Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2010, 11:01   #521
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Avira 10 ima problema sa updateom ako se ne podesi rucno update job u scheduler-u da radi update jednom dnevno. Avast 5 Free je daleko kompletnije resenje od Avire 10 Personal. Mana Avast-a je sto ponekad zna da zakoci sistem (vrlo vrlo retko) ali to programeri Alvila brzo isprave. Sto se kompletnosti tehnickog resenja tice od besplatnih je antivirusa Avast daleko najkompletniji program, Avira ima najbolji detection rate (jedva bolji od Avasta) a AVG i Rising su ipak u drugoj ligi. Koristim godinama i Aviru i Avast (besplatna resenja) i mogu ih preporuciti. Trenutno moja prva preporuka ide za Avast 5 free.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 11:18   #522
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Jedino bi na spisak pored avire i avast 5 prvi put dodao i microsoft security essential po zadnjim objektivnim testovima uopste nije prepoznatljiva u odnosu kad je izasla .
Mozda kritika googla da je windows nije siguran ima veze sa tim ali i iskustvo sigurno .
Inace od besplatnih antivirusa po meni trenutno najbolji je avast 5
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 12:14   #523
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Objektivno je, iako poboljsan u odnosu na pocetne verzije, MSE jos uvek dosta daleko od toga da je najbolji i hvale bas preterano vredan, a ja ga ne bih preporucio pored dva bolja besplatna programa osim ako oba iz nekog razloga prave probleme sto je malo verovatno. MSE je predvidjen da radi na LICENCIRANOM tj legalnom operativnom sistemu a to vec nije kategorija softvera koji je bezuslovno besplatan - niko ne garantuje da Microsoft kroz neki update MSE nece ubaciti neki genuine check tj proveru legalnosti operativnog sistema pa ako je OS "narodna verzija" sto mnoge jesu lepo se iskljuci ili ne osvezava antivirus definicije ili sam program. Svakako vise verujem razvojnim timovima Avire i Alvilu koji imaju visedecenijsko iskustvo u pravljenju dobrih free antivirusa nego microsoftu koji je pokazao da decenijama nije u stanju da napravi ni pristojan firewall a jos manje internet browser.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2010, 12:41   #524
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Tesko da ce kroz MSE ubaciti neki genium do sada su to radili samo kao poseban update ali slazem se na narodnim verzijama nije vredno rizika -niti postoji potreba .
Inace pri instalaciji mora se proci validacija
Treba reci da su na zapadu ogroman broj ljudi preslo MSE i za sada su vrlo zadovoljni i da sigurno vrlo veliki broj korisnika ga koristi .Stavljaju ga cak po firmama u inostranstvu sto ipak govori nesto o njemu .
Drugo verujem da microsoft ako hoce moze da napravi odlican antivirus iz razloga sto ima para i moze da kupi prakticno bilo koga i bilo koju tehnologiju .
Firewall na win 7 je recimo odlican a rekao bi namerno napravljen sasvim ne praktican za upotrebu sa tacke prosecnog korisnika iz obzira prema AV industriji .
Uveren sam da se microsoft nece vise usuditi igrati sa bezbednoscu .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DAKINS na korisnoj poruci:
Laskaris (11.6.2010)
Stara 11.6.2010, 13:14   #525
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Na Zapadu (gde zivim i radim pa znam iz prve ruke - sta mi na primer kolege inzenjeri (koji sasvim dobro zaradjuju) imaju od softvera kod kuce) se masovno koriste nelegalni operativni sistemi. Samo je prvi OS koji se dobije uz uredjaj legalan - maltene sve sto se u domacoj radinosti instalira su nelegalni OS - prilicna je predrasuda da se samo u Srbiji ili istocnim zemljama koristi visok procenat nelegalnih programa. U kucnim uslovima, na Zapadu je vrlo slicna prica.
MSE koriste ipak samo manje i bas siromasnije firme, dok velike korporativne mreze koriste daleko ozbiljnija resenja. Win 7 ima pristojan firewall ali podesiti ga nije bas lako prosecnom korisniku a default podesavanja nisu bas najsrecnije izabrana pa je njegovo, u sustini dobro tehnicko resenje, vecini korisnika beznacajno. Sa win 7 default firewalla sam bez mnogo razmisljanja presao na Online Armor free. Sa omasovljavanjem sirokopojasnog interneta je bezbednost postala ogroman problem - racunar je stalno na mrezi maltene 24/7 a brzine su tako velike da je moguce skinuti terabajte podataka za relativno kratko vreme i time napraviti katastrofalnu stetu. Kucni korisnik ipak nema potrebe za placenim AV, firewallom ili malware antispyware programom. Besplatne verzije svih tih programa obavljaju sasvim dobar posao a u kombinaciji daju sasvim dobru zastitu - upari li se sve to sa malo zdravog razuma problema skoro ne moze da bude.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
DAKINS (11.6.2010)
Stara 11.6.2010, 13:29   #526
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Slazem se kucni korisnik nema potrebu za AV, firewallom , malware antispyware programom koji se placa par dobrih besplatnih resenja i zdrav razum prilikom surfovanja netom je sve sto treba .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2010, 0:00   #527
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Besplatni programi su dovoljni - moja preporuka je Avast Free.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2010, 6:29   #528
RarMan
Banned
 
