Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.7.2011, 11:13   #1
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Nekoliko pitanja (Phenom 965, ploča, napajanje)

Pozdrav,
Uzimam uskoro sledece komponente pa me zanima da li neko ima iskustva sa konkretno ovim modelima i koje mi napajanje predlazete?
Komponente su :
Phenom2 965
msi 770 c45
4gb ddr3 hyperX
1TB samsung f3

Uz to imam staru 5770 i neki glupi dvdrw

Video sam da postoje dve revizije ovog procesora c2 koja trosi 140w i c3 koja trosi 125w. Ploca po specifikaciji ima naponsku jedinicu od 125w pa me zanima sta bi se desilo ako ubodem procesor koji bude c2?
Imam i starije CM 450 real power napajanje (ono sa front panelom), da li bi moglo da mi posluzi neki dan dok ne kupim novo i koje preporucujete?

hvala unapred

PS : imam i varijantu da doplatim za asus m5a87 plocu koja je babaroga ali posto sam vec knap sa parama da li se isplati u odnosu na ovu gore? Racunam da cu malo i da oc tog fenoma kad je vec BE
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 11:21   #2
davidhaker26
Veteran
 
Član od: 12.3.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 712
Zahvalnice: 111
Zahvaljeno 154 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku davidhaker26
Određen forumom Re: par pitanja (phenom 965,ploca,napajanje)

Uzmi 955BE, jeftini je 2k, tu razliku prebaci na bolju plocu (Asus M5A87)

I uzmi WD Blue 1TB EALX, malo je brzi od F3-ce.
davidhaker26 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 11:22   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: par pitanja (phenom 965,ploca,napajanje)

Šanse da naletiš na C2 su minimalne, bolje uzmi 955BE i neki kuler, makar Xigmatek Loki (nema overklokovanja sa box kulerom). Taj CM daje 264W na 12V ... Tesno ...
Od novih gledaj Seasonic pre svih, SS-500ET je optimum za ~55-60e.

Poslednja ispravka: Picard (14.7.2011 u 11:38)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 11:29   #4
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: par pitanja (phenom 965,ploca,napajanje)

Ma i hteo sam 955 ali nema kod ovog od koga uzimam, ko zna kada bi ga nabavio..
Sto se tice kulera, imam CM Gemini tako da buka i hladjenje prilikom oc nece biti problem. Jedino me brine to napajanje ali nadam se da mu nece nista faliti neki dan dok ne kupim. Ako naletim u gigatronu na ss 620 uzecu njega, ako ne, videcu sta jos moze da se nadje po Nisu, nisam do sada video neki ultra izbor po pitanju napajanja :/

HDD je vec narucen (hteo sam WD black ali ovaj nije imao ni njega ni blue, samo green..) a plocu mogu da promenim i naknadno, takav dogovor imam sa prodavcem. Naravno ukoliko bude bilo razloga za tako nesto?
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 11:39   #5
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: par pitanja (phenom 965,ploca,napajanje)

M5A koji je spomenut je AM3+ proizvod, vidim da su često preporučene ploče sa tim slotom zbog "budućeg upgrade-a", što jeste validan razlog, za neke. Za neke druge, ne mora biti

CM će preživeti, ali sve namešteno na stock, možda čak i malo underclock/undervolt-ovano. SS-400ET je puna kapa za to što planiraš, 500W verziju uzmeš samo ako realno planiraš nekog većeg potrošača u budućnosti, tipa još jednu grafičku za CF ili prelazak na neku osetno jaču. Možda je najbolje rešenje SS-430GB, jer ima dovoljno snage, a interno je ipak kvalitetnije od ET serije. SS-620GB i GM su fantastična napajanja, ali su debeli overkill u tvom slučaju, i nema potrebe za tolikim troškom.

Što se tiče revizije jezgra u procesoru koji ćeš kupiti, C2 stepping se ne proizvodi već više od godinu i po dana, tako da se ne bih brinuo... Geminii će se pomučiti sa tim procesorom, osim ako imaš dva zaista dobra venta.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 12:04   #6
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: par pitanja (phenom 965,ploca,napajanje)

Hm sada si me malo zbunio sa ovim vezano za kuler :/
Zasto mislis da ce da se pomuci? Jeste da to stariji model ali jedino ako je nesto osetno drugaciji dizajn za cetvorojozgrarne procesore? Nisam toliko ulazio u problematiku ali sam bio ubedjen da ce da odradi posao bez vecih problema.

