Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.5.2007, 14:23   #41
bojanoo7
Novi član
 
Član od: 23.4.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

ajd posto sam skonto u cemu mi je problem kako mogu i uopce mogu li promijeniti przilicu u laptopu sa nekom suvremenijom???
bojanoo7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 16:58   #42
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post

Citat:
bojanoo7 kaže: Pregled poruke
ajd posto sam skonto u cemu mi je problem kako mogu i uopce mogu li promijeniti przilicu u laptopu sa nekom suvremenijom???
Naravno da možeš , odi u neku malo ozbiljniju firmu i reci im da te zanimaju interni dvd rezači za laptop i reci da bi zeleo da ti isti i (zamene) ugrade . To je u principu to.

Citat:
kenobiben kaže: Pregled poruke
Zdravo

Imam TEAC DV-W516GA, koji najverovatno imam vech 3 godina, ne secjam se . Koristim ga isto i za chitanje iznajmljenih dvd-a koji su snimani na non-name mediumima. Pre neki dan pojavio mi se prvi problem - simao je u layere - i javila mi se greshka u vezi sa iso fajlom. Pokushao sam nekoliko puta, ondak sam primetio da ima problema sa pisanjem, nisam u stanju da ga otvorim. I stvarno nisam siguran dali je softwerski ili hardverski deo problema. Josh uvek moze da procita, al nemoze da sprzi disk - ako uradis proces do kraja - samo dobijas dvd sa layerima i poruku da nije i nemoze da zavrshi rad.

Probao sam da iscistim sa cd/dvd multipurpose sredstvom ali nema nikakvih pozitivnih promena.

f1 ako ima ?


Hvala

Veoma verovatno da je hardverski problem u pitanu ("otišao" laser , oslabeo ili se poremetio i treba mu kalibracija) Ako je oslabio tu baš i nema neke pomoći a ako se poremetio to u principu može da se sredi ali nije trajno rešenje . Postoji i veoma mala mogućnost da je sofrver za rezanje otišao tu pomaže ili reinstalacija softvera ili windowsa . Mala je mogućnos da je softver ali ipak postoji....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
kenobiben (7.5.2007)
Stara 9.5.2007, 1:51   #43
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Problem sa Pioneer 110D

Kad je neko baksuz on je baksuz. Prodadoh moj nesrecni DVDRW i posaljem ga City Expressom, kad lik me zove ne radi... Izlgeda da je pri transportu nesto otislo, pa me zanima moze li se popraviti?! Dakle kad se ukljuci samo cvakce i nece da se otvori...
Hvala
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 2:48   #44
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Imaš otvor na prednjoj strani, ne širi od igle. Uzmi baš iglu i okreni tuplju stranu pa je ubaci unutra i guraj dok se tray ne otvori... Ako ti je baš zapelo da ga otvoriš (mada mozda i dodje sebi od takvog šoka ). Nakon toga, otvori ga pa vidi ima li kakvih vidljivih oštećenja. I zapamti, neke stvari se jednostavno potroše...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 2:50   #45
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa Pioneer 110D

Citat:
K'R' HooD kaže: Pregled poruke
Dakle kad se ukljuci samo cvakce i nece da se otvori...
Hvala
Pa može da bude svašta: možda je mehanika (iskočio neki zupčanik od "nežnog" transporta) a možda je crkla elektronika. To sigurno nećeš sam uspeti da popraviš, nosi ga u servis. A jel' taj uređaj vraćen tebi nazad? Možda ga je taj lik zamenio identičnim neispravnim (svakakvih ljudi ima). Čudi me da se oštetio tokom transporta, jer sam i ja mnogo puta slao/primao brdo komponenti i nikada nije bilo problema.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 4:33   #46
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Pioneer 110D

Meni su 2 HDD-a stigla City Expressom (ali HDD-a koji su mnogo osetljiviji od DVD-a kao sto svi znaju) i nije bilo problema.. :S Sutra mi stize jos jedan isto tako... BTW mozda je se nesto smaklo, pomerilo pri transportu. A obelezio sam moj DVD markerom koji se vidi samo pod Ultraljubicastim svetlom (patent za prepisivanje u skoli) tako da cu znati da li je moj ili ne.
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 17:37   #47
JohnnyP
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 60
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku JohnnyP
Određen forumom Nec 7170s

