Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2009, 0:56   #121
NorthernerViking
Novi član
 
Član od: 29.8.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Alpha 3 Released!

Pogledao sam klipove, pa da postujem comment:
Will-o-wisp izgleda lepo,malo jednostavno al' dobro
To sa menjanjem boje je vrlo dobra ideja,odlicno ste to smislili

Samo nastavite ovako,bice nes od ovoga
p.s: menjajte zvuk lopate (weapona) sto pre, izjeda ovo malo "mozga" sto imam...

Hail Odin
NorthernerViking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2009, 21:20   #122
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Alpha 3 Released!

I like this!!Opasni su vam ovi wisp-ovi treba puno lopatanja da se ubiju Mozda biste mogli da ostavite da wisp promeni boju pri kraju svog zivota i da stavite da ispadne ponesto(artifect,scroll, napitak) iz njega...

Sve u svemu super sve ovo izgleda cestitam na forumu i sajtu (i samo ako mozete da lopati osim klimp,klimp zvuka dodate jos 2 razlicita da malo ubijete monotoniju)...znaci samo tako nastavite
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2009, 13:06   #123
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Alpha 3 Released!

Citat:
ANDROSS kaže: Pregled poruke
Evo da podelim novi video sa vama, preview prvog neprijatelja u svetu Ariliente: Will-o-Wisp. Takodje pokazuje novi AI (koji je in progress). Nivo je samo za testiranje da se zna, cutscene je tu zbog RedDragona Video je takodje postovan na nasem forumu.
Iscekujem vase komentare!
Yes! To je ono sto sam zeleo da vidim.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2009, 1:23   #124
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Alpha 3 Released!

Uradih bloom efekat pa rekoh da podelim osvezenje sa vama



Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2009, 20:39   #125
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Alpha 3 Released!

Evo par screenshotova prvog nivoa Hell Thronea, pored implementiranja novim stvari i konceptiranja mehanike igre, malo smo eksperimentisali sa sumskim okruzenjem (fali tu jos stvari, bice uskoro ). Kako vam se cini?

Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2009, 23:46   #126
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Alpha 3 Released!

daj neki demo :P
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 0:04   #127
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Announcement

Uf dugo nije bilo releasea Evo da najavim Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 ce biti izbacena u roku od mesec dana. Evo liste odlika TD1:

- Osnovni prsa-u-prsa borbeni sistem, sa par razlicitih tipova zamaha.
- Inovativni sistem magija koji kombinuje momentalno bacanje i bacanje pomocu mantre.
- Par razlicitih oruzja i magija.
- Fleksibilni panel karaktera sa inventarom, knjigom magija i dnevnikom.
- Kovcezi puni dragocenih predmeta.
- Razliciti tipovi neprijatelja sa unikatnim sposobnostima i vestackom inteligencijom.
- Cetiri atributa za prilagodjavanje heroja.
- Distanca crtanja zarad poboljsanja performansi.
- Zvuci koracanja.
- Bloom efekat.

Neka odbrojavanje pocne
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2009, 21:59   #128
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Teaser Screens

Tech Demo 1 se polako privodi kraju pa resih da podelim sa vama par teaser screenshotova
Kako vam se svidja?



EDIT: Thumbovi su isti ali linkovi vode na tinypic...

Poslednja ispravka: Andross (19.5.2009 u 9:57)
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2009, 22:54   #129
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Teaser Screens

Mi se svidza... Samo, jel mozes da predjes sa imgshacka na, recimo, bilo sta drugo? Nevidjeni bloat, treba mu po minut da otvori sliku.

Prodje me volja da bodrim...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 12:35   #130
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Teaser Screens

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Mi se svidza... Samo, jel mozes da predjes sa imgshacka na, recimo, bilo sta drugo? Nevidjeni bloat, treba mu po minut da otvori sliku.

Prodje me volja da bodrim...
Ma ovo vredi svaki penny mada imageschack sucks.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2009, 13:51   #131
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Released

Konacno Tech Demo 1 je ugledao svetlost dana!

Nakon ovih par meseci (ne)rada, sklepali smo nesto sto valja
Dodato je dosta novih stvari, stare su poboljsane, ono sto je kritikovano je takodje unapredjeno. Da kazem odmah problema sa tamnoscu necete imati jer je ovde poprilicno svetlo Tech Demo-i su namenjeni da pokazu nove mogucnosti igre, tako da nema nekog mudrovanja i lutanja kroz nivo.

