Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.1.2020, 12:57   #941
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

To se zove delegiranje, radiš ono što se najviše isplati a sijalicu može da zameni i naučeni majmun
Da se vratimo na temu pre nego što počnu da pršte kazne i banane..
Ko ima ili želi da nagradi developere za trud neka kupi igru, ostali ili neka rade da zarade ili neka skidaju..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 13:35   #942
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
Niti sedim, niti kukam, radim 10 sati dnevno, preduzetnik sam, fakultetski obrazovan (državni faks). Ti stvarno misliš da se u Srbiji svojim radom može zaraditi dobra lova?
Znam ljude koji uopšte nemaju faks (državni, privatni.. whatever), ili rade nešto za šta se nisu školovali, a zaradjuju dobru lovu.. pre svega zato što su snalažljivi, preduzimljivi i znaju kako da uspostave veze, itd. Moj stric je jedan od takvih..

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
Možda si u IT sektoru, a poznajući silnu rodbinu i prijatelje koja radi u IT sektoru znam da su ti ljudi potpuno van realnog sveta, zarađuju toliki novac, ne zato što su pametniji od drugih, već ih je u*ralo da budu na pravom mestu u pravo vreme i sada pametuju drugima, a realno ništa drugo u životu ne znaju da rade sem da čeprkaju po računaru (sijalicu nisu u stanju da promene u sobi).
U realnom svetu, ti ljudi imaju veštinu (koju uopšte nije lako savladati) koja se traži i ceni kod poslodavaca. Zato su tako dobro plaćeni.. nije ih ništa "u*ralo". Takođe, u realnom svetu nova AAA igra košta 60e- ako ti je to mnogo, možeš sačekati da padne cena na 10-20e, ne moraš odmah igrati, što je imo neka najispravnija i najnormalnija opcija. A ako skineš pirata, to je OK i tvoja lična stvar, ali samo nemoj pokušavati da to opravdaš, da optužuješ sudbinu, Kurtu i Murtu.. jer u 90% slučajeva to deluje kukavno, patetično i neiskreno. Video igre nisu osnovna životna potreba, već luksuz.. a taj luksuz tebi niko ne duguje, pogotovo ne kompanije koje ulažu svoj novac da bi to napravile.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
voodoo_ (27.1.2020)
Stara 27.1.2020, 13:47   #943
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

E ova tvoja zadnja rečenica mi se baš sviđa. Pa eto, mene onda zanima kako su ljudi tako skloni lažnom moralisanju? Zašto nije ok skinuti igru sa torenta a film, seriju, program, muziku jeste?

Klasična zamena teza.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 13:58   #944
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ne bi, ali sigurno ne bi ni sedeo, kukao kako je život težak i igrao igrice, nego bi našao načina da zaradi više. Ne za igrice nego za osnovne životne potrebe. 50% Srbije je u fazonu "država duradi nešto", a ja neću da se cimam, to mi nije u opisu radnog mesta...

I još jedan od najbednijih i najstarijih izgovora. I država krade, pa šta fali ako i ja kradem. Zar su vam političari uzori pa se na njih ugledate?

Sada zvucis kao "prvorodjeni". Svi su neradnici, samo on jadan radi 26h dnevno. Valjda nismo dovoljno vredi ili "snalazljivi". To i jeste problem, sto se bogati skorojevici uvek vade na "snalazljivost" a ne na znanje i rad. To "snalazenje" je cesto nemoralno i protiv zakona ali to se uvek gurne pod tepih kada su tatini i mamini sinovi u pitanju. Nikada nisam ukrao, cak ni zvaku kao klinac, ali uopste ne osecam grizu savesti kada "skinem" neku igru ili film.
Preporucio bih svima da pogledaju jednu sjajnu epizodu serije "The Big Bang Theory", zove se "The Zarnecki Incursion", cisto da malo smanje dozivljaj kada je online "kradja" u pitanju. Ovde mnogi ponekad zvuce kao Sheldon ali toga nisu svesni.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 14:21   #945
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Da, to ''snašao se...'' je najgore što se može čuti svaki dan u SRB. Mislim, ima dosta ljudi koji stvarno uspeju da se snađu, da budu na pravom mestu u pravo vreme i da to bude potpuno zasluženo, ali najveći broj njih koji ''se snađu'' je iz one najsivlje zone, ali nema potrebe sada o tome pričati, to su činjenice i nije uopšte za ovaj forum.

