Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2018, 3:12   #12681
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Children Act (2017)
https://www.imdb.com/title/tt6040662/



Jedan od filmova koji je toliko nabijen emotivnom dramom da vam ne daje ni trenutak predaha. Strašno je to što do sredine gledate savršen film, a kako se kraj bliži gušite se u nemoći da odgovorite na brojna pitanja poput toga šta su vera, ljubav..., i shvatate da je slućeni ishod potpuno besmislen, jer (bar mene) ostavlja gledaoca u depresiji. Jedina zamerka, Stenli Tuči je katastrofalan izbor. Možda je to što je režiser doprinelo da osećam da se trudi da oko sebe stvori nešto poput oreola, a ne verujem da je to zahtev scenaria.

Poslednja ispravka: Suad Novic (26.10.2018 u 18:47)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2018, 4:30   #12682
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Galveston. Film je snimljen po knjizi Nika Picolata (True Detective), koji je i napisao scenario za film. Ben Foster je odlican u glavnoj ulozi u ovom intenzivnom krimicu o okorelom kriminalcu koji trazi iskupljenje kada sazna da boluje od raka. Pored Bena Fostera, trudi se i Elle Fanning u ulozi prostitutke zlatnog srca koju Benov lika uzima pod svoje. Ovo je sasvim solidan tvrdi krimic, ali su neke kljucne stvari u scenariju problematicne i vide se naznake filma koji bi u vestijim rukama ispao mnogo bolje.

Poslednja ispravka: Ocelot (26.10.2018 u 13:05)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2018, 18:27   #12683
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dobro,pošto je košava oduvala ono što je oduvala,moje je da pristojno uzvratim :

### Suade,zahvaljujem na principijelnoj podršci i osećaju za finesu koji si pokazao

### Batakpudla,zahvaljujem na lepim rečima i ponavljam : drago mi je ako mi uspeva jasno preneti sopstvene utiske o pojedinim filmovima.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2018, 20:57   #12684
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

ELIZABETH HARVEST



Jedan od onih filmova u kojem bi sve perfektno funkcionisalo, da nema jedne loše stavke koja toliko bolno i neprirodno štrči, i onda upropasti sve. U ovom slučaju to je glavna "glumica", tačno se vidi da je rođaka ili švalerka nekog od producenata, pa kao ajde nek' dete malo glumata u tim nekim filmovima. Džabe onda i odlične atmosfere, sjajne režije, intrigantne postavke (doduše prežvakane i na tragu, npr., Almodovarovog The Skin I Live In ili Deus Ex Machine), poslovično sjajnog Sirijana Hajndsa, i glavne zvezde filma, Karle Guđino koja je postala opasno dobra glumica u svojim zrelim godinama.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2018, 8:51   #12685
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Juzni Vetar

https://www.imdb.com/title/tt5207158/




Milos Bikovic moze se reci odradio posao -nase a svetsko ili obrnuto,prijatno sam iznenadjen ovim nasim krimi-triler filmom,film ima mana,ali te mane ne ugrozvaju celoukupan utisak,od mene 8/10 ide preporuka ne samo zbog dobrog filma vec i zbog toga sto kod nas nema puno ovakvih filmova na ovu temu...
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SportsGamer na korisnoj poruci:
player1 (29.10.2018)
Stara 29.10.2018, 11:13   #12686
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
SportsGamer kaže: Pregled poruke
Juzni Vetar

https://www.imdb.com/title/tt5207158/




Milos Bikovic moze se reci odradio posao -nase a svetsko ili obrnuto,prijatno sam iznenadjen ovim nasim krimi-triler filmom,film ima mana,ali te mane ne ugrozvaju celoukupan utisak,od mene 8/10 ide preporuka ne samo zbog dobrog filma vec i zbog toga sto kod nas nema puno ovakvih filmova na ovu temu...
Kolko moze da se vidi od Mirijeva?
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2018, 11:18   #12687
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