Nalazite se u Lepterijinoj crkvi, tutorial vam kaze kako se sta radi, kripovi dolaze u 4 talasa pa raspalite Leveli se dobijaju brze, dobijaju se po 2 attribute pointa i 2 spell pointa zarad lakseg vidjenja svih spelova. Klupe, svecnjaci i knjige su dinamicke i imaju tencenciju da odmazu i jednima i drugima u toku borbe

Zvuci su placeholder (sem numere u glavnom meniju koju je snimio optimus_prime) tako da njih ne komentarisite
Takodje postoji jedan bag enginea (its not my doing) koji je reportovan i bice ispravljen u sledecoj verziji enginea. On se desava random i kada se desi izbaci poruku "Update objects: Invalid object bound", cisto da znate.

Nestrpljivo cekamo vase utiske! Srecno testiranje!

Download HTL TD1

P.S. Potrebni su .Net 2.0 i PhysX 2.7.3 ciji se download linkovi nalaze na nekoj od prethodnih strana.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
player1 (22.5.2009)
Stara 22.5.2009, 14:12   #132
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Alpha 3 Released!

Engine ima losu naviku da pamti koja je zadnja kamera bila u igri (posto jelte nisam iskljucio menjanje). Pre nego sto pokrenete u Configs ubacite ovaj fajl (overwrite) da bi ste mogli da igrate.

EDIT: Evo i Megaupload linka: Download Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1
EDIT2: Moj komp se mlogo baguje u zadnje vreme, i kada neku stvar iskopiram desi se da se ne iskopira. Glavni exe u novom prilogu ispravlja trip sa uber statsima (pogledati HP/MP/FP na prvom i na drugom lvl-u).
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Patch.zip (839 bajtova, 21 puta viđeno)
Tip fajla: zip HTL.zip (59,5 KB, 22 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Andross (22.5.2009 u 20:49)
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2009, 21:38   #133
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Released

Lepo je uradjeno mada jedino sto mi se za sada ne svidja to je onaj meni o kreditu. Mada vidim da ce ta opcija biti ugradjena. Ostalo je sve super. Naravno treba da ukljucite PSYX drajvere u instalaciju.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2009, 14:08   #134
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Released

Ja sam odusevljen! Stvarno je dobro uradjeno, i mislim da ima veliki potencijal i da ce na kraju ispasti super naslov.
Ono sto je meni jako veliki plus jeste hardverska zahtevnost. Ide dosta dobro i tecno (cak i na mojoj krntiji), a i sa najnizim podesavanjima graficki element je (bar po meni) odlican, dosta oblivionski (sto i nije mana, ako se uzme kakvu je grafiku imao Oblivion, koja ni danas ne zaostaje za nekim naslovima).
O zvuku necu mnogo govoriti (i Andross je rekao da ce se tek raditi na njemu), mada cu spomenuti dobro uvodnu numeru u main menu. Mada moram i da spomenem da je Invasion bio pun pogodak za demo, jer je dodatno doprineo sveopste pozitivnom utisku, i doprinelo intenzitetu borbe.
Bliska borba je klasicna i jednostavna, i oseca se razlika u oruzju koje koristite, i pomalo podseca na onu vidjenu u Oblivionu i Dark Messiah of M&M. Protivnika je lako nacentrirati (bez nepotrebnog "nakliktavanja" protivnika), a super je i mogucnost da odjednom u darite i vise protivnika.
Magije su isto dobre, neke poznate iz drugih naslova, neke nove. Lepo su uradjene animacije, kao i efekti magija (burn, freeze...). I uopste nije svejedno koje magije u ovom demou koristite, verujte mi, treba naci onu kombinacija koja vam odgovara (meni je mix pasivnih vestina i chanta dosta olaksao igranje). E da, i chantovi su lepa novina, jer nije fora baciti armagedon na protivnike jednim klikom i unistiti celu oblast (to ni u filmu nije moguce ), vec treba brzo ispisati pravu kombinaciju slova da biste mogli da aktivirate jake magije, ali zacudo, ne gubi se na dinamici igre (mada zna da bude urnebesna situacija kada vas napada grupa impova, a vi k'o manijak klikcete slova za chant pre nego sto vas stignu). Od potiona, standardni health i mana, a od novih rage potion koji vam privremeno daje povecanu snagu i brzinu, a sve oko vas promeni boje (lep efekat).
Protivnici su ok i lepo modelirani, od wispa, preko spirita do impova, i veoma su agresivni, ali nisu glupi, pa cesto se zahteva od vas da ih izbegavate, navalcaite jedne na druge, primenjujete hit & run taktike. A i izgleda da se i neki protivnici ne vole previse medju sobom (tako mi se desila situacija da je Spirit prvo unistio wispove ispred njega, a drugi put nije, pa treci put jeste).
Statistike standardne i dovoljne, interfejs inuitivan i jednostavan.
Sve u svemu naslov koji obecava, tako da sa nestrpljenjem ocekujem dalji razvoj igre, nova oruzja i magije, cudovista, muziku, kao i pricu.

