Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Run i PD kutak

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.7.2011, 14:44   #41
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sta bi bilo kad bi bilo. Za sada postoji samo Asus Transformer, koji je de fakto tablet sa tastaturom, a ne netbook (mada lici).
I tu je razlika sto nemas mis vec tapkas po ekranu


Meni su tableri zanimljivi,cak sam i planirao da kupim jedan,ali suzdrzacu se dok ne padne cena win 7 tabletima,android mi je nekako neozbiljan. Ipad je razocarao sto nema flash,multitasking i kameru,cak i moja nokia 5800 ima Najfunkcionalniji su za internet (osim ogranicenja u vidu malog ekrana),a sto se hardvera tice,on napreduje munjevito,koliko mi se cini. Da,i kucanje je problem.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2011, 14:57   #42
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
kojicm kaže: Pregled poruke
I tu je razlika sto nemas mis vec tapkas po ekranu
Koliko se secam, ima USB port na koji moze mis da se prikaci.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2011, 15:09   #43
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

ima valjda mini usb port
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2011, 15:42   #44
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Koliko se secam, ima USB port na koji moze mis da se prikaci.
I to onda bude...? Nabudzeni tablet koji lici na netbook Fora je da mozes jednostavno da ga koristis bilo gde, a ne vucaras mis,tastaturu... Zamisli u autobusu da prikljucis mis i tastaturu
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2011, 1:30   #45
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Tableti su odlični za:
Surfovanje Internetom,
Email,
Ebooks,
Sve druge aplikacije koje su vam potrebne u pokretu ili krevetu.

Nisu loši za:
Brzo sastavljanje kratkih office dokumenata.
Igranje casual igrica,
Korišćenje zanimljivih jednostavnih, mini verzija aplikacija koje se koriste za ozbiljniji rad na PC-u - recimo Final Cut za video editing, mobilni Demo Music Studio, Composer, Sampler i slično.

@kojicm:
Inače, iPad 2 ima dve kamere, sa prednje i zadnje strane.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2011, 9:09   #46
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Oprosti, Asmodeus, ali posle dvodnevnog isprobavanja Prestigio PMP7100C tableta koji je kupio moj drug, mogu da konstatujem da...

...su tableti solidni (jačem izrazu stvarno nema mesta) za:
- surfovanje netom
- igranje mini-igara (igrica)
- slušanje muzike

prilično loši za:
- duže čitanje e-knjiga (zbog prirode ekrana, e-book readeri su ovde mnogo prirodniji i, uostalom, bezbedniji)
- pisanje čak i e-mailova dužih od jedne rečenice
- gledanje videa (prosto ne mogu da svarim buljenje u malecki ekran iz blizine)

katastrofalni za:
- kucanje (kucanje?) bilo kakvog office dokumenta
- rad sa bilo kojom aplikacijom koja traži iole intenzivniji unos podataka

Ne verujem da je neki od ovih problema vezan čisto za konkretnu platformu ili operativni sistem (Android 2.2). Nisam u poziciji da isprobam Ipad pošto košta astronomski (naravno, za naše uslove) a ne znam nikoga ko bi ga kupio. Dodao bih i to da je održavanje tj. čistoća ekrana priličan problem, mada sam ga koristio isključivo sa čistim rukama.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
FrankRibery (4.8.2011), Kojic_M (13.7.2011)
Stara 14.7.2011, 1:37   #47
kovacm
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Poruke: 98
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 29 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Što se tiče performansi, ne treba zaboraviti da ARM-kompatibilni čipovi grabe napred toliko brzo da to nije normalno. Ja sam se šokirao ( ) kad sam video kako izgledaju i rade 3D igre na Tegri 2, što je pre samo dve godine bilo nezamislivo.
voodoo_, trebao bi da znas malo bolje : danas se odusevljavas sa 3Dom na chipu starom skoro 2 godine (??)

http://www.anandtech.com/show/2911 ili Tegra 2 = Januar 2010.

jos pre dve godine (jun 2009.) si mogao da se odusevljavas (kao i novinari Gamespota, IGNa...) sa: http://firemint.com/real-racing/

koji, btw, radi na hardwareu iz 2007. (aka prvi iPhone) i ne vidim da se nesto bitno promenilo za ove 4 godine... (za novi GPU u iPadu 2 ne postoji jos ni jedna igrica koja bi ga iskoristila).


