Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2014, 9:47   #1
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Exclamation Google vs. Google Talk (.exe)

Heh, Google šalje "preteće" poruke

ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 10:22   #2
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Po meni je ovo jedan od najboljih programa ikad. Ali izgleda da hoce da ga ukinu.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 10:45   #3
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Da, ni meni nije jasno zašto ipak nisu ostavili i Gtalk. Siguran sam da Google-u ne bi bio problem da ostavi 5 developera da nastave razvoj Gtalka, da mu npr. 1x godišnje dodaju po neku sitnicu i slično.

U svakom slučaju, ako ga skroz ukinu (odn. onemoguće da radi, pošto je već ukinut - ne može da se skine sa zvaničnog sajta već dugo), ja ću preći lako na druge programe (npr. Pidgin za chat i PopPeeper za proveru Gmaila), ali mislim da je Gtalk odličan za sve one koji žele jednostavan i lagan program te namene.

Šteta
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 13:12   #4
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Citat:
Late last year, we announced that the Google Talk app for Windows was being retired. Soon, people using the Google Talk client for Windows will start seeing the following notification within the application:

Google Talk app for Windows is no longer supported. It is being replaced by the new Hangouts Chrome app. Install the Hangouts app from http://goo.gl/yglfk6. Please note, the Hangouts chat service must be enabled in the Admin console.

The Google Talk app for Windows will continue to work for approximately two months before being turned off completely. We will post a follow up notification within the application prior to the shut down.
http://googleappsupdates.blogspot.co...k-app-for.html

RIP, Gtalk.exe!

ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 16:57   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Zar još uvek ima ljudi koji koriste tu arhaičnu aplikaciju? Ja mislim da sam je poslednji put instalirao pre pet-šest godina. Posle toga sam nešto kratko koristio Pidgin a onda shvatio da ništa ne može da zameni Chrome u kombinaciji sa zvaničnim GTalk (kasnije Hangouts) pluginom.

Šta znam. Meni se čini da je ova odluka najbolnija za one koji ne koriste Chrome/ChromeOS mada će sistem i dalje ostati otvoren za desktop aplikacije tipa Pidgin itd.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 20:48   #6
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Ja sam na primer jedan od onih koji koriste tu arhaičnu aplikaciju, a ovo je jedan od razloga zašto ne želim da prelazim za Hangouts za Chrome




Ovo dobijam kad zatvorim Chrome, a ostavim Hangouts da radi u pozadini. Pretpostavljam da su ova gomila procesa izolovane Chrome ekstenzije. Ovo bi još i progutao na desktop osmojezgarnoj mašini sa 12GB Ram memorije, ali definitivno ne pije vodu na dvojezgarnom laptopu sa 3,25 GB slobodnog Ram-a.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 21:04   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

@SlobaL
Za to postoji jednostavno rešenje.

1) chrome://settings
2) Klikni na opciju "Show advanced settings" pri dnu
3) Odčekiraj opciju "Continue running background apps when Google Chrome is closed"
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 21:07   #8
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Znam za tu opciju, ovo što vidiš je kad je ona odčekirana......
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 21:09   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Znam za tu opciju, ovo što vidiš je kad je ona odčekirana......
I vidiš sve te Chrome procese kad ti ostane uključen samo Hangouts a Chrome je zatvoren?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 21:09   #10
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Da.....
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 21:12   #11
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Da ne koristiš Google Cloud Print možda?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 21:25   #12
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Ne, niti sam ga ikad koristio.
PS. Kad zatvorim Hangouts, svi Chrome procesi nestanu.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 21:33   #13
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Zar još uvek ima ljudi koji koriste tu arhaičnu aplikaciju?
Da, ja znam puno ljudi koji koriste ovaj program. Postao je arhaičan samo zato što je Google jednostavno rešio da ga napusti, iako nije to morao da uradi.

A Chrome i njegovi bloat dodaci me ne zanimaju baš puno

Realno, ovaj prestanak podrške nije veliki problem, više je pokazatelj bahatosti velikih korporacija Ali, ok, sve je to biznis.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 21:51   #14
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Prvo su mi ukinuli MSN, sad mi ukidaju GTalk.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 21:53   #15
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

@SlobaL
Iskreno, ne znam šta bi mogao da bude problem. Jedino što mi pada na pamet je da glavni Chrome proces drži lock nad ekstenzijama iz nekog razloga (obično je to Google Cloud Print). Stvarno nemam nikakvu ideju za sada.

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Da, ja znam puno ljudi koji koriste ovaj program. Postao je arhaičan samo zato što je Google jednostavno rešio da ga napusti, iako nije to morao da uradi.