Pazario sam nec 7170s (sata dvd-rw) i posle njegovog prikljucenja comp nece da se upali. boot krene, ocita procesor i to je to...?!
Isti taj uredjaj sam probao na drugom racunaru i simptomi su malo razliciti, ali je krajnji ishod isti. Ovoga puta i win krene da se podize do odredjene granice i samo zabode.
U oba slucaja uredjaj se regularno vidi u biosu, a sistem je xp.

Reklamirao sam rezac i dobio isti takav u zamenu, ali problem i simptomi na oba racunara ostaju isti i sa novim dvd-om. Posto mi je ovo prvi opticki sata uredjaj zanima me da li postoje neka posebna podesavanja koja treba ispratiti radi njegovog pustanja u rad ili ostaje mogucnost da su oba dvd neispravna u samom startu ili....su to ipak samo gremlini

unapred hvala
JohnnyP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 19:03   #48
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Verovatno je do podešavanja u BIOS-u. Nisi rekao koju ploču imaš, ali ako je neka novija i ima mogućnost RAID-a na SATA kontoleru, onda treba lepo podesiti parametre koji se odnose na SATA uređaje. Mislim da je opcija koju tražiš "Legacy IDE Mode for SATA Device", ali nisam siguran.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
JohnnyP (11.5.2007)
Stara 11.5.2007, 16:05   #49
JohnnyP
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 60
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku JohnnyP
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

