Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2016, 16:54   #341
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Ja sam tek sada skontao da referentna nema DVI, a ja baš njega koristim za monitor. Takođe, ova papazjanija sa PCI-e i ubijanjem ploča, ma koliko starih i loših, im stvarno nije trebala. Iskreno zasr*li su.

Ispraviće to custom modeli ne sumnjam, ali oper vuku svoju reputaciju kroz blato.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 17:01   #342
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Citat:
virtuoz pavle kaže: Pregled poruke
evo Sapphire 480 8GB - 260 evra u francuskoj (ne znam da li smem da kacim link)
Asus 480 8GB - 300 evra u francuskoj

ja kod nas jos nisam nasao Sapphire, ali Powercolor vs Asus - 35k vs 44k lol

ako je neko nasao jos modela kod nas, nek posalje na PM ako ne moze da se reklamira ovde. Zanima me cena.
Pa dobro to ti je 3000 din skuplje nego u fr što se tiče powercolor i saphire a asus je kod nas uvek bila premium marka pa zato i ide premium cena od 7000 din+
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 17:03   #343
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Kakve cene očekujete za aftermarket modele kod nas?
Po ovim trenutnim cenama koje su oko 283-288 evra koliko na to može dodatno da se nakalemi?

Inače ne znam po kom kursu se ITsvet vodi, jer im se dinarske cene razlikuju od njihovog ekvivalentna u evrima, ja delim sa kupovnim i sa srednjim kursem i opet mi ispadnu gorepomenute cene koje se razlikuju na sajtu.
Nije mala stvar, pogotovo kad uzmemo u obzir da 'mađari' traže 310 evra, retko kad je nešto jeftinije u radnjama kod nas

http://www.itsvet.com/graficka_karta...1-25.i?id=4328
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 17:38   #344
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

to i mene zanima, nisam siguran da li je ovo dobro poredjenje, ali izgleda da moze da bude i do 100evra.

http://www.itsvet.com/pretraga-pt1.i?qry=GTX%20970
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 18:15   #345
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Svakako cena zavisi i od toga koliki overklok je izvršen. Što se same 480-ice tiče, ja bih tu radije uzeo i neku varijantu koja ne teži toliko ka OC-ju, koliko ka unapređenju hlađenja i smanjenju silovanja PCI-E slota.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 18:39   #346
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

moj jedini uslov je da mi ne sprzi maticnu plocu

edit: kad sam sastavljao konfiguraciju pre nekih 6 godina, kupio sam sve komponente u jednoj beogradskoj radnji. Ispostavi se da napajanje (i to ne bilo koje, nego sam ga dobro platio) ne radi. Istog dana odnesem napajanje nazad, i oni ga zamene. Taj komp i dalje radi bez ikakvih problema i nikad nisam morao da koristim garanciju.

E sad sto se tice "madjara", otisao sam na KP da vidim kako to funkcionise, i cene jesu lepe. Procitao sam u FAQ da ukoliko dodje do ostecenja robe prilikom slanja, moze se vratiti i zameniti samo u slucaju da je i kutija vidno ostecena (i to morate da slikate ostecenu kutiju sa sve kurirom). Da mi se desila slicna situacija sa napajanjem koje ne radi, pitanje je da li bih uopste mogao da ga zamenim, i ako mogu koliko bih cekao (7 dana da stigne, +7 dana da se vrati?).

A da deru ovi ovde, deru... mada sudeci po onoj Powercolor od 280 evra, Sapphire ce verovatno biti dostpuan po slicnoj ceni, pa to nece biti dranje kakvo bi bilo da sad kupujem 960 ili 380 kod nas.

Zakljucak: prvo diplomirati, onda kupovati PC

Poslednja ispravka: virtuoz pavle (1.7.2016 u 18:57)
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 19:26   #347
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Sapphire je iz mog iskustva od nekoliko karti odličan AMD partner. Imao sam njihovu kartu i na moj predlog su još 5-6 ljudi kupovali Sapphire karte. Uvek su radile savršeno i bez ikakvih problema. Moj bivši Sapphire HD4850 i dalje radi kod drugog vlasnika, evo već 7-u godinu zaredom, i dalje tiha i hladna kao prvi dan.