Ali i to što je neko sposoban i snalažljiv (ne mislim na sivu zonu) opet ne znači da će svako ko je takav uspeti da obrne dobru lovu, opet većina neće imatu tu sreću da bude na pravom mestu u pravo vreme i ne može im se to uzimati kao minus i reći da su neradnici ili da nisu snalažljivi.

Drugo, u normalnim razvijenim zemljama (pa čak i u Rusiji) ne moraš da budeš snalažljiv da bi pristojno živeo, već je dovoljno da želiš da radiš, a kod nas uvek ispada da moraš da budeš ''specijalno snalažljiv'' da bi uopšte polagao pravo na pristojan život, nije bitno ni šta ni koliko radiš, samo da si ''snalažljiv''.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
Markius (27.1.2020)
Stara 27.1.2020, 14:25   #946
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Pa snalažlji sam, skinem igru sa torenta i ne platim.
Nisam snalažlji, učlanio se u sns način.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 14:30   #947
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Jbt, ja jos ne mogu da predjem sestru Fridu i oca Ariandela...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 14:47   #948
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
DaniloNS kaže: Pregled poruke
Niti sedim, niti kukam, radim 10 sati dnevno, preduzetnik sam, fakultetski obrazovan (državni faks). Ti stvarno misliš da se u Srbiji svojim radom može zaraditi dobra lova? Možda si u IT sektoru, a poznajući silnu rodbinu i prijatelje koja radi u IT sektoru znam da su ti ljudi potpuno van realnog sveta, zarađuju toliki novac, ne zato što su pametniji od drugih, već ih je u*ralo da budu na pravom mestu u pravo vreme i sada pametuju drugima, a realno ništa drugo u životu ne znaju da rade sem da čeprkaju po računaru (sijalicu nisu u stanju da promene u sobi).
Eto, osamdesetih kad je moj ćale bio mašinac u naponu snage, isto su ih tako klevetali kojerazni da samo "crtkaju", mlate pare i ne znaju ništa drugo da rade (a u to vreme kod većine tih što klevetaju je top veština bila da znaju da voze traktor i zakolju svinju). Te što ne umeju da promene sijalicu znam iz svake branše, ali moje IT kolege su vrlo ostvareni ljudi na više frontova tako da ne znam koji ti je uzorak, možda ovi klinci što ih zapošljavaju po ispostavama stranih firmi maltene s ulice.