Moja preporuka da odigrate demo i da hvalite ovaj naslov. Em je domace, em je kvalitetan.
Toliko od mene

p.s - bacite pogled na naslov knjige ispred vas.

Poslednja ispravka: Red Dragon (23.5.2009 u 14:29)
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2009, 16:11   #135
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Released

Cestitke na pustanju Tech Demo-a !

Na samom pocetku mogu da kazem da sve deluje ispoliranije i da se tu vec nazire nekakva igra .

Probao sam demo nekih pola sata i evo nekih utisaka i zapazanja:

- Mozda nema jos potrebe za tolikim creditsima :lol:. A da, typo na samom pocetku - May 22th (treba 22nd)
- Primetio sam jedan bug u main meniju. Ako recimo odete do key settingsa i kliknete u donjem levom uglu ekrana, gde je New Game, opet cete pokrenuti igru. Mislio sam da mogu da menjam kontrole pa sam kliknuo u tom cosku i iznenada pokrenuo igru .
- Na samom pocetku, kada kliknete ok na prvu tutorial poruku dobijate novu poruku "success, you have survived the attacks" ili nesto u tom smislu. Rekao bih da to treba ici na kraju.
- Na pocetku sam naisao na bug koji me je zbunio ali sam sad ukapirao sta se desilo. Naime, wispovi su me ubili i kamera je pala na tlo, gledajuci nagore (pretpostavljam da je tako i namesteno, kada igrac pogine). Zatim sam isao u main menu pa opet new game i kamera je bila zakucana na podu, negde mozda na centru sobe, okrenuta ka zidu. Tako da moram da totalno izadjem iz igre pa je ponovo pokrenem ako hocu opet da probam demo.
- Po meni je mouse sensitivity na maximumu suvise spor. Takodje bi bilo cool da kasnije ubacite custom key bindingse (ako vec nema, mozda ja nisam skapirao dobro).
- Font koji koristite za sav tekst izgleda zanimljivo ali je cesto tezak za citanje. To je pogotovo izrazeno kod inventara, samih objasnjenja u spellbooku (mislim da su tu slova bledja) kao i one bookmark trakice, zuta slova sa crnim okvirom koje ja jedva mogu da procitam.
- Stamina recover ne zavisi od toga da li hodate ili stojite u mestu. Ovo i nije neka zamerka, ali mozda bi ste voleli da stavite da recover ide malko sporije kada se lik krece. Ovo s jedne strane dodaje napetosti (u guzvi) a s druge strane ume da bude annoying tako da i ne morate da se bakcete oko toga.
- TAB meni, bilo bi sjajno kada bi pamtio u kojem ste meniju bili zadnji put. Recimo, ako sam usao u inventory za health, izasao, ponovo pritisnuo TAB, voleo bih da opet budem u inventory meniju a ne uvek nazad na default character screen. Takodje, bilo bi fino da se svi objekti u inventaru mogu aktivirati doubleclickom, umesto da stalno klikcemo na item, pa onda use.
- Jel' postoji neki health regeneration ili se meni cini? Cisto me interesuje jer mislim da sam primetio kako mi se iznenada health povecao iako sam bio u near death situaciji.
- Onaj Blood Wand ili kako se zove, jel ste to sami izmodelovali? Izgleda super, sa skeletnom rukom i srcem koje pulsira. Pretty cool, really .
- Sam melee fajt osecaj je i dalje prilicno los. Nisam bas ni siguran kako se ovo moze ispraviti, ali uopste nemam osecaj koliko doseze moje oruzje i kada sam uopste napravio uspesan napad. Naravno, nesto od toga ce se kasnije ispraviti adekvatnim soundfxom, pain animacijom nepriajtelja itd. Takodje, taj HIT zvuk, imam utisak da se nekad cuje i kada mlataram u prazan vazduh a ne samo kada apsolutno udarim u neprijatelja.
Pomenuli ste i da ovaj demo ima vise tipova udaraca? Jel to cisto vise animacija (to sam primetio) ili nesto u okviru gameplaya sto nisamp primetio?
- Mislim da ne postoji nikakav pain sound za samog igraca te nemam pojma da li me je neko udario ili nije, to se samo vidi po samom healthu. Najveci problem mi je sa will-o-wispovima jer oni samo idu ka meni i ja gubim health pa nemam pojma kako taj njihov "napad" izgleda niti kada to rade. Mozda bi bilo dobro da napravite posebnu animaciju za napad, da se zatrese, vijuga ili treperi. Mislim, specificni su neprijatelji, bez oblika, pa je to malo zeznuto.
- A da, onaj duh sa rukama, sto baca magiju, sasvim dobar neprijatelj. Za*****, ima AI koji ga uvek tera da se drzi na fiksnom odstojanju te ume zestoko da iznervira, ali sa druge strane, trcanjem se mogu izbeci njegovi napadi. Mozda bi bilo bolje da njegovo bezanje bude nesto sporije, jer je meni bilo bas tesko da ga sateram u cosak i prebijem.
- Treba dodati nekakav end game event tj. kada umrete, da se automatski pojavi ESC meni.
- E da, prva tri puta kada sam pokrenuo igru, video sam samo oruzje (kada ga pokupim naravno). Kada sam cetvrti put pokrenuo igru iznenadio sam se kada sam video svoje telo, ruke itd!
- Ruka sa onim magicnim gauntletom izgleda cool, kako lik podize ruku tj. koliko se vidi, sve je to sasvim dobro. Samo sto magicni sjaj oko ruke dosta kasni za samim modelom kada okrecem lika. Ne znam da li moze da se podesi da taj particle efekat bude malo brzi tj. fiksniji na samu ruku.
- Bacanje one fireball magije ume da bude malo za*****o jer je totalno pravolinijski i nije bas jasan radijus udara. Mozda bi trebalo da se taj radijus malo poveca ili bar da sam fireball leti malo brze.
- Will-o-wispovi beze beskonacno kada imaju low health, tako da mozes da stojis pored njih dva sada i oni ce stajati u cosku, pokusavajuci da pobegnu. Dobro, to sad treba sredjivati AI itd, veliki je to posao. Mozda bi trebali da beze neko vreme pa da onda opet probaju da vas pecnu, pa opet da beze itd. Ili bar da imaju neko haoticnije kretanje kada imaju low health, da sporije idu itd.
- Uglavnom, ovaj tech demo je batshit insane tezak. Za sad nisam uspeo da predjem treci wave neprijatelja.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2009, 16:12   #136
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Released

