Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.10.2007, 23:12   #1
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ....

Uzeo sam prije par dana 8600gt graficku...
I sad, stavim je na maticnu, prikljucim monitor-i kad ukljucim racunar, sistem se podigne, ali monitor nece da se ukljuci. Izvadim tu grafiku, vratim staru 6600 le, i monitor radi onda. Isprva sam mislio da je problem u konektoru koji je prelaz sa obicnog porta na onaj siroki, nisam siguran kako se zove, ali onda probam taj isti konektor na 6600le, na kojoj ima i taj i obicni i monitor radi. Da li je moguce da mi monitor Lite On, 19 incha, ne podrzava 8600gt,da skinem drajvere neke ili je do graficke problem neki?Zaista mi nije jasno zasto se ovo desava...

Poslednja ispravka: ddak (4.10.2007 u 23:35)
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 23:35   #2
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Ludilo...

Njaverovatnije grafa...nema shta monitor da zeza ako ti radi na staroj grafi.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 23:36   #3
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Ludilo...

A najgore od svega-ponesem grafiku kod druga, maknem njegovu,i stavim moju-i radi.Sve bez problema... Upitnici mi sjevaju iznad glave
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 23:39   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Koje napajanje imaš ? , navedi ostatak sistema (konfiguracije) ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 23:42   #5
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Athlon 64 3500+ am2
M2N-X
2 gb transcend 800mhz
napajanje atx 400w

A probao sam kod druga, koji ima 350v napajanje, i radi. Sem ako se graficka nije usput pokvarila...Evo pokusavam vec 3 sata da je podesim, i nece. Jedino mi preostaje da je sutra ponesem ponovo kod nekog, pa da vidim hoce li raditi...
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 1:23   #6
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

ma problem moze da bude samo u monitoru ili u napajanju.. Nisi rekao na koji si izlaz kacio monitor na grafu kod tebe a na koji kod druga. Mozda jedna vrsta izlaza ima problema u radu.
Mada ako je neko krdza napajnje mozda ono pravi problem.

Poslednja ispravka: nikola87 (5.10.2007 u 10:48)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 2:41   #7
Okonjac
Novi član
 
Član od: 5.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Imao sam slicno iskustvo i ispostavilo se da je problem do struje. Najverovatnije da ti napajanje ne valja,a moze da bude i do napona u zgradi. Ako je do napona,mozda se vec sutra stanje samo od sebe popravi,kao sto se i meni desilo..
Okonjac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 14:55   #8
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Flash-uj bios maticne i radice!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 14:57   #9
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Citat:
Okonjac kaže: Pregled poruke
Imao sam slicno iskustvo i ispostavilo se da je problem do struje. Najverovatnije da ti napajanje ne valja,a moze da bude i do napona u zgradi. Ako je do napona,mozda se vec sutra stanje samo od sebe popravi,kao sto se i meni desilo..
Po ovome kao sto rece OKONJAC, idi od komsije do komsije i kazi, komsija ugasite ves masinu ne mogu da startujem racunar
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 17:24   #10
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

da li treba da skinem mozda neke drajvere za monitor, da ih instaliram, jer evo donio sam razlicita napajanja, i nista-ista stvar se desava. Ne shvatam kako ce flesovanje biosa na maticnoj pomoci da se monitor upali...a monitor radi na 6600le,na jedan i drugi ulaz...ukljucim zvucnike, sistem se podigne, cujem uvodni zvuk podizanja windovsa, ukljucim monitor i nista...vratim 6600le i isto uradim i monitor se ukljuci... pitao sam mnoge, niko ne zna u cemu je problem...ako ovdje ne nadjem rjesenje, mogu samo sa njim kroz prozor
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 18:04   #11
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Citat:
ddak kaže: Pregled poruke
da li treba da skinem mozda neke drajvere za monitor, da ih instaliram, jer evo donio sam razlicita napajanja, i nista-ista stvar se desava. Ne shvatam kako ce flesovanje biosa na maticnoj pomoci da se monitor upali...a monitor radi na 6600le,na jedan i drugi ulaz...ukljucim zvucnike, sistem se podigne, cujem uvodni zvuk podizanja windovsa, ukljucim monitor i nista...vratim 6600le i isto uradim i monitor se ukljuci... pitao sam mnoge, niko ne zna u cemu je problem...ako ovdje ne nadjem rjesenje, mogu samo sa njim kroz prozor
Pre nego što išta uradiš, probaj da bolje gurneš karticu u slot. To pod 1.

