Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2014, 22:10   #1
F.E.A.R
Novi član
 
Član od: 17.2.2014.
Poruke: 18
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom UEFI bios i grafika

Imam problem sa blokiranjem racunara,zamrzne se slika posle odredjenog vremena i ne reaguje ni na sta,graficka nema artifakte,ne pregreva se ali uvek u 3d mark 06 zablokira na pola,zabrzne...probao furmark onaj stres test za nju prosao bez problema...u pitanju je HD4770...memtest prosao takodje...sumljam na ovaj nenormalni uefi BIOS ili nekompatibilnost ploce sa grafickom?????........sistem je w7 64b .UEFI bios je tek za posmatranje...ako namestim first boot device dvd a drugi Hard nema sanse da digne sistem,odmah blokada na 20-40% cim postavim samo DVD a HDD iskljucim kao sekundarni boot sve u redu,podigne sistem...mislim da je ili do drivera ili do podesavanja tog famoznog UEFI Biosa.........napajanje MS 550w,procesor dual intel 3 a mem ddr3 4gb


Da se nadovezem...izgasio sam u UEFI biosu opciju FASTBOOT,rekoh da prilikom podizanja sistema vidim ima li kakvih gresaka....izbacilo je sledece:"The VGA card is not supported by UEFI driver"...citam na netu da treba neki drajver ubaciti u bios ali koji i kako ne mogu naci...verujem da je ovo razlog blokiranja...da li moze neko predloziti kako da resim ovaj problem
F.E.A.R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 20:03   #2
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: UEFI bios i grafika

Ukratko trebalo bi da imaš drivere na cd od ploče ili sajt proizvođača instaliraj updatuj bios novom verzijom.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku analayzer na korisnoj poruci:
F.E.A.R (28.2.2014)
Stara 27.2.2014, 0:44   #3
F.E.A.R
Novi član
 
Član od: 17.2.2014.
Poruke: 18
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: UEFI bios i grafika

Hvala sto si se javio...dugo cekam na bilo kakvu pomoc
Instalirao drajvere,update biosa je najnoviji...sve isto...blokira u radu...3d mark 2006 uvek fur mark prolazi bez problema,da li je moguce da postoji nekopaktibilnost graficke HD4770 sa ovom konfiguracijom i plocom asush61m-c,procesor g2030.....graficka je 100% ispravna testirana u drugoj konfiguraciji...sve radi normalno dok nisam instalirao cipset drivere,tad pocinju problemi...kad ne instaliram
1.pci simple controler
2.SM bus controller
3.univerzal serial bus controller

Bez ovoga radi normalno
Ploca je nova...ako bilo ko ima ideja znacilo bi mi jer se 7 dana lomim oko ovog problema
F.E.A.R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 13:50   #4
F.E.A.R
Novi član
 
Član od: 17.2.2014.
Poruke: 18
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: UEFI bios i grafika

Najnovija situacija:
Instalirao sistem i ne blokira tek kad sam iskljucio usb reader prikljucen na plocu(USB 1),najverovatnije je on pravio problem,sad mi ostaje jos samo situacija PLOCA ASUS h61m-c VS. Saphire radeon hd4770 512 ddr5...da li neko zna sajt da gde se moze proveriti kompaktibilnost ove kartice i ploce?
Hvala
F.E.A.R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 14:17   #5
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: UEFI bios i grafika

Пре свега, каже се "Kompatibilnost". Даље, ја бих рекао да плоча није сасвим исправна.. Блокира ако прикључиш нешто на УСБ и ради како треба када искључиш? Шта ти ту није јасно онда?
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
F.E.A.R (28.2.2014)
Stara 27.2.2014, 20:20   #6
F.E.A.R
Novi član
 
Član od: 17.2.2014.
Poruke: 18
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: UEFI bios i grafika

Rockstar druze)))Znam kako se kaze ali kad kucas brzo ispadne svasta,uglavnom nisam pitao nista o pravopisu vec o ovome sto napisa gore.Kupio sam novu plocu gigabite b75...isto se ponasa kao i asus h61m-c,vratio sam novu i zato kazem da nije do nje,evo upravo radim aida64 extrime stress testove,vrti vec 2 sata bez problema,pustim li film ili 3d mark06 blokira ekran,mis i tastatura posle 10 tak minuta...enigma,graficku ati 4770 koristim u drugom racunaru nikakav problem sa njom,jednom mi je integrisana sa asusa izbacila kod blokade uspravne linije,mozda to ima veze
F.E.A.R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 23:43   #7
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: UEFI bios i grafika

Glasao bih i ja za plocu posto bez te kartice izbacuje te vertikalne linije
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku worldwideweb na korisnoj poruci:
F.E.A.R (28.2.2014)
Stara 28.2.2014, 10:50   #8
F.E.A.R
Novi član
 
Član od: 17.2.2014.
Poruke: 18
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: UEFI bios i grafika

Verovali ili ne nije do ploce,kao sto rekoh kupio sam novu i isto se ponasa...problem sam resio a resenje je neverovatno...u biosu sam podigao shared memory za integrisanu graficku na sa 64 na 128mb...sve sad radi kao podmazano,24h ni jedna jedina blokada...3d mark je uvek blokirao a sad 10 zaredom bez i jedne blokade..nikad ne bih ni predpostavio da je problem u tome..cudno mi je bilo zasto aida64 extrime ne vidi ni jednu gresku a satima vrti a cim pustim 3d mark blokira...hvala ovima koji su ucestvovali u raspravi...zamo jos da vam se i na forumu zahvalim...
P.S. Jos jewdno pitanje:Intel Rapid Start Tehnology podrzava ploca ali prilikom instalacije napise nije ispostovana min konfiguracija...mozda procesor G2030 ne podrzava...i ploca podrzava memoriju preko 2200OC(standard 1333,1600) medjutim meni stoji uvek u biosu 1333 da li procesor takodje ne dozvoljava vecu brzinu memorije?
Hvala
F.E.A.R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne mogu da apdejtujem BIOS! toci1980 Osnovne komponente 3 28.7.2010 14:16
Bios Fail Otherside Kvarovi 15 29.4.2010 0:36
Kako da znam da li je laptop ukraden? Branislav Gavric Prenosni računari 11 19.12.2009 13:27
KBV-X ploča i BIOS checksum error LoneWolf Kvarovi 3 17.7.2009 18:07
BIOS pomoc!!!!! buyjoon Operativni sistemi 4 15.1.2006 14:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com