Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2016, 19:57   #1
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Posle gaming 3 laptopa koja se pregrevaju, palo mi je na pamet da bih mogao naprativiti neku vrstu portabl gaming terminala za po kući...

Čini mi se ideja totalno neizvodljiva al ajd da vidim šta narod misli... 90% neću probati, ali me čudi da ovako nešto nema kao gotovo rešenje.

Dakle, desktop računar u jednom ćošku (ili gde inače stoji), a da nešto nalik laptopu (dakle isto kao laptop, samo što nema ni grama hardvera u sebi), monitor i tastatura dakle, budu spojeni na to... Ali da to bude u formi laptopa.
Gotovih gaming rešenja kako rekoh - nema, tj ne postoje.

Kontam dva parčeta lima obložena nečim, da imaju neke šarke, dole neka tanka tastatura zalepljena, gore tanki monitor.

Imam monitor od starog laptopa, ali koliko videh, potrebno je 30$ za neki konverter na HDMI/DVI, a opet bih morao praviti kučište ručno..



Zamislio sam to ovako:


Imate li kakvih kreativih ideja i šta mislite o ovome? Materijali? Šarke?Koji monitor?

Napominjem da imam veliki TV jako blizu, te da mi to nije rešenje - treba mi baš u obliku laptopa.

Možda i može neki metalni skelet a da se montiraju monitor tanki ako ga ima i tastatura... Otkud znam xD

Možda ću se malo igrati oko praznika =)

Možda i od svega odustanem, ako u narednih pola godine izmisle laptop koji se ni malo ne greje xD

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (17.12.2016 u 20:13)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2016, 20:42   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Zato što već postoji daleko elegantnije rešenje - Steam Link.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (17.12.2016)
Stara 17.12.2016, 20:47   #3
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Mozes i da kupis postolje koje ce da rashladjuje laptop ? Ozbiljno, imam tanko kuciste sa solidnim hardverom, i Acer je, koji nije bas cenjen ni poznat po vrhunskom kvalitetu laptopova, i ne pregreva se, samo trazi godisnje ciscenje.

Alternativno, ovo sto ti pricas i nije losa ideja, ali je dosta komplikovano. Ako te ne mrzi da razvlacis dosta kablova (nagadjam, za svaku sobu po jedan set od 2 USB i 1 HDMI, plus napajanje za monitor), izvodljivo je.

Sad, ja se ne razumem previse, ali mislim da ces morati da stavljas boostere - mislim da ce signal da oslabi posle neke distance, mislim da USB ima neko ogranicenje na duzinu kabla - nisam siguran, javice se neko ko zna bolje.

Sto se kucista tice, to ti nije neki specijalni problem. Idealno uzmes metalni skelet, i pricvrstis sve sto ti treba, ili nekim sistemom stega, ili srafis direktno. Ili uzmes neku kantu od laptopa, rastavis i samo sistem sarki zakacis na tastaturu.

Po meni, problem ovde ti je logistika. Mnogo je to kabla.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (17.12.2016)
Stara 17.12.2016, 20:56   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zato što već postoji daleko elegantnije rešenje - Steam Link.
Video sam i vrhunska je stvar... Jedno od rešenja =) Ali meni nije baš savršeno :/

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Mozes i da kupis postolje koje ce da rashladjuje laptop ? Ozbiljno, imam tanko kuciste sa solidnim hardverom, i Acer je, koji nije bas cenjen ni poznat po vrhunskom kvalitetu laptopova, i ne pregreva se, samo trazi godisnje ciscenje.

Alternativno, ovo sto ti pricas i nije losa ideja, ali je dosta komplikovano. Ako te ne mrzi da razvlacis dosta kablova (nagadjam, za svaku sobu po jedan set od 2 USB i 1 HDMI, plus napajanje za monitor), izvodljivo je.

Sad, ja se ne razumem previse, ali mislim da ces morati da stavljas boostere - mislim da ce signal da oslabi posle neke distance, mislim da USB ima neko ogranicenje na duzinu kabla - nisam siguran, javice se neko ko zna bolje.

Sto se kucista tice, to ti nije neki specijalni problem. Idealno uzmes metalni skelet, i pricvrstis sve sto ti treba, ili nekim sistemom stega, ili srafis direktno. Ili uzmes neku kantu od laptopa, rastavis i samo sistem sarki zakacis na tastaturu.

