Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2010, 12:31   #221
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Kad prihvatiš string, proveri da li na njegovom kraju imaš '\', ako imaš, onda ništa, a ako ne onda ga samo dodaj. Tako "C:\" ostaje "C:\", ali "C:\Bekap" postaje "C:\Bekap\".
To bi izgledalo:
Kod:
String bekapFolder = dlg.SelectedPath; // uzimam direktorij

If (!bekapFolder.EndsWith("\"))
     bekapFolder = bekapFolder + "\";

// onda nastaviš dalje kao i u tom kodu
Radim samo po intuiciji i Google-u pa se nadam da je tačno Mislim bolje ikakav odgovor nego nikakav


jeste tacno i radice, ali ima i "pravilniji" "ispravniji" nacin

System.IO.Path.Combine(path1,path2);

u tvom slucaju
ovu liniju izbacis skroz: string bekapLokacija = bekapFolder + bekapNazivFajla; // direktorij + naziv fajla

a ovako uradis dalje:

File.Copy(fileName, Path.Combine(bekapFolder,fileName));

Path.Combine ce spojiti putanju i fajl, bez obzira da li u putanji imas \ ili ne.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
Paladin (9.11.2010)
Stara 9.11.2010, 13:18   #222
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

Hvala vam obojici, nisam ni znao za ovo Path.Combine, zgodna stvar

Našao sam da radi i ovo

Kod:
string bekapFolder = dlg.SelectedPath; // uzimam direktorij
string bekapNazivFajla = "filmovi.xml";
string bekapLokacija = bekapFolder + "//" + bekapNazivFajla; // direktorij + naziv fajla
File.Copy(fileName, bekapLokacija);
Znači u treću liniju je kod spajanja dodano + "//"

I to radi, mada mi nije jasno kako , jer ako odaberem root C:/ on će na njega dodati još jedan / pa će biti C://, ali nekim čudom to radi . To rješenje sam našao na nekom sajtu. Ja nisam tako nešto probavao baš zato što sam očekivao da to ne bi radilo ako se odabere root dok bi radilo ako nije root, ali eto to radi u oba slučaja.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2010, 15:23   #223
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Hvala vam obojici, nisam ni znao za ovo Path.Combine, zgodna stvar

Našao sam da radi i ovo

Kod:
string bekapFolder = dlg.SelectedPath; // uzimam direktorij
string bekapNazivFajla = "filmovi.xml";
string bekapLokacija = bekapFolder + "//" + bekapNazivFajla; // direktorij + naziv fajla
File.Copy(fileName, bekapLokacija);
Znači u treću liniju je kod spajanja dodano + "//"

I to radi, mada mi nije jasno kako , jer ako odaberem root C:/ on će na njega dodati još jedan / pa će biti C://, ali nekim čudom to radi . To rješenje sam našao na nekom sajtu. Ja nisam tako nešto probavao baš zato što sam očekivao da to ne bi radilo ako se odabere root dok bi radilo ako nije root, ali eto to radi u oba slučaja.
Proći će i C:\\, ali bolje da uradiš ovo što je irreal predložio
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2010, 15:56   #224
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

To sam i uradio

Sad da pitam sledeće, koje kontrole za formu mogu koristiti kada trebam da u njima prikažem malo veću količinu teksta, recimo 10-15 linija teksta?

To se može uraditi sa multiline TextBox ali nisam siguran da je to najelegantnije rješenje, TexBox ako se ne varam uglavnom služi za unos teksta a ne prikaz, mada može poslužiti za prikaz ako baš mora. Druga opcija je ona WebBrowser kontrola. Ima li još nekih rješenja ili samo ta dva?

Želim da prikažem tekst iz XML-a, npr. u programu za katalog filmova jedan od XML elmenata je Plot (kratak opis filma) i sad želim da ga prikažem na formi. To je kao u ovom profesionalnom katalogu, već sam pitao ovde šta je ova kontrola dole desno pa je neko rekao da je to ta WebBrowser, i kao što možete da vidite ona prikazuje lijepo formatirane podatke, slika, pa desno glumci, nešto je boldovano a nešto nije. Kako to da napravim (generišem takav neki prikaz) na osnovu podataka iz XML-a? Recimo da za početak radi jednostavnosti hoću samo da mi prikaže Plot, bez ušminkanog formatiranja, već samo da prikaže. Kako to ide? Da li WebBrowser kontroli mogu poslati samo string i da ona to prikaže ili ona radi samo sa HTML-om, i kako onda da se snađem u tom slučaju?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2010, 16:25   #225
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
To sam i uradio

Sad da pitam sledeće, koje kontrole za formu mogu koristiti kada trebam da u njima prikažem malo veću količinu teksta, recimo 10-15 linija teksta?

To se može uraditi sa multiline TextBox ali nisam siguran da je to najelegantnije rješenje, TexBox ako se ne varam uglavnom služi za unos teksta a ne prikaz, mada može poslužiti za prikaz ako baš mora. Druga opcija je ona WebBrowser kontrola. Ima li još nekih rješenja ili samo ta dva?

