Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.1.2014, 12:46   #1
Dusan.
Član
 
Član od: 10.2.2013.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 86
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Telefon ne vidi sd karticu posle flashovanja storage swap tool

Pozdrav, imam prestigio 4500 duo, uzo sam sd karticu 4gb klasa 10, hteo sam da zamenim internu i eksternu memoriju, preko cwm-a sam flashovao storage swap tool prateci ovo uputstvo
sabosim je napisao:Root obavezan, i mali programčić "Storage swap tool"
1. Kopirati ovaj fajl na root sd kartice
2.Flešovati preko CWM menadzera (isto kao i svaka druga rom instalacija)
3. Gotovo, reboot

Ovaj programčić vrši zamenu interne i sd kartice (swap/exchange), tako da ako imate neku veću sd karticu ona će biti interna a onih 2gb interne biće sada sd kartica. Ako hoćete da sve to vratite kako je i bilo ranije jednostavno ponovo flešujte od tačke dva. Programčić je proveren i trenutno je moj 4500 u takvom modu. Sve što se instalira ide na internal kard t.j. mikro sd karticu od 16gb. ( Preuzeto sa XDA foruma)

Pomagajte ljudi flashovao sam ovo bez problema ali sada telefon ne vidi sd karticu! Flashovao sam opet da vratim na staro I nista, factory reset I nista, ajde ako neko zna resenje bio bih mu do neba zahvalan! CWM je izgleda vidi, ali telefon jok!
P.S. ostali uredjaji je vide bez problema
Dusan. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 15:17   #2
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Telefon ne vidi sd karticu posle flashovanja storage swap tool

Jesi siguran da nisi tebao paticionisati sd karticu? Takvi programi ,ili skripte obično traže EXT,ili SVAT 32 particiju koju je najlajse napraviti iz CWM-a.

Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 18:51   #3
Dusan.
Član
 
Član od: 10.2.2013.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 86
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Telefon ne vidi sd karticu posle flashovanja storage swap tool

zajchik cenim to sto pricas, ali nije mi sad prioritet sta sam mogao, ovo sto sam naveo za swap tool je pisalo u uputstvu. Ajde samo neko nek mi kaze kako da telefon ponovo vidi sd karticu, pls.
Dusan. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 22:46   #4
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Telefon ne vidi sd karticu posle flashovanja storage swap tool

Malo mi je nejasno, kako je objašnjeno vraćanje na staro."Počni od koraka 2"-Pa sta da flešneš?
Probaj opet preko CWM da pronadješ karticu.Ništa mi ne pada na pamet.

Postavi link sa stranice sa koje si odradio to.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 23:44   #5
Dusan.
Član
 
Član od: 10.2.2013.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 86
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Telefon ne vidi sd karticu posle flashovanja storage swap tool

Ma sa CWM mogu da biram da li cu da recimo vrsim update preko sdcard ili internal memory, sto znaci da je vidi. i prikazuje foldere na sd kartici.

Inace treci post odozgo na dole
Kod:
http://forum.androidsrbija.com/viewtopic.php?f=303&t=4373&hilit=prestigio+4500+duo&start=50
...
Dusan. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2014, 12:33   #6
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Telefon ne vidi sd karticu posle flashovanja storage swap tool

Nije to dobro objašnjeno.Nejasno je kako se vraća na staro.
Moja preporuka ti je da backupuješ sd karticu i wipujes sve,a potom da uradiš restore ako imaš backup,ili flešneš stock,ili neki custom rom.Ako ga ima naravno.


Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2014, 19:58   #7
Dusan.
Član
 
Član od: 10.2.2013.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 86
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Telefon ne vidi sd karticu posle flashovanja storage swap tool

Ima android 4.1, na telefonu je 4.0, kad idem system updates nikad nije hteo da kaze da je dostupno... uvek kaze da ima latest... moze da se skine zip fajl i iz cwm-a mogu da pokusam ali sta se desava;kad ocu preko cwm ide poruka instaltion aborted, kad idem stock recovery ide treba ugasiti signature validation...

stock recovery ne mogu da vratim preko kompa nece, preko mobileuncle sam ubacio cwm (img fajl na sd kartici), a kako mi rom ne vidi sd karticu nemam odakle da ubacim stock...
Dusan. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2014, 21:35   #8
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Telefon ne vidi sd karticu posle flashovanja storage swap tool

Ovo je tema na XDA gde se nalazi STORAGE SWAP TOOL koji si flesnuo.Imas neki twikovani rom v5.0 poslednja verzija.Ima kako da ga flesnes,i ima i stock rom.
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2146648

EDIT
Evo jos jednog.Ovde ti je stabilna verzija v1.3.0,imas nacin na koji da ga flesnes.Naravno ovo sam ti sve postavio zato sto si rekao da ti CWM vidi SD,pa je sve ovo moguce.

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2440631

paznja

Proveri prvo da li je ovo bas za tvoj fon
PS
Ako ne mozes da se snadjes - javi se.

Poslednja ispravka: zajchik (9.1.2014 u 22:03)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Dusan. (10.1.2014)
Stara 10.1.2014, 12:24   #9
Dusan.
Član
 
Član od: 10.2.2013.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 86
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Telefon ne vidi sd karticu posle flashovanja storage swap tool

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Ovo je tema na XDA gde se nalazi STORAGE SWAP TOOL koji si flesnuo.Imas neki twikovani rom v5.0 poslednja verzija.Ima kako da ga flesnes,i ima i stock rom.
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2146648

EDIT
Evo jos jednog.Ovde ti je stabilna verzija v1.3.0,imas nacin na koji da ga flesnes.Naravno ovo sam ti sve postavio zato sto si rekao da ti CWM vidi SD,pa je sve ovo moguce.

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2440631

paznja

Proveri prvo da li je ovo bas za tvoj fon
PS
Ako ne mozes da se snadjes - javi se.
Lele glup sam ko ... Sve vreme mi je bio pred nosom i 100x pretrazujem i vidim znam da ima taj rom ali nigde nisam primetio da ima stock
Hvala ti do neba, da nije tebe sad bi me odrali u servisu xD
Dusan. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Google Play ne vidi telefon Marshall George Aparati i oprema 2 28.4.2013 13:26
Sony-Ericsson PC Suite Nece da radi LazaLazarevic Programi za mobilne telefone 28 10.3.2010 18:52
Nokia 5610 ne vidi memorijsku karticu Schnak3 Aparati i oprema 6 4.1.2009 14:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com