Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2009, 1:04   #401
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imas temu "BIOS error codes" pa pogledaj sta znaci tacno takav zvucni signal kod Awardovog BIOSa (treba da je i kod tebe Award).MemTest bi trebao vec u prvih 15-20 minuta da prijavi greske u RAMu ako je neispravna (memorija).Za pouzdaniju proveru ostavi da se test provrti jedno 2-3 sata bar.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 1:35   #402
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Imas temu "BIOS error codes" pa pogledaj sta znaci tacno takav zvucni signal kod Awardovog BIOSa (treba da je i kod tebe Award).MemTest bi trebao vec u prvih 15-20 minuta da prijavi greske u RAMu ako je neispravna (memorija).Za pouzdaniju proveru ostavi da se test provrti jedno 2-3 sata bar.
Kod mene je Phoenix bios.Bio sam na ovoj temi i posetio ove linkove ali mi nije jasno kada pogledam tamo gde pise beep codes u tabeli za Phoenix bios stoje brojke recimo 1-3-1-4 i slicno.Ne mogu da razumem sta im to znaci posto nema opisa zvucnih tonova kao kod drugih biosa.
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 11:20   #403
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Posto tamo nije drugacije naznaceno a poredeci sa listama za druge BIOSe (na istoj stranici) zakljucio sam da 1-1-2 npr znaci:1 dugi beep-1 dugi beep-2 kratka beep .
Dalje,tamo je tabela za "PHOENIX BIOS Q3.07 OR 4.X".Na mojoj MSI K7N2G-L ploci je Award Phoenix 6.00 BIOS.Posto je tvoja ploca novija od moje,verujem da je i kod tebe neki noviji Award BIOS.Prema tome,kod tebe je:
Any other beep(s) RAM problem.

*Mislim da je pre nekog (sad vec duzeg) vremena,firma Award asimilirala Phoenix.Zato i mislim da je i kod tebe Award Phoenix BIOS .

Dalje,ranije sam imao na 2 compa slicne probleme.Kod oba je privremeno pomogla zamena slota u kome je RAM modul i Clear CMOS.Oba su imala 1X256MB RAMa.Kod jednog (Duron 850,Via KT133 ploca,SDR) se ispostavilo da je napajanje bilo gotovo.Zamenjeno je i eno ga i dan-danas radi.Drugi komp (AthlonXP 1700+,Via KT400,DDR) je posle nekog vremena opet poceo da brlja slicno kao i tebi sad,uz beep koji znaci problem sa RAMom.Trajno resenje nisam nasao jer je vlasnik tog kompa stipsa za nove delove(RAM,PSU).

Sve u svemu,probaj prvo MemTestx86.Ako on NE prijavi greske,probaj zamenu mesta RAM modula + reset BIOSa.Ako ni to ne pomogne,pozajmi od nekoga drugo napajanje pa vidi kako komp radi sa njime.Ako ni to ne pomogne ... E,onda ne'am pojma ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 11:30   #404
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Da li imas uz plocu onu dijagnostiku sa LED diodama, "D Bracket 2"?
Ako imas,sta ona javlja?

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 15:16   #405
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Flavio PO hvala.Kad pogledam preko PC Wizarda pise da je Phoenix bios,ali si u pravu jer kad se podize sistem pise Award Phoenix.Probacu prvo memtest86,pa ako sve bude u redu probacu da zamenim mesta Ram modulima.Ne znam da li mislimo na isto ima onaj bracket na kome pise USB i kome su upaljene 4 zelene led diode.
EDIT:Sad sam skinuo ovaj memtest86 iso el moguce da ima samo 1MB.El moze da se mauntuje u Demonu i tako proba ili mora da se reze

Poslednja ispravka: McNAIR (22.2.2009 u 15:55)
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 16:18   #406
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Da,to je "D bracket 2".To sa 4 diode.Kad ti zabode comp a ti zvirni pozadi kucista i vidi kako svetle.Ako imas knjizicu od maticne,tamo imas tumacenje.Ako nemas,baci ovde pa cu pogledati ja kkod mene u knjizici .

