Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2019, 13:55   #1
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Samsung Galaxy A7 ili Huawei Mate 20 Lite?

Planiram u neko skorije vreme da uzmem novi telefon pošto mi trenutni Huawei P9 Lite radi sporo a i baterija se brzo isprazni, dvoumim se između Samsunga Galaxy A7 i Huawei Mate 20 Lite, mada voleo bih da probam Samsung za promenu, trenutno koristim Omorika 2 sa popustom jer je paket bez telefona, sad me interesuje šta se bolje isplati, uzeti Omoriku 2 paket koji je 2700 din. plus 500 din. telefon A7 sa ugovorom na 2 godine ili uzeti Omoriku 2 bez telefona sa popustom a telefon A7 kupiti npr. u Win Win-u na rate koji tamo košta 35000 din.?
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2019, 16:03   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy A7 ili Huawei Mate 20 Lite?

Citat:
HMrules kaže: Pregled poruke
Planiram u neko skorije vreme da uzmem novi telefon pošto mi trenutni Huawei P9 Lite radi sporo a i baterija se brzo isprazni, dvoumim se između Samsunga Galaxy A7 i Huawei Mate 20 Lite, mada voleo bih da probam Samsung za promenu, trenutno koristim Omorika 2 sa popustom jer je paket bez telefona, sad me interesuje šta se bolje isplati, uzeti Omoriku 2 paket koji je 2700 din. plus 500 din. telefon A7 sa ugovorom na 2 godine ili uzeti Omoriku 2 bez telefona sa popustom a telefon A7 kupiti npr. u Win Win-u na rate koji tamo košta 35000 din.?
ja mogu samo da stanem uz opciju da uzmes paket sa popustom, a da telefon kupis u radnji (pogotovo ako ih provajderi i dalje vezuju za svoju mrezu).
odavno tako radim. osim sto je uvek otkljucan, mozes da ustedis od malo do mnogo.

a moguce je i da je reklamaciju u slucaju potrebe lakse ostvariti u radnji.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2019, 19:14   #3
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy A7 ili Huawei Mate 20 Lite?

Upravo sam napravio računicu, ako bih uzeo Samsung A7 u mts-u sa Omorika 2 paketom od 2700 din. na 24 meseca plus telefon 500 din, to bi me izašlo 3200 din. mesečno, Omorika 2 paket bez telefona je sada 2000 din. plus ako bih uzeo telefon na 24 rate u Win Win-u 1458 din. to je ukupno 3458 din.

Da mogu kupio bih Samsung za keš i uzeo Omoriku 2 sa popustom ali nisam u mogućnosti, postoji i mogućnost da uzmem Omoriku 1 sa Samsungom i to bi bilo 2775 din. mesečno ali u Omorika 1 paketu ima samo neograničen internet za Viber dok je za ostalo 3+1GB a u Omorici 2 je neograničen internet za Viber, Whatsapp, Instagram, Fb, 10GB za Youtube i 5+1 GB za ostalo.

Ono što me je razočaralo je to da je sada popust bez telefona manji nego ranije, npr. pre je bio 50%, prošle godine 40% a sada je još manje.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2019, 19:44   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy A7 ili Huawei Mate 20 Lite?

Uzimanje telefona na rate u prodavnici se isplati ako uzimaš jeftine pakete kod provajdera ja sam uštedeo duplo plaćam 12 meseci isto koliko bih plaćao 24 meseca kod provajdera, ali mi je paket slabiji ima samo 1000 din kredita i 1000 u mreži, a i plaćao sam master cardom a ne na rate..
Kad uzimaš skupe pakete onda možda i vredi uzeti kod provajdera..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2019, 23:59   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy A7 ili Huawei Mate 20 Lite?

uvek imas i manje prodavnice kao opciju.
ja tako uzeo rn5 za 150e dok u velikim radnjama nije mogao da se nadje ni za 190.
mali rizik koji se solidno isplatio, iako sam se dugo neckao. i ubuduce cu tako (dok mi se ne obije o glavu).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2019, 18:27   #6
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Samsung Galaxy A7 ili Huawei Mate 20 Lite?

