Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Pregled rezultata glasanja: Koji vam je najbolji nastavak Thiefa?
Thief: The Dark Project 20 18,02%
Thief II: The Metal Age 12 10,81%
Thief: Deadly Shadows 79 71,17%
Glasova: 111. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2006, 0:01   #1
minkella budzella
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 47
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Thief

da vidimo kako vam se svidja thief serijal. meni se vise svidja zadnji deo, deadly shadows. to je jedan od retkih nastavaka igara koji je dosta dobro uradjen, obicno nastavke igara uprskaju. ovo je jos vaznije ako se ima u vidu da treci nastavak nije radila originalna firma. deadly shadows je u odnosu na dark project evoluirao na skoro svim poljima, naravno najvise na polju grafike. u slabije strane bih stavio losu fiziku mrtvih tela, relativnu lakocu igre (prvi deo je bio vise avantura i bio je tezi), hardversku zahtevnost i outro: deadly shadows se zavrsava na isti nacin kao sto dark project pocinje, sto znaci da vise nece biti nastavaka, nazalost
minkella budzella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2006, 2:25   #2
Slick
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: thief

Meni je najdrazi 1 deo. To mi je bilo najintenzivnije iskustvo. Prvi i treci sam presao, drugi nisam skroz.
Jednostavno serijal je krajnje originalan, sjajno koncipiran i rodonacelnik je sunjalica (ala splinter cell, mada on nema ni pribliznu atmosferu). Izdvojio bih fantasticnu pricu, fenomenalnu atmosferu. Svidja mi se to sto se odvija u nekom srednjem veku (dosade vise i ove moderne pucacine i avanture), kao i "pomagala" kojim se sluzis.
Ne verujem da je dosta ljudi igralo sva tri dela, Dobar deo i ne zna o cemu se radi uopste
Slazem se da je Jon Storm uradio sjajan posao na 3 delu. To je u svakom smislu neki vrhunac serijala. Bas steta ako je zavrsen
Slick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2006, 11:04   #3
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: thief

I meni je tesko da sudim zato sto sam vise privrzen prvom delu zbog nostalgije, zato sto takvu igru ranije nisam igrao, pa je ostavila tako extra utisak na mene. Looking Glass Studios je i definitivno izmislio "sunjalice". Prica je fenomenalna, atmosfera jos bolja, a ono malo "paranormalnog" sto se pojavljuje u pojedinim misijama stvarno ledi krv u zilama. Prvi deo sam igrao na mom starom kompu (P1 233MHz) bez 3d akceleracije i bio sam odusevljen grafikom. Kada sam kupio posle 3d graficku, igrao sam je nanovo, da vidim kako igra izgleda u "punom sjaju". Interesantno je da je nikada nisam presao do kraja. Mozda jednog dana nastavim da je igram... mislim da sam stigao do 10-te misije

Drugi deo, "Metal Age", sam zeljno iscekivao, ali nikako nisam mogao da je nabavim. Kao da ta igra nije ni stigla do nasih prostora. Tek sam nedavno uspeo da je skinem sa net-a, probao sam je malo, ali nisam imao vremena da je bas bas igram. Izgledala mi je vise kao expansion pack, nego novi nastavak, ali to mi ne pravi problem, jer sam ionako odusevljen prvim delom.

Treci deo je isto fenomenalan, mada nije ispunio ocekivanja igraca. Grafika, zvuk, atmosfera, sve je na mestu, ali jednostavno nije to to (barem meni). A i preterano je zahtevan. Njega sam igrao i presao Lepo iskustvo nema sta.

Ipak moj glas za prvi deo!
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2006, 16:30   #4
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: thief

lomio sam se između 1. i 3. dela ali ona misija u napuštenoj ludari sa onako bolesnom (da ne kažem jezivom) atmosferom je prelomila u korist 3. dela...Ko ej ono igrao ni pakao mu neće teško pasti...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 1:07   #5
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: thief

Tj ludara-sirotiste, preciznije.
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 5:18   #6
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: thief

Jako tesko, sve su fenomenalne igre, ali glasao sam za 2. deo...