A Chrome i njegovi bloat dodaci me ne zanimaju baš puno

Realno, ovaj prestanak podrške nije veliki problem, više je pokazatelj bahatosti velikih korporacija Ali, ok, sve je to biznis.
Nije to bahatost. Jednostavno kompanija je procenila da je kompletan prelazak na web platformu dobar pravac pa je odlučila da sve svoje servise preseli u konzistentan ekosistem (web) gde ne mora da razmišlja o specifičnostima operativnih sistema i drugim problemima. Google prosto želi da svi njegovi servisi budu dostupni iz browsera i ja ih potpuno razumem. Meni lično odgovara takav pravac. Volim jednostavno da osetim konzistentnost i interoperabilnost okruženja u kojem radim.

E sad što se tiče arhaičnih aplikacija... Pa, Google nije zatvorio pristup svojim API servisima. Postoji gomila nativnih desktop aplikacija poput Pidgina, Trillian-a itd. koji mogu bez problema da posluže kao alternativa GTalk-u. U stvari kad poredim šta sve recimo Pidgin može prosto se zapitam zašto bi iko ikada koristio GTalk No okej, stvar navike.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2014, 23:16   #16
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U stvari kad poredim šta sve recimo Pidgin može prosto se zapitam zašto bi iko ikada koristio GTalk
Gtalk je neuporedivo jednostavniji program od Pidgina i sličnih multi-IM programa, a obično je sasvim dovoljan (ima txt chat, audio chat, transfer fajlova, proveru Gmaila... jedino bitno što fali je video chat).

Što se tiče brauzerskih aplikacija... Šta ja znam, možda sam mator, ali meni te aplikacije deluju bezveze, bez obzira na sve bolju dostupnost kvalitetnog Neta.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2014, 0:36   #17
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Gtalk je neuporedivo jednostavniji program od Pidgina i sličnih multi-IM programa, a obično je sasvim dovoljan (ima txt chat, audio chat, transfer fajlova, proveru Gmaila... jedino bitno što fali je video chat).
Jednostavan jeste ali nije svakom i dovoljan. Nedostaju mu neke opcije koje svaki kršten IM danas ima:

- grupisanje kontakata, Google API ovo odavno podržava, GTalk nikad nije dobio tu opciju
- podrška za grupni chat, kad hoću da razgovaram sa pera@gmail.com, mika@gmail.com i zika@gmail.com u isto vreme ne moram da imam otvorena tri prozora, napravim časkom sobu na talk.google.com i razgovaram sa svom trojicom u isto vreme u istom prozoru, GTalk nikada nije nudio ovu opciju iako je Google servisi podržavaju
- podrška za više IM protokola, dobro danas kad je većina mrtva to i nije toliko veliki plus ali dok je bio živ MSN itd. imati sve na jednom mestu mnogo je značilo
- na kraju performanse, nije me mrzelo da instaliram oba jer se otprilike sećam kako stoje po tom pitanju, GTalk u proseku troši oko 10% više memorije i 100% više threadova od Pidgina



Mislim da niko ne može da kaže kako ovo što sam gore naveo ne treba prosečnom korisniku. Obrni okreni GTalk je prosto odavno pojelo vreme. Pidgin je u apsolutno svemu superiorniji IM osim možda što nije toliko šaren kao GTalk.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2014, 0:54   #18
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Ček, i šta da radimo mi što ne koristimo Chrome? Nešto ne vidim da postoji Hangouts kao standalone aplikacija...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2014, 1:40   #19
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

voodoo_ ljudi koji ne koriste Chrome (i ja sam taj) imaju mogućnost korišćenja Pidgina, Mirande i sličnih programa.

@ Neutrino: slažem se sa tim tvojim minusima, mada meni, i pored 15 godina IM-ovanja, to nije bitno. S druge strane, da je Google uradio ono što sam predložio (da je ostavio 3-5 programera na održavanju Gtalka), Gtalk bi danas mogao da ima sve te i još neke druge opcije. Uostalom, znam mnogo ljudi (uključujući sebe) kojima je ovaj 8 godina neapdejtovan program sasvim OK.

Nisam siguran, ali fajl transfer je ranije išao puno bolje na Gtalku, nego preko Pidgina... A, eto, Pidgin ni dan-danas nema podršku za audio razgovore
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2014, 2:06   #20
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Google vs. Google Talk (.exe)

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Nisam siguran, ali fajl transfer je ranije išao puno bolje na Gtalku, nego preko Pidgina... A, eto, Pidgin ni dan-danas nema podršku za audio razgovore
Pidgin odavno podržava XMPP/Jabber voice call samo što ta opcija trenutno nije dostupna na Windows-u iz prostog razloga što GTK biblioteka koja realizuje tu funkcionalnost zavisi od druge biblioteke koja je dostupna samo na UNIX/Linux sistemima (tzv. gstreamer).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Zašto je Google "napustio" Google Talk? ZoNi Internet tehnologije 22 17.8.2011 10:43
google talk problem darkodav Aplikativni softver 3 25.10.2010 23:35
Google talk stalno puca gagi_ns Aplikativni softver 1 22.12.2007 15:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com