Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2012, 15:41   #21
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Aibo, jeste Wave ima wolfson ali bada nema voodoo Ali i ovako je zvuk sa Senn cx150 odlican..

Probao sam neke Sony od oko 45e kao i ove moje Pioneer m390 ali one su 32 Ω a cx150 16Ω, jednostavno te Sennheiser su bas prilagodjene dzepnim plejerima.

Ja razmisljam o sledecem telefonu a zbog audio kvaliteta i mojih potreba to ce biti neki dual core Android ali sa dobrim cipom- htc one s, huawei ascend p1s ili nexus s'tim da je situacija oko nexusa dosta cudna.. izgleda da nema wolfson, a gsm arena kaze da je audio kvalitet odlican po svim aspektima ali sam nasao neke testove na netu, YT koji govore da je audio kvalitet samo prosecan i da je zvucnik tih..

To moram da proverim definitivno pre kupovine, uzeo bih one s bez razmisljanja jer je najbrzi dual core Android i ima solidnu kameru i perfektan zvuk ali samo jbnih 16Gb interne bez micro sd slota! Ima dropbox free 2 godine ali to me zestoko smara..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 15:55   #22
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

GSMArena ima ocajne testove sto se kvaliteta zvuka tice
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shadowfax na korisnoj poruci:
Aibo (30.6.2012)
Stara 30.6.2012, 15:57   #23
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Pa do sada su se pokazali kao verodostojni.. bar oko modela koje sam pratio i imao prilike da probam.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 17:31   #24
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Jesu blago indikativni, tj. mogu da razdvoje potpuno loše od potpuno dobrih, ali ništa više od toga. Primer ću dati na dva telefona koji su muzički i prošli su odlično na GSMarena audio testu, praktično isto:
Spoiler za GSMarena merenja:


U merenjima GSM arene je sve vrlo slično, u realnosti je zvuk na njima prilično različit. Nokijin je jači, energičniji ali i malo grub, digitalan. SE-ov je slabiji ali tečniji... Ne možeš da kažeš da je jedan bolji od drugog. Takođe, iako su oba daleko bolja od mid-range Samsung, LG, HTC...android telefona poput Aca-a, nijedan ne može da stane na crtu trećem telefonu sa gotovo potpuno istim očitavanjima:
Spoiler za W995:

koji jasno kao dan daje prirodniji zvuk sa mnogo više detalja. To su tri skoro ista merenja a razlike ogromne.
Primer sam dao na ovim starijim telefonima jer sam eto njih imao prilike da poredim u potpuno identičnim uslovima, sa istim pesmama i slušalicama.

Da bi se dobila realnija predstava kvaliteta zvuka, bilo bi potrebno još mnogo različitih merenja i na kraju tumač koji bi sve to preveo običnom narodu. Ovo ovako je kao da pokušavaš da opišeš devojku samo njenim merama - skontaćeš da li je debela, mršava, visoka, prsata... tj. imaš neku predstavu ali daleko od potpune slike.

A Nexus lično nisam čuo, znam samo da ga je What-Hifi proglasio najbolje zvučećim Androidom kada se pojavio, titulu je na kratko preuzeo One X, pa sada evo SIII. Oni su One S nahvalili ali tvrde da je One X ipak bolji, potpuno suprotno od grafika sa GSMarene. Ne kažem da treba slepo da im se veruje, ali su to ljudi koji žive od opisivanja zvučnika, pojačala, slušalica... pa bih ja lično daleko pre verovao njihovom sudu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 17:50   #25
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Ovo za Nexus mi je bitno Mozda uzmem taj fon.. A i One S je opcija.

Sto se tice gsmarene, naravno da im ne verujem u potpunosti a i interesuju me samo modeli koji imaju odlican audio kvalitet i kada te probam sa mojim slusalicama utisak se poklapa sa ovim gsm arena testovima.

I testovi kamera su im diskutabilni ponekada ali slicni su svi ti mobile review..

Najbolje je kada audiofili testiraju zvuk a fotografi kamere
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 18:40   #26
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

@ Aibo

Pod tvojim drugim spojlerom se nalazi grafikon za W955, za koji kažeš da je najbolji... ali nije mi jasno, kako kada mu je na početku krivulja skroz nisko?