Citat:
Drugi deo, "Metal Age", sam zeljno iscekivao, ali nikako nisam mogao da je nabavim. Kao da ta igra nije ni stigla do nasih prostora.
Imas da kupis original Metal Age za nekih 400 dinara u EHO lancu (bar u NS) ...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 6:41   #7
Dark_Runger
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: I don't know
Poruke: 170
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: thief

Citat:
madhatterYU kaže:
Tj ludara-sirotiste, preciznije.
Taj level cu pamtiti dok sam ziv

Zato glasam za Deadly Shadows
Dark_Runger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 13:00   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: thief

Deadly Shadows.Malcice jeziv,ali isto odlican.
Uostalom,svaki deo je sjajan.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 20:03   #9
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: thief

Deadly Shadows opet... Zbog nešto slobode između misija ( dovoljno da se začine stvari ) i naravno Shalebridge Cradle!
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 20:17   #10
goran.rs
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 284
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: thief

Citat:
M.Silenus kaže:
Deadly Shadows opet... Zbog nešto slobode između misija ( dovoljno da se začine stvari ) i naravno Shalebridge Cradle!

Cekaj,ovo si naveo kao pozitivno?Meni je taj nivo bio prilicno neprijatan,ne vidim nista zanimljivo tu.
goran.rs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 21:05   #11
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.885
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 496 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Thief

poludecuuu
dosao sam u auldale i treba da nadjem inspektora drepta.
treba da udjem u inspector drept's workshop kroz prozor.
bezuspesno trazim taj prozor jaaaaaaaaako mnogo,
u stvari kada je izasla igra nabavio sam je odmah i stigao dotle, pokusavao sam da predjem taj deo jedno nedelju dana i nista, i nakraju sam izbrisao igru
sada kad je otvoren ovaj forum ponovo sam je instalirao.
mozda neko moze da mi pomogne da i ja dodjem do tog nivoa u ludnici
E sad posto sam prilicno zaboravio igru moze li neko da me malo podseti price i nekih stvarcica za koje mislite da su bitne...
hvala unapred...
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 22:52   #12
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Thief

nisam igrao prva dva dela, ali treci sam obrnuo dvaput [prvo na normal a drugi put na kombinaciji hard/expert tezine] i igra mi je fenomenalna, jednostavno jedna od najboljih [medju prvih 3]... prica, atmosfera, grafika, zvuk [<<pogotovo nako imate dobru zvucnu i 5.1 sistem] zatim AI...ma sve je VRH... najnapetije mi je bilo naravno sirotiste, nikakav F.E.A.R., Doom ili slicno se ne moze ni porediti sa onim... a najdrazi nivo mi je kradja muzeja pred kraj [znate onu statistiku na kraju svakog nivoa? e, pa na expert nivou tezine sam nasao sva 3 special loot-a, 99% standard loot-a i nisam ostavio nijedan les ]... jako mi je krivo sto nema nastavka, ali o5, bolje u da nema nastavka nego da dobijemo usr4an cetvrti deo...
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2006, 22:58   #13
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Thief

Citat:
DBrave kaže:
poludecuuu
dosao sam u auldale i treba da nadjem inspektora drepta.
treba da udjem u inspector drept's workshop kroz prozor.
bezuspesno trazim taj prozor jaaaaaaaaako mnogo,
ma to je lako, samo kad stignes u auldale, popnes se uz stepeniste na gore, tu bi trebao da vidis cuvara pred nekom kafanom i neka kolica koja su naspam njega....samo ga zaobidjes i drzis se kuca sa njemu suprotne strane [znaci pored tih kolica] i tako pichis uz zidove kuca dok ti ne pocne movie sekvenca, znaci nema nikakvog pentranja i slicno, sve samo krene kad se priblizis prozoru
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 2:08   #14
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Thief