Sto se tice kasnije upgradea planiram da na tamo zamenim i graficku, e sada kojom to vec ne znam ali moguce gtx460 ili slicno..

Drug mi preporucuje 520gm (ili gb naravno) jer ga i on ima a kao skuplje je nekih 1500 do 2k
Malo po malo i daleeeko sam premasio pocetni budzet..

EDIT : ja sada imam samo jedan ventilator i ovaj ubogi 5000+ oc na 3.0 radi ladan kao spricer (znam da nije za neko poredjenje ali opet..)
a sto je najludje sigurno oko mesec dana je radio bez ijednog jer je taj jedini koji sam tada imao bio totalno zaribao
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 12:15   #7
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja (Phenom 965, ploča, napajanje)

Mislio sam pod ozbiljnijim OC uslovima. Naravno da će na stock sve da drži kao od šale, pa čak i na laganom OC bez podizanja napona... Sve preko toga, doduše, i treba ti nešto ozbiljnije.

Ako ti je baš stalo do jačih Seasonic modela (a to razumem u potpunosti), možda možeš pokušati sa ovim? Uz malo sreće, ćapiš 520GM po ceni 500ET...

P.S. Pjano, ne diraj ovo.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 12:29   #8
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja (Phenom 965, ploča, napajanje)

Huh ne volim bas mnogo taj limun Em sto su me jednom zeznuli em sto sam ja prodao par stvari a nisam posle uplatio "kredit" pa su mi blokirali nalog Tako da ili novo ili moooozda ovako nesto : http://www.thermaltakeusa.com/Produc...S=1207&ID=1499
Koliko dati za ovo? Ne znam koliko je staro ali je u dobrom stanju, drug je skoro kupio polovno ali se sad mnogo lozi na ss pa hoce da ga proda
Ako ne moze drugacije pusti realno koliko vredi na pp.
Hvala ti

Poslednja ispravka: Alek (14.7.2011 u 12:39) Razlog: typo..
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 12:38   #9
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja (Phenom 965, ploča, napajanje)

Изгураће ти ту машину без да штуцне и две графике још поред ако треба
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 12:38   #10
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja (Phenom 965, ploča, napajanje)

Taj Tt može biti FSP (GLN, slično OCZ SXS) unutra, a može biti CWT (PSH, slično CFT-600). Zavisi koliko je staro, i da li je baš W103RU (FSP) ili W103 (CWT). Za model bez "RU" bih ja lično bio spreman dati 40ak evra, pošto verujem da je staro minimum 2 i po godine, jer se 3 godine ne proizvodi, osim za kinesko i indijsko tržište. Za model sa RU, koji jeste još u proizvodnji, ne bih dao ni dinar. Ti nemaš ni znanja ni načina da proveriš tvrdnju "napajanje je u dobrom stanju".

Tebi zaista ne treba više od 400 kvalitetnih vati, ali zaista. Ne vidim čemu jurnjava za 50% nazivno jačim napajanjima... Pazariš lepo nov SS-400ET i budeš miran 3+ godina (realno barem 5). Ako baš baš planiraš da kupuješ neke besne grafičke i skupe procesore, onda ne gledaj da uštediš kupovinom polovnih napajanja koja ti ne trebaju sada. Kupi onda neku krmaču od napajanja za duplo veće novce, koja može da tera i7 2600K OC + GTX 580 OC (što realno SS-620GB i GM mogu), pa da ti srce bude na mestu...
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 12:48   #11
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja (Phenom 965, ploča, napajanje)

Ok hvala, pogledacu onda sta moze da se nadje ovde kod mene od ss pa cu nesto da uklopim.
Znaci, nista besno preko ovoga ne planiram da stavljam, osim te graficke za koju ne znam ni kada cu niti koju da kupim. Rekog gtx460 ali otprilike u toj klasi bilo sta.
Nista, hvala jos jednom pa cu eventualno da napisem sta sam uzeo i kako sam zadovoljan.

