Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2008, 22:54   #521
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Gitare i računari...

@Dreamfall
Uh, za County ce mi trebati mnogo da naucim, a zamisli kako bi izgledalo i zvucalo da onakav solo sviras na BC Rich gitari
Nego ja si zelim nabavit nesto ko sto Richie svira na spotu za doticnu pesmu (po izgledu, da je po zvuku morao bih da prodam i mamu i tatu i brata i eventualno kuche, mada njega ne bih ni za zivu glavu (mislim na kuche)). Ne treba mi Floyd Rose *****p i ostalo samo da prasim i komsije plasim, i da moze da se svira BJ.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2008, 22:58   #522
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

@Dreamfall

Eto vidis, ovom je bitan izgled ovom nije, ovaj bi meksicku onaj drugi bi Squier, 100 ljudi 100 cudi. Preko 30 god. sviram gitaru, preslo mi je preko ruke gomila, skoro uvek polovnu gitaru sam imao i sad kad bi kupovao gledao bi oglase. Sad nisam u toku kod ovih novijih marki, ali ako me poslusa ne moze da pogresi mnogo za te pare.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2008, 23:46   #523
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Ih, ja bi jednog Warlocka

Nije ni skup kolko sam mislio, možda padne za godinu dana ako nastavim da vežbam
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 18:16   #524
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
@Dreamfall
Uh, za County ce mi trebati mnogo da naucim, a zamisli kako bi izgledalo i zvucalo da onakav solo sviras na BC Rich gitari
Nego ja si zelim nabavit nesto ko sto Richie svira na spotu za doticnu pesmu (po izgledu, da je po zvuku morao bih da prodam i mamu i tatu i brata i eventualno kuche, mada njega ne bih ni za zivu glavu (mislim na kuche)). Ne treba mi Floyd Rose *****p i ostalo samo da prasim i komsije plasim, i da moze da se svira BJ.
Tako to rade profesionalci

http://www.youtube.com/watch?v=rjpAP...eature=related

da ne bi prodavao celu porodicu pogledaj ovu temu gde su ljudi raspravljali o stratocaster kopijama

http://www.muzicki-forum.com/forum/v...hp?f=20&t=2973
keep on rokin'
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2008, 12:02   #525
Insecticide
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beč
Poruke: 625
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 319 puta na 127 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Insecticide
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Da li neko zna gde da nadjem tab za Violin Concerto od Mendelsona?
Pretrazio sam po netu,nema nigde,a takva stvar bi stvarno dobro zvucala na gitari.

P.S ako nekom treba Vox Venue Bass 100w pojacalo za 200e u odlicnom stanju ,nek me kontaktira

Poslednja ispravka: Insecticide (3.6.2008 u 12:22)
Insecticide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2008, 13:38   #526
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Citat:
Insecticide kaže: Pregled poruke
Da li neko zna gde da nadjem tab za Violin Concerto od Mendelsona?
Pretrazio sam po netu,nema nigde,a takva stvar bi stvarno dobro zvucala na gitari.
Gde nadje Mendelsonov koncert?

Daj neki melodicniji ili tezi, a ako hoces nesto sto ce zaista sjajno zvucati na gitari, probaj da nadjes tabove za Djavolov triler od Tartinija, ili Ciganske melodije od Sarasatea, posebno onaj brzi deo (od 6:50)!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2008, 14:37   #527
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Eh...Ja sam svirao gitaru i za mene je ovo isuvise komplikovano tako da sam tu opciju batalio i kupicu komp...
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2008, 17:27   #528
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Nije komplikovano ako si dovoljno zainteresovan... Ja nisam ni slutio da cu poceti da sviram ,mene su pitali oces gitaru za rodjendan ,ja reko sto da ne? I eto sad me to mnogo interesuje i napredak se vidi svakim danom ,samo je bitna motivacija!
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2008, 22:17   #529
Markosam
Član
 
Član od: 5.11.2007.
Poruke: 46
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Exclamation Re: Gitare i računari...