inace se slazem sa ostatkom ("to bolje za nas ostale, da se PC napokon vrati u "ozbiljne vode""), kao sto je i Mr. Eco lepo objasnio u postu #14: "samim tim računar će biti više alatka za profesionalnu upotrebu i igranje igri, a što se tiče audio/video doživljaja za to već postoje uređaji koji pružaju više od pc računara"

mada ima i dosta PRO aplikacija koje jednostavno rade bolje i brze na multitouch tabletu... (ili su pak, odlicna dopuna PRO programima na desktopu). U svakom slucaju, tableti donose nesumnjivo nesto sasvim novo u koriscenju i uopste u poimanju racunara. Mislim da citat iz Star Treka sasvim lepo pase ovde: http://www.youtube.com/watch?v=fL8nnMpV2Eo

"to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before."



btw, da, uvek ce nam trebati desktop racunari za 3D Max, Logic, Visual Studio, xCode, Cubase, AutoCad, PhotoShop, InDesign, Aperture, FinalCut, AVID, ProE... ali ljudi koji rade u ovim programima cine mozda 10% racunarske populacije

jos propo buljenja u mali ekran...
Real Racing 2 HD - iPad 2 Video Out Demo @ 1080p
http://www.youtube.com/watch?v=tpQ7GamEfnI


i btw3, ili je mozda 4. , SJ nije rekao da je Desktop mrtav (kao sto vecina ovde potencira) vec da: at "PCs are going to be like trucks" (ko slusa, razumece ) link

Poslednja ispravka: kovacm (14.7.2011 u 1:55)
kovacm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 13:33   #48
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Oprosti, Asmodeus, ali posle dvodnevnog isprobavanja Prestigio PMP7100C tableta koji je kupio moj drug, mogu da konstatujem da...

...su tableti solidni (jačem izrazu stvarno nema mesta) za:
- surfovanje netom
- igranje mini-igara (igrica)
- slušanje muzike

prilično loši za:
- duže čitanje e-knjiga (zbog prirode ekrana, e-book readeri su ovde mnogo prirodniji i, uostalom, bezbedniji)
- pisanje čak i e-mailova dužih od jedne rečenice
- gledanje videa (prosto ne mogu da svarim buljenje u malecki ekran iz blizine)

katastrofalni za:
- kucanje (kucanje?) bilo kakvog office dokumenta
- rad sa bilo kojom aplikacijom koja traži iole intenzivniji unos podataka

Ne verujem da je neki od ovih problema vezan čisto za konkretnu platformu ili operativni sistem (Android 2.2). Nisam u poziciji da isprobam Ipad pošto košta astronomski (naravno, za naše uslove) a ne znam nikoga ko bi ga kupio. Dodao bih i to da je održavanje tj. čistoća ekrana priličan problem, mada sam ga koristio isključivo sa čistim rukama.
Razumem te. Koristio si Prestigio tablet sa Android 2.2, koji nije natively prilagodjen za tablet uredjaje, da jeste, Google ne bi razvio 3.0 (Honeycomb) koji je namenjen iskljucivo tabletima. Sigurno nije ni blizu odzivan kao ovo parče hardvera. Pitanje i kakav je kvalitet ekrana na tom Prestigiu. Ja inace nemam problema sa višečasovnim čitanjem sa LCD ekrana, pa mi čitanje na njemu nije smetalo uopšte. Da si koristio ASUS transformer ili neki sličan android 3.0 tablet sa snažnim hardverom i boljim ekranom, verovatno bi imao drugačiji utisak.

E sad, ja sam koristio iPad 2 i znam već dvojicu ljudi koji ga imaju, ljudi koji se bave muzikom profesionalno, i koji pored svih funkcionalnosti žele da imaju odlican on the go snimač/procesor/demo studio/sampler/voice procesor i šta sve ne. Oni imaju demo studije u kućama, ovo im je samo kao dopuna.
Inače, nisam mogao da verujem koliko ima tih pro muzickih aplikacija koje se (inace rade i za PC) za ipad, a kvalitet zvuka koji može da usnimi ili sempluje iPad2 je vrhunski za jedan PC sa diskretnom zvučnom, a kamoli za mobile uredjaj. Inače zvučna karta u iPad-u je Apogee-eva, proizvožača koji se bavi proizvodnjom muzičke opreme.
Čak su i na to mislili kad su dizajnirali uređaj. Inače multitouch na iPadu dobija puno značenje, kad ti možeš deset prstiju da koristiš istovremeno, bez i najmanjeg laga. Jedan od ova dva drugara svira na klavijaturama i nije imao nikakvih problema da koristi virtuelni piano, ne sad za sviranje na nastupu naravno , već za određene operacije, sampler, studio itd itd...
Ljudi koji imaju svoje mini studije su oduševljeni njegovom funkcionalnošću na polju muzike.