Citat:
6am3 Fana71c kaže:
ma to je lako, samo kad stignes u auldale, popnes se uz stepeniste na gore, tu bi trebao da vidis cuvara pred nekom kafanom i neka kolica koja su naspam njega....samo ga zaobidjes i drzis se kuca sa njemu suprotne strane [znaci pored tih kolica] i tako pichis uz zidove kuca dok ti ne pocne movie sekvenca, znaci nema nikakvog pentranja i slicno, sve samo krene kad se priblizis prozoru
...na kome ima slika cekica kolko se secam. A cuvar bese sa leve strane polu-pijan, i tu je ulaz u park od onih obozavaoca sumskog demona, opet sa leve strane.
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 9:27   #15
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: thief

Citat:
BigBadVuk kaže:
lomio sam se između 1. i 3. dela ali ona misija u napuštenoj ludari sa onako bolesnom (da ne kažem jezivom) atmosferom je prelomila u korist 3. dela...Ko ej ono igrao ni pakao mu neće teško pasti...
Jel može ukratko objašnjenje šta taj nivo sadrži kad ga se svi toliko plaše?
Isti komentar stoji i u opisu igre u SK-u, a zaista nemam vremena da prelazim da bih stigao dotle. Dakle zašto je taj nivo strašniji od recimo nivoa sa preradom marinca u Strogga u Quakeu 4, na kome sam se ja presek'o od straha iako sam igrao u 640x480 na low detaljima?
(I nemojte samo "to ne može da se opiše", sve može da se opiše )
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 10:41   #16
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Thief

SPOILER ALERT!!!
Da vidimo...
Glavna fora u tom nivou (koliko sam primetio), jeste činjenica da audio i vizuelna komponenta nisu baš sinhronizovane, tj. vizuelno, sve je mračno , sve je raspad sistema, a onda prođete pored kamina iz kojeg dopire zvuk pucketanja vatre. Da ne pričam što je kamin prazan.

Dalje , celo zdanje se ponaša kao ličnost, da bi izašao iz njega, moraš da učiniš da te ono zaboravi.

Dalje, zbog jadnog stanja zgrade, pola puteva je zablokirano, pa moraš da se vraćaš u sećanje zgrade i to kao jedan od pacijenata ( a pacijenti su deca, pri čemu svako dete ima svoju priču ). A da bi se vratio moraš da saznaš ponešto o detetu čiji lik uzimaš.

Sam početak je žestok, tj. nema nikoga dok ne uključiš generator, ali se povremeno čuju koraci ( ako se dobro sećam ) . A onda kreću zombiji sa nekakvim žicama u glavi. Kada oni prođu pored sijalica , sijalice počinju da trepere.

Ovo je samo deo, i nije hronološki povezano.
I ima krvi, čitava jedna bočica i mrlja na podu.

BTW. ono u Quake4 uopšte nije strašno, mislim, kako da me uplaši gomila iskasapljenih ljudi priključenih na ne znam šta, kada svi imaju isto lice i anatomiju.
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 11:40   #17
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Thief

Citat:
M.Silenus kaže:
A onda kreću zombiji sa nekakvim žicama u glavi. Kada oni prođu pored sijalica , sijalice počinju da trepere.
OK, odoh kuci da opet predjem celu igru
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2006, 17:41   #18
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Thief

Citat:
M.Silenus kaže:
SPOILER ALERT!!!

Dalje, zbog jadnog stanja zgrade, pola puteva je zablokirano, pa moraš da se vraćaš u sećanje zgrade i to kao jedan od pacijenata ( a pacijenti su deca, pri čemu svako dete ima svoju priču ). A da bi se vratio moraš da saznaš ponešto o detetu čiji lik uzimaš.
Izgleda sam ja lose shvatio taj deo, ja sam mislio da je to sanatorijum i sirotiste tj, da se skladiste i ludaci i deca.
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2006, 9:23   #19
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Thief

Ne sećam se tačno istorijata te zgrade, ali jedno vreme je to bio sanatorijum, pa sirotište ,pa azil za mentalno poremećenu siročad... Sve u svemu, bolesno!
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2006, 23:27   #20
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.885
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 496 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Thief

Hvala, uspeo sam da predjem. Ono je smesno nego nikada nisam isao po toj strani...
Poz...
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
stealth, thief


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com