I ja sam mislio da moze da bude, al' nije. Probao sam i ostale "moguce" stvari vezane za podesavanje u biosu, al nije bilo nikakvih rezultata na oba kompjutera, pa sam vratio uredjaj i uzeo kes nazad. hvala
JohnnyP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 10:48   #50
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Koji je naj jasniji znak da je DVD citac ispustio dusu? Juce sam probao da gledam jedan film ali je zvuk strasno seckao, slika je bila uredu taj citac vec odavno ne moze da reze CD a cita ih kad mu se cefne (nekad oce nekad nece). P.S DVD na kojem je film je u savrsenom stanju.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 11:40   #51
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Koji je naj jasniji znak da je DVD citac ispustio dusu? Juce sam probao da gledam jedan film ali je zvuk strasno seckao, slika je bila uredu taj citac vec odavno ne moze da reze CD a cita ih kad mu se cefne (nekad oce nekad nece). P.S DVD na kojem je film je u savrsenom stanju.
Najasniji znak je kada neće da ćita ništa, kao ni da reže. Ako ti je slika bila idealna, a nije bilo zvuka, ili je sjeckao, to ne znači da je do uredjaja. To što nekada čita cd a nekada neće znači samo da je laser koji čita cd-ove oslabio. Optički uredjaji imaju svoj vijek trajanja, a izgleda da tome tvom dolazi kraj.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 3:20   #52
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Jel ova lista u redu? Nesto mi mnogo ovih primary i secondary kanala, nemam ih toliko, nisam siguran dal to treba tako, rekao bih da je ranije bilo po jedan za svaki uredjaj.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 3:23   #53
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Jeste, OK je! To je tako zbog SATA kontrolera, ne brini ništa!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 4:09   #54
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Imao sam image jedne igre koji sam narezao na DVD... Prethodno sam proverio da li sam ga dobro napravio, tj. da li image radi; dakle radio je! E sada- taj image sam bez problema sa DVD-a vratio na komp, ali pri instalaciji vise ne mogu da se procitaju svi fajlovi sa njega!?!?
Do cega ovo moze da bude?! Nije prvi put da mi se ovako nesto desava? Da je do rezaca, valjda uopste ne bih mogao da vratim image na komp.... A da je do kompa... ne bih ni mogao da ubacim igru pre nego sto sam je narezao...
(i nemojte da pocnete sa pricom o piraterije jer je OK od original igre napraviti image i tako je, kako ja to volim da kazem, podrzati).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2007, 4:40   #55
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
(i nemojte da pocnete sa pricom o piraterije jer je OK od original igre napraviti image i tako je, kako ja to volim da kazem, podrzati).
Nećemo priču o pirateriji, jer je igra možda freeware a i ne zalazimo u sadržinu ostalih image-a koje praviš! LM, što se problema tiče, meni ovo liči na prblem sa kontrolerom. Iz nekog razloga, ispušta deo podataka i pogrešno ih prosleđuje hardu. Možda je problem i do samog uređaja, jer kada kopira, verovatno brže čita nego kad instalira. Ne znam da li si razumeo, ali evo saveta: Probaj da svoj rezač nakačiš na drugi komp i na njemu iskopiraš sadržaj. If problem persist then -> uređaj nije baš sasvim svoj. Ako prođe OK, onda možda kontroler na tvojoj ploči brljavi. Probaj da deinstaliraš granu na kojoj se rezač nalazi (mada bi mogao sve da obrišeš), resetuješ komp i pustiš Win da ponovo iskopa drajvere. Pored toga, da li si siguran da je hard OK? Probaj sa nekog drugog medija da iskopiraš neki veći fajl (npr. sa USB Flash-a) pa vidi da li se problem javlja. Na kraju krajeva, ovo može da bude deo zaštite od kopiranja u slučaju da praviš image originalnog diska. Kreni ovim redosledom pa eliminiši jedno po jedno. Kad proveriš, javi kako je prošlo pa da vidimo šta dalje.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
polarnimeda (17.5.2007)
Stara 17.5.2007, 23:05   #56
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Nećemo priču o pirateriji, jer je igra možda freeware a i ne zalazimo u sadržinu ostalih image-a koje praviš! LM, što se problema tiče, meni ovo liči na prblem sa kontrolerom. Iz nekog razloga, ispušta deo podataka i pogrešno ih prosleđuje hardu. Možda je problem i do samog uređaja, jer kada kopira, verovatno brže čita nego kad instalira. Ne znam da li si razumeo, ali evo saveta: Probaj da svoj rezač nakačiš na drugi komp i na njemu iskopiraš sadržaj. If problem persist then -> uređaj nije baš sasvim svoj. Ako prođe OK, onda možda kontroler na tvojoj ploči brljavi. Probaj da deinstaliraš granu na kojoj se rezač nalazi (mada bi mogao sve da obrišeš), resetuješ komp i pustiš Win da ponovo iskopa drajvere. Pored toga, da li si siguran da je hard OK? Probaj sa nekog drugog medija da iskopiraš neki veći fajl (npr. sa USB Flash-a) pa vidi da li se problem javlja. Na kraju krajeva, ovo može da bude deo zaštite od kopiranja u slučaju da praviš image originalnog diska. Kreni ovim redosledom pa eliminiši jedno po jedno. Kad proveriš, javi kako je prošlo pa da vidimo šta dalje.
ja image koji je napravljen na disku bez problema kopiram na HDD... Sa bilo kog citaca i na bilo kom kompu (probao sam na cak 3). Ali svaki put kada pokusam da taj image iskoristim- instaliranje se zakuca na 11%. Ako probam da pristupim virtuelnom drive-u i prekopiram fajlove- cak 3 ne mogu! Ali, to je image koji sam koristio sa HDD-a normalno, pre nego sto sam ga nabacio na DVD. Bio bih siguran da je problem do rezanja ili rezaca, ali image sam 2 puta narezao i oba puta ista prica! Totalno ludo! HDD je formatiran pre neki dan i nisam nista petljao stobi kompu moglo da smeta (mada sve ovo je nebitno, jer kao sto rekoh... problem persists na svakom kompu i citacu)... Znaci da je nastao negde ranije.... uzeo sam novi nero, mada ne vidim da ce mi to mnogo pomoci....
a ovo nije prva sumnjiva stvarcica koja mi se dogadja...
mozda ovo ima veze sa problemom: nekada zapakovane fajlove ne mogu da otpakujem odjednom ili potpuno.. pricam o HDD samo! neke fajlove unpacker (winrar) preskoci, pa ih onda iz novih pokusaja nekako prebacim... nekada je to nemoguce...
osim cistog HDD otpakivanja... jedna arhiva mi je prsla bas na isti nacin kao i image- nisam mogao sve fajlove iz nje da otpakujem posto sam je narezao, tj vratio na komp sa CD-a (direktni pokusaj otpakivanja sa CD-a naravno daje isti rezultat)! ali opet je na 3 kompa isti problem... definitivno da je arhiva pukla, a nekada je radila! i opet mi ostaje da sumnjam na rezac, ali opet ja tu arhivu uspem celu da prekopiram na HDD, ali otpakivanje- jok!
ne znam sta reci.... hvala za pomoc!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 1:08   #57
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