Po meni, problem ovde ti je logistika. Mnogo je to kabla.
Problem je, iz mog iskustva, što su kako vreme ide, laptopovi sve teži za otvoriti, valjda nas teraju da koristimo servis zvanični. Drugo, u zadnje 3 godine čini mi se da se cene laptopova povećavaju... Za 600eur u odnosu na pre 3 godine dobijamo... Isti skor u 3D marku za kupiti =)

Hm, jasno mi je sve to. Ne bi meni više od 3 metra kabla trebalo, a kontam da bi svaki HDMI i USB to podneo =) Sve si mi rekao, radilo bi, ali upitno je koliko bi to funkcionalno bilo

Možda je ovaj steam link zaista i najbolje rešenje jer je - prejeftino... Ostalo ću vidjeti kako i šta...

Kontam steam link i neki portabl monitor sa HDMI...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (17.12.2016 u 21:10)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2016, 21:13   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Nešto ovako + Steam link na koji nakačiš miša i tastaturu i jedino od kablova što ti treba je LAN kabl koji vučeš od kompa do Steam linka (pošto je na wireless konekciji lag primetan).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (17.12.2016)
Stara 17.12.2016, 21:16   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Nešto ovako + Steam link na koji nakačiš miša i tastaturu i jedino od kablova što ti treba je LAN kabl koji vučeš ok kompa do Steam linka (pošto je na wireless konekciji lag primetan).
Ima i GeChic HDMI... U svakom slučaju, razmisliću da li mi se isplati... Šta sve ljudi neće probati za gaming u krevetu/sofi xD
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2016, 21:31   #7
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Laptop tezak za otvoriti ?

Tvrd je orah vocka cudnovata, al' je cekic sprava za*****a.

Salu na stranu, nije tesko, pogotovo kad kupis laptop koji ti nije bitan - ova intervencija bi ti svakako ponistila sve garancije i verovatno radno stanje Svaki laptop ekran bi trebao da ima krilce na sarci koje ulazi u osnovu, i za njega prikacis tastaturu.

No, kao sto rekose, 50 E za SteamLink, + neki aftermarket monitorcic, je verovatno isplativije, a svakako jednostavnije resenje.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2016, 21:33   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

ti nije lakše na tv da pustiš a džojstik u ruke..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2016, 21:38   #9
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Laptop tezak za otvoriti ?

Tvrd je orah vocka cudnovata, al' je cekic sprava za*****a.

Salu na stranu, nije tesko, pogotovo kad kupis laptop koji ti nije bitan - ova intervencija bi ti svakako ponistila sve garancije i verovatno radno stanje Svaki laptop ekran bi trebao da ima krilce na sarci koje ulazi u osnovu, i za njega prikacis tastaturu.

No, kao sto rekose, 50 E za SteamLink, + neki aftermarket monitorcic, je verovatno isplativije, a svakako jednostavnije resenje.
Vadio sam ekran i zamenjivao ranije na laptopu... Imam neki praistorijski laptop koji je potpuno beskorisan xD

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ti nije lakše na tv da pustiš a džojstik u ruke..
A zamisli da imaš laptop koga čine samo ekran i tastatura, jako jako je tanak, a strimuje ti igre 1080 Nvidia, ništa se ne greje?
Uživanje =)

Teško igrati CS GO na Tv.

Ma ovo sam samo informativno otvorio... Možda za pola godine kupim Asus ROG laptop, nikad se ne zna =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2016, 18:40   #10
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Zašto jednostavno ne igraš na desktopu kao svi normalni ljudi? Laptopi su sra*e.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2016, 19:05   #11
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Zašto jednostavno ne igraš na desktopu kao svi normalni ljudi? Laptopi su sra*e.
Imaš ljude koji prosto nemaju mesta za desktop ili im više odgovara da mogu da nose laptop po kući. Lično imam par prijatelja koji iz ovog ili onog razloga nikada ne bi kupili dekstop a opet se poprilično igraju.

Plus laptopi mogu da budu daleko od "*****a" samo što za takvo zadovoljstvo treba izdvojiti nešto više para.

Inače, ja kod kuće koristim portabilne Raspberry Pi jedinice koje mi služe za remote desktop connection na glavni, mnogo jači računar. To bukvalno znači da stvarčica od samo pedesetak evra (35€ Pi + WiFi dongle) mogu da prenosim snagu svog glavnog i7 računara po kući. Još lepše je što remote može da se nakači na različite virtuelne mašine koje se vrte na tom računaru. Naravno zbog ograničenja remote desktop konekcije ovako nešto nije podobno za igre ali radi i više nego dobro za sve ostalo.