Dragi prijatlji mene interesujue kako se zove program sa kojim mogu da naucim da sviram gitaru drugim recim program za pocetnike. Posto bas nerazumem ovaj Guitar Pro jer to je vec za one koji znaju vise o gitari ( barem ja tako mislim).
Markosam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2008, 22:19   #530
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Citat:
Markosam kaže: Pregled poruke
Dragi prijatlji mene interesujue kako se zove program sa kojim mogu da naucim da sviram gitaru drugim recim program za pocetnike. Posto bas nerazumem ovaj Guitar Pro jer to je vec za one koji znaju vise o gitari ( barem ja tako mislim).
Pa guitar pro je za početnike namenjen

Samo uključi da ti pokazuje vrat i imaćeš vizuelno šta da stisneš kada

Poslednja ispravka: SirDuck (3.6.2008 u 22:20) Razlog: kaka nije isto što i kada :D
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 16:26   #531
Gitarko
Novi član
 
Član od: 7.6.2008.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Da,Guitar pro je napravljen za debile,al ako si pri parama i ako ti se zuri ,uzmi privatne casove
Gitarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 17:11   #532
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Citat:
Gitarko kaže: Pregled poruke
Da,Guitar pro je napravljen za debile,al ako si pri parama i ako ti se zuri ,uzmi privatne casove
Nije za debile...Program moze da pomogne, ali ne mnogo...
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 17:18   #533
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Citat:
Gitarko kaže: Pregled poruke
Da,Guitar pro je napravljen za debile,al ako si pri parama i ako ti se zuri ,uzmi privatne casove
Wow! Brate to nije lepo... Guitar Pro je odlican program velike upotrebne vrednosti...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 17:57   #534
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Guitar pro nije namenjen za pocetnike koji zele da nesto nauce.GP nije nastavno sredstvo npr ovo je to,D-dur se evo bas ovako svira...on vrlo dobro moze da posluzi za komponovanje i prevodjenje muzike u tabove jer ne moze svako da skine sve po sluhu...ako ljudi sa nekom subnormalnoscu(npr deb***) koriste GP to je jos jedan + za njega jer je ujedno koristan program i nije tezak za koriscenje(za razliku od 3d max i may-e).
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 18:08   #535
Gitarko
Novi član
 
Član od: 7.6.2008.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

GP sto se mene tice super program,ako oces da sviras gitaru ono cisto da bi svirao isplati se,al kvari se sluh,al ako oces da znas da sviras gitaru,i sto ti kazes da znas akorde podelu i sve ,da kazem teoriju,guitar pro ti nista ne moze pomoci.A za pocetnika je prvo vazno znati nesto o instrumentu.Guitar pro je samo tu da ti da "note".
Gitarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 22:37   #536
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Kad već pominjete Guitar Pro, puno je bolji Tux Guitar, ima sve što i ovaj, ljepši je i besplatan, povrh toga ikonica mu je pingvin sa elektirčnom mrzi me link da tražim, use google
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 11:23   #537
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Kad već pominjete Guitar Pro, puno je bolji Tux Guitar, ima sve što i ovaj, ljepši je i besplatan, povrh toga ikonica mu je pingvin sa elektirčnom mrzi me link da tražim, use google
A ima li podršku za GP tabove? Pošto su oni najrasprostranjeniji...
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 17:55   #538
Insecticide
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beč
Poruke: 625
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 319 puta na 127 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Insecticide
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Pozz ljudi,posto sad dolazi vreme letnjeg raspusta i fizikalisanja (uz to i koja kinta ) resio sam da kupim novu gitaru.
Kuci imam Career les paula (odlicna gitara za te pare-180e) ,ali treba mi nova gitara,za potrebe svirki a i za drndanje kuci,naravno.

Budzet bi mi bio negde do 500e,i to bi bio plafon,ne bih mogao vise.

Sviram u Tribute to Nickelback bendu i jednom Irish bendu (u kojem ne koristim elektricnu tako da nije bitno).
Za sada je takvo stanje stvari,pre je postojala sansa da sviram u Disdainedu ,sada je ta sansa skoro nikakva ali ipak je tu. (http://www.myspace.com/disdainedserbia) tako da ce mi ta buduca gitara biti potrebna i za sviranje Nickelbacka i Necrophagista i Stevie Ray Vaughana ,ma sve zivo sviram,znaci neka univerzalna gitara.
(Mada preferiram thrash i planiram da napravim u buducnosti bend u tom fazonu)

Gledao sam gitare ,i primetio sam Ibanez RG350 (svakakve kombinacije) i deluje mi kao ok gitara za te pare (gotovina-33000) ali ljudi se zale na los Floyd (U stvari ne koristi original floyd neko nesto drugo,nem pojma) ,zale se da je gitara neupotrebljiva ako se prestima na Drop C (sto je meni neophodno zbog nickelbacka a i uglavnom sam u pola stima dole ili za ceo)


Primetio sam i ovu LDT(ESP) JH200 ,drug je hvali,deluje mi kao dobra gitara i zanima me cena,posto je ona kod nas?Cuo sam da je mitros poceo da uvozi taj model.

