Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2015, 20:37   #5641
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
Zato sto je kraj pun rupa, nema logike.Imas vodju ripera na citadel svo vreme a on ne moze da otvori njen relej i pusti ripere=game over.
Spoiler za glupo:

Cak i kad se ignorise to njesra koje sve sto se desilo u ME1 cini potpuno besmislenim, i sve ostalo je glupavo do bola. Ceo taj razgovor sa "deus ex masinom" i separd koji blene ko tele je uzasno, uzasno glup i besmilen u svakom pogledu. "vau sepika dosao si ovde moj plan i proracuni o koegzistiranju sinteticke i organske inteligencije su ocigledno pogresni, ocigledno je da sam izgubio rat". Da ignorisemo to sto rat nije izgubio ni blizu, da sepika nije "dosao" nego ga je kompjuter teleportovao gore, i da je mnogo bolji pokazatelj koliko nije bio u pravu npr to sto su Geth i Quariani pomirili.

I zasto separd odlucuje o svemu? Zasto releji moraju da budu unisteni?Sta se desilo sa "ooo ne mozemo da unistimo relej, eksplozija bi s*****a tri solarna sistema? Kako je posada Normandije zavrsila na nepoznatoj planeti u tri lepe? Zelena svemirska magicna vatra, savrseno objasnjenje kako se to zapravo u delicu sekunde spaja sva sinteticka i organska inteligencija u galaksiji. I zasto separd mora da uskace i rve se sa svetlosnim efektima munjama gromovima i sl, da bi unistio ripere? drama ili sta?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2015, 20:42   #5642
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Spoiler za glupo:

i da je mnogo bolji pokazatelj koliko nije bio u pravu npr to sto su Geth i Quariani pomirili.


Not with this Sheppard...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2015, 19:36   #5643
Nesic8693
Član
 
Član od: 14.1.2014.
Poruke: 84
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Obrnuo celu trilogiju i drugi put.
Šta reći za taj nesrećni treći deo.Nije loše ali ne valja.
Sve na prvi pogled izgleda kako treba ali čim malo bolje zagledate shvatite da mnogo što šta ne štima.
Prvo grafika,igra ne izgleda mnogo bolja od ME2 a trebalo bi,čak je u nekim detaljima i slabija.
Gejmplej za ME3 je drastično izmenjen u odnosu na predhodnike.ME3 praktično nije RPG nego cover-bassed pucačina sa dijalozima i perkovima.Razumem ja da je gužva i jurnjava oko spasavanja galaksije ali ipak sve je moglo biti urađeno kao RPG. Struktura glavnih i sporednih misija je OK,kao i u predhodnim delovima ali su zato tu vrlo,vrlo loši i zamorni mini kvestovi,Šepard u prolazu načuje šta kome treba i onda šparta galaksijom da nađe to nešto i donese onome ko traži uz neko minimalnu naknadu što zahteva preveliko cimanje tamo-amo po svemiru i do Citadele.
Galaktička spremnost je očigledno osmišljena samo radi multiplejera koji uopšte nije bio neophodan.Mogućnost da sve klase nose bilo koja oružja nauštrb specijalnih sposobnosti uopšte nije bila potrebna.Kupovina i modifikacije oružja su svetla tačka koja podseća na prvi deo.
Priča koja je naravno srž Mass Effect serijala je solidno nastavljena (naravno do pred kraj),ali postoji problem u novim likovima.Likovi iz predhodnih delova su odlično
napisani i odglumljeni što ne važi za nove koji su sve dosadniji od dosadnijeg,jedini svetli primer je Proteanac Javik koji dolazi uz DLC.
E sad kraj igre je loš,stiče se utisak da su autori hteli da što više iznenade publiku pa su razmišljali,kombinovali i od prevelike želje se prekombinovali pa imamo naivan i ne dorečen kraj.Bioware jeste iznenadio fanove ali u negativnom smislu.
Glavne misije su svetla tačka jer obiluju visokoprodukcijskim epskim okršajima(Bitke za Tuchanku,Rannoch,Thessiu,London...).
Ipak za razliku od ME2 gde su tok igre i izbori koje napravite u poslednjoj misiji uticali na završnicu,likove a samim tim i na priču ovde sve što učinite tokom cirka 30h igre (a da ne govorimo od 50tak sati iz prva dva dela) ima minimalan takoreći nikakav uticaj,krajevi su isti,ne dovršeni(čak i uz Extended Cut),da su bar na osnovu izbora koje tokom igre napravite odredili da se jedan kraj sam servira kao neminovan ali ne.
Sve u svemu nezasluženo loš završetak odlične trilogije.