E da, pre 2,3 dana drug je kupio CM GX650 (ja mu rekoh sa cm ne bi trebalo da pogresis, ja sam ih imao 2 do sada..) a ovaj drugi koji ima ss ga je napljuvao kao da je kupio najvece djubre
wtf? Kapiram da je ss uber ali da li je stvarno toliko bolje od ovog cm-a?
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 12:57   #12
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja (Phenom 965, ploča, napajanje)

Старији GX650 је био "Seventeam" ОЕМ а ова нова серија "Enhance" ОЕМ и много боље критике има него овај први.

Иначе, моје мишљење да је претерана мало прича о напајањима и да ће ти било које напајање од 30+еур обавити посао. На пример за 30 евра имаш Чифтек iArena од 500w који код другара тера ту конфу што си ти навео у првом посту + 6870.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2011, 13:21   #13
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja (Phenom 965, ploča, napajanje)

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Ok hvala, pogledacu onda sta moze da se nadje ovde kod mene od ss pa cu nesto da uklopim.
Znaci, nista besno preko ovoga ne planiram da stavljam, osim te graficke za koju ne znam ni kada cu niti koju da kupim. Rekog gtx460 ali otprilike u toj klasi bilo sta.
Nista, hvala jos jednom pa cu eventualno da napisem sta sam uzeo i kako sam zadovoljan.

E da, pre 2,3 dana drug je kupio CM GX650 (ja mu rekoh sa cm ne bi trebalo da pogresis, ja sam ih imao 2 do sada..) a ovaj drugi koji ima ss ga je napljuvao kao da je kupio najvece djubre
wtf? Kapiram da je ss uber ali da li je stvarno toliko bolje od ovog cm-a?
Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
Старији GX650 је био "Seventeam" ОЕМ а ова нова серија "Enhance" ОЕМ и много боље критике има него овај први.

Иначе, моје мишљење да је претерана мало прича о напајањима и да ће ти било које напајање од 30+еур обавити посао. На пример за 30 евра имаш Чифтек iArena од 500w који код другара тера ту конфу што си ти навео у првом посту + 6870.
SS-400ET predložen jer je ipak kvalitetniji od Chief GPA-500 (plus ima dužu garanciju), ali da, i to bi radilo posao bez ikakvih problema.

Što se tiče GX serije, stoji što je rekao MacGruber. Prva serija je bila Seventeam, druga je Enhance, i u imenu ima reč "Bronze". Tako da, ako je kupio noviji proizvod, kupio je CM GX 650 Bronze. Sa jedne strane, Enhance verzija jeste bolja, ali nije ne-znam-ni-ja-koliko bolja, a naročito bodu oči mid-to-low-grade Su'Scon kondenzatori koji su upotrebljeni - njihova reputacija je daleko od sjajne...

CoolerMaster, ako mene pitaš, nikada nije uspeo da napravi napajanje koje vredi novaca koje traže za njega, uvek ima barem jednako dobrih izbora kod drugih proizvođača, a najčešće i daleko boljih, za istu ili manju svotu. To ne znači da su im sva napajanja loša, naprotiv, Silent Pro M 500 i 600W, Silent Pro Gold svi do 1000W modeli su odlični Enhance Electronics dizajnovi, ali preskupi za to što nude.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 11:20   #14
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Nekoliko pitanja (Phenom 965, ploča, napajanje)

Samo da spomenem da sam uzeo one komponente s pocetka teme (jos pre 10tak dana) i dok cekam da mi iz emija posalju ss 520gb teram na starom CM-u. Sve radi ok sem sto kada opteretim procesor i grafiku napajanje bljuje vatru pozadi Mislim, logicno je da se greje ali ovo se bas greje
Gemini drzi procesor na oko 30 stepeni u iddle i na <50 u loadu tako da sam njim za sada zadovoljan a zbog ploce i napajanja necu da ga overklokujem za sada..
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja! todos Slobodni softver 240 7.6.2011 10:39
Pređoh na SuSE - trebaju mi odgovori na nekoliko pitanja Bokile Slobodni softver 1 21.6.2009 21:40
Nekoliko pitanja i saveta... flamingos Šta da kupim? 6 22.2.2009 19:26
Grafa, ploča, napajanje PECA93 ŠDK - Osnovne komponente 14 8.1.2009 20:50
Nekoliko pitanja i problema (zvuci kao i/o port :) ) mijatovic_86 Šta da kupim? 5 25.1.2006 22:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com