Radi dobro za šta je namenjen, tj nećeš se nervirati ni oko čega za šta ti treba. Ali opet, nije za sve. Ja sam još ranije rekao kome je ovaj uređaj namenjen i u koje svrhe.
Sve ono što sam naveo kao odlično na njemu radi odlično, uzevši u obzir da ga držiš u rukama, tj ne možeš mu navoditi kao manu veličinu ekrana.
Filmovi? O tome sam već pričao. Nije tablet za filmove.
Pa 90% Srba filmove gleda i dalje na monitoru, jer nemaju HDTV, i zato iz glave ne mogu da izbace 22" monitor , i to je jedino za šta ga koriste, pored fejsa, maila i povremenog otkucavanja nekog word dokumenta na svakih par meseci....
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 14:23   #49
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Ekran na Prestigio-u, naravno, nije ništa naročito. Ali ne radi se o tome, neka je i vrhunski ekran svodi na isto. Ja slučajno zbog posla buljim u ekran po 8-10 sati dnevno i čitave knjige čitam sa ekrana. Iako se radi o velikom monitoru (što je svakako udobnije nego čitanje sa malog ekrana koji ti je zabijen u lice) opet se javlja zamor. Bilo kakva površina koja emituje svetlost dodatno zamara oči. Nikad čitanje s ekrana neće biti tako udobno kao čitanje teksta na papiru.

Neke probleme sa odzivom hardvera i brzom nisam primetio, da jesam napisao bih. Veličina ekrana je, po meni, objektivan problem jer ne želim da buljim u mali screen iz blizine. Drži se u rukama? Takođe problem, navikao sam na veći komfor u radu od toga. "Al' može lako da se nosi!" To jeste ključni argument ali ne u mom slučaju.

Mogu da koristim i deset tastera bez najmanjeg laga? Lepo, samo je to u suštini povratak u vreme od pre trideset godina, sa Atari 400 i Sinclair ZX80 gde je tastura bila ravna ploča i gde korisnik nije imao osećaj da li je pritisnuo taster ili ne. I da, i dalje imam problem sa pipkanjem i prljanjem ekrana. Na klasičnoj tastaturi ćeš svaki tekst otkucati, recimo, 10 puta brže i uz neuporedivo manje zamora. Ukoliko korisnik nije išao na daktilografski kurs i ne ume da krosti više od par prstiju (što je slučaj s većinom) utoliko je na klasičnoj tastaturi lakše.

Argumentacija u vezi korišćenja tableta (kao i boljih telefona, ranije) se uvek svede na to: "Ali ako se nađeš na ulici, u pokretu, u pustinji, na obali Amazona... a zatreba ti nešto da uradiš, onda to možeš na tabletu." Samo što se ja, a verujem i ogromna većina ljudi, nikad neću naći u takvoj situaciji. Imaju studio u kući a ovo im je samo dopuna? Čemu dopuna, šta dopunju?

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Radi dobro za šta je namenjen, tj nećeš se nervirati ni oko čega za šta ti treba. Ali opet, nije za sve. Ja sam još ranije rekao kome je ovaj uređaj namenjen i u koje svrhe.
U redu, molim te napiši jasno i glasno: ZA KOJU SVRHU JE TABLET NAMENJEN? Ja to u gornjem tekstu nisam našao.