Dalje, da li se monitor upali, ali se ugasi kad krene Windows da se učitava, ili ne radi od početka? Ako je prvi slučaj, prilikom butovanja računara udari taster F8 i izaberi opciju... ne znam tačno kako se zove - nešto tipa "Reset to VGA mode". Računar će se dići u najlošijem VGA modu, trebalo bi da se slika pojavi, a onda ti deinstaliraj stare drajvere i stavi najnovije ForceWare.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 18:35   #12
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Sad sam nosio racunar kod dva druga, jedan ima tft monitor, drugi ima crt i isti je problem.Ovako cu objasniti, da vam docaram koliko mogu, jer zaista ne znam u cemu je problem. Lampica koja gori kad Monitor radi je zelena, a kad iskljucite racunar, a monitor ostane upaljen je narandzasta.Ja kad ukljucim racunar, lampica na monitoru ostaje narandzasta, a sistem se podigne-cujem melodiju podizanja windowsa.Ali monitor je u stanju, kao kad je racunar izgasen-narandzasta lampica svijetli, i nista ne prikazuje.Onda iskljucim sve, stavim umjesto 8600gt-staru, 6600le i monitor radi.Probao sam 8600gt na drugi racunar , stavio je, i na philipsov crt monitor 15 incha radi, sve ok. Sad, da graficka nije postavljena dobro, sistem se nebi podizao, ali on se podize.A monitor da ne radi, nebi radio ni na 6600. A opet, kad uzmem da 8600gt je ispravna, ne znam sta je problem.
Razmisljam, posto radim kao serviser u jednoj firmi, da mi je neko porucio ovu konfiguraciju da mu sastavim, i da mi se javio sa istim problemom, nebih znao sta da mu odgovorim.
Da li onda da flesujem bios ploce, ako to moze rijesiti sta, ili...
Nisam to radio ranije, pa bi bio zahvalan kad bi mi neko dao uputstva...Hvala unaprijed za pomoc koju mi pruzate
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 18:40   #13
Dyca
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2007.
Lokacija: Bg
Poruke: 1.243
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 203 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dyca
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Jesi probao sa nekim drugim kablom??Mozes i da pozajmis od nekoga napajanje pa da ga stavis kod sebe da vidis da li radi..da bi otklonio sumnju sa napajanja..Ako i to ne bude radilo,ti fleshuj bios,a ako i to ne upali promeni grafu...pozz
Dyca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 18:44   #14
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

promenio sam napajanje, ali ista stvar... kako da flesujem bios? ima li gdje objasnjeno na forumu da vas ne smaram da mi pisete, sta da skinem, kako da instaliram??
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 18:52   #15
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Citat:
ddak kaže: Pregled poruke
promenio sam napajanje, ali ista stvar... kako da flesujem bios? ima li gdje objasnjeno na forumu da vas ne smaram da mi pisete, sta da skinem, kako da instaliram??
Jbg... kazi mi koliko ti je star Win?Ako je star ubijaj Win(pa polako iz pocetka)..NE verujem da moras flesovati plocu zbog tog problema...
http://support.asus.com/download/download.aspx
http://support.asus.com/download/download.aspx
Skines najnoviji Bios Utilities alat i skines najnoviji bios ...Preko alata ubacujes verziju biosa

Poslednja ispravka: Dusan Despotovic (5.10.2007 u 19:00)
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 19:01   #16
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

koliko mi je star sta? windows?? xp service pack 2... meni nije problem reistalirati nesto, nego samo monitor ne daje znake zivota kad stavim graficku u njega...kad stavim staru, sve ide ok... koga god pitam, svi misle da sam lud, ali kad dodju i vide-ne vjeruju..

a da samo probam da skinem najnovije drajvere za plocu? hoce li to sta pomoci?
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 19:03   #17
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Ja sam i dalje kod fleshovanja biosa, tako meni nije htela ploca da upali monitor, tj ne daje dobro instrukciju grafickoj dok nisam flashovao bios, kasnije je sve bilo ko podmazano.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 19:05   #18
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

mozes li mi pomoci kako da flesujem bios? sta da uradim i sta da skinem sa neta?
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 19:37   #19
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Citat:
ddak kaže: Pregled poruke
mozes li mi pomoci kako da flesujem bios? sta da uradim i sta da skinem sa neta?
Bios koliko sam ja video je za tvoju plocu ima (0403 2007/05/02 update)verzija...
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 19:42   #20
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Na novoj grafičkoj (8600GT) monitor neče da se upali , na staroj sver radi normalno ..

Da mozda nemas integrisanu grafu na ploci? Mozda je u biosu integrisana grafa setovana kao primarna? Verovatno nije, ali eto cisto da probamo i to...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com