Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2009, 13:11   #1
Vladimir88
Član
 
Član od: 11.11.2008.
Poruke: 53
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Texture u igrama?

Ne znam da li sam bas pogodio temu ali...
Intresuje me kako mogu da promenim texture terene u Fifa manageru 06. texture su u onom .big fileu. Ja sam pronasao 3 programa koji ovaj fajl otvaraju ali ne znam kako da promenim teksture.
To su programiragon Unpacker
FinalBIG
AssetCacheBuilder
Da li neko zna kako da promenim texture terena u fifa manageru pomocu jednog od ova tri ili nekim 4. programom?
Vladimir88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 16:27   #2
_Rade
Novi član
 
Član od: 27.12.2008.
Lokacija: Loznica
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Texture u igrama?

Koliko ja znam FinalBIG se koristi za editovanje .big fajlova za CnC Generalse, dok za druga dva programa prvi put čujem, problem je u tome što ima dosta igara koje koriste .big fajlove i svaki od njih je drugarčiji, tako da dok ne nađeš program koji može da otvori .big fajlove koji se koriste u Fifi nema ništa od editovanja tekstura.
_Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 18:59   #3
Vladimir88
Član
 
Član od: 11.11.2008.
Poruke: 53
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Texture u igrama?

Citat:
_Rade kaže: Pregled poruke
Koliko ja znam FinalBIG se koristi za editovanje .big fajlova za CnC Generalse, dok za druga dva programa prvi put čujem, problem je u tome što ima dosta igara koje koriste .big fajlove i svaki od njih je drugarčiji, tako da dok ne nađeš program koji može da otvori .big fajlove koji se koriste u Fifi nema ništa od editovanja tekstura.
Ja sa ovim FinalBig-om otvorim .big fajl ali ne mogu da ga editujem. On mi otvori big fajl i razvrsta ga na podfajlove u njemu. Obicno su to .Fsh fajlovi. Kada otvorim neki od fajlova otvori mi preko notepad-a. Uspeo sam da ga otvorim i preko Dragon unpackera i da izdvojim zeljeni fajl, I otvorim ga kao sliku preko irfanViewer-a i editujem ga ali ne znam kako posle ponovo da taj editovani fajl vratim i sklopim u .big fajl? Imam i neki EA Draphics Editor ali ne znam ni sa njim kako da to sve odradim izbacuje mi neku grasku kada hocu da snimim ono sto sam editovao?
Vladimir88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2009, 20:00   #4
_Rade
Novi član
 
Član od: 27.12.2008.
Lokacija: Loznica
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Texture u igrama?

Ti .big fajlovi su u suštini jako slični zip arhivama, ono što je bitno je da zapamtiš gde se unutar .big fajla nalazi fajl koji hoćeš da edituješ, tako da ako se .big fajl nalazi u folderu gde je instalirana igra onda treba samo da u tom folderu napraviš foldere sa istim imenom kao u big fajlu (posebno obrati pažnju na mala i velika slova) zatim da ubaciš fajl koji si editovao u taj folder, kad pokreneš igru ona bi trebalo da koristi taj fajl umesto fajla u koji se nalazi unutar .big arhive.
S tim da moram da kažem da nisam nikad editovao fajlove za Fifu, čak šta više nisam je ni igrao, mada bi ovo trebalo da radi pošto su u većini igara fajlovi organizovani na ovaj način, i obično kad radiš mod za neku igru prvo treba iz .big arhive otpakuješ fajlove koje hoćeš da edituješ, s tim da ih otpakuješ u game folder i da paziš da je struktura foldera ista kao u .big fajlu, kad završiš editovanje ako je sve u redu i sve radi kako treba onda možeš te fajlove spakuješ u .big fajl preko nekog od onih programa.
_Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kvar sa grafikom u video igrama Bokile Kvarovi 2 7.10.2009 11:46
Problem sa grafickom u igrama!? B@NE Kvarovi 5 18.10.2007 18:07
Osvetljenje u igrama culer O igrama uopšte 11 22.8.2007 13:26
Poludecu Problem u igrama hajduk Grafika 4 12.4.2007 0:46
Da li postoji neka emisija o igrama? Diablo Opšta kultura 35 29.11.2006 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com