Po meni najbolja ponuda je intarifa u vipu za 999 bez uredjaja. Onda imaš dosta lufta za telefon na rate. Recimo redmi note 7 je na 24 rate u winwinu 1450 dinara mesečno. Ispada dosta manje od onih 3200 sa omorikom 2 u mts-u.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2019, 9:02   #7
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Samsung Galaxy A7 ili Huawei Mate 20 Lite?

da ne duzim puno ja bih glas dao Samungu,realno vise volim Huawei jer nude vise za iste pare i baterija im je dosta bolja nego na Samsungu. ALI na lite seriji sam se vise puta opekao i najmani pad je bio da je staklo pucalo i displej skroz rikne. Samiusng je u srednjem segmentu bolja opcija nude modernije uredjaje sa dosta fora iz premium segmenta. Malo me buni naslov jel mislis bas A7 (2018) ili A70(2019). Kako god jos jednom glas za Samsung i moj ti je predlog ili preko neke trgovine a ne preko provajdera.
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2019, 10:29   #8
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy A7 ili Huawei Mate 20 Lite?

Imao sam Huawei P10 Lite pre Samsunga A7 i mogu ti reći da sam "progledao" sa A7. To ne pričam zbog hardvera, već zbog softvera i onih malih svakodnevnih sitnica koje "kinezi" nikako da shvate, što sam se uverio i na Honor 8X modelu i još nekim starijim. Ne znam kakva je situacija sa flegšipima, ali jeftiniji Huawei/Honor telefoni imaju senzor ambijetalnog osvetljenja koje kao da je nogama pravila grupa besnih slepaca. Uključiš telefon u mraku i senzor automatski spušta osvetljenje na minimum kada se i ekran jedva vidi. Kod Samsunga senzor funkcioniše perfektno i osvetljenje je taman kako treba. Ukoliko se kod H/H telefona ne koristi senzor osvetljenja i drži na polovini, na primer, ukoliko ui mrklom mraku želite da vidite koliko je sati, spremite se na spaljivanje rožnjače. Kod Samsunga, što je veći mrak ekran se sve postepenije uključuje, da se oči naviknu. Zvono? Pošto mi na poslu treba jače zvono zbog buke spolja, ukoliko P10L ne utišam kod kuće me čeka srčka od momentalno najjačeg zvuka. Kod Samsunga zvonjava kreće od najtišeg pa postepeno do naqjjačeg. To su samo tri sitnice, lako rešive softverski, koje nijedan "kinez" kojeg sam imao prilike da pregledam nema, a koje meni lično znače. Kao i "smart stay" funkcija kod Samsunga kada se ekran telefona ne isključuje sve dok gledaš u njega. Da ne nabrajam drge udobnosti korišćenja OneUI u odnosu na "kineze".
Dakle, pominjem SOFTVER, a ne hardver, kamere i šta ko nudi za koje pare. A Samsung u A seriji ima istovetan softver kao u S modelima i zaista je uživanje koristiti ga,
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2019, 17:35   #9
HMrules
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Lokacija: Somewhere in time
Poruke: 264
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy A7 ili Huawei Mate 20 Lite?

Trenutna situacija je da više nema A7 u ponudi tako da umesto njega ima A50 međutim uz Omoriku 2 paket koji je 2700 Mate 20 lite ide uz dinar dok je A50 čini mi se 625 dinara uz paket na 2 godine, više bih voleo Samsung ali vrlo je moguće da ću uzeti Mate 20 lite pošto mi je preko 3000 mesečno stvarno mnogo.
Trenutni P9 lite posle više od 2 godine korišćenja radi sporo, baterija se brzo prazni i sporo puni.
HMrules je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Huawei p10 lite, honor 8 lite, Lenovo k6 note, Moto g5 plus? Pele10 Aparati i oprema 35 10.7.2017 20:43
Da li kupiti polovan Iphone 6 ili nov Huawei P9 Lite? HMrules Aparati i oprema 19 17.5.2017 10:40
Samsung galaxy J5 ili Huawei P8 lite crnipit Aparati i oprema 7 31.12.2015 1:32
[Mobilni telefon] [Experience Samsung Tour] Samsung Tab (i 3D LED, Galaxy S...) Schnak3 Opisi, recenzije i testovi 0 22.9.2010 17:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com