INCREDIBLES 2



Četrnaest godina čekanja na nastavak jednog od sigurno top tri Piksarova filma ikada, i šta smo dobili: generična priča, generične situacije, predvidivi "obrti", gomila nepotrebnih scena ili starih likova, i sve prožeto ne baš suptilnim uguravanjem SJW momenata i napadnim feminizmom bez ikakve potrebe. Jedino što je pohvalno je vizuelni stil koji je samo blago unapređen u odnosu na prvi deo, bez gomile suvišnih detalja i unapređenja.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2018, 16:35   #12688
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zero Dark Thirty (2012)

https://www.imdb.com/title/tt1790885/
https://en.wikipedia.org/wiki/Zero_Dark_Thirty
https://www.metacritic.com/movie/zero-dark-thirty



Za razliku od kolege forumaša koji ovaj film obradi još tamo 2013,ja se sa njim smarah tek preksinoć.Totalno gubljene vremena,namenjeno samo onima koji bi da slepo poveruju u zvaničnu murikansku verziju priče o tome kako koknuše "Usamu bin Ladena" .
90 % filma gledaoca zabole,a onih 10 % ga baš zabole za dešavanja na ekranu.Suvoparno,iseckano na običnom čoveku nebitne froncle,ne saznaju se bilo kakvi bitno novi podaci da bi bilo vredno 157 minuta gledanja.
Jedino pomena vredno (pošto se pozivaju na "autentičnost") je da su ovim filmom otvoreno priznali upad na teritoriju suverene države i hladnokrvno ubistvo najmanje 3-4 nenaoružana civila (jednoga muškarca,1-2 žene i moguće jednog deteta) ; "bin Ladena" tu ne računam,mada je i on bio nenaoružan.Filmska verzija stanja u kome je "bin Laden" zatečen odudara od one koju poturaše,svojevremeno,novinama.
Inače,samo smaknuće polu-mitskog teroriste zbog koga i krenuše u deceniju "rata protiv terora" je ,naravno,daleko logičnija opcija od njegovog zarobljavanja (a imali su ga u rukama,kao i helikopter da ga njime izvuku sa lica mesta) i sudskog procesa pod reflektorom javnosti.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2018, 10:37   #12689
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Alpha (2018), https://www.imdb.com/title/tt4244998/



In the prehistoric past, a young man struggles to return home after being separated from his tribe during a buffalo hunt. He finds a similarly lost wolf companion and starts a friendship that would change humanity.

Romansirana priča o prvom prijateljstvu čoveka i vuka, budućeg psa. Prelepo snimljeno, prilično dobra gluma, odlični efekti. Film ima nekih istorijskih nepravilnosti i poneku rupu u priči, ali to ne smeta sveukupnom pozitivnom utisku.

Preporuka!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2018, 13:59   #12690
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Exclamation Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Meg 2018
https://www.imdb.com/title/tt4779682/?ref_=nv_sr_1

Na ovaj film ne treba trositi bas puno rijeci(doduse to cu ostaviti Torivoju da od njega napravi kiseli kupus hahaha).
Film nije akcionog karaktera, nego ARKADA u punom smislu te rijeci.
Nazalost, nisu se ni zvucno udostojili da ga kud i kamo oplemene.
Jedino sto se moze za plus reci jesu specijalni efekti.
Sve ostalo je stroga naucna fantastika ako izuzmemo Meg.
Najveca provala je vrijeme dolaska na dno i nazad.

Film je jednak upotrebnoj vrijednosti kondoma, ukratko receno.

od3do5/10


Papillon 2018
https://www.imdb.com/title/tt5093026/?ref_=nv_sr_1

Kad sam prije nekoliko mjeseci vidio da se u kinima daje remake ovog filma,
unutrasnji osjecam mi je govorio...da nema sanse da se orginalni/prvobitni film potisne na drugo mjesto.
Osjecaj nije pogresio!!! Ipak ova verzija nudi malo je reci "malo" drugaciju "viziju".