Od Powercolor-a sam imao samo ATI-jevu TV kartu koja i dan danas nakon 8 god savršeno radi kod mog poznanika. Bila je fantastično izrađena, kvalitetan PCB, konektori, komponente na njoj... Tako da ne sumnjam ni u njihovo znanje da naprave dobar model.

Svako ima pravo da kupuje šta voli i smatra premium brendom, ali ja Asus ne doživljam vrednim bilo kakve premium doplate.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Endless (2.7.2016)
Stara 1.7.2016, 20:06   #348
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Treba pogledati trziste na svetskom nivou, a tamo PowerColor odlicno posluje i cak dominira zajedno sa - Palitom. Sapphire je premium partner, prvi su izveli nekoliko tehnologija (vapor chamber npr) i tu nema diskusije. Medjutim, daju dve godine garancije umesto tri koliko daju MSI, Asus, Gigabyte a to je kod nas tas koji debelo preteze.

Sto se samog Asusa tice, uvek su bili najskuplji i mora se priznati da su uvek imali najeksluzivnije modele tipa Matrix. To naplacuju jos vise naravno.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 20:13   #349
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Danas pogledao ovu temu i vidim svi pricaju o nekom przenju maticne ploce, kao da ste planirali da uzimate referentne kartice sa 6-pinskim konektorom, mislim da niko od nas nece uzimati te modele, vec aftermarket modele za OC sa 8. pina, kao sto su vec neki proizvodjaci poceli da najavljuju.
Takodje, mislim da dobar deo svetskog trzista koji se razume,nece uzimati te modele, koji BTW ne bi naskodili maticnoj ploci, jer je provereno da ne vuku vise od 150W, tj. neki su testirali da ne ide preko 140W, ako neko bude hteo da overklokuje to nece raditi sa referentnim modelom, koji bi u tom slucaju hteo da povuce vise struje, zato se svi proizvodjaci i ogradjuju od odgovornosti koje idu overklokom.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 20:19   #350
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Glavni razlog zbog kog su mnogi, a među mnogima i ja, razmatrali opciju kupovanja referentne kartice, jeste upravo cena. Da je kod nas 8gb model oko 250 evra onda bi i bilo razumno čekati aftermarket kartice. Ovako, možemo samo da se nadamo da neće biti mnogo skuplje. Ja barem ne mogu da priuštim, sklapam celu konfiguraciju, a kako izgleda, moraću i nov monitor jer ovaj moj 1050p ima samo VGA priključak, a čemu zezanje sa adapterima.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 20:34   #351
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Eh, da je problem tako jednostavan. Problem je balans napajanja, i to se tek istrazuje, odakle i koliko i kako vuce struju, makar ovaj referentni dizajn. Nema sumnje da ce custom modeli to resiti, ali nece kostati 240 dolara, vec ce biti skuplji, sto onda ovaj model i ne cini tako atraktivnim. Morace AMD da spusti cene a potrosaci da sacekaju 470, koji ce biti sporiji ali ipak dovoljan za 1080p. Cena im je jedini adut, nVidia je svetlosnim godinama tehnoloski daleko.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 21:12   #352
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Nema sumnje da ce custom modeli to resiti, ali nece kostati 240 dolara, vec ce biti skuplji, sto onda ovaj model i ne cini tako atraktivnim.
Ako je u pitanju greška u proizvodnom procesu onda u redu - problematičan model može da se povuče i jednostavno zamene novim karticama. Međutim, ako je problem u samom osnovnom dizajnu kartice ne postoji apsolutno ništa što nereferentni proizvođači mogu da učine da reše taj problem. U stvari ovaj kiks je toliko ozbiljan da ukoliko se pokaže da problem zaista postoji PCISig može bez problema da zatraži od AMD-a da apsolutno svuda (ambalaža, specifikacije itd.) ukloni bilo kakvo pominjanje PCIE standarda.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 21:33   #353
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ja sam tek sada skontao da referentna nema DVI, a ja baš njega koristim za monitor. Takođe, ova papazjanija sa PCI-e i ubijanjem ploča, ma koliko starih i loših, im stvarno nije trebala. Iskreno zasr*li su.
Priča sa ubijanjem ploča je prenaduvana:

