Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Flash

Flash Kreiranje Flash aplikacija i integracija sa Action scriptom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.8.2009, 0:03   #1
bjnlazarevic
Novi član
 
Član od: 14.2.2008.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question TrandyFlash Site builder - kako objaviti sajt i gdje?

U jednom broju "Svijeta kompjutera" je opisan program pod nazivom TrandyFlash Site builder. Interesovalo me kako da kreiram fleš sajt, pa sam počeo koristiti ovaj program. Btw, nije loš. U tom članku koji je objavljen u SK autor članka je naveo kao manu tu da kada kreirate vlastitu fleš prezentaciju, istu morate objaviti na njihov server. Znači ne mogu sam birati hosting. Kao rješenje (u istom tom članku) je predloženo da se to ograničenje obiđe na sljedeći način: PO ZAVRŠETKU PREZENTACIJE U PROGRAMU KLIKNUTI NA PUBLISH, A POTOM ODABRATI PUBLISH FOR CD. Potom će se fajlovi koji čine prezentaciju snimiti u odabranu lokaciju na kompjuteru. Sve sam to skontao i uspješno odradio. Problem je u tome što ne znam šta da radim sa fajlovima od prezentacije, tj. kako da ih prebacim na hosting server po mom izboru. Fajlovi imaju sljedeće ekstenzije: .swf, .exe, .jpg i .inf (fajl koji služi za automatsko pokretanje prezentacije ukoliko je snimite na cd). Zna li iko gdje mogu besplatno hostovati fleš sajt i postupak kako da to odradim? Da li se fleš sajtovi mogu hostovati na isti način kao i obični html sajtovi i kod istih hosting provajdera?
bjnlazarevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 23:51   #2
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: TrandyFlash Site builder - kako objaviti sajt i gdje?

trazi po netu, imas gomilu besplatnih servera za flash sajtove i uopshte za sajtove svih vrsta.

sto se tice sajta samog probaj da ako mozes uzmes taj swf i da ga downloadujes. Neznam cemu sluzi taj exe fajl i u kakvoj je on vezi. Uglavnom da bi ti sajt funkcionisao kako treba moja preporuka je, ukoliko swf fajl moze da se skine sa neta, da ga kompajliras u fla i dda taj fla fajl publikujes u flashu cime bi dobio html u kome je tvoj flash sajt. Onda ta dva fajla (swf, ali ne onaj sto si skinuo sa neta nego novi sto generise flash program, i fajl html) uzmes lepo i uploadujes na neki server za bespalatan hosting. Ta dva fajla su potrebna i dovoljna za funckionisanje sajta (malo termina iz matisha). Jedini problem je sto ti posle odredjenog vremena zeznu taj besplatan server, pa sajt nece da radi, i to ti je tipa 2-3 meseca. Posle toga se pozrdravi sa tim sajtom i predji na drugi server. Moja iskustva sa besplatnim serverima su ovakva. Mozda neko ima drugacije (citaj bolje) iskustvo. Pozdrav!
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 23:53   #3
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: TrandyFlash Site builder - kako objaviti sajt i gdje?

i da znas samo: flash integrise swf fajl u html prilikom publish-a. Tako da pitanje

"Da li se fleš sajtovi mogu hostovati na isti način kao i obični html sajtovi" malo bode oci
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2009, 9:46   #4
gavrilo
Veteran
 
Član od: 25.11.2008.
Lokacija: :D
Poruke: 581
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 39 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gavrilo
Određen forumom Re: TrandyFlash Site builder - kako objaviti sajt i gdje?

izgleda da je diskusija o ovome gotova pa bi da pitam ja nesto nevezano za ovo zato sto mi se nesto ne otvara tema.(mozda je bruka pitanje al jbg nisam sa ovim delom nikad radio) Kako da na mom sajtu napravim dugme za download, koj kod da upotrebim da bi se korisniku otvorio onaj prozor za download nekog file-a, mislim na ono sa save open i cacel valjda?
gavrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 0:45   #5
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: TrandyFlash Site builder - kako objaviti sajt i gdje?

Napomena: stavio sam crvena slova i ostale boje cisto radi lakseg snalazenja. Nista vishe.

U action scriptu ukucas (za frejm u kome se nalazi dugme):

down_jpg.onRelease = function() {
getURL("http://www.mojsajt.com/download/skidaj.html", "_self");
};

Napomena:

Ja sam kao primer stavi da je dugme nazvano "down_jpg"
To radis tako sto kliknes na dugme i u properties nadjes gde pishe button u padajucem meniju, a ispod toga je instance name. Tu stavis sta zelis, u mom primeru down_jpg.