Spoiler za Odluke:
Za Prvi Prelazak:
Importovan Junak: Custom Male Shepard
Importovana Klasa: Soldier
Stil igre: Paragon
Ljubavna Veza: Miranda
Rachni: Ubio klona Matice
Genophage: Izlečio Bolest
Quarian vs Geth: Podržao Quariance
Volus Flota: Spasio koloniju,obezbedio flotu Volusa i regrutovao Zaeeda
Omega: Prespojio reaktor i poštedeo Petrovskog
Citadel: Poštedeo Brooks
Kraj: Control

Za Drugi Prelazak:
Importovan Junak: Custom Female Shepard
Importovana Klasa: Sentinel
Stil igre: Renegade
Ljubavna Veza: Kaidan
Rachni: Ubio Maticu
Genophage: Izlečio Bolest
Quarian vs Geth: Podržao Quariance
Volus Flota: Spasio koloniju,Zaeed poginuo
Omega:Ugasio reaktor i ubio Petrovskog
Citadel: Ubio Brooks
Kraj: Destroy
Nesic8693 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2016, 9:44   #5644
NedStark
Novi član
 
Član od: 21.9.2014.
Poruke: 14
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Kojim redosledom treba igrati one DLC-ove, Citadel, Omega i Leviathan? Ja sam blizu kraja, je l moze to da se igra kada predjem igru, pa sve lepo na kraju?
NedStark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2016, 15:43   #5645
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
NedStark kaže: Pregled poruke
Kojim redosledom treba igrati one DLC-ove, Citadel, Omega i Leviathan? Ja sam blizu kraja, je l moze to da se igra kada predjem igru, pa sve lepo na kraju?
Ne može na kraju, jer u ME3 nema kao u ME2 da nastaviš sa igranjem nakon prelaska glavne priče, jer je treći deo kraj trilogije. Dakle, nema ništa posle. Svejedno je kojim ćeš redosledom, mada npr. Citadel traje dugo, jer ima više delova priče, pa možeš da ga počneš ranije i malo po malo da ga prelaziš. Slično je i sa Leviathan-om. Ne znam dokle si stigao, da ti ne spojlerišem ako prvi put igraš, ali ja recimo sve te DLC-jeve odradim pre misije Priority:Thessia, pošto posle toga polako kreće rasplet i priča se bliži kraju.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maxiMD na korisnoj poruci:
NedStark (24.1.2016)
Stara 24.1.2016, 16:07   #5646
NedStark
Novi član
 
Član od: 21.9.2014.
Poruke: 14
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
maxiMD kaže: Pregled poruke
Ne može na kraju, jer u ME3 nema kao u ME2 da nastaviš sa igranjem nakon prelaska glavne priče, jer je treći deo kraj trilogije. Dakle, nema ništa posle. Svejedno je kojim ćeš redosledom, mada npr. Citadel traje dugo, jer ima više delova priče, pa možeš da ga počneš ranije i malo po malo da ga prelaziš. Slično je i sa Leviathan-om. Ne znam dokle si stigao, da ti ne spojlerišem ako prvi put igraš, ali ja recimo sve te DLC-jeve odradim pre misije Priority:Thessia, pošto posle toga polako kreće rasplet i priča se bliži kraju.
Prelazim prvi put, al mi nije problem spojlerisanje, ja sam tek odradio AY Monastery.

NedStark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2016, 16:39   #5647
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
NedStark kaže: Pregled poruke
Kojim redosledom treba igrati one DLC-ove, Citadel, Omega i Leviathan? Ja sam blizu kraja, je l moze to da se igra kada predjem igru, pa sve lepo na kraju?
Ja bih Leviathan odradio pre predzadnje misije, jer u njemu saznaješ neke jako interesantne pojedinosti, a za njim Citadelu, jer je ceo Cidatel DLC prožet nekom atmosferom završetka (to je bio poslednji DLC za ME3). Znaćeš koja je misija predzadnja kad stigneš dotle, da ne spojlerišem Omegu igraj kad hoćeš.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
NedStark (24.1.2016)
Stara 24.1.2016, 20:46   #5648
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
NedStark kaže: Pregled poruke
Prelazim prvi put, al mi nije problem spojlerisanje, ja sam tek odradio AY Monastery.

Najbolje bi bilo da te misije odradiš posle misije Priority: Horizon (ako hoćeš da imaš sve likove na zabavi, u Citadel dlc-u). Priority: Cerberus Headquarters ti je misija bez povratka, posle nje više ne možeš da odradiš ni jedan sidequest, dakle, odradi sve što imaš pre nje.

I definitivno bi Citadel trebao da se radi kao poslednji side-quest a Leviathan pre njega. Omegu odradi pre ovih misija, nije mnogo bitno kada.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
NedStark (25.1.2016)
Stara 24.1.2016, 22:31   #5649
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
NedStark kaže: Pregled poruke
Prelazim prvi put, al mi nije problem spojlerisanje, ja sam tek odradio AY Monastery.
u principu su kolege lepo sve razjasnile. Omegu možeš bilo kad, jer je tu Šepard solo u celoj priči. Leviathan svakako odradi pre Citadel-a, a oba možeš već pre ili posle Priority: Thessia, kao što sam već rekao. Tu već imaš full crew, tako da nema da brineš. Uživaj, Citadel DLC je ubedljivo najbolji deo ME3. Posle toga ćeš oprostiti Bioware-u čak i ako te kraj potpuno razočara.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maxiMD na korisnoj poruci:
NedStark (25.1.2016)
Stara 2.11.2017, 19:15   #5650
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

https://twitter.com/CaseyDHudson/sta...=244+272699409
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2019, 17:46   #5651
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Zbog izlaska Anthem-a, presao sam Andromedu Sad sam instalirao ME 3, no nema podrsku za GAMEPAD x 360.. Nasao sam fajl 'Coalesced' i sad radi, ali fale RB i LB...A tu se bacaju moći.. Tako da...ima neko bolje resenje?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2019, 18:00   #5652
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Imaš controller support mod na Nexusu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Shonkas (25.2.2019)
Stara 17.11.2019, 10:47   #5653
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