nastavak:

- E da, oni mali impovi, nekako su vrlo neupadljivi, sitni a strasno brzi. Mogu da vas dokrajce vrlo brzo a opet, nisam siguran ni kad me napadaju ni kad sam ja njih udario.
- Jel u ovom demou postoji neka chant magija, mozda je ja nisam jos otkljucao?
- Inace, cool je sto ima fizike u igri. Obaranje svecnjaka i klupa, sve knjige i sitni objekti imaju fiziku. Iako ona nije preterano upadljiva i aktivna, sasvim je dovoljna za sad. Doduse, ima i nekih shuntavih ponasanja fizike, pogotovo kada hodate ka nekoj klupi, nekad se desi da prevrnete klupu, pa ako tu malo setate okolo nabrzaka, klupa pocne da igra breakdance na kratko XD.
- Duke Nukem RIP, kickass :lol:.
- Ima i nekih sitnih knjizica na kojima pise A little book of art ili tako nesto, what's up with that?
- Vrlo je cool sto objekti koje mozete koristiti su zapravo tu i 3D kao objekti u kovcezima (btw mogli bi ti kovcezi brze da se otvaraju).
- Uprkos tome sto hodanje preko objekata nekad daje cudne rezultate sa fizikom, celo kretanje lika kroz prostor daje neku dozu imerzivnosti jer svaki objekat moze biti prepreka pa se lik uzdize i spusta pri interakciji. Ovo nekad moze i da nervira doduse, pa ce nekad sigurno biti potrebno da neke predmete napravite da budu noclip ili totalno solid.
- Iskreno govoreci, nemojte se ljutiti , mislim da treba jos dosta poraditi na 2D i 3D art-u. Naravno, puno toga je i placeholder, cisto modelovano za tech demo itd. Uglavnom, igra je poprilicno zahtevna za svoj izgled. Ali to se moze resiti malo boljim modelingom i najpre sto boljim i adekvatnijim teksturama. No offense, ali uz 3D modelera vam je potreban i bolji 2D/texture artist tj. da finalni proizvod izgleda mnogo bolje.
- Ne znam za vas ljudi, ali meni je i dalje sve vrlo mracno . Interesuje me kako je kod drugih.