A to što si ti preduzetnik, lepo za tebe, ali 99% srpskih preduzetnika su trange-frange muljare koje samo gledaju svoju pozadinu i prodali bi rođenu majku samo kad bi se ukazala prilika. Čisto da znaš kako vas "običan narod" percipira.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 14:50   #949
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Nemam ja ništa protiv, skidajte torente, vaša stvar, plus nije ni kažnjivo. Samo, kao što reče nameless, previše je licemerno pljuvati xy izdavača zašto igri, koja je na ovoj platformi stara 2-3 meseca, ne spušta cenu za 50% zato što nije izašao pirat i vi ne možete da je igrate.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 14:58   #950
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Preporucio bih svima da pogledaju jednu sjajnu epizodu serije "The Big Bang Theory", zove se "The Zarnecki Incursion", cisto da malo smanje dozivljaj kada je online "kradja" u pitanju. Ovde mnogi ponekad zvuce kao Sheldon ali toga nisu svesni.
A ja tebi preporučujem da se maneš serija i uzmeš udžbenik iz osnova marketinga, pa ćeš tamo pronaći zašto se skidanje pirata može okarakterisati kao krađa. U proizvode ne spadaju samo fizički, "opipljivi" predmeti, već i usluge, doživljaji, događaji (koncerti, predstave, bioskop, luna park), znanje, pa i ličnosti kao brend. Kada preskočiš ogradu zoološkog vrta, ti nisi ništa ukrao u klasičnom smislu, ali si napravio krivično delo, jer nisi platio kartu a uživao si u sadržaju koji se naplaćuje. Tim činom si oštetio zoološki vrt, tj. koristio si njihov "proizvod" bez plaćanja.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 15:17   #951
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
A ja tebi preporučujem da se maneš serija i uzmeš udžbenik iz osnova marketinga, pa ćeš tamo pronaći zašto se skidanje pirata može okarakterisati kao krađa. U proizvode ne spadaju samo fizički, "opipljivi" predmeti, već i usluge, doživljaji, događaji (koncerti, predstave, bioskop, luna park), znanje, pa i ličnosti kao brend. Kada preskočiš ogradu zoološkog vrta, ti nisi ništa ukrao u klasičnom smislu, ali si napravio krivično delo, jer nisi platio kartu a uživao si u sadržaju koji se naplaćuje. Tim činom si oštetio zoološki vrt, tj. koristio si njihov "proizvod" bez plaćanja.
Ekonomski fakultet, drzavni, bas smer marketing, odavno proucio to sto ti meni pises. To je tako u teoriji, u praksi totalno drugacije. Prvo mi pises o snalazenju a sada mi tupis o pravima i zakonima. Kao veliki vodja, u sve se razumes.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 15:18   #952
Necro
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 156
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

U Rusiji i Ukrajini su jeftinije (vjerovatno ne sve) igre preko Steama i Epica. Zašto? Zato što Rusi i Ukrajinici imaju prosječna primanja koja su znatno niža od primanja ljudi iz razvijenih zapadnih zemalja. Njihova primanja su bliža našim. Ljudi iz Epica i Steama su spustili cijene za njih. Zašto nisu zauzeli stav da ne treba spuštati cijene već poručiti tim ljudima iz Rusije i Ukrajine da je igranje luksuz i da ako žele da ga priušte moraju da nađu dobro plaćene poslove? Isto tako znam da je u Turskoj Netflix dosta jeftiniji nego kod nas.

Sjećam se da su u jednom threadu na redditu učestvovali neki momci koji su završili japanski na Berkliju (dakle riječ je o ljudima koji nisu ni lijeni ni nesposobni). Rekli su da ljudi izbjegavaju da daju pare za anime na Blu-ray diskovima jer je to skupo. Evo gledam cijene na Amazonu i vidim da Bosco Adventure (Plava princeza) košta 400 dolara. Njima je to skupo.

Neko je pomenuo da piraterija može da pospiješi prodaju. Ja sam prvo odigrao piratsku verziju Dark Soulsa 3 da bih ga na kraju kupio po punoj cijeni od 85 dolara (ili eura?).
Necro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 15:19   #953
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Nisam nikakav ''STR'' preduzetnik, mnogo ozbiljnija priča je u pitanju, koja takođe zahteva vrhunsko znanje, ali profesija gde gomila likova lovi u mutnom i teško je ostvariti odličnu zaradu.