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Filmovi? O tome sam već pričao. Nije tablet za filmove.
Pa 90% Srba filmove gleda i dalje na monitoru, jer nemaju HDTV, i zato iz glave ne mogu da izbace 22" monitor , i to je jedino za šta ga koriste, pored fejsa, maila i povremenog otkucavanja nekog word dokumenta na svakih par meseci....
Što je, inače, potpuno legitimno kao upotreba. Napisao si ovo kao da je korišćenje računara za filmove, Internet i word dokumente nešto za osudu. I dalje je mnogo jeftiniji kupiti kompjuter + monitor nego dobar HDTV i ljudi se prilagođavaju kako mogu. I da, takav računar je i dalje dosta jeftiniji od IPad-a.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 17:19   #50
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Iz tvoje perspektive ti ne treba, jer si uz komp (PC) 99% vremena, što profesionalno što za razonodu, kao i ja. Ja iz svoje sobe, gde imam laptop, idem na posao, gde imam PC i opet dolazim kući za laptop, odnosno PC. Ne treba mi tablet jer nemam vremena da ga koristim. Nismo mi ljudi kome ovo treba. Mojoj kevi ovo treba, neće žena da se krivi na stolici, kaže hoće da se zavali na terasu u fotelju i iz ruke ovo da koristi i baš joj se dopala stvarčica, a završavaće njene jednostavne potrebe. Moraću da joj uzmem kad mi preostane kinte, prodam moj stari desktop koji sad mrzovoljno koristi.
Pitaš me za ove drugare koji ih imaju, za šta im treba? Evo ukratko.
Jedan od njih putuje na posao svaki dan po sat vremena busom pa može tu da ga koristi da ubije vreme, 10% vremena stigne da bude kući, a laptop mu treba za sve živo od rada u školi u kojoj radi, za KUD u kome raspisuje aranžmane, usnimava orkestar, zasebne instrumente itd, za svoj bend koristi kao procesor i ne znam šta sve ne... Ovo su njegove reči. Čovek je akademik inače i bavi se komponovanjem pored ovih aktivnosti.
Promenio je 5 skupljih ultraportabilnih laptopova u zadnjih nekoliko godina, kupovao prodavao, poslednji je prodao i za te pare (480 eura) je uzeo iPad2 i prezadovoljan je sa njim, jer mu za dobar kvalitet zvuka ne treba uz laptop portabilna muzicka kartica, preamp, procesor za gitaru itd itd, nego stavi ovo u džep i završava posao... Njegove reči. Opet videćemo, skoro ga je uzeo, a nije mu problem i ovo da proda i vrati se na laptop ako mu ne bude odgovaralo.

On ima dovoljno novca da živi standardom koji nije prosečan za srbiju i za njega tih 500 evra nije kao za ostale ljude sa prosečnim primanjima, možda je negde kao 200-250e.
A to što ljudi u Srbiji nemaju para nema nikakve veze sa temom, mnogi standardi i trendovi na tržištu nas zaobilaze jer nemamo para Niko ovde ne priča o prosečnom Srbinu nego Zapadnjaku, koji kad vidi reklamu za novi Citroen ne uzdahne, nego ode do najbližeg dilera i kupi ga.
Kad analitičari pričaju o dešavanjima na IT sceni, ne uračunavaju Srbiju previše i zemlje koje imaju BDP manji od jednog godišnjeg obrta jednog malo većeg grada u Americi ili Evropi.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 18:23   #51
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

OK, to razumem, nisam ni mislio da širim priču na onu (previše često ponavljanu) floskulu: "Znate li kolike su plate u Srbiji?! To niko neće ovde da kupi!" Mada, i siromašno tržište je tržište, i nisam siguran da će nas OVAJ konkretan trend zaobići. Ljudi neće kupovati iPad ili Galaxy, ali će uzimati Prestigio, Blueberry, ViewSonic ili već neku povoljniju alternativu.

Slažem se sa ovim što si rekao (napisao), ali mislim da ipak treba da razgraničimo racionalnu potrebu od povođenja za trendom, modom, reklamom. Mislim da će na jednog čoveka koji zaista uspe da nađe neku profesionalnu primenu tabletu (kao taj poznanik koga si pomenio) doći njih 100-200 kojima je to, prosto, zanimljiva zezalica za slušanje muzike, skakutanje po facebook-u i hvaljenje pred komšijama. Ponovo, to je sasvim u redu, opravdan razlog da neko troši svoj novac i sl. ali ne vidim kako to ugrožava upotrebu klasičnih (desktop i laptop) mašina, što je i tema ove diskusije.

I kad već prepričavamo iskustva sa poznanicam, evo i jedan moj primer. Negde u maju me je jedna koleginica sa studija, onako uzgredno, pitala šta mislim od iPad-u i koliko to košta. U pitanju je, inače, fancy cica iz centra Beograda, ima novca (dečko je hirurg, tata ima privatnu firmu). Ona već ima dva laptopa (jedan Dell i jedan MSI, koristi ovaj drugi iako je hardverski slabiji jer joj se "više sviđa") i jedan Asus netbook koji nosi sa sobom (sve tri računara su pokloni od dečka). Ja je pitam a zašto misli da joj je potreban tablet, povrh tolikog hardvera, a ona odgovori: "Kako zašto?! Videla sam ga kod drugarice - to je tako lepo i šareno. A i svi pričaju o tome."