Prije ovog iPhone-a (1. gen) sam imao iPod Touch 2G, kakav je on generalno? Ne znam da li mi iPhone zvuči bolje ili je to placebo efekat...
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 19:23   #27
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Sto se teme tice, mislim da telefon ipak ne moze da zameni kvalitetan mp3 plejer, bar meni

Ali ako bih birao, uzeo bih sigurno neki Android, iz vec pomenutih razloga.

Inace, ja imam Soundmagic E30 in ear slusalice, i super su, definitivno za klasu, ako ne i vise, bolje od Senn CX300. Jedino sto ih nema kod nas, cena im je oko 40$.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 19:42   #28
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Pa Sennheiser cx300 su po misljenju mnogih cak za nijansu losije od cx150 ali su zato cx300 II odlicne.


Aibo, sta kazes za ovo?

Citat:
There have been several people out there asking about the sound quality of the Galaxy Nexus. We know the original Galaxy S and Nexus S set a very high standard with the Wolfson WM8994 DAC. How does the TI TWL6040 fair in comparison? First a little background on myself, I'm what you call a typical audiophile. I listen to high end earphones (or IEMs) and I only listen to FLAC, not MP3. For those who never heard of FLAC, think of it as the HD for music.

I used the same FLAC files to play in the stock Galaxy S and Galaxy Nexus player to do a comparison.

This will not be a long post. Simply because the Galaxy Nexus' sound quality is very poor in comparison to a Voodoo'ed Galaxy S. In technical terms, the treble and bass are very roll-offed. This means that the audio chip does not reproduce the highest and lowest frequencies of the music sufficiently. Also, the soundstage is compressed and for some reason the tonality is off. I have no idea why it can sound that bad but it does.

Needless to say, I'm very disappointed with this. As an audiophile, this is unacceptable. I hope Google pays attention to music quality more in the future. 16GB is also not enough for FLAC listeners like me since one album can easily take up 300MB.

Don't take me wrong, I love my Galaxy Nexus. I don't usually post here but I feel the need to this time. Even with my disappointment with the sound, I'll still keep the Galaxy Nexus as my main phone. It's amazing.

For the majority of people, this post is irrelevant. If you're used to listening to MP3, online streaming like Pandora or Spotify; and you used stock earbuds, Beats or Skullkandies, you probably won't notice the difference or even get bothered about it. As I said, this post is to all Android audiophiles out there. I don't know if the disappointing sound quality will effect your decision on the Galaxy Nexus or not. For me at least, I can always go back to my desktop rig at home

Naravno, ovo je misljenje samo jednog lika koji se predstavlja kao audiofil ali nekako kad god procitam slican post zapitam se da li bi mi Nexus odgovarao..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2012, 21:40   #29
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
@ Aibo

Pod tvojim drugim spojlerom se nalazi grafikon za W955, za koji kažeš da je najbolji... ali nije mi jasno, kako kada mu je na početku krivulja skroz nisko?

Prije ovog iPhone-a (1. gen) sam imao iPod Touch 2G, kakav je on generalno? Ne znam da li mi iPhone zvuči bolje ili je to placebo efekat...
Tu postoji postepeno slabljenje na frekvencijama ispod 50Hz, pri čemu do 20Hz (minimum onoga što čujemo) opadne za svega 1dB. Ako pogledaš specifikacije svih hifi zvučnika videćeš da je tolerancija +-3dB, što je čak tri puta više... Dakle to je i dalje super rezultat, samo malo preizražen grafikom. A telefon zaista zvuči fenomenalno, upravo zato sam i rekao da ti grafici nisu realni pokazatelj, zvuk je mnogo više od frekventnog odziva.

iPod touch stvarno nisam slušao, zar ne bi trebalo da je on praktično iPhone samo bez celog telefonskog dela?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Pa Sennheiser cx300 su po misljenju mnogih cak za nijansu losije od cx150 ali su zato cx300 II odlicne.

Aibo, sta kazes za ovo?