A od IT stručnjaka ni ne očekujem bilo kakav oblik empatije, jer su poznati po tome da misle da su najpametniji i da jedini zaslužuju novac koji zarade, okružen sam njima, a plaćeni su samo iz razloga što je to takva industrija gde se vrti nenormalno velik novac i ništa drugo.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
Laskaris (30.6.2021)
Stara 27.1.2020, 15:27   #954
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Nenormalno velik novac za čije pojmove? Je l znaš kolike pare se vrte u građevini i finansijama? Ne, najbolje je da neko ko pravi nešto od ničega radi za kikiriki, a menadžeri i trange-frange ekipa da skupljaju kajmak (što se i inače dešava, ti preplaćeni IT uzimaju ostatke, ali i to mnoge žulja izgleda).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 15:31   #955
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Ekonomski fakultet, drzavni, bas smer marketing, odavno proucio to sto ti meni pises. To je tako u teoriji, u praksi totalno drugacije. Prvo mi pises o snalazenju a sada mi tupis o pravima i zakonima. Kao veliki vodja, u sve se razumes.
Šta je to drugačije u praksi? I ja snalažljivost automatski ne poistovećujem sa nečim negativnim i nelegalnim. Npr, snalažljivost je kada neko vidi da mu ne ide sa dosadašnjim zanimanjem/poslom, pa umesto da kuka i omalovažava, uzme da uči to programiranje, što mu u nekom budućem vremenu može doneti dodatne prihode ili bolje zaposlenje.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
M.C. (27.1.2020)
Stara 27.1.2020, 15:32   #956
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ovo sa zološkim vrtom ne stoji, jer nije upao u pravi zološki vrt, nego u virtuelni, i gledao je virtuelne zivotinje, treba jasno napraviti razliku zmedju realnog i virtuelnog, piraterija ma koliko nekom delovala lose ili kao kradja je i sam fudament postojanja interneta, ako je ne bi bilo, verovatno ni sam web ne bio ono sto je danas. Ako nastavimo da slusamo korpartivnu propagandu o kradji autorskih prava, doci ce mo vrlo brzo do ukidanja svih sloboda koje postoje na netu.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 15:58   #957
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

^ Apsolutna nebuloza.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 16:50   #958
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 928
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Au ljudi dokle je došlo...

Čuj da me peče savest što sam skinuo igru ili šta već sa neta!?

Razlozi zašto se kupuje igra su multiplejer, ačivmenti, kolekcionarstvo, podrška...
Pa i nagrada izdavaču/developeru za dobru igru.

Sistem i tehnologija je takva da su "virtuelne" stvari jednostavno dostupne i besplatno. Većina izdavača se prilagodila u načinima kako da proda što više svog proizvoda, bez obzira na pirateriju.

RDR2 može da košta i 500 dolara. Ko ima neka kupi, ko nema neka čeka pirata. Igra kao igra..Pa svako ovde na forumu ima garantovano beklog od milijardu sati neodigranog materijala, da može sačekati odgovarajuću cenu i za pet godina, pri tom se ludo zabavljajući.

Btw koliko sam ispratio igra je oko 2500 dinara preko vpn-a...
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2020, 18:08   #959
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke

A to što si ti preduzetnik, lepo za tebe, ali 99% srpskih preduzetnika su trange-frange muljare koje samo gledaju svoju pozadinu i prodali bi rođenu majku samo kad bi se ukazala prilika. Čisto da znaš kako vas "običan narod" percipira.
Kakvo lupetanje i etiketiranje ljudi koji LEGALNO pokusavaju prehraniti porodicu! Pa znas li ti nesrecnice koliki su troskovi jednog preduzetnika koji hrani celu drzavu?! Znas li koliko treba da budes vest da u Srbiji odrzis mali porodicni biznis... Ma nemas pojma! A da bude jos gore, IT je totalno neuredjen...pa placam poreze kao da imam fabriku...Ma kome ja objasnjavam
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
DaniloNS (27.1.2020)
Stara 27.1.2020, 18:20   #960
mladja064
Član
 
Član od: 9.12.2011.
Poruke: 33
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja ne radim nigde i zivim na selu. Ustedeo sam i kupio igru! Zato sto sam hteo da je igram svidja mi se cak sam hteo i na PS4 da predjem zbog nekih igara koje su nedostupe za PC.
Ne prepucavajte se ko mala deca! U ovoj zemlji pola naroda svaki dan kupuje cigare od 300 dinara!!! Kolko ljudi svakodnevno sprcaju grdne pare po kladionicama!!! A kukaju da nema leba da se jede. Ja kad sam pre 2 godine dao 500evra za komp drugar mi je reko da nisam normalan. Jednostavno to je moj izbor ja to volim i uzivam u tome! Dusa voli dusa pati!
mladja064 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com