Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2017, 20:56   #1
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Ima li neki softver za pc koji moze da deaktivira opciju gde google trazi odmah po ukljucivanju telefona da se logujes na gmail nalog da bi mogao da koristis mob? Fabricki reset ne pomaze,u pitanju je huawei Y6

Ima nekih klipova za iskljucivanje preko moba medjutim potreban je fabricki brozver da se to uradi,ali on na mobu ne radi,preko chrome sve uradim do opcije skini apk medjutim nigde nema opcije da otvoris folder gde si skidao,a osim brozvera ne mozes nicemu da pristupis
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2017, 2:15   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Misliš na ono kad te pita da vežeš fon za Google nalog?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2017, 9:28   #3
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Da,mob je vezan za nalog,bukvalno cim ga ukljucis,izaberes jezik i wifi sledeca opcija je da upises nalog. Komsinici dete resetovalo mob,ja sam ga iz recovery jos jednom resetovao,medjutim trazi nalog,a naravno zenska nema pojma ni sta je mejl,ni ko je to pravio,nista Ne znam da li bi ubacivanje novog softvera pomoglo? Inace sam probao preko brozvera da instaliram unlocker kao na klipu medjutim lik to radi sa fabrickim brozverom,dok na ovom mobu nece da se pokrene,moze samo chrome,skinem apk,medjutim nigde nema da pokaze sta je skinuo,jedino ako kliknes skini opet on te pita hoces li da zamenis skinut fajl i otvori download folder medjutim odatle ne moze da se pokrene nista
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2017, 14:40   #4
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Normalno da traži da se ulogujes posle vraćanja na fabrička i ako se ne uloguje neće moci da koristi google play
Onda joj napravi novi gmail nalog i upisi taj mail i šifru, e sad jedino ako ne traži stari nalog koji je bio u telefonu to je onda factory reset protection, a ne znam bas koliko se to može obići..
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2017, 10:25   #5
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

E ljudi moji, ovo sam i ja doživeo sa koleginim telefonom... Dakle za neverovati dokle je google pustio svoje pipke. Resetovao sam ga iz recoverya, dakle ono kada se prilikom uključivanja telefona drži volume down+power. Wipe cache, wipe partition i ništa!

U pitanju je Alcatel pixi...

Telefon se uključi, dobiješ pozdravni ekran gde možeš da izabereš jezik, nakačiš se na wifi mrežu i posle toga ti traži google da se loguješ (vaš uređaj je resetovan, neophodno je da se prijavite). Nema skip, cancel, ma nema ništa, ima da se loguješ ili nema dalje! I sa kojim god nalogom da sam pokušao da se logujem, dobijem odgovor kako je nastala greška i da probam za 48h. Posle 48h isto...

Prosto neverovatno, a što je najgore, kolega bi mogao i da preživi bez google servicesa, njemu telefon treba za službeni i ni za šta drugo, ali jok...

Strašno.

Mene prosto muka vata da kupim telefon sa novijim Androidom...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2017, 10:44   #6
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
E ljudi moji, ovo sam i ja doživeo sa koleginim telefonom... Dakle za neverovati dokle je google pustio svoje pipke. Resetovao sam ga iz recoverya, dakle ono kada se prilikom uključivanja telefona drži volume down+power. Wipe cache, wipe partition i ništa!

U pitanju je Alcatel pixi...

Telefon se uključi, dobiješ pozdravni ekran gde možeš da izabereš jezik, nakačiš se na wifi mrežu i posle toga ti traži google da se loguješ (vaš uređaj je resetovan, neophodno je da se prijavite). Nema skip, cancel, ma nema ništa, ima da se loguješ ili nema dalje! I sa kojim god nalogom da sam pokušao da se logujem, dobijem odgovor kako je nastala greška i da probam za 48h. Posle 48h isto...

Prosto neverovatno, a što je najgore, kolega bi mogao i da preživi bez google servicesa, njemu telefon treba za službeni i ni za šta drugo, ali jok...

Strašno.

Mene prosto muka vata da kupim telefon sa novijim Androidom...


Ipak je otvoreniji od iOS-a, zamisli da si iCloud zaključan, nema te nigdje. Android "brava" može da se zaobiđe NANDroid flešovanjem (Spflashtool i sl. alati postoje za tu namjenu), pa čak i namjernim softbrickom iz kojeg te vadi stock kernel, stock rom i u par klikova potpuno obrišeš sve što je bilo vezano za bilo kakve naloge na telefonu. Mogu da testiram na Xperiji Z, ne bojim se da ću je "zaključati" jer znam da može da se izađe iz toga. Alcatel i Huawei vjerovatno imaju neke svoje alate, pa treba prešaltati kineske forume o mob telefonima ili xda
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2017, 11:01   #7
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Ljudi... Pa nije poenta da nam bude prihvatljivo flešovanje nekim splfmldl flash toolovima, nego da postoji opcija, ne, NE ŽELIM google nalog.

Mislim, šta se ovde događa, to nije Android kakvim smo ga znali, skuvali su nas ko žabe.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2017, 14:56   #8
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Ljudi... Pa nije poenta da nam bude prihvatljivo flešovanje nekim splfmldl flash toolovima, nego da postoji opcija, ne, NE ŽELIM google nalog.



