh rate 60 Hz, valjda je to frekvencija na kojoj radi

A ovo u vezi reinstaliranja drajvera za monitor, kapiram da to treba da skinem sa neta i onda instaliram na komp?
Martin Mystere je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 14:58   #611
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Jesi li uopste instalirao drajver za monitor?Je li ti najnoviji drajver za graficku?Koja ti je graficka?Koji ti je operativni sistem?I koji je LG Flatron?W2246S,W2246T ili W2246SBF?To ti pise u gornjem levom uglu od monitora.

Poslednja ispravka: PS mode (21.7.2012 u 15:08)
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 16:30   #612
Martin Mystere
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Mislim da sam drajver za monitor instalirao kad sam kupio racunar, znaci prije godinu i po otprilike.
Drajvere za graficku nisam azurirao koliko znam. Sad malo proceprkah po kompu, vidim da mi je graficka AMD 760G i koliko znam integrisana je na maticnu plocu (sta god to znacilo znam da mi je to rekao drug koji mi je sastavljao konfiguraciju)
Operativni sistem mi je Windows 7, a monitor je Flatron W2246 - samo to pise u gornjem levom uglu.
Martin Mystere je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 17:01   #613
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Downloaduj najnoviji drajver za graficku sa AMD sajta.Ako ne znas koji drajver da odaberes,uzmi ovaj program sa linka i on ce ti reci koji ti odgovara.
http://support.amd.com/us/gpudownloa...to_detect.aspx
Downloaduj drajver za monitor:
Drajver za LG verovatno imas na CDu pa ga mozes pokusati reinstalirati.Vidi,i kod mene je LG i kad sam presao na Windows 7 ne podrzava ga tj.inkompatibilan je sa OS al ne bi trebalo biti toliko bitno jer Windows 7 ima u sebi i drajver za graficku
Bilo bi pozeljno da ,pre nego sto reinstaliras stari drajver,uzmes Guru 3d driver sweeper
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1655
Dakle prvo instaliras Guru pa normalno deinstaliras drajver za graficku i sve pratece programe u Add or remove programs onda restartujes komp pa udjes u Safe mode i pomocu Guru pobrises sta je ostalo od drajvera za graficku,onda restart,udjes normalno u windows i instaliras najnoviji drajver koji si preuzeo pomocu tog programa ili koji si sam nasao na AMD sajtu.
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PS mode na korisnoj poruci:
Martin Mystere (21.7.2012)
Stara 21.7.2012, 17:06   #614
Martin Mystere
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ok, hvala, pokusacu da uradim to sto si preporucio. Ako mi jos sta ne bude jasno, javljam se opet.
Martin Mystere je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 17:08   #615
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Srecno!
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 14:37   #616
remo
Član
 
Član od: 7.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 44
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Unhappy Re: Problemi sa monitorom

Danas mi se pojavio čudan problem na View Sonic va2216w monitoru - hteo sam da ga ugasim ručno ali mi je pritiskom na power dugme ispisalo "power button locked".
Nikada za ove dve godine, koliko ga korisim, nije ispisao tako nešto. Nisam ni razmišljao puno nego sam otišao u meni monitora i uradio "memory recall" u nadi da će to otključati power dugme. Do sada sam više desetina puta koristio tu opciju pa nije bilo nikakvih problema, doduše zboj nekih drugih stvari. Kako sam uradio "memory recall", pobrisao je stara podešavanja, pokazao da namešta automatski sliku, kao što je to do sada uvek i radio, ali kada se slika pojavila, primetio sam da je nekako sva "pozelenila".
Sve boje na monitoru su prisutne, ali kao da postoji jedan sloj "zelene" koja je preko svih njih. Pokušavao sam sve živo već, probao ponovo "memory recall", promenio kabel, nosio kod druga, ali izgleda da je nešto u monitoru "otišlo".
U trenutku kada sam bio uradio "memory recall", nisam čuo ništa u monitoru, niti je bilo nikakvog čudnog mirisa niti nečeg neobičnog.
Dugme mi se nije otključalo resetovanjem, nego sam kasnije našao u uputstvu koja kombinacija tastera je predviđena za to.
Jel postoji još nešto što bih ja mogao da probam kod kuće, nekakav reset pomoću tastera (što nigde nisam našao) ili bilo šta drugo što vam padne na pamet, ili mi ostaje samo neki majstor (ako uopšte može da se popravi) ?

EDIT: Dodao sam par slika da bolje vidite o čemu se tačno radi. Najviše se može primetiti kada je neka, inače, crna pozadina u pitanju.
Čudno je da se problem javlja jedino kada monitor dobija sliku sa računara, ukoliko npr. pokazuje "no signal" kada se računari ugasi, tada je crna pozadina zaista crna. Meni na monitoru je takođe normalne boje, bez tog zelenog sloja.



Poslednja ispravka: remo (12.8.2012 u 15:33) Razlog: Slike
remo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2012, 2:43   #617
MilanCv
Član
 
Član od: 3.7.2012.
Lokacija: Beograd(Dorcol)
Poruke: 136
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Ljudi imam jedan veliki problem do pre par dana mi je lap top super radio a onda mi se sve sve se pobrkalo sve sam uspeo da sredim osim jedne stvari: kada odem odem u my computer-propertis-device manager display imam intel hd graphic driver 3000 i nvidia geforce gt 630M 2GB,do tada oba su bili na enable medjutim sada moze da radi radna povrsina samo ako je intel 3000 graphic driver na enable a nvidia gt 630m 2gb na disable,a kada stavim oba na enable na radnoj povrsini samo vidim sliku ostalo mi se sve izgubi,u cemu je problem?
MilanCv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2012, 10:30   #618
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

@MilanCv, meni se cini kao da ti u nvidia panelu podesen monitor kao sekundarni dok ti se na nekom drugom izlazu za graficku "Vidi" primarni monitor i sve ostalo. Samo udji u podesavanja u "set multiple display" i podesi koji izlaz (monitor) ce da ti bude primarni.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2012, 18:24   #619
MilanCv
Član
 
Član od: 3.7.2012.
Lokacija: Beograd(Dorcol)
Poruke: 136
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

E ovako uspeo sam da namestim ona dva kao monitora u podesavanjima sada mi je onaj prvi integrisana a monitor broj 2 nvidia geforce gt 630m,medjutim kada udjem u pes kaze mi da ne zadovoljava minimalne zahteve sto ranije nije bio slucaj medjutim kada odem desni klik pa ''run as administrator'' i odem na high nvidia processor onda radi bez problema!?
MilanCv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2012, 10:03   #620
djosha
Veteran
 
Član od: 28.10.2010.
Lokacija: Surdulica,periferija ..skoro pa centar
Poruke: 511
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 87 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

imam problem sa monitorom ,tek odjednom sam primetio da je slika poprimila jedva plavkastu nijansu gde treba da bude bela..kad mu dignem osvetljenje to se naizgled resi,ali sam primetio da je pre na dignuto osvetljenje jedva bilo moguce da se gleda..a sad onako OK..sta je u pitanju?
U pitanju je TN panel samsung 21,5

Poslednja ispravka: djosha (17.8.2012 u 10:12)
djosha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
monitor, problem

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Problemi sa bluetooth headsetom Gowron Prenosni računari 0 16.10.2006 14:44
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com