Član od: 14.2.2010.
Lokacija: SRBIJA BRE!
Poruke: 196
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Avira definitivno,mada...Ni avast nije los,ali nisam siguran da li je besplatan
RarMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2010, 9:10   #529
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

http://www.avast.com/free-antivirus-download

Šta misliš, da li je besplatan?
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2010, 0:44   #530
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Trenutno sam presao na Windows 7 , i stavio sam Avast Free i ono solidno izgleda i vidima da ima sve zastite koje su mi potreben. I to sam uzeo Avast samo zato sto na drugoj masini gde je Win XP SP2 star vec preko 2 godine drzim Avast Pro 4.8 i sistem se odlicno jos drzi ,uz povremeno skeniranje C:.

Jedno pitanje da li je potreban neki alternativni firewall ? , posto vidim da ovaj Win7 je dosta nabudzen. Mada mislim da mi ne treba posto imam wirelless opremu koja sluzi i kao router ,tj. sam iza NAT-a tako da mislim da tesko moze neko da upadne osim ako nenadje bas otvorene portove.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2010, 11:04   #531
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Avast 5 je dobar pored avire najbolji free antivirus .
Ne moras uzeti firewall .Sav dolazeci saobracaj je zatvoren po defaliti i samo ako ti nesto dozvolis .
Po iskustvu 99.99% kad firewall trazi dozvolu na win 7 za neki program mozes odbiti pa tek ako ti smeta nesto mozes posle dati dozvolu -sto se desi skoro nikad.
Za napredno podesavanje imas advanced settings .Mozes ako hoces sasvim zabraniti bilo koji saobracaj ,pa onda dozvoljavati manuelno
Pogledaj sta sve mozes
Ps za defaliti settings Publlic network pruza najvecu bezbednost a opet te nece ograniciti .
Mozes da menjas Publlic-home settings u networok bez ikakvih posledaca u svim smerovima po zelji
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2010, 11:16   #532
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Pa ako hoćeš firewall uzmi COMODO IS, on ima vatreni zid
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2010, 12:20   #533
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

comodo sada nudi njihovu pro verziju za dzabe.... morate se registrovati na njihov forum i traziti od admina licencu...tako mi se cini. Ja ne bih to uzimao posto sam zadovoljan KIS 2011-icom
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2010, 12:41   #534
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Kada već nude nešto PRO za džabe, što da se ne uzme
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2010, 13:23   #535
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Zato sto ne vredi ni dzabe da se uzme Antivirus im je krs a firewall je ionako besplatan (ali davi za dva pehara pri instalacijama i sl). Moja preporuka (pored win 7 firewalla koji je ok ali mu ipak nesto sto posto ne verujem) je Online Armor free.

Poslednja ispravka: Laskaris (22.6.2010 u 13:46)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2010, 13:31   #536
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ne davi uopste ako ne instaliras nepotrebni Defence+ (ili ga iskljucis odmah nakon instalacije). AV im jeste kanta.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2010, 14:29   #537
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Ja sam koristio sam firewall, ne znam kakav je AV.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2010, 14:44   #538
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

pa vidi koliko je los. Nasao je virus u drajverima za zvuk
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIx Car na korisnoj poruci:
Laskaris (22.6.2010)
Stara 23.6.2010, 19:29   #539
Ky-Kiske
Novi član
 
Član od: 22.6.2010.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

ja dajem glas Avastu ali po mom misljenju dobar je i Kaspersky(ja sam ga uplatio na godinu dana) jedino sto malo koci komp
Ky-Kiske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2010, 10:34   #540
Aleksandar1
Član
 
Član od: 8.5.2010.
Lokacija: Srbija, Nis
Poruke: 499
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 32 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Citat:
Ky-Kiske kaže: Pregled poruke
ja dajem glas Avastu ali po mom misljenju dobar je i Kaspersky(ja sam ga uplatio na godinu dana) jedino sto malo koci komp
Koji god anti-virus (bilo da je besplatan ili licnciran) da imate morate da pazite sajtove koje otvarate. Ni jedan antivirus ne garantuje 100% zastitu, ali i izmedju njih ima boljih i salbijih antivirusa. Po mom nekom vidjenju ja bih ubacio od besplatnih Avast, a ako bih hteo da kupim to bi bio Kaspersky ili BitDefender. BitDefender po poslednjim istrazivanjima nije se lose pokazao, a jeftiniji su od Kasperskog. A Eset se nesto u poslednje vreme utajio
Aleksandar1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksandar1 na korisnoj poruci:
aca2568 (24.6.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
antivirus, besplatni antivirus, freeware


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Који mp3 плејер да купим? Akumu Šta da kupim? 34 3.5.2008 20:27
TRUST SP-3300M 2.1 ili Philips SPA2300? NikolaT Zvuk na računaru 5 15.4.2008 17:29
Који ЛЦД ТВ купити? sablja ŠDK - Grafika 29 28.2.2008 21:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com