Želim da prikažem tekst iz XML-a, npr. u programu za katalog filmova jedan od XML elmenata je Plot (kratak opis filma) i sad želim da ga prikažem na formi. To je kao u ovom profesionalnom katalogu, već sam pitao ovde šta je ova kontrola dole desno pa je neko rekao da je to ta WebBrowser, i kao što možete da vidite ona prikazuje lijepo formatirane podatke, slika, pa desno glumci, nešto je boldovano a nešto nije. Kako to da napravim (generišem takav neki prikaz) na osnovu podataka iz XML-a? Recimo da za početak radi jednostavnosti hoću samo da mi prikaže Plot, bez ušminkanog formatiranja, već samo da prikaže. Kako to ide? Da li WebBrowser kontroli mogu poslati samo string i da ona to prikaže ili ona radi samo sa HTML-om, i kako onda da se snađem u tom slučaju?
WebBrowser parsuje HTML kôd, znači moći će samo tako. Potražio sam na Google-u i našao ovo i to bi trebalo da bude ono što ti treba, tj. da prikažeš neki svoj HTML u WebBrowseru. Ako hoćeš samo da prikažeš plot, ja bih to napisao u HTML-u ovako:
Kod:
<html>
<head>
<!-- ovde nam za sad ništa ne treba -->
</head>
<body>
<div style="padding: 3px">
<span style="font-family: verdana, tahoma, sans-serif">
Ovde ubaciš plot
</span>
</div>
</html>
Tu sad, naravno, imaš gomilu mogućnosti pošto je u pitanju HTML markup možeš da promeniš recimo boju pozadine/teksta, dodaš sliku, naslov, itd. Ovo što se vidi na tom screenshotu nije teško napraviti, naravno moraćeš da znaš HTML (i strongly recommended CSS).
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2010, 17:12   #226
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

od gotovih kontrola tu ti je i RichTextBox koji podržava razne načine formatiranja teksta.

U svakom slučaju, preporučujem ti HTML, još bolje ako uradiš to što je uradio program sa slike koju si pokazao - linkuješ IMDB stranicu i ne razmišljaš o opisu i prikazu istog.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2010, 18:18   #227
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

Taj program u Web kontroli prikazuje neke elemente koje je ranije pokupio i u sebi snimio za svaki film, a onda od njih generiše prikaz u toj Web kontroli, ne ide svaki put na IMDb da bi ih prikazao već ih uzima iz svoje "baze" i u letu generiše prikaz u Web kontroli. To me zanimalo kako se radi a sad sam na dobrom tragu.

Ovo je pomoglo pa sada gledam i učim oko XSLT formata za transformacije iz XML u HTML, to do sada nisam znao pa evo malo učim na W3Schools i već na toj prvoj stranici su imali ono što mi treba, sad sam vidio da se u Visual Studiu može kucati XMLS fajl pa sam napravio da mi u WebBrowser kontroli napravi tabelu, povadi elemente iz XML-a i prikaže ih

Znači mora taj kod sa prvog linka i onda treba kreirati odgovarajući XSLT fajl.


Eh da, zanima me i kako ide ekstrakcija podataka sa nekog sajta, programi to rade kada im daš ime filma i on ga sam nađe na IMDb i popuni podatke sa same IMDb stranice (slika, godina izlaska, glumci, ocjena i drugo). Imate li ideju kako to ide? Pretpostavljam da se mora proučiti source HTML IMDb stranice i onda napisati kod koji će iz određenih HTML tagova uzimati određene elemente (npr. link za sliku koju će onda učitati u program). Da li ide tako?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2010, 20:07   #228
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Eh da, zanima me i kako ide ekstrakcija podataka sa nekog sajta, programi to rade kada im daš ime filma i on ga sam nađe na IMDb i popuni podatke sa same IMDb stranice (slika, godina izlaska, glumci, ocjena i drugo). Imate li ideju kako to ide? Pretpostavljam da se mora proučiti source HTML IMDb stranice i onda napisati kod koji će iz određenih HTML tagova uzimati određene elemente (npr. link za sliku koju će onda učitati u program). Da li ide tako?
Da, uglavnom tako. Jedino možda neki sajtovi tebi daju posebne API URLove koji recimo vraćaju podatke u XML-u baš za potrebe programiranja, da se ne bi downloadovala cela stranica. Ali to retko koji sajt pruža, tako da ti je u većini slučajeva jedino rešenje da downloaduješ HTML kod i onda iscediš informacije odatle. Ako te zanima kako to možeš da uradiš, najlakše bi bilo da napišeš regex za svaki podatak koji ti treba.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2010, 10:14   #229
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Smile Re: How to... C#

Mislim da bi ova tema trebala da bude pinovana. Šta vi mislite?
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Todors na korisnoj poruci:
doctor (10.11.2010), Ivan-94 (10.11.2010)
Stara 10.11.2010, 12:26   #230
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