Sigurno sam neke stvari preskocio, zaboravio ili nisam ni primetio pa cu ovih dana jos malo silovati gameplay i okruzenje i napisati sta sam jos uocio. Mozda i uspem da predjem sva cetiri talasa neprijatelja :lol:. U svakom slucaju ima puno poboljsanja. Keep it up!
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2009, 16:24   #137
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Released

Trebalo je da doda malo vise health napitaka. Ili pak protivnici da daju manji damage.

Obicno jedva ubijem drugi talas sa istrosenim napicima, a treci je jos gori.

Ipak je to tech demo. Nesto sto ne bi trebalo da da bude testko, tj. nesto sto bi ipak trebalo da predje svako.


P.S.
I obavezno popravite bag sa kamerom. Ulazak i izlazak iz igre posle svake smrti zna da nervira.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2009, 17:04   #138
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Released

Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Gameplay


Evo vam gi video da vidite kako proovi igraju

Prvo da se zahvalim na kometarima, mnogo su dobri
Aj sad da krenem da odgovaram na negativne kritike.

- Za creditse nije nam palo sta drugo da turimo.
- Znam moram da disejblujem dugmad tada.
- Da ispravicu to. Logic Editor enginea nije bas najbistriji, zeznuto raditi u njemu.
- Bice ispravljeno. Tek sam skontao kada mi je Red rekao. Ocigledno se ne rekreira igrac, videcu da to zavrsim danas.
- Custom key bindingsi ce biti, videcu za sens meni je sasvim fin (mozda ti mis ima mali dpi il sens?)
- Promenicemo font u neki citljiviji i mozda meksi.
- Za staminu cemo videti
- Uh kak se nisam setio da to uradim Tab ce pamtiti gde je zadnji put bio ne brinite se.
- Ako health padne ispod 20% regenerisace se do 20% (bice skill koji povecava limit).
- Sve smo sami izmodelovali. Sav art je nas sem zvukova i Invasiona.
- Znam to je pain nabiti taj osecaj za napad To su samo animacije (videcemo za specijalne napade).
- Nema pain za igraca. Wispovi napadaju onim krugovima sto lebde oko njih i oni se ne cuju. Kada te pekne frostbolt ili trident jasno i glasno se cuje
- Spirit je jedan teski zaebant
- To je trebalo biti ono na pocetku al jbg bag.
- To samo znaci da nisi gledao dole
- Bice druga partikla i pratice igraca normalno.
- Promenice se AI, treba da se nadogradi jos (npr. impovi kruze oko tebe i bodu te), pathfinding je trenutno ocaj i on je jedan od vecih problema.
- Hardcore only Zato nam i trebaju testeri, da kazu da je pretesko a da im se mi nasmejemo u lice Salu na stranu, nismo nesto jaki sa balansom te ce nam tu trebati pomoc.
- Cuces udarac metala kada te zabodu.
- Envenom Weapon iz Assasinationa i ceo Misc.
- Eto tako da ne bi sve knjige bile iste.
- Otezaju se predmeti malo i neki budu staticki a neki noclip (npr u sumi je vecina travuljki noclip).
- Doci ce to sa iskustvnom na svoje mesto, bolji modeli (veci quality sa optimizovanim polycountom) i teksture etc. I samo se ti zalis na zahtevnost, ej Redu je radilo bez seckanja
- Ti si mracan Niko drugi se jos nije zalio na to.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2009, 17:54   #139
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Released

Auf, trebao sam da poređam ovo moje piskaranje po brojevima, jedva sam se po'vatao XD.

