Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2008, 8:40   #1
Mr.Stefan
Novi član
 
Član od: 9.7.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa rezolucijom

Sinoc sam reinstalirao drajvera za graficku, i ubacio malo novije. Kada sam posle instalacije drajvera restartovao komp,i otisao na propertis,primetio sam da se tamo nalaze samo 3 "osnovne" rezolucije za podesavanje 800x600,1024x768 i 1280x... Onda sam pokusao da udjem u neke igre i video da drajveri funkcionisu(sve igre rade normalno),medjutim i u opcijama za igre nalaze se samo te rezolucije. Ovo i ne bi bio toliko problem da nemam Laptop sa 15,4' ekranom,tako da mi trebaju Wide rezolucije. Ima li neko resenje ? Inache,graficka je Geforce 8600m gs.
Mr.Stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 18:58   #2
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezolucijom

Pa sto ne odes na sajt proizvidjaca i tamo skoni novije drajvere i pazi kad skines paket tih drajvera utvrdi koji je za monitor.Pozdrav
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 20:29   #3
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezolucijom

@Mr.Stefan:

Bas sam gledao na sajtu NVidie sta podrzavaju novi drajveri za mobile seriju i tamo nema podrske za 8600m seriju. To je verovatno i problem koji ti se desava sa rezolucijom, tacnije nemanja rezolucija. Ono sto je resenje je da skines drajvere sa sajta samog proizvodjaca i da instaliras njih ili da probas ovo nasta sam naleteo na netu:

idi na ovaj sajt:

http://www.laptopvideo2go.com/

i idi na download drajvera zadnjih za Vistu ili za XP, sta vec koristis. Gore na strani za download imas pored njega i jedan link na kome stoji Modded INF. Skini i njega. Pokreni exe io ekstraktuj drajvere u folder po zelji. Potom kopiraj modded inf u tajj folder i zameni postojeci inf sa njim. Startuj setup i instaliraj drajvere. Imas tamo i stranu sa helpom, ovo ti je link , u sustini ovo je ono sto pise i tamo mada nije lose da se pogleda:

http://www.laptopvideo2go.com/forum/...showtopic=9243

Probaj ovo, mozda ti pomogne. Nemam laptop i nisam probao licno ali valjda nece da skodi da probas, Najgore sto moze da se desi je da instaliras ponovo stare drajvere na njega.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
Mr.Stefan (6.11.2008)
Stara 6.11.2008, 0:21   #4
Mr.Stefan
Novi član
 
Član od: 9.7.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezolucijom

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
@Mr.Stefan:

Bas sam gledao na sajtu NVidie sta podrzavaju novi drajveri za mobile seriju i tamo nema podrske za 8600m seriju. To je verovatno i problem koji ti se desava sa rezolucijom, tacnije nemanja rezolucija. Ono sto je resenje je da skines drajvere sa sajta samog proizvodjaca i da instaliras njih ili da probas ovo nasta sam naleteo na netu:

idi na ovaj sajt:

http://www.laptopvideo2go.com/

i idi na download drajvera zadnjih za Vistu ili za XP, sta vec koristis. Gore na strani za download imas pored njega i jedan link na kome stoji Modded INF. Skini i njega. Pokreni exe io ekstraktuj drajvere u folder po zelji. Potom kopiraj modded inf u tajj folder i zameni postojeci inf sa njim. Startuj setup i instaliraj drajvere. Imas tamo i stranu sa helpom, ovo ti je link , u sustini ovo je ono sto pise i tamo mada nije lose da se pogleda:

http://www.laptopvideo2go.com/forum/...showtopic=9243

Probaj ovo, mozda ti pomogne. Nemam laptop i nisam probao licno ali valjda nece da skodi da probas, Najgore sto moze da se desi je da instaliras ponovo stare drajvere na njega.
To je mene i zezalo sto na sajtu nvidije uopste nemaju drajvere za 8600m. Na kraju sam problem resio tako sto sam izbrisao ove drajvere i stavio neke malo starije. Zanimljivo je da je neverovatno tesko pronaci nove drivere za ovu graficku za XP. Za razliku od XP-a, za vistu su skoro izasli novi drajveri.
Mr.Stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2008, 0:29   #5
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Problem sa rezolucijom

http://www.driverheaven.net/nvmodtool.php

Moduj drivere sa desktop-a da bi mogli da rade i na laptop-u. Imas na sajtu (koji je gore naveden) sve lepo objasnjeno. Ja ih koristim oko pola godine i nisam imao niti jedan jedini problem. A da ne govorim sto igre rade bolje .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Mr.Stefan (6.11.2008)
Stara 6.11.2008, 3:05   #6
Mr.Stefan
Novi član
 
Član od: 9.7.2006.
Poruke: 28
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezolucijom

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
http://www.driverheaven.net/nvmodtool.php

Moduj drivere sa desktop-a da bi mogli da rade i na laptop-u. Imas na sajtu (koji je gore naveden) sve lepo objasnjeno. Ja ih koristim oko pola godine i nisam imao niti jedan jedini problem. A da ne govorim sto igre rade bolje .
Probacu pa javljam .


"3. Run Mobility Modder.NET nVidia Edition and browse to the driver in C:/NVIDIA/"Windows version"/"Driver version" - an example of nVidia GeForce 177.79 would be C:/NVIDIA/WinVista/177.79 - hit modify. Wait until driver is modified." i "5. Wait until Install is finished and reboot. Enjoy the new drivers !". Jel treba posle modifikacije da prvo izbrisem stari drajver, pa posle toga da instaliram novi(modifikovani),ili samo da instaliram preko starog(posto to ne pise tamo u uputstvu,a nelogicno mi da ne moram stare da brisem).
Mr.Stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2008, 11:04   #7
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Problem sa rezolucijom

Obrisi prvo stare, jer oni driveri nisu iste "sorte" kao i ovaj novi driver sto hoces da instaliras .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Mr.Stefan (6.11.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa native rezolucijom vladimir rajic Grafika 8 12.1.2009 18:11
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
Imam problem sa rezolucijom ? wu-gambino Ostale komponente 9 4.3.2007 15:19
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com