Znaci treba mi gitara do 500e,da je univerzalna,da moze posluziti na svirkama ,naravno da je dobra
Sta mi preporucujete?
Insecticide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 18:25   #539
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Citat:
Markosam kaže: Pregled poruke
Dragi prijatlji mene interesujue kako se zove program sa kojim mogu da naucim da sviram gitaru drugim recim program za pocetnike. Posto bas nerazumem ovaj Guitar Pro jer to je vec za one koji znaju vise o gitari ( barem ja tako mislim).
U majskom SK-u je bio opis programa koji se zove Guitar Guru. Bubanja kaže da može da posluži za učenje sviranja gitare.

www.musicnotes.com/guitarguru

@Insekticid: Čitao sam neke reviewe za RG350 i deluje mi sasvim u redu. Verovatno ću je uzeti čim dođem do nekih para...

Nego, kao što možda znate, kupio sam neku akustaru pre šest meseci, otprilike, i došlo je vreme da menjam žice. U stvari, ja i ne znam kad je vreme da menjam žice, ali je zvuk otupeo i promenile su boju, pa pretpostavljam da bi trebalo. E, sad mene interesuje kako i šta da tražim u prodavnici, koju debljinu žica, itd. Da li treba da menjam sve ili samo pojedine? Ne bih da ispadnem idiot i da me prodavac zezne, zato je bolje da pitam ovde.

Poslednja ispravka: Highlander (9.6.2008 u 19:01)
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 18:38   #540
Gitarko
Novi član
 
Član od: 7.6.2008.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Gitare i računari...

Citat:
Insecticide kaže: Pregled poruke
Pozz ljudi,posto sad dolazi vreme letnjeg raspusta i fizikalisanja (uz to i koja kinta ) resio sam da kupim novu gitaru.
Kuci imam Career les paula (odlicna gitara za te pare-180e) ,ali treba mi nova gitara,za potrebe svirki a i za drndanje kuci,naravno.

Budzet bi mi bio negde do 500e,i to bi bio plafon,ne bih mogao vise.

Sviram u Tribute to Nickelback bendu i jednom Irish bendu (u kojem ne koristim elektricnu tako da nije bitno).
Za sada je takvo stanje stvari,pre je postojala sansa da sviram u Disdainedu ,sada je ta sansa skoro nikakva ali ipak je tu. (http://www.myspace.com/disdainedserbia) tako da ce mi ta buduca gitara biti potrebna i za sviranje Nickelbacka i Necrophagista i Stevie Ray Vaughana ,ma sve zivo sviram,znaci neka univerzalna gitara.
(Mada preferiram thrash i planiram da napravim u buducnosti bend u tom fazonu)

Gledao sam gitare ,i primetio sam Ibanez RG350 (svakakve kombinacije) i deluje mi kao ok gitara za te pare (gotovina-33000) ali ljudi se zale na los Floyd (U stvari ne koristi original floyd neko nesto drugo,nem pojma) ,zale se da je gitara neupotrebljiva ako se prestima na Drop C (sto je meni neophodno zbog nickelbacka a i uglavnom sam u pola stima dole ili za ceo)


Primetio sam i ovu LDT(ESP) JH200 ,drug je hvali,deluje mi kao dobra gitara i zanima me cena,posto je ona kod nas?Cuo sam da je mitros poceo da uvozi taj model.

Znaci treba mi gitara do 500e,da je univerzalna,da moze posluziti na svirkama ,naravno da je dobra
Sta mi preporucujete?
pa ovako,ja ti preporucujem Ibanez -Joe Satriani,fantasticna gitara ,oko 350-400evra.
Gitarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporuka programa za ucenje gitare Bokile Audio softver 5 8.4.2008 13:49
DNK računari 100.000 puta brži od klasičnih Barni Brbljaonica 25 31.12.2007 3:53
Računari = Ljubav, naravno. Kako zaraditi od racunarskog znanja? vickovic zlatko Opšta kultura 75 13.7.2007 23:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com