Trend. Moda. Laka zabava. "Svi pričaju o tome." Ali ne, bar ja tako mislim, i značajan tehnološki napredak, nešto što može da unapredi posao, kreativnost a, uostalom, i zabavu, pošto se sadržaji koje tableti nude svode na ono što svi već imamo u nekom vidu.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 18:31   #52
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

pa svetleća jabuka je vrh
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 18:41   #53
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Uh, sad znam kako je vama kad vidite moje zidove teksta...
Ovom prilikom se izvinjavam za iste
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 18:55   #54
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

@Nergal:
Ne mislim da će tablet da ubije laptopove, već će Lap Topovi/tableti da ubiju PC kod prosečnih korisnika isključivo. A da li će oni da imaju laptop, ili laptop/tablet kao što je asus transformer ili samo tablet biće stvar lične preferencije. A sa ostalim stavkama se uglavnom slažem sa tobom...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Nergal (14.7.2011)
Stara 15.7.2011, 8:24   #55
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Nisam hteo da postujem nista da ne pisem "zidove teksta" ko sto kaze Nepotpisani Čitalac, no sa ovim moram da se slozim:

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Ne mislim da će tablet da ubije laptopove, već će Lap Topovi/tableti da ubiju PC kod prosečnih korisnika isključivo.
Samo sto ce ovo najpre da se desi na zapadu a kod nas, e to je vec relativno ali sigurno da ce biti znatno kasnije.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 20:17   #56
Markob
Član
 
Član od: 31.10.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

od tableta nema nista , ali neki novi multimedijalni uredjaji ce sigurno zameniti kutije, podaci ce se skladistiti iskljucivo na internetu, prgrami i igre pokretati on line, a slobodan softver biti jedini koji je u ponudi
Markob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 22:31   #57
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara


Gde si do sad bio, o proroče, da nam otvoriš oči.
Mi ovde tupimo i bezbeze se svađamo, slijepi pa ne vidimo istinu koju nam ti otkri.
Bog te blagoslovio, svijeti čovječe!

Daj ti argumente bajo, kad smo već u diskusiji, nemoj da mi bacaš ove tipične srpske komentare, tipa
"nema od tog k*rca ništa..."

Poslednja ispravka: Asmodeus (15.7.2011 u 22:44)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2011, 22:39   #58
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Citat:
Markob kaže: Pregled poruke
od tableta nema nista , ali neki novi multimedijalni uredjaji ce sigurno zameniti kutije, podaci ce se skladistiti iskljucivo na internetu, prgrami i igre pokretati on line, a slobodan softver biti jedini koji je u ponudi
Pa ja i ne bih bio siguran. Ne verujem da ce ista sto se masi ne svidja zavladati svetom. Poslovni ljudi ce morati da imaju parce hardvera da bi obradjivali podatke za posao...
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2011, 21:30   #59
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

Cloud computing je najveci neprijatelj covecanstva sto se tice IT univerzuma.

Neces imati nikakve resurse kod kuce vec sve sto radis bice pod budnim okom velikog brata.

A u tajnosti ces napraviti nista,jer neces imati cime.

Tableti su kul jedini problem dimenzije monitora,zato ce desktop ostati desktop zauvek.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2011, 22:57   #60
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Kraj desktop računara

^ Ali ako gledas nekog prosecnog korisnika (nema mutne radnje, ne koristi pirateriju itd.), njemu od clouda više i ne treba, i za to je pogodan.Samo je problem ako nekako pokuša da se nametne i ostalim kroisnicima (ali sumnjam da je to moguće, uvek ćemo imati izbora - nadam se).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Moj desktop urke Slobodni softver 1189 17.9.2017 23:19
Kraj novog računara RarMan Kvarovi 27 7.7.2010 20:28
Kako podesiti Remote Desktop Connection ddule Operativni sistemi 8 7.10.2008 12:45
ATI Radeon desktop effects SrXXX Slobodni softver 22 29.6.2007 23:31
desktop ikonica u quick launch-u absonic Operativni sistemi 4 29.7.2006 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com