New Mass Effect Game Is Very Early in Development
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2019, 10:53   #5654
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Na celu projekta je Michael Gamble, covek zasluzan za remek dela poput Andromeda i Anthem. Sve sto je vredelo u Bioware je zbrisalo iz kompanije odmah posle ME3, tako da od njih vise nista ne treba ocekivati.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
buraz (17.11.2019)
Stara 17.11.2019, 14:34   #5655
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Takodje je bio glavni producent na ME2 i ME3 i DlC jevi za iste...tako da je on najmanji problem, problem je filozofija EA koja je rasterala sve ostale developere.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2019, 20:41   #5656
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Mass Effect 3



Ovo nece pre 2023.-2024. Jos ni DA4 nisu najavili. Sta god da urade, nadam se da je Milky Way a ne retardirana ekipa iz Andromede.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2019, 22:52   #5657
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Sa onakvim krajem iz ME3 tesko da mogu da smeste igru u Milky Way a da ili ne retkonuju desavanja iz ME3 ili ne urade prequel...zato su i otisli 640 godina u buducnost i u drugu glakasiju, sami sebe su saterali u cosak.


Tesko da ce pre 2025 posto je DA4 najavljen tek za posle Mart-a 2022 a to im je sada main projekat (jos uvek u pre produkcijskoj fazi)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2019, 0:22   #5658
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Uh... sto me podseti.

Verovatno sam o ovome pricao bas u ovoj temi (pre koliko godina), ali moj glavni problem sa krajevima je:

1) Zeleni kraj, koji bi trebalo da je neki happy end, unistava ceo setting. Prosto ne moze da napravis nastavak ako svi postanu hibridi mesa i masina. Niti bi takav nastavak bio interesantan.

2) Crveni kraj lici najvise na klasican kraj, i ocuvava setting, ali njegov veliki problem je sto bukvalno, da izvinete, p*sa na igraceve odluke. Uspes da potpuno pomiris Quariane i Gethe, i onda pobijes tim krajem sve inteligentne masine.

3) Plavi kraj, je neka antiteza onom sto je heroj tokom cele igre radio. Prosto tesko vidim kao nesto sto bi pravi Shepad izabrao

Sa druge strane, mozda je taj kraj jedini koji moze da dozvoli klasican nastavak. Samo ubaciti pricu da su se svi Reaperi povukli posle nekog vremena u duboki svemir, i staviti tacku na sve.

Mada... ako bi hteli da ispostuju igrace, mogli da naprave dve varijante, jednu gde u settingu i dalje postoje inteligentne masine (plavi), i jedan gde ne (crveni).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2019, 17:07   #5659
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Sumnjam da ce praviti nastavak Andromede, priča i likovi u toj igri su bili nezanimljivi i generalno je ceo taj projekat propao. Nastavak originalne priče po meni nema smisla (morali bi da izdvoje jedan kraj kao canon, a onda celokupan "personal story" narativ gubi smisao), tako da jedino ostaje prequel smešten u vreme First Contact War perioda. Opet, nema ni to nekog smisla jer kroz tri igre saznajemo sve bitno vezano za celokupnu istoriju ME univerzuma, ali kao što rekoh, ostale opcije su teško ostvarive...

Poslednja ispravka: Uros12 (19.11.2019 u 17:28)
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2019, 17:12   #5660
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Sumnjam da ce praviti nastavak Andromede, priča i likovi u toj igri su bili nezanimljivi i generalno je ceo taj projekat propao. Nastavak originalne priče po meni nema smisla (morali da izdvoje jedan kraj kao canon, a onda celokupan "personal story" narativ gubi smisao), tako da jedino ostaje prequel smešten u vreme First Contact War perioda. Opet, nema ni to nekog smisla jer kroz tri igre saznajemo sve bitno vezano za celokupnu istoriju ME univerzuma, ali kao što rekoh, ostale opcije su teško ostvarive...
Reboot, novi Shepika i reimaginacija Reapera i invazije. Bez patetike ovaj put i bez fetch questova. Posle onolikog uloga u prvoj trilogiji, First Contact War mi dodje kao uspavanka.

A likovi iz Andromede so toliko zanimljivi da se ne secam imena ni krogana koji mi je jedini bio donekle zanimljiv tokom prelaza. Animacije lica su toj igri bile ubedljivo najmanji problem...
buraz je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, multiplayer, rpg, srbija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com