(Raspbian PIXEL preko kojeg mogu u svakom trenutku da se nakačim na i7)

Poslednja ispravka: Neutrino (18.12.2016 u 19:21)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (18.12.2016)
Stara 18.12.2016, 19:12   #12
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Plus laptopi mogu da budu daleko od "*****a" samo što za takvo zadovoljstvo treba izdvojiti nešto više para.
Pa baš zato je sra*e - ili je skup, ili ne valja ako je jeftin.
I dalje ne razumijem ljude koji preferiraju laptope za igranje, koliko god novca da imaju.
Fiksirana tastatura, skučen, fiksiran i nisko postavljen ekran, kriviš leđa ako sjediš ispred njega, jedina prednost je što se može nositi.
Ispred desktopa se zavališ u odobnu stolicu kao čovjek, primakneš/odmakneš tastaturu, podešavaš po visini ekran od 20-30 inča koji si izabrao po želji i uživaš.
Laptop je jako ograničen, a svako ima mjesta da stavi desktop ispod nekog stolića i manjak mjesta nije opravdanje.

Što se tiče ovog projekta, koja je njegova svrha ako i dalje imaš kablove i ograničen si na par metara?
Opet je to desktop, kablovima doveden do monitora koji je postavljen u laptop.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2016, 19:19   #13
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
I dalje ne razumijem ljude koji preferiraju laptope za igranje, koliko god novca da imaju.
Pa sad ako ti kažem da poznajem ljude koji ne mogu da koriste ništa drugo za igranje osim trackpada na laptopu... Sve je to stvar navike.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2016, 19:47   #14
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Na desktopu je veći komfor, ja ne mogu zamisliti da krivim leđa ili vrat držeći vreli laptop od par kilograma u krilu (ili gdje god) buljeći u mali ekrančić od 15-17 inča.
Ako neko može da se navikne na tako nešto, onda svaka čast.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2016, 21:34   #15
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Ima ljudi kojima to jednostavno ne smeta. I ja sam do pre godinu-dve bio jedan od tih koji bi uvek izabrali laptop pre desktopa zbog portabilnosti i mogućnosti da sve svoje mogu da ponesem sa sobom u svakom trenutku.
Sad evo ne mogu da smislim rad bez dva monitora, velikog stola i udobne stolice i jedva čekam da kupim desktop pa da mogu da uradim sa laptopom i ostalim uređajima upravo ovo što i Neutrino radi; podesim remote desktop konekciju i obezbedim sebi rad na jednom uređaju sa bilo kog mesta i tako nadomestim portabilnost laptopa.
Što se "udobnog" gejminga tiče nema boljeg rešenja nego da zakačiš PC preko SteamLinka i sličnih rešenja (ili direktno) na televizor.

Za pravi portabilni PC gaming je ipak neophodan snažan laptop a za snažan laptop će uvek morati da se napravi neki kompromis ili više njih: veličina, težina, radni vek baterije, zagrevanje...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2016, 21:42   #16
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
prief lirator kaže: Pregled poruke
na desktopu je veći komfor, ja ne mogu zamisliti da krivim leđa ili vrat držeći vreli laptop od par kilograma u krilu (ili gdje god) buljeći u mali ekrančić od 15-17 inča.
Ako neko može da se navikne na tako nešto, onda svaka čast.
Ја кад дођем јако уморан кући увече смпосла, волим да се ушушкам у кревет с времена на вријеме и одиграм коју игру, лежећи :П

Замислите рецимо и ситуацију да немате радни сто у кући, било какав. Шта онда? Итд итд да не набрајам...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
player1 (21.12.2016)
Stara 18.12.2016, 21:55   #17
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Замислите рецимо и ситуацију да немате радни сто у кући, било какав. Шта онда?
Pa kupiš mali radni sto metar sa metar koji može bilo gdje stati, ne treba ti veći.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ја кад дођем јако уморан кући увече смпосла, волим да се ушушкам у кревет с времена на вријеме и одиграм коју игру, лежећи :П
I da se pržiš držeći vrući laptop od par kilograma na sebi, koji će pri tome pokupiti svu prašinu sa odjeće i iz posteljine?
Za mene je to baš bezveze, ali znam da se ukusi dosta razlikuju tako da neću više ništa dodavati.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2016, 23:51   #18
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke

Inače, ja kod kuće koristim portabilne Raspberry Pi jedinice koje mi služe za remote desktop connection na glavni, mnogo jači računar. To bukvalno znači da stvarčica od samo pedesetak evra (35€ Pi + WiFi dongle) mogu da prenosim snagu svog glavnog i7 računara po kući. Još lepše je što remote može da se nakači na različite virtuelne mašine koje se vrte na tom računaru. [/I]

Ne znam ko bi se normalan i iz kog razloga petljao sa Raspberry Pi i vucaranjem kablova/donglova/bogova po kući umjesto da sjedneš za komp k'o čoek i završiš to što imaš. Virtuelne mašine su čisto zamlaćivanje, Raspberry Pi jedva da može emulaciju prastarog SNES-a da obavi bez glitcheva, nije to nizašta. Koristio sam jedan uparen sa Kodijem i X media centrom pa je i tu fejlovao jer je 1 gb rama premalo a model sa 2gb je preskup. Bacanje 50€ na Pi + wifi dongle je nelogično, jer remote desktop možeš imati i na boljem smartphoneu.