@polarnimeda

Meni su se dešavali indentični problemi ranije.... Znaci govorim o imidžima , arhivama koji se korektno kreiraju , narežem ih na dvd i posle nekog vremena se ispostavi da su neupotrebljuvi... Nakon studioznog razmatranja problema došao sam do zaključka da su problematični MEDIJI na kojima su podatci rezani (Princo DVD-/+R diskovi .... imao sam problema i sa BULK medijima) . Nisi napomenuo koliko su narezani diskovi stari i koja je robna marka u pitanju.... Znači ja sam imao problem sa diskovima koji su narezani , stavljeni u kutiju a potom i na policu.... u međuvremenu nisu korišćeni ..... Nakon 1-1.5 meseci diskovi bi postajali neupotrebljivi (Delimično baš kako u tvom slučaju... instalacije bi se kočile na određnim mesima ili bi arhive postajale neupotrebljive).... To mi se desilo sa nekoliko diskova i od tada sam prestao da koristim navedene brendove.... Dakle postoji i realma mogućnost da su diskovi koje si koristio nekvalitetni (loš hemiski sastav dela diska na koji se upisuju podatci) ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
polarnimeda (18.5.2007)
Stara 18.5.2007, 16:32   #58
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
fresko kaže: Pregled poruke
@polarnimeda

Meni su se dešavali indentični problemi ranije.... Znaci govorim o imidžima , arhivama koji se korektno kreiraju , narežem ih na dvd i posle nekog vremena se ispostavi da su neupotrebljuvi... Nakon studioznog razmatranja problema došao sam do zaključka da su problematični MEDIJI na kojima su podatci rezani (Princo DVD-/+R diskovi .... imao sam problema i sa BULK medijima) . Nisi napomenuo koliko su narezani diskovi stari i koja je robna marka u pitanju.... Znači ja sam imao problem sa diskovima koji su narezani , stavljeni u kutiju a potom i na policu.... u međuvremenu nisu korišćeni ..... Nakon 1-1.5 meseci diskovi bi postajali neupotrebljivi (Delimično baš kako u tvom slučaju... instalacije bi se kočile na određnim mesima ili bi arhive postajale neupotrebljive).... To mi se desilo sa nekoliko diskova i od tada sam prestao da koristim navedene brendove.... Dakle postoji i realma mogućnost da su diskovi koje si koristio nekvalitetni (loš hemiski sastav dela diska na koji se upisuju podatci) ....
hvala... sada mi je nekako lakse... mada... na 2 razlicita diska sam narezao isti problem na istom mestu (image koji je na HDDu radio)... a diskovi su NOVI (nisu stajali)... inace pricno i v excellence (slabi diskovi, ali opet ista stvar na oba je i dalje sumnjivo...).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 1:35   #59
gofa
Član
 
Član od: 30.5.2006.
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

LG DVD citac mi jednostavno ne cita Dvix filmove narezane na DVD a igre ucitava po 3 sata ili ih uopste ne ucita a desava se cak da ga ni neprepozna,sta li je u pitanju?
P.S Dvix filmove i igre cita bez problema
gofa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 1:46   #60
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Koliko sam ja razumeo, slabo čita DVD-e a CD-e OK, jel' tako?! Kako god, zreo je za servis ili penziju, ništa ti tu ne možeš da uradiš da bi se to popravilo!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd, rezač

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problemi sa tv out-om Djordje Andzic Grafika 12 4.8.2008 0:33
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com