- Prešao sam pregršt FPS/TPS igara na ovom mišu. Sigurno nije do njega. Možda bi neko rekao da sam navikao na veći sensitivity, ali nisam jedini.
- lol, nije bre čoveče, gledam sam dole i svuda naokolo. Nije uopšte bilo modela. Takođe, kada umreš pa ponovo ideš na new game, lik bi trebao da se vidi iako je kamera ostala fiksna na podu. To se i desilo zadnji put, video sam lika bez kose (transparentna glava), u odori. Ali prvi put kada sam šetao okolo nakon umiranja, video sam da sam oborio jedan svećnjak pa sam ukapirao šta se zapravo desilo tj. kakav je bug bio u pitanju nakon umiranja. Sada sam i video u čemu je bila fora. Kada sam prvih nekoliko puta igrao, uključio sam Shadow Quality High (Shader Model 3.0 only). Kada je to uključeno, glavni lik se uopšte ne vidi.
- Vidim sa YouTube snimka da ste uglavnom igrali tako da rushujete na protivnika tj. vrlo agresivan napad kako bi pobili neprijatelje, uz češće pauziranje inventara za korišćenje health vialsa. Većina igrača će vam reći da je takav gameplay težak i glup itd, ma koliko vi voleli da budete hardcore XD. A i nije naročito zabavno. Znam znam, balans će to srediti. Samo je važno da vi sebi zacrtate kakav će gameplay igra imati.
- Znači kažeš da ima i drugih magija, ali kako se one aktiviraju? Video sam da ste na snimku čeprkali po inventaru i spellbooku ali ja sam isto tako birao magije i jedina koja je bila aktivna je fireball kojeg sam izabrao preko K/L dugmadi.
- Ne znam na kakvom je kompu Red probao. Ja sam na Athlon XP 3000+ (iliti 1.8GHz, single core) i Palit 8600GT Sonic+.

- 1024x768 32bit
- Trilinear filetring
- Pixel i Vertex Shader na recommedned
- No Antialiasing
- Screen Effects None
Ingame opcije:
- Texture Quality High
- Shader Quality Default
- Shadow Quality None
Sve ostalo po defaultu kako je stajalo.

Sa ovakvim podešavanjima dobijam 20-22 FPS sa početne pozicije, gledam na oltar i vrata katedrale. Kada se borim SAMO sa Spiritom FPS pada i na 15. Ali, koliko sam primetio, zahtevnost sa HDR efektima, Shader i Vertex Quality na 3.0 (što je verovatno i default doduše) FPS padne na još minus 5. S obzirom da to kako igra izgleda, ne bi trebala da bude tolika zahtevnost. Mada, za to je verovatno kriv sam engine. Da ne ispadne da sam neki graphics whore, naprotiv. Probaću i na minimumu kako radi, samo onda se gubi smisao HDR-a i svih tih opcija. E sad, ja sam vam već napominjao da batalite bloom i slične stvari za sad, no dobro.

Da napomenem, ja sam skinuo igru sa megaupload linka. Ovo što sam ja igrao se razlikuje od verzije sa YouTube-a. Kada ja uzmem prvo oružje, automatski, u istom trenutku, kreće prvi napad neprijatelja. Na YouTube snimku igrač uzme prvo oružje i sve druge iteme, pa equip-uje oružje i tek onda kreće napad.
Takođe, na YouTube verziji vidim da klupe imaju neku crvenu teksturu. Kod mene su klupe potpuno bele, bez tekstura. A sada sam stigao i do četvrtog wavea i Longsword takođe nema teksturu.
Jesi li možda uploadovao neku drugu verziju na megaupload?
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2009, 18:09   #140
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria Tech Demo 1 Released

Primetio sam taj bag sa senkama, pitacu na forumu enginea do cega je. Sto se tice rusha balans je kriv. Sto se tice belih tekstura, texture preset ne radi tj. samo default medium postoji (kolko ja znam iskljucio sam menjanje preseta). Sto se tice performanasa cudno, veoma cudno, meni nikad ne padne ispod 20 (2800+, 768 MB ram, 7600GS AGP), redu je islo nesto ko tebi (Sempron 2600+, 1.5GB Ram, 9600XT), a Thruggu ne pada ispod 70 (8500 GT, ostatak konfe ne znam). A spelovi se uce tako sto dobijes level, odes u spelbuk, kliknes na spell i onda na Learn.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arilienta, game development, hell entertainment, hell throne lepteria, pravljenje igara

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Playthrough #2] Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough) zoran845 Avanturističke igre 190 1.3.2012 12:56
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Flash igre jonathan Male igre 26 2.7.2008 17:20
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com