Naravno, ovo je misljenje samo jednog lika koji se predstavlja kao audiofil ali nekako kad god procitam slican post zapitam se da li bi mi Nexus odgovarao..
Šta znam, nailazim i ja na svašta na netu, na ljude koji tvrde sve i svašta. A možda mu je samo daleko više ležao ovaj prethodni zvuk. Upravo to i jeste fora, da dva telefona mogu imati naizgled iste rezultate a da boja zvuka, karakter...budu dosta različiti. Jbg, za takve stvari je lična proba uvek zakon, ili makar utisak nekoga za koga znaš da imate sličan ukus.

Samo da dodam za CX300, njih nisam slušao ali jesam Creative EP630 (navodno iste slušalice). Bila je to proba pred kupovinu i na kraju sam odustao jer je bas bio mnogo prenaglašen i napadan, nisu mi se svidele... CX300-II su stvarno druga priča, vrlo utegnut i živ zvuk. CX150 je izašao posle CX300-II pa je verovatno nasledio neke njihove osobine tako da me ne čudi da je bolji od starih CX300. I za Soundmagic E30 sam čuo samo reči hvale.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2012, 2:02   #30
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
iPod touch stvarno nisam slušao, zar ne bi trebalo da je on praktično iPhone samo bez celog telefonskog dela?
Hvala za odgovor u vezi W955, skontao sam.

A što se tiče iPod-a tu si u pravu, trebalo bi da su isti ali samo za iste generacije. iPhone prve generacije je isti kao i iPod Touch prve generacije, dok je iPod Touch 2G isti kao iPhone 3G (da ne bude zabune, druga generacija iPhone-a je u pitanju). Valjda je tako.

A čitao sam da iPod Touch i iPhone prve generacije imaju jako kvalitetan zvuk, druga generacija je malo lošija, dok je iPhone 3GS najlošiji iPhone po pitanju zvuka (ali i dalje relativno dobar ). Najbolji zvuk imaju iPod Nano prve generacije i (ne znam tačno kaja generacija) iPod Classic.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 12:14   #31
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Evo da se javim za nastavak ove priče... moj stari iPhone se s*ebao, tj. ja sam ga zeznuo, ali već je bio star i nikakav.

Sada sam kupio polovan Samsung Galaxy S i probao zvuk i konstatovao da je LOŠIJI nego na prvom iPhone-u. Nekako je nekvalitetan, plastičan, kao da ima rupe u zvučnom spektru... ja sam Pustio Black Sabbath (pjesma Hand of Doom) iz 1970. i osjetim da je lošiji... možda je dobar za modernu, elektro muziku i slično, ali ja slušam stari rock/hard/metal.

To je poslije samo jedne odslušane pjesme, kad probam više javiću rezultate, ali izgleda da je stari, dobri iPhone zakon!
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 18:27   #32
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Evo sad sam probao prva dva albuma Black Sabbath-a i cini mi se da mnogo bolje zvuci, nego na prvo slusanje. Ono je bila pjesma koju sam skinuo sa neta preko tel. pa zato ne valja... Ovo sad zvuci skroz dobro.

Jos malo mi se cini da je zvuk nekako digutalan, ali sve se moze dodatno podesiti preko ekvilajzera.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 22:54   #33
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Zanima me koji džepni uređaji imaju u teoriji najkvalitetniki zvuk? Da li su to telefoni ili MP3/MP4 playeri? Koji konkretno?

Pročitao sam da iPod Nano prve generacije i iPod Classic prve i čini mi se četvrte generacije imaju jedan od najkvalitetnijih zvukova? Da li ima nešto bolje?

Možda Sansa ili Zune ili nešto treće? Nemam iskustva sa takvim uređajima, a baš me zanima... Koji je najkvalitetniji (ako se može tako reći)?
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 2:37   #34
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Niste mi odgovorili, a još me zanima. Da li postoji neki MP3/MP4 player koji ima dosta kvalitetan zvuk, kvalitetniji od mobilnih telefona? Koji džepni uređaj bi mogao imati baš dobar zvuk?
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 2:41   #35
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Generalno, kvalitetne snimke slušaš kući, a za prenostnu varijantu uzmeš bilo šta uz dobre slušalice. Ne znam što tolko juriš za plejerom

Eto opet ti nisam odgovorio na pitanje
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Prief Lirator (25.10.2012)
Stara 25.10.2012, 3:15   #36
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Dobro, u suštini si odgovorio. Sve je to loše u odnosu na pravu kućnu varijantu.

