Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2012, 5:00   #1
vlada282
Novi član
 
Član od: 13.1.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa laptopom

Imam hp compaq 6710b . Nedavno mi je od savijanja kabla punjač jednostavno prestao da puni i nisam mogao da uključim laptop. Isti sam odneo kod majstora koji je isekao kabal na punjaču,pronašao gde gubi kontakt i nakon toga pokazao mi je da punjač puni bateriju što je pokazivala i lampica na njemu. Medjutim kada sam probao da koristim laptop shvatio sam da radi kao pc186.100 godina mu treba za jednu operaciju. Punjač puni i nikako da prebaci 10 % .Procesor radi 100% gotovo konstantno iako mu nisam zadao nikakve operacije.Uzmem isključim sve nepotrebne procese ali nije pomoglo.Rekoh windows.Reinstaliram i bolje radi jer je prazan hdd ali isto koči.Odnesem ja punjač kod drugog majstora i on mi kaže da se punjač po snazi gadja u milimetar u odnosu na specifiifikaciju na njemu.Tako da problem nije u punjaču kako on kaže.Izvadim bateriju i pustim ga da radi na punjaču i isti problem.Onda ukapiram da kada laptop skinem sa punjača i radi preko baterije radi perfektno bez ikakvih problema.Medjutim problem je sto tako može da radi samo 3 minuta jer se baterija istroši.Da li je moguće da je reč o konektoru ? Koliko će me koštati opravka ? Hvala unapred
vlada282 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2012, 15:48   #2
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Problem sa laptopom

Nov konektor kosta oko 1000 din. on kada ne radi ispravno blinka lampica za bateriju jer nema dobar kontakt pokusaj da pritisnes pomeris malo levo desno i vidi da li lampica za bateriju reaguje ako ne onda je dobro pricvrscen...a da odneses laptop u servis ili prodavnicu i ukljuce mu nov punjac pa vidi kako ce da radi mozda je do punjaca !
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 21:28   #3
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Problem sa laptopom

da ne bih otvarao novu temu postavi cu ovde...naime menjao sam Dc Power Jack na jednom laptopu jer je bio slomnjem postavio sam drugi i sad daje ispravno napajanje ali sam primetio sledece sto je bilo i pre zamene Jack-a:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Image 1.jpg
Viđeno:	61 puta
Veličina:	28,0 KB
ID:	44076
nekad nakon pokretanja systema gore pokaze 1.80MHz i dole 1.80MHz a realna snaga procesora je 1.80GHz nekad mi pokaze gore 1.80GHz a dole 172MHz a kao na slici je najcesce...da li je u pitanju samo procesor ili moze da bude jos nesto ?
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 21:37   #4
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Problem sa laptopom

Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
da ne bih otvarao novu temu postavi cu ovde...naime menjao sam Dc Power Jack na jednom laptopu jer je bio slomnjem postavio sam drugi i sad daje ispravno napajanje ali sam primetio sledece sto je bilo i pre zamene Jack-a:
Prilog 44076
nekad nakon pokretanja systema gore pokaze 1.80MHz i dole 1.80MHz a realna snaga procesora je 1.80GHz nekad mi pokaze gore 1.80GHz a dole 172MHz a kao na slici je najcesce...da li je u pitanju samo procesor ili moze da bude jos nesto ?
Imas procesor koji moze da radi na razlicitome taktu (Centrino tehnologija) i kada nije potrebna veca snaga obara se takt, i tako se stedi i baterija i manje grije.
Sve je sasvim OK.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2012, 21:43   #5
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Problem sa laptopom

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Imas procesor koji moze da radi na razlicitome taktu (Centrino tehnologija) i kada nije potrebna veca snaga obara se takt, i tako se stedi i baterija i manje grije.
Sve je sasvim OK.
prvi put vidim takve promene u radu takta procesora ali mozda kao sto kazes takav procesor..nego sam imao problem da se system zaledi i nakon gasenja na dugme i ponovnog pokretanja imam bipove sto ukazije na hardverski problem...vadjenjem jedne ram memorije sve za sada radi normalno moguce da je bilo i do ram memorije !
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2012, 11:39   #6
Lidija
Novi član
 
Član od: 5.10.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa laptopom

Nisam znala gde da napisem sta je moj problem, jer ni ne razumem o cemu se radi, pa sam eto resila ovde. Imam HP 635 laptop, windows 64-bit i ova poruka mi se pojavila vec 2 puta u roku od 10 dana. Htela bih jos da napomenem da je mi zvuk secka, kad pustim muziku u bilo kom programu i u isto vreme visim na netu. U cemu je problem? Hvala unapred!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	DSCI0527.jpg
Viđeno:	33 puta
Veličina:	92,6 KB
ID:	44265  
Lidija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2012, 1:40   #7
Marek
Član
 
Član od: 30.8.2007.
Poruke: 56
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa laptopom

Da ne otvaram novu temu, imam problem sa zvukom na laptopu Acer 5750g kada je na bateriji samo. Onaj zvuk kada se pali windows se cuje normalno, posle toga kada pustim bilo sta nema zvuka. Ponekad proradi posle restarta. Kada je prikljucen na punjac sve normalno radi. Inace baterija nije mnogo koriscena a cuvana je lepo, posto je nisam koristio bas da bi duze trajala. Menjao sam drajver i isto. Molim za pomoc.
Marek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa laptopom Milos08 Kvarovi 9 20.12.2014 14:03
Problem sa laptopom Fujitsu Siemens dikinson Prenosni računari 2 14.1.2011 18:56
Problem sa puštanjem HD filmova sa eksternog HDD-a Pipboy Foto i audio/video 0 24.12.2010 21:09
Problem sa laptopom i njegovim ventilatorom Bokile Kvarovi 6 13.10.2009 19:29
problem sa laptopom pomoc hitna andrijaster Kvarovi 4 2.3.2008 22:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com