Ali krenimo redom.
Izbor glumaca je na oko sasvim ok ali daleko od toga da su bili u stanju da budu na nivou glume svojih prethotnika.
Drugo sto pada u oci jeste neizbalansiran odnos scena izmedju prve i druge polovine filma.Ono sto je izbaceno ili je nezamerljivo ili pogolemo.Ali su zato dosta toga u drugom delu skratili ili osakatili da je na kraju izopaceno u odnosu na prvobitnu verziju, tj. autenticnost.

Doduse to se moralo dogoditi jer su pocetni dio filma odvojili Leptirovoj pre-zatvorskoj golgoti koja objasnjava razlog njegovog slanja-ako je po strogoj autentici napravljeno. Isto tako ima i jedna scena na kraju.
A sve ono izmedju je vrlo vrlo "tankog leda".

Npr. neko ko gleda po prvi put ovaj film bez da je gledao verziju iz 1973 godine ,
sigurno nece steci impresije kao sto je to "73." uradila.
Sta su i kako su pravili senarista,reziser i ostali, prelome filma,nikad mi nece biti jasno(vrlo vjerovatno-veoma plitak budjelar). Medjutim po tipu geografije,uvjeren sam da je citav film sniman u evropi ako ne i u francuskoj.To ce te uvidjeti i sami pogotovu u drugom delu filma.Tako da se dolazi do momenta "dal da placem ili dal da se smijem" od zalosti.

Po nekoj mojoj licnoj skromnosti, ovako snimljen film nebi ni trebalo da bude napravljen.

Subjektivna 5/10 je cak ,mislim previsoka.
Vidjet cemo sta ostali kazu.


Ps. U amanet da ostavim Torivoju recenziju filma Meg a Zoni-ju Papillon, posto se muski izrecenzirao kad je pitanju bila MammaMia !!!!!!

Opalite momci!!!

Poslednja ispravka: Mac4LiF (1.11.2018 u 14:07)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mac4LiF na korisnoj poruci:
torivoje (1.11.2018)
Stara 1.11.2018, 14:37   #12691
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
uvjeren sam da je citav film sniman u evropi ako ne i u francuskoj.
U Srbiji, Crnoj Gori i na Malti
https://www.imdb.com/title/tt5093026...?ref_=tt_dt_dt
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Mac4LiF (1.11.2018)
Stara 1.11.2018, 17:29   #12692
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

BlacKkKlansman (2018)

IMDb
Metacritic
Wikipedia



YT-trailer

Ovaj baš teško svarih,zato mi i valja napisati poduži osvrt (na čemu se izvinjavam),da biste znali šta vas čeka...
Spajka Lija pratim od početka ("Do the Right Thing", "Mo' Better Blues" ,"Crooklyn","Clockers"..."Inside Man" me tek čeka),ali mi sa svakim novim filmom koji odgledah entuzijazam drastično padaše.Ovaj novi mu se vodi i kao komedija,pa se (pokazaće se - uludo) ponadah.
Zaplet,ukratko : crnac xy ,iskoristivši poziv lokalnih vlasti na od države propisanu rasnu raznolikost snaga reda,pravo sa ulice biva primljen u muriju,a nedugo zatim (po svojoj želji ?!) avanzuje u crnog detektiva.Jednoga dana mu dopadne ruku reklamni materijal lokalnih KKK-ovaca,on ih iz dosade pozove telefonom i ugovori prijem; pošto je likom,jelte,Kunta Kinteov brat od tetke,nagovori kolegu detektiva (bledunjavog Jevrejina) da se umesto njega pojavi na sastanku...