https://www.reddit.com/r/Amd/comment...as_a_solution/
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 21:35   #354
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ako je u pitanju greška u proizvodnom procesu onda u redu - problematičan model može da se povuče i jednostavno zamene novim karticama. Međutim, ako je problem u samom osnovnom dizajnu kartice ne postoji apsolutno ništa što nereferentni proizvođači mogu da učine da reše taj problem. U stvari ovaj kiks je toliko ozbiljan da ukoliko se pokaže da problem zaista postoji PCISig može bez problema da zatraži od AMD-a da apsolutno svuda (ambalaža, specifikacije itd.) ukloni bilo kakvo pominjanje PCIE standarda.
Slazem se, na to sam i mislio pod "balansom napajanja", kako su podeljeni zahtevi sa strujom (koliko preko PCI-E porta a koliko od napajanja) ali mi se prosto cini neverovatnim da je sam GPU tako dizajniran (to je i dalje GCN, nije AMD toliko amaterska kompanija, mislim da je to problem do samog PCBa i AMD-ovog insistiranja na 6-pin portu, tako da cim se poveca zagrevanje karta trosi vise a struju moze samo preko PCI-E da uzme. Vec uz bolje hladjenje to bi moralo da bude pod kontrolom, uz mnogo bolju jedinicu za napajanje.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 21:54   #355
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Dovoljno je pogledati post istoriju lika koji na redditu žari, pali i širi paniku, pa da vam sve bude jasno. Sedmicama recenzenti imaju kartice kod sebe i nikom nije crkla ploča, a onda kad je istekao embargo i spomenulo se da kartica povlači malo više struje odmah naredni dan pojavljuju se likovi sa tvrdnjama o uništenim pločama... Uz to kreće "slučajna" curenja o 1060 specifikacijama. Nešto smrdi, a to nije sprženi PCI-E slot.

A najsmiješniji su likovi sa WCCF-a. Prvo jedan autor napravi paničarski artikal o tome na osnovu random forumskih postova, a onda drugi debunkira i kaže kako je sve u redu. Samo klikove daj. Ovo me podsjeća o priči da je prvi Crimson drajver koji je nekim karticama ograničavao fan na 20% pržio kartice, i na kraju niko nije dokazao da je neka bila oštećena.

Al opet, šta znam, možda nekome i izazove probleme. Zar nije i Asusova custom GTX950 koja nije imala dodatne konektore za napajanje vukla 90W iz slota, ili tako nešto. Otkud sad ovolika frka odjednom.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 21:59   #356
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Slazem se, na to sam i mislio pod "balansom napajanja", kako su podeljeni zahtevi sa strujom (koliko preko PCI-E porta a koliko od napajanja) ali mi se prosto cini neverovatnim da je sam GPU tako dizajniran (to je i dalje GCN, nije AMD toliko amaterska kompanija, mislim da je to problem do samog PCBa i AMD-ovog insistiranja na 6-pin portu, tako da cim se poveca zagrevanje karta trosi vise a struju moze samo preko PCI-E da uzme. Vec uz bolje hladjenje to bi moralo da bude pod kontrolom, uz mnogo bolju jedinicu za napajanje.
Ja sam iskreno ocekivao da uz najavljeni tdp od 150w na kartici bude bar 2x6pin konektora, ili 1x8pin. Aftermarket resenja ranijih kartica po defaultu su cesto imala 2 x 6 pina iako im default TDP nije bio ni blizu 150w. 75w preko PCIe slota nije maksimum nego standard koliko sam shvatio, sto znaci da ploca moze da bude sposobna da isporuci i vise, ali to je vec izvan standarda. Secam se da je slicna prica bila za neke 6970 i 5870 radeone, mada generalno se tada dizala manja prasina oko toga. Kao sto rekoh, sigurno nije bez osnova prica, cim su neke ploce iz tog vremena (kao MSI 890fx gd65) imale dodatni sestopinski na samoj ploci, bas za PCIe slotove.