Mislim, šta se ovde događa, to nije Android kakvim smo ga znali, skuvali su nas ko žabe.


U pravu si, to nije poenta Androida, ali to je jedan od načina da zaobiđeš te šatro "zaštite", i šta se drugo moglo očekivati od napadnog Googlea koji još malo i iz frižidera iskače, navodno ne možeš više bez "neophodnog" Gmaila, Gtalka i silnih gluposti, a za svaku tu glupost ti je "neophodna" neka njihova aplikacija, ako ne koristiš Chrome satraše se reklamirajući ga, i tako u nedogled. Android je postao 70% Googleov bloatware i svega 30% inovativan, funkcionalan i dopadljiv OS za mobilne telefone.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2017, 18:56   #9
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
E ljudi moji, ovo sam i ja doživeo sa koleginim telefonom... Dakle za neverovati dokle je google pustio svoje pipke. Resetovao sam ga iz recoverya, dakle ono kada se prilikom uključivanja telefona drži volume down+power. Wipe cache, wipe partition i ništa!

U pitanju je Alcatel pixi...

Telefon se uključi, dobiješ pozdravni ekran gde možeš da izabereš jezik, nakačiš se na wifi mrežu i posle toga ti traži google da se loguješ (vaš uređaj je resetovan, neophodno je da se prijavite). Nema skip, cancel, ma nema ništa, ima da se loguješ ili nema dalje! I sa kojim god nalogom da sam pokušao da se logujem, dobijem odgovor kako je nastala greška i da probam za 48h. Posle 48h isto...

Prosto neverovatno, a što je najgore, kolega bi mogao i da preživi bez google servicesa, njemu telefon treba za službeni i ni za šta drugo, ali jok...

Strašno.

Mene prosto muka vata da kupim telefon sa novijim Androidom...
Da si probao bez kartice i bez wifi-a možda bi ti ponudio skip dugme.
A factry reset protection ako nemaš stari nalog je da otkljucas bootloader onda frp ne bi trebao da funkcioniše
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2017, 23:02   #10
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

U novijim verzijama Androida ukoliko je pre fabričkog reseta telefon imao aktivan Google nalog, nakon reseta će obavezno tražiti da se uloguješ isključivo sa tim nalogom. Razlog je prost, ukoliko je neko ukrao telefon i uradi reset, telefon će moći da koristi samo kao ukras. Nakon što se uloguješ, možeš komotno promeniti nalog, ili ga potpuno izbrisati.
Sad što se ljudi ne trude da zapamte lozinku pa čak i nalog je drugi problem.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
water wizard (8.10.2017)
Stara 9.10.2017, 8:27   #11
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Problem je što u slučaju mog kolege, nije hteo da prihvati tu lozinku, pokraj toga što sam se sa istim tim nalogom ulogovao preko desktopa normalno.

Takođe sam probao bez Internet konekcije i nije ponudio skip.

Sve u svemu, izuzetno jeziva i neprijatna stvar. Sreća pa nemam google play services, samo čist Android 4.4.2 i iz tog razloga mi se i ne menja telefon i nadam se da se i novi Android može pročistiti od google đubreta kako bi mi ostao čist Android.

A to što neko drugi ne može da koristi ukradeni telefon nakon reseta vala meni baš ništa ne znači, jer mi je telefon svakako ukraden i neće povla da mi dođe i kaže, e evo ti telefon nazad, ne mogu da ga koristim zbog google-s.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2017, 9:11   #12
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
iz tog razloga mi se i ne menja telefon i nadam se da se i novi Android može pročistiti od google đubreta kako bi mi ostao čist Android.

Android je Guglovo đubre od postanka, cijeli OS je njihovo vlasništvo tako da je svejedno imaš li gapps ili ne, oni preuzimaju ownership nad tvojim mejlovima, slikama i nad svim drugim što prođe kroz Android, Gmail itd. Pročitaj EULA pa ćeš vidjeti da je sve duža sa svakom novom verzijom Androida, i da se najviše analiza,?odobrenja/prikupljanja podataka odnosi na (izgubljenu) privatnost bez koje (ne) možeš da koristiš mob kao dosad, nažalost.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2017, 1:28   #13
shonee
Član
 
Član od: 7.8.2011.
Lokacija: Dembelija
Poruke: 433
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: kako zaobici verifikaciju naloga pri ukljucivanju

Ako hocete privatnost nemojte koristiti internet. To sakupljanje podataka rade svi sajtovi/kompanije, samo sto se za Google vise prica jer je velika firma. To ti je ono ako koristite nas sajt slazete se sa uslovima koriscenja, ako se ne slazete napustite sajt.
shonee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da mi se pri ulasku svakog posetioca pravi log file sa njegovom ip adresom Rukometas Web dizajn 16 9.7.2010 2:23
Kako testirati Monitor pri kupovini? NSadian Grafika 16 3.11.2007 1:15
Kako blokirati pop-up pri konektovanju na net? bok! Operativni sistemi 2 25.10.2007 20:37
kako da iskljucim log on opciju pri startovanju WinXP? Dusan Maksimovic Operativni sistemi 7 14.8.2007 19:52
Dugo ucitavanje podataka pri ukljucivanju racunara internacional Kvarovi 36 28.4.2006 15:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com