Pogledate li kritičarski deo IMDb-ove liste,videćete da se utrkuju ko će pre filmu zalepiti 100-tku.Šta ,sad',pa ja tu pametujem kad' stručniji od mene rekoše svoje ? Problemi koje imam (kao prosečan ex-Yu konzument filmova) sa ovim ostvarenjem su dvostruki : čitava priča deluje previše nategnuto i malo verovatna ,a način na koji je Spajk Li ovo režirao samo dodatno izaziva moju sumnjičavost u to da se pridržavao faktografije (navodno,u pitanju je istiniti događaj).
Moram razočarati one koji su gledali (i smatraju dobrim) filmove/tv-serije tipa : "U vrelini noći","Koreni","Misisipi u plamenu","Boja purpura",nekolike filmove o južnoafričkom aparthejdu...Uprkos silnim kritičarskim desetkama,ovaj Lijev film nije im ni prineti.Pojednostavljivanje priče koje je režiser izvršio da bi se obratio današnjoj crnoj populaciji (koja je takva kakva je) i dočepao se (za svaki slučaj) podrške jevrejskog lobija,a sve samo da bi pljunuo Trampa i njegove istomišljenike je takvo da me je nakon poslednjeg kadra ostavilo sa osećajem da sam magarčina što sam u tome (makar i kao gledalac) participirao,jer njihov unutarnjepolitički smrad i treba da ostane samo njihov.

Priča,dakle,nije drama,nije triler (daleko od toga),a svakako nije ni komedija (ne nasmejah se ni u jednom trenutku).Režirana je tako kao da ju je obradio osmogodišnjak : ja sam pametan i lep,a tebi smrdi iz usta,ne pereš guzicu i imaš kurje oči,u-ta-ta.

Spajk li nam opravdanje za artificijelnost čitavog filma servira scenom u kojoj šef policije,nakon ispešno okončane akcije,stopira čitavu stvar i traži da se kompletna dokumentacija uništi.Time svu odgovornost,valjda,prebacuje na sećanje glavnog aktera , crnog "heroja" koji jedva da je mrdnuo iz kancelarije. Praktično,sav opasni terenski deo posla odradio je njegov beli kolega,Jevrejin.Ruku na srce,pored svih tih tamošnjih velikih filmova koji se baviše rasnom segregacijom,zaista mi nije jasna svrha snimanja ove mikro-epizode iz njihove istorije.

Primeri Lijevog iritantnog pojednostavljivanja koje pomenuh :
- svi crnci su pristojno obučeni,urednih frizura,nema ih odbojne fizionomije (čak ih je poprilično izrazito pravilnih crta lica)
- svi crnci odreda deluju kao skinuti sa postera najpoznatijih blaxploitation filmova - samo čekah da mi odnekud iskoči Pem Grir u naponu snage,izvadi sisu i reši stvar
- svi crnci odreda su visokomoralna bića,jednorozima nalik ; čak i kada zagovaraju naoružavanje i revoluciju,ne žele nasilje
- svi crnci govore pravilno kao da ih je lično Džejms Erl Džouns učio dikciji

- svi belutani (uključujući i one "dobre") su defektni : bilo fizički (ružni,klempavi,kratkovidi,zrikavi,rošavi,masne kose,neuredni...) , bilo mentalno (psihotični,mentalno zaostali,alkoholičari,skloni psihoaktivnim supstancama,latentni homosi koji se lože na svu tu naci-kamaraderiju...)
- glavnog KKK-evca igra Tofer Grejs ("Vesele 70-te"),što je ,otprilike,kao da ste našem Bori Stjepanoviću svojevremeno dali ulogu Hitlera
- kada belutani pominju oružje,zvone sva zvona na uzbunu;sreća pa su toliko tupi,da tim oružjem pobiju jedino sami sebe
- KKK-ovci skandiraju naci-poruke koje se proneše kroz nastupajuće decenije,pa ih masovno uzvikivaše Trampovi glasači tokom poslednje tamošnje predizborne kampanje

Dobro,kada već naređah ovolike mane (a ima ih još) , zašto onda odgledah film do kraja ? Odgovor bi bio da ovaj Spajk Lijev pamfletčić izdržah do kraja iz istih pobuda iz kojih bi odgledao konferenciju za štampu jednog Milenka Jovanova - čisto da vidim dokle je čovek u stanju da tera.