P.S. Ovi što drže laptope na jorganu/ćebetu sigurno nemaju problema sa pregrijavanjem - posebno sa smećem tipa HP i slično. Šporeti. Koliko god se trudio, ja nijedan laptop ne mogu da namjestim, izbalansiram niti koristim na jorganu/ćebetu, vi koji možete sigurno imate kičmu u obliku kifle🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2016, 2:04   #19
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ја кад дођем јако уморан кући увече смпосла, волим да се ушушкам у кревет с времена на вријеме и одиграм коју игру, лежећи :П
Za to služe wireless kontroler i TV, a ne laptop. Ja imam nešto stariji laptop sa crknutim ekranom koji je povezan na TV sa Steamom na auto loginu u Big Picture mod za igranje manje zahtevnih platformica. Ako hoću da drndam emulatore, onda moram da bodem i wireless miša u njega.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2016, 2:14   #20
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ne znam ko bi se normalan i iz kog razloga petljao sa Raspberry Pi i vucaranjem kablova/donglova/bogova po kući umjesto da sjedneš za komp k'o čoek i završiš to što imaš.
Recimo zato što mi je potreban jak računar na mestima gde nema prostora za ogromno kućište.
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Virtuelne mašine su čisto zamlaćivanje, Raspberry Pi jedva da može emulaciju prastarog SNES-a da obavi bez glitcheva, nije to nizašta. Koristio sam jedan uparen sa Kodijem i X media centrom pa je i tu fejlovao jer je 1 gb rama premalo a model sa 2gb je preskup. Bacanje 50€ na Pi + wifi dongle je nelogično, jer remote desktop možeš imati i na boljem smartphoneu.
Najobičnije gluposti. Raspberry Pi 2B, sa slike koju sam okačio, bez problema radi sve nabrojano. Remote desktop konekcija preko RDP-a u proseku ne prelazi 5% opterećenja procesora i to uz potpunu tišinu i ukupnu potrošnju od 1,5W. Za konekciju se koriste 801.2 N WiFi i Bluetooth 4.0 nano risiveri dok su bežična tastatura i miš povezani preko jednog Logitech Unifying risivera. Bukvalno jedini kablovi koji izlaze iz uređaja su HDMI i kabl za napajanje. Dakle, dobijam potpuno nečujan računar identičnih performansi kao moj kućni i7 i to na prostoru veličine prosečnog mobilnog telefona. I to sve sa priključkom za kršten monitor i periferije.

Jedino ograničenje je da zbog prirode RDP protokola ne mogu da gledam video snimke preko remote konekcije zbog zaglušenja ali meni je to skroz okej jer za takve stvari jednostavno pokrenem neki drugi distro koji se nalazi na multiboot SD kartici. Recimo, ako hoću Kodi pokrenem OpenELEC preko kog mogu da pristupim i svom kućnom PLEX serveru (postoji Kodi plugin za to) ili da pogledam nešto preko Exodus-a (ko koristi Kodi zna o čemu pričam). Ako mi se igraju stare igrice pokrenem RetroPie koji bukvalno ima emulator za sve što je izašlo u poslednjih trideset i kusur godina. Raspberry Pi će bez problema poterati bilo šta od navedenog softvera i pri tome uz isključivo pasivno hlađenje (ja nemam čak ni hladnjake na čipsetu) ostati na stabilnih ~65°C, nešto što desktop računari ne mogu ni u snu da urade.

Kapiram da svake nedelje bacaš kockice da vidiš šta je došlo na red da ga te nedelje mrziš ali Raspberry Pi nije bez veze postao tako popularan. Ukoliko ti je problem da se snađeš sa operativnim sistemima koji nisu Windows postoje i gotove multiboot instalacije koje će ceo posao instalacije odraditi same. Recimo odlični NOOBS. Skineš arhivu, raspakuješ je na sveže formatiranu SD karticu, ubaciš karticu u RPi, uključiš RPi, izabereš šta hoćeš da instaliraš i gotova stvar. Ne može lakše.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (19.12.2016), Schnak3 (23.12.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop 45-50k, nije za gaming Mali Mrav ŠDK - Prenosni računari 5 28.9.2012 20:48
Laptop bruji kao traktor Daneman Kvarovi 23 9.3.2010 12:43
Gaming laptop do 2000 Djzeus3000 Prenosni računari 12 8.5.2009 11:01
Laptop za gaming TypeR ŠDK - Prenosni računari 9 11.3.2009 14:53
gaming laptop Sarmatian ŠDK - Prenosni računari 19 15.8.2007 17:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com