Apsolutno, i da se otvore i pinuju još neke teme tipa "How to...", koje se odnose na jezike koji se najčešće spominju ovde.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2010, 16:19   #231
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Todors kaže: Pregled poruke
Mislim da bi ova tema trebala da bude pinovana. Šta vi mislite?
Može. Mada je i bez lepljenja ova tema uvek na vrhu.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Apsolutno, i da se otvore i pinuju još neke teme tipa "How to...", koje se odnose na jezike koji se najčešće spominju ovde.
How to... C++, How to... Java, How to... C
Spominje se i Pascal, ali za njega ne bi trebalo da se otvara takva tema
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2010, 0:14   #232
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

Pa, dobro, u principu mislim da nam trebaju, "How to... C/C++", "How to... Java", "How to... C#", a "How to... Visual Basic" već imamo; u principu je dovoljno jer nema toliko programera ovde, a ni onih koji se bave nekim jezikom koji nije među navedenima

Mada možda može i "How to... SQL/Baze podataka" pošto se često ljudi javljaju kada ne znaju/zabrljaju nešto oko baza
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2010, 8:13   #233
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Ivan-94 kaže: Pregled poruke
Imam sledeci kod( rec je o WPF ):
PHP kod:
<Button Content="Button" HorizontalAlignment="Left" Margin="173.5,165,0,0" VerticalAlignment="Top" Width="75">
            <
Button.BitmapEffect>
                <
OuterGlowBitmapEffect GlowColor="Black" GlowSize="3"></OuterGlowBitmapEffect>
            </
Button.BitmapEffect>
        </
Button
I sad bi trebao oko dugmeta da imam sjaj ali ga nema.
Izgleda obicno, isto( vidi sliku ).
Da li neko zna zasto nece da radi, i kako da ga nateram da proradi?
Resio sam problem tako sto sam projekat prebacio u .NET 3.5, izgleda da Bitmap efekti u 4 nisu dozvoljeni nego je sad tu klasa Effect.
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2010, 21:01   #234
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

Pozdrav, kako da od broja 9,87 dobijem 9. Znaci da mi ne zaokruzi na 10. Koristio sam Convert.ToInt32, al on zaokruzi, meni treba samo ta cifre pre zareza, bez zaokruzivanja.

Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2010, 22:03   #235
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Toce kaže: Pregled poruke
Pozdrav, kako da od broja 9,87 dobijem 9. Znaci da mi ne zaokruzi na 10. Koristio sam Convert.ToInt32, al on zaokruzi, meni treba samo ta cifre pre zareza, bez zaokruzivanja.


Iskreno ti preporučujem da detaljno proučiš metode statične Math klase.

sve česte računske operacije imaju svoje metode u toj klasi.

u tvom slučaju, treba ti Math.Floor()

floor zaokružuje broj na dole
a Math.Ceiling() zaokružuje na gore
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
Toce (19.11.2010)
Stara 19.11.2010, 16:01   #236
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
Iskreno ti preporučujem da detaljno proučiš metode statične Math klase.

sve česte računske operacije imaju svoje metode u toj klasi.

u tvom slučaju, treba ti Math.Floor()

floor zaokružuje broj na dole
a Math.Ceiling() zaokružuje na gore
Will do!
Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 16:00   #237
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: How to... C#

Ovako, napisao sam php wed servis koristeci nusoap biblioteke.I sad kada hocu da dodam web service u VS-u on ga pronadje ali mi izbaci sledecu gresku:


Citat:
Only one top level element is allowed in an XML document. Error processing resource 'http://nesto.net/projekat/webservice/lo...

<b>Warning</b>: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/nesto/pub...
Da li neko zna kako ovo da resim?
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 16:01   #238
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Ivan-94 kaže: Pregled poruke
Ovako, napisao sam php wed servis koristeci nusoap biblioteke.I sad kada hocu da dodam web service u VS-u on ga pronadje ali mi izbaci sledecu gresku:



Da li neko zna kako ovo da resim?
Po grešci, kao da imaš dva ili više top-level elementa. Možeš da postaviš XML ovde pa da pogledamo.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 16:31   #239
Ivan-94
Veteran
 
Član od: 15.3.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 654
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 63 puta na 43 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan-94 Slanje poruke preko Skypea korisniku Ivan-94
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Po grešci, kao da imaš dva ili više top-level elementa. Možeš da postaviš XML ovde pa da pogledamo.
Znam ja za to ali ne pisem ja taj xml nego ga generise ta biblioteka.
Ivan-94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 20:59   #240
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Ivan-94 kaže: Pregled poruke


Znam ja za to ali ne pisem ja taj xml nego ga generise ta biblioteka.
Aha, pa ček, kad ga generiše biblioteka, gde se on prosleđuje? PHP skripta ga outputtuje ili...?
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
c sharp, c# tutoriali, how to, visual studio


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com