Ovakav TDP u startu teorijski eliminise mogucnost ikakvog znacajnijeg overkloka, bar sa ovakvom napojnom, zato valja sacekati custom resenja (ionako kod nas sam retko nailizao na ljude sa referentnim karticama, bilo nVidia ili ATI/AMD, meni su one vise kao referentna tacka sta moze da se ocekuje od kartice, nikad mi nije palo na pamet da ih kupujem).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 22:07   #357
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

@Renner - prica je krenula sa Toms Hardwarea, oni su prvi izmerili potrosnju - karta vuce vise od tih 75W.

@makiem - tako je, koliko citam danas mogu PCIE slotovi vise od tih 75W, ali to mogu nestandardne ploce, ili one kvalitetnije sa dodatnim napajanjem. Problem ne pogadja sve korisnike, nego one sa jeftinijim plocama. Sad logicno je da ce bas oni kupovati "budget" kartu i naravno da problema nece imati recenzeti sa serverskim X99 plocama. Osnova ima za zabrinutost svakako, jer ovo se nije desavalo sa, lupam, 390X koja vuce debelo preko 300W. Srz problema je AMD i njegova zelja da predstavi kartu sa 6-pincem i namerno ne kaze koliko karta trosi. Kad ono 150W i to default. Pre toga se nagadjalo koliko ce biti - iskreno sam mislio da ce to biti 110-120W.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 22:17   #358
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Priča sa ubijanjem ploča je prenaduvana:

https://www.reddit.com/r/Amd/comment...as_a_solution/
Pa nije prenaduvana zato što tip citira opšte specifikacije PCIE standarda koja ne ulazi u detalje implementacije. Specifikacija za servere i desktop računare (ne industrijsku primenu) se nalazi u potpuno drugom standardu definisanom u "PCI Express Card Electromechanical Specification Revision 3.0" gde jasno i glasno stoji:
Citat:
A standard height x16 add-in card intended for graphics applications must, at initial power-up, not exceed 25 W of power dissipation, until configured as a high power device, at which time it must not exceed 75 W of power dissipation.
Uostalom, zamisli 300W po magistrali / slotu. Vodovi i kontakti bi se bukvalo usijali ako pre toga ne bi izgorelo sve što ima bilo kakve veze sa slotovima.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 22:26   #359
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Lele majko, ona dva artikla sa WCCF-a nestaše odjednom. Koji frikovi.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2016, 22:26   #360
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: AMD RX 400 serija

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
cim se poveca zagrevanje karta trosi vise a struju moze samo preko PCI-E da uzme. Vec uz bolje hladjenje to bi moralo da bude pod kontrolom, uz mnogo bolju jedinicu za napajanje.
Zar nije obrnto? Kako bolje hladjenje smanjuje potrosnju kartice?
Glavna problematika je u tome da li ce karta uzimati preko PCI-E vise od 75W cak i kada custom modelima budu dodeljeni 8-pin konektori, ili ipak prelazi dozvoljen limit samo u slucaju kada nema odakle da povuce potrebnu razliku (u ovom slucaju ~20w vise od 150w, ~170W).
Nesto slicno se pricalo za Asus Strix GTX 960, jedini model GTX 960 koji je vukao vise od 75W preko PCI-E slota, sto znaci da problem nije bio do fabrickog PCB-a, vec je sam Asus nesto petljao. Posto ovde problem postoji u startu kod osnovnih modela, pitanje je da li se to moze kasnije "stelovati". Trebalo bi da moze, jer ako je Asus mogao naknadno da poveca potrosnju GTX 960 preko PCI-E slota, valjda ce sada moci obrnuto. Odavno Asus, Gigabyte, MSI... i ostala druzina sami odredjuju potrosnju kartice, zato smo imali GTX 960 sa 1x6-pin, 2x6-pin ili 1x8-pin konektorima.. i nigde nije postojalo takvo prekoracenje potrosnje preko PCI-E slota osim kod Asus Strix modela. Ako Strix 960 nije pravio probleme, valjda nece ni ovo cudo (mada su AMD kartice drugacije dizajnirane).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
amd r9 480, amd r9 480x, r9 480, r9 480x


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com