Pazi ovamo tačnu situaciju: imao sam iPhone 2G koji ima fantastičan zvuk pa sam ga nepažnjom uništio, sada imam Galaxy S koji isto ima super zvuk i imam priliku da ga prodam po dobroj cijeni i da sebi kupim monitor od 23 inča. Zanima me da li Sansa Clip, iPod Shuffle ili bilo šta slično imaju dobar zvuk, ili da ipak kupim neki telefon (nekad) sa dobrim zvučnim čipom?

Najbitnije: imam Sennheiser CX-150, trebalo bi da spadaju u iole kvalitetne.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 11:45   #37
dejanl
Član
 
Član od: 4.9.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 14 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Dobro, u suštini si odgovorio. Sve je to loše u odnosu na pravu kućnu varijantu.

Pazi ovamo tačnu situaciju: imao sam iPhone 2G koji ima fantastičan zvuk pa sam ga nepažnjom uništio, sada imam Galaxy S koji isto ima super zvuk i imam priliku da ga prodam po dobroj cijeni i da sebi kupim monitor od 23 inča. Zanima me da li Sansa Clip, iPod Shuffle ili bilo šta slično imaju dobar zvuk, ili da ipak kupim neki telefon (nekad) sa dobrim zvučnim čipom?

Najbitnije: imam Sennheiser CX-150, trebalo bi da spadaju u iole kvalitetne.
Sansa clip je i vise nego dovoljno kvalitetan izvor za Sennheiser CX-150. Odlicna kupovina.
dejanl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dejanl na korisnoj poruci:
Prief Lirator (25.10.2012)
Stara 25.10.2012, 15:19   #38
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Ali nema bolji zvuk od SGS I sa voodoo sound fixom. Ako prodas telefon kupices monitor ali ces nositi krs dumb phone i pored toga Sansa plejer u dzepu, stvarno ne znam zasto bi to radio kada mozes da imas prakticno sve u jednom uredjaju (SGS I je i savrsen plejer i veoma upotrebljiva hd kamera + android i dalje radi solidno).

Moj savet, kupi lepo monitor za kes ili neke cekove a zadrzi taj SGS I koji je odlican all in one uredjaj.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 15:41   #39
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Mislim da si u pravu, evo sad se premišljam... hvala.

Ako kupim monitor, neću imati para da kupim HTC One S ili neki sličan koji ima dobar zvučni čip, a krš telefon i Sansa Clip nije dobro rješenje.

Onda ću se morati strpiti za monitor, vjerovali ili ne, trenutno koristim CRT 15''.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2012, 15:56   #40
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

One S nema bolji audio chip od SGS I, recimo da su tu negde ali SGS I uz voodoo zvuci neverovatno dobro sa cx150. To sto je Beats ne znaci nista jer je to fensi brend stvoren da isprima najsire mase. Recimo Beats slusalice, imaju losiji zvuk od ovih mojih Pioneer a kostaju nekoliko puta vise.

Nema logike da nosis i dumb phone i sansa clip kada mozes da imas kameru, odlican plejer i solidan android telefon u jednom uredjaju a za monitor se strpi malo pa kupi Dell IPS 23''.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kojeg mobilnog provajdera u Srbiji izabrati deltamix Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS 208 14.3.2024 19:20
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Zvuk na slusalicama je puno NE kvalitetan! PWR TiTaN Zvuk na računaru 12 30.9.2014 15:54
Zvucna kartica u kombinaciji sa slusalicama za kvalitetan zvuk mojdezanin Zvuk na računaru 26 10.3.2014 18:30
Koji jeftin telefon za muziku? Kojic_M Aparati i oprema 20 30.7.2012 3:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com