Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.1.2015, 20:44   #1
Nastaaki98
Član
 
Član od: 16.10.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem sa slusalicama, sustanje.

Pre neki dan sam kupio slusalice HU 111 A4Tech. Problem je u tome sto suste (prave buku) kada se na njima nista ne reprodukuje. Slusalice su preko USB-a i rade na onu foru Plug and play. Kada se samo prikljuce i automatski skinu neophodni driveri tada ne postoji nikakva buka (sustanje), medjutim kada se pusti neka muzika ili bilo sta sto emituje zvuk onda pocinju da suste. Dok traje taj zvuk verovatno i tada suste, samo sto se ne primecuje jer muzika nadjacava to sustanje. Dakle sustanje se ne oseca tokom samog slusanja muzike ili bilo cega drugog, vec kada prestane pesma ili je vec pri kraju pa ima onaj fade out (valjda se tako zove). Takodje, pojacavajuci same slusalice (zvuk), to sustanje se ne pojacava, konstantno je, ali kada se pali i gasi zvuk na slusalicama onda je buka nekad jaca nekad slabija. Postoji jos jedan problem, kada pricam sa nekim na skype-u posle neodredjenog vremena mikrofon emituje ogromnu buku koja se vremenom povecava, tako da me ta osoba ne cuje od prevelikog sustanja, a kako se sustanje povecava tako i ja slabije cujem nju, sve dok ne ugasim mikrofon (inace, ovo sustanje se ne cuje na ovim slusalicama, vec ga samo cuje korisnik koji prica sa mnom, dok ja postepeno sve slabije cujem njega). Pokusavao sam da onaj kabl od napajanja ubacim u drugi steker, jer elektricitet moze izazvati sustanje, prikljucivao sam u razlicitim USB portovima, koristio drugi mikrofon, probao na laptopu, skidao nove drivere i sta ti ne podesavao u Control Panel-u (sound), ali uvek isti problem. Jedino nisam skinuo drivere za same slusalice, ali ne znam da li je to toliko neophodno, a i ne mogu da ih skinem, jer su A4Tech-ovi serveri s*anje. Upravo zbog toga sto sam skoro sve pokusao mislim da je problem u slusalicama, ali rekoh da pitam i ovde nekog, mozda je neko imao slican problem. Unapred hvala.
Nastaaki98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2015, 11:32   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Problem sa slusalicama, sustanje.

Problemi sa šuštanjem i neartikulisanim zvukovima poput kliktanja, nastaju u većini slučajeva zbog opreme slabog kvaliteta ili loše urađenih ulaza na samom džeku (audio/USB ili stari "banana" ulaz). Dokaz za to je činjenica da se šuštanje javljalo i na drugom laptopu/desktopu. Predlažem da ipak kupiš druge slušalice, i da nastojiš naći neke sa pozlaćenim ili metaliziranim audio džekom jer takve stvaraju najmanje šumova. Ako nemaš para, probaj da ih odvrneš do kraja na 100% zvuka pa spusti oko nule, i ako se ni nakon tih oscilacija u jačini zvuka bude čulo šuštanje - nemam dobre vijesti za tebe.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2015, 4:05   #3
Nastaaki98
Član
 
Član od: 16.10.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa slusalicama, sustanje.

Ma i nije neki problem jer cu ih svakako zameniti, posto su kupljene skoro, a jos uvek imaju garanciju. Imao sam i neke slabijeg kvaliteta pa se nisu javljali ovakvi problemi. Hvala na odgovoru.
Nastaaki98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa SLUSALICAMA!!! liverpool Programi za mobilne telefone 1 2.12.2011 2:33
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa zagrevanjem ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3 bokela Grafika 34 24.6.2010 12:08
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa mikrofonom na Logitech slusalicama ukimafija Kvarovi 1 21.3.2008 11:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com