Slede i fotografije na kojima se da videti ono o čemu govorim (titl odgovara izgovorenom u filmu) :








Poslednja ispravka: torivoje (2.11.2018 u 18:09)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
batakpudla (3.11.2018), filpan (2.11.2018)
Stara 1.11.2018, 22:52   #12693
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^

Who Is America | Building a Mosque in Kingman Arizona | Sacha Baron Cohen
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
Mac4LiF (3.11.2018)
Stara 2.11.2018, 12:57   #12694
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

BlacKkKlansman (2018), https://www.imdb.com/title/tt7349662/



It's the early 1970s, and Ron Stallworth is the first African-American detective to serve in the Colorado Springs Police Department. Determined to make a name for himself, Stallworth bravely sets out on a dangerous mission: infiltrate and expose the Ku Klux Klan.

WOW! Odličan film, snimljen po istinitim događajima. Iako se radnja dešava pre gotovo 50 godina, njeno preneseno značenje zapravo jasno prikazuje današnje doba, prepuno mržnje i zlobe. Interesantno je da je film u velikoj meri realno prikazao događaje. Povremeno upadne i poneka smešna scena. Gluma dobra, a posebno me oduševio Ryan Eggold (Tom Keen iz serije The Blacklist).

Muzika je takođe odlična, a na samom kraju se čuje i jedna neobjavljena pesma pokojnog Princa, obrada nešto starije pesme Mary Don't You Weep.

Preporuka!

PS. Kao moto filma, mogla bi da se posmatra nekoliko puta pomenuta parola: All power to all the people!, kao protivteža pozivima na belu i crnu prevlast

Poslednja ispravka: ZoNi (2.11.2018 u 13:12)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2018, 20:55   #12695
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sada samo kratko,jer prethodnim osvrtom udavih i samoga sebe (mogu zamisliti kako je tek bilo onima koji krenuše da ga čitaju)...


Mile 22 (2018)

Od Marka Volberga je gore jedino zatrpavanje filma rafalno trtljajućim tenorom Marka Volberga (izgovoreno,uzgred,nema preteranog smisla).Napucavanje sa preokretom na kraju koji je trapavo odrađen,pa film ostaje potpuno otvorene priče (nadajmo se da se neće usuditi da krenu u projekat Mile 23).


The Equalizer 2 (2018)

Šta je to sa matorim tipovima da završe bilo furajući crvene pantalone,bilo glumeći u akcionim filmovima koji pred njihovo otromboljeno meso postavljaju sve veće izazove ?
Dosadno,sa nebitnim sporednim pričicama.


The Night Comes For Us (2018)

Netflix
IMDb
Metacritic


Nisam upoznat sa prethodnim radovima ovog režisera/glumca,ne pratim baš sve što dolazi iz Azije,nakon Brusa Lija ne gledam tabadžijske filmove.
Oni koji uradiše sve kontra moje prethodne rečenice,uživaće u ovom ostvarenju : tanušan zaplet koji služi isključivo tome da se opravda krvoproliće koje čini 90% filma,eksplicitno nasilje (mačete,sekirice,noževi,pesnice,kalaši...) koga se ni strip "Crossed" ne bi postideo,tanušan kraj.

Nisam gadljiv na krv (svoj deo videh i pustih i sam) ,ali meni je bilo malo previše.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 20:24   #12696
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

12 Strong (2018)
https://www.imdb.com/title/tt1413492/?ref_=nv_sr_1

Osredjna akciona americka budjevina na istinitom dogadjaju.
I pored nekoliko vrlo poznatih glumaca, nemoze se oteti utisku da je film
slabe nosivosti.
U biti vrlo vrlo skoro za ispod prosjeka film.