Zatim napravis u flashu jednu stranu koja ce da glumi to sto se otvara za download. tu recimo stavis dugme sa povratak na prethodnu stranu ili stagod ti treba, Nebitno. Bitno je da u action scriptu stavis sledece:

import flash.net.FileReference;

var listener:Object = new Object();

listener.onProgress = function(file:FileReference, bytesLoaded:Number, bytesTotal:Number):Void {
trace("onProgress with bytesLoaded: " + bytesLoaded + " bytesTotal: " + bytesTotal);
}
listener.onComplete = function(file:FileReference):Void {
trace("onComplete: " + file.name);
}
var fileRef:FileReference = new FileReference();
fileRef.addListener(listener);
var url:String = "http://www.mojsajt.com/download/proba.pdf";
if(!fileRef.download(url, "proba.pdf")) {
trace("dialog box failed to open.");
}


Dakle, ova jedna strana koja ce da vrsi poso downloadovanja je skidaj.html kao sto vidis gore na pocetku koda u glavnom sajtu.

Ovo proba.pdf sto je oznaceno plavom bojom moze da pise sta hoces, recimo downloadmolimte.pdf

Ovo zelenom mora biti istim imenom kojim se zapravo i zove fajl koji skidas.

Mislim da sam sve stavio sta je potrebno. Ako sam nesto izostavio - javi.
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dusan Maksimovic na korisnoj poruci:
gavrilo (19.8.2009)
Stara 19.8.2009, 10:55   #6
gavrilo
Veteran
 
Član od: 25.11.2008.
Lokacija: :D
Poruke: 581
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 39 puta na 39 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gavrilo
Određen forumom Re: TrandyFlash Site builder - kako objaviti sajt i gdje?

Sta da kazem nego svaka cast, pomoci ce. A sto se tice url-a jedna stvar mi nije jasna. Stani ovo sto pise u liniji koda za getURL() ti si napisao neku web adresu. E sad da li ja mogu da odradim ovaj kod tako da URL ne bude na webu nego negde u folderu u kome je ustvari ta fles prezentacija. Ne znam dal me razumes ali ja tu ne razumem neke stvari sigurno, kad ja prezentaciju jos nisam uploadowao na neki hosting, ta url nece da radi ako je sprovedena do neke weba adrese, nego ce morati da se sprovede do lokacije u racunaru. E sad da li ce i posle hostovanja(mislim kada je okacena na net) da radi ako je sprovedena do racunarske lokacije. I koj se ustvari fajl flesa(mislim koj format) uploaduje da bi sajt funkcionisao, i sta ako imam neke stvari za download sa sajta? Milsim recimo imam neke slike.jpg i korisnik treba da ih download-uje e sad da li i njih posaljem na upload u jednom folderu ili se to download-uje iz ovog mog kucnog racunara?
gavrilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 14:29   #7
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: TrandyFlash Site builder - kako objaviti sajt i gdje?

pa da, za url sam naveo primer neke web adrese. logicno ako zelis da neko nesto skine sa tvoj sajta to sto skida mora da bude okaceno na web.

Ako zelis cisto radi probe da proveris da li radi ovaj kôd za skidanje, dakle "download" sa tvog kompa, mada nemozes da downloadujes sa kompa jer je to apsurd, ali eto cisto da vidis da li ce da otvori to sto treba da otvori uradis sledece:

umesto reda
getURL("http://www.mojsajt.com/download/skidaj.html", "_self");

stavis ovaj red
getURL("D:/sajt/download/slika.jpg", "_self");

Dakle, jednostavno ukucas putanju te slike ili uopshte fajla na kompu, i ako ti otvori u mozzili firefox znaci da radi.
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dusan Maksimovic na korisnoj poruci:
gavrilo (19.8.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako odbraniti sajt od hakera??? Rukometas Web dizajn 5 18.11.2007 0:10
Kako napraviti web sajt? Eris Web razvoj 2 29.7.2007 17:12
Kako iz Word Pressa postaviti baner na sajt? BrankoJokic Internet usluge 1 14.8.2006 14:55
Kako da prikacim svoj sajt na int. alien Internet tehnologije 12 8.6.2006 19:41
Gdje i kako? Yugo-55 Modovi 5 17.5.2006 18:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com