5/10


The 12th Man (2017)
https://www.imdb.com/title/tt3300980/?ref_=nv_sr_1

Takodje film po istinitom dogadjaju.
Za razliku od gorespomenutog, ova ekranizacija je umnogome potpunija.
Sem sto se prikaz filma bavi glavnim (da tako kazemo) junakom i svima onima koji su dolazili u neposrednu blizinu, takodje i glavnim bajom negativnog karaktera.U pitanju je J.R.Meyers koji je fantasticno odradio posao naciste i pogotovu kako je skinuo nemacki naglasak.
Cak sta vise subjektivno mislim da film vise vuce na njega nego na glavnu osobu.

Neko rece od kolega sa foruma u vezi ovog glumca u ovoj ulozi da je bogom dan za ovakve uloge. Slazem se potpuno, pogotovu ako ste ga gledali u seriji Tudors! Bit ce ovo novi "Gary Oldman" i predpostavljam da ce ga slediti isto proklestvo.

Sto se ostaloga tice, sasvim je ok. predoceno i sto je najvaznije bez pretenzija.

6/10



Bomb City (2017)
https://www.imdb.com/title/tt4351548/?ref_=nv_sr_2


Kako je krenulo, bio bi red kao po Marfyjevom zakonu zavrsim opis filma
takodje koji je napravljen po nazalost ovaj put istinitom dogadjaju a koji se desio 1999te.

Film je krajnje sasvim pristojan(neki ga prozivaju malim draguljem-iMdb).Buduci da se radi o malom ostvarenju.
Mozemo slobodno reci da su glumci na visini zadatka.
Pocetak filma i kraj se zavrsava glasom Marylin Manson.
A posto se u filmu radi o buntu i pankerima, mozda ce "stariji" forumasi naci nesto sebe u ovom filmu(da ne bude zabune ja sem ganjao Hippy-ejstvo).

Kraj filma je stvarno "porazavajuci", tako da ovo ostvarenje nosi u sebi dodatnu tezinu.

Za ovaj film se moze reci da imate preporuku!

7/10
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2018, 20:51   #12697
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
The 12th Man (2017)
https://www.imdb.com/title/tt3300980/?ref_=nv_sr_1

Takodje film po istinitom dogadjaju.
Možda, a možda i ne
https://www.sk.rs/forum/showpost.php...ostcount=12680
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2018, 9:50   #12698
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Lightbulb Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ko ce ga na kraju krajeva i znati.
Nije tajna da su nemci po kraju rata spaljivali svoju vojnu dokumentaciju.
Po logici razuma, veoma glupo bi bilo da je film napravljen kao izmisljeno-propagandni film u danasnje vrijeme.
Osim toga u filmu(raport poslat Fireru) i u nemackoj dokumentaciji(wiki) se spominje isto a to je da su svih dvanaest pobijeno. Sto je ocito da se poklapa.
Ps. Ide li se tebi na istocni front?!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2018, 13:11   #12699
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
1 - Po logici razuma, veoma glupo bi bilo da je film napravljen kao izmisljeno-propagandni film u danasnje vrijeme.

2 - Ide li se tebi na istocni front?!
1 - Vala baš, danas su vesti čista propaganda

2 - Hm, ne baš, što pitaš?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Mac4LiF (5.11.2018)
Stara 6.11.2018, 10:40   #12700
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dunkirk (2017)



Zanimljiva priča o 300 000 engleskih vojnika koje pokušavaju da povuku kući u sred nemačke invazije. Ali mi se iskreno uopšte ne sviđa kako je snimljeno, sve neki sentiš - kamera se ljuška, puno tišine, vremenski ispreplitane scene gde ponovo gledamo ista dešavanja iz različitih uglova... Ima naravno gde to odlično radi ali mi je sve to nekako prazno ovde - niti dobro preneta ozbiljna ratna atmosfera i haos niti mi je dobar sentiš o ljudima. Do malo preko pola filma mi još i drži interesovanje a onda sam se trudio da ne odlutam negde u mislima... Onako visoka ocena na metascore meni baš i nije jasna.

5/10
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com