MemTest radi pre podizanja OSa.Obicno se baci na floppy pa boot-ujes comp sa diskete.Ako si skinuo ISO image mislim da to trebas da narezes na CD pa boot sa njega .
Ja ga koristim sa CDa jednog od Ubuntu Live CDa.

Edit
Dakle,nista od Deamon-a .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
McNAIR (22.2.2009)
Stara 12.3.2009, 17:31   #407
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Evo danas posle dvadestak dana zaglavio se sistem pri podizanju i pozadi one 4 diode na D-bracket-u su upaljene gornji red . crvena .zelena
donji red .crvena .zelena

Imam knjizicu od maticne ali tamo gde pise o tome ima JLED1 pin Definition.Sad ima tabela gde pisu levo pin 1do10. a desno signali
Pin Signal
1 DBG1(high for green color)
2 DBR1(high for red color)
3 DBG2(high for green color)
4 DBR2(high for red coor)
5 DBG3(high for green color)
6 DBR3(high for red color)
7 DBG4(high for green color)
8 DBR4(high for red coor)
9 key
10 NC


Da li bi mogao da rastumacis ovo
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2009, 22:47   #408
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Uhh,tek sad vidim post ..

Gledao si pogresnu stranu u knizici .Skinuo sam manual.pdf za tvoju plocu.Stvarno nema tumacenje za D-Bracket (a ima raspored pinova ).
Kako god,kod mene ima toga.Tamo kaze (za tvoj slucaj):

Testing Base and Extended Memory
-Testing base memory from 240K to 640K and extended memory above 1MB using various patterns.

Ovde nisam bas nacisto na sta se tacno misli .Na RAM ili mozda na cash memoriju procesora (L1,L2) ...


Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Sve u svemu,probaj prvo MemTestx86.Ako on NE prijavi greske,probaj zamenu mesta RAM modula + reset BIOSa.Ako ni to ne pomogne,pozajmi od nekoga drugo napajanje pa vidi kako komp radi sa njime.Ako ni to ne pomogne ... E,onda ne'am pojma ...
Pre promene napajanja,mogao bi da probas sa zamenom RAM modula (za probu) (zaboravih to ).
Koje marke,model i starosti ti je napajanje?Isto i za RAM?


p.s.
Evo cele tablice sifara za D Bracket 2 :



Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2009, 20:42   #409
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imao sam neko kung fu napajanje od 350W pa kad sam pazario AIW X800XT kupio sam neko KME od 400W 9kung fu again).Mislim da je OK osim sto ima neki drndavi vent.
Testing Base and Extended Memory
-Testing base memory from 240K to 640K and extended memory above 1MB using various patterns.
Po ovome i ja mislim da je memorija problematicna.Kad budem imao vremena cu da zavrtim testove pa cu da postavim rezultate..Za sad nemam neke probleme u radu.Vise ne gasim komp vec ga samo stavim u S3 mod.Nadam se da ova stara raga nece da me izda jos jedno godinu dana kada ide u zasluzenu penziju (kad padne cena Phenomu II i plocama sa DDR3 koje ce nadam se do tada imati sredjeni BIOS).Hvala na pomoci
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2009, 21:42   #410
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

You welcome .

p.s.
Moja "raga" je V'03. .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2009, 1:50   #411
sando
Novi član
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

evo mog problema.. Komp se restartuje prilikom paljenja igrice,cak i nekih potpuno nezahtevnih online minigamesa, posle par minuta,a neretko i posle par sekundi, blokira zvuk pri pustanju muzike, gledanja klipova na youtube, i diskonektuje se sa interneta prilikom paljenja nekih aplikacija na facebook npr. a nastavi normalno da radi... dok ponekad samo ukoci i mora se restartovati.. Formatiran je komp ali su se problemi nastavili.. konfiguracija je stara, amd 1800+, g-force mx 460, zvucna c-media....
sando je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2009, 1:54   #412
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Desni klik na My Computer -> Properties -> Advanced -> Startup and Recovery -> Settings i iskljuchi "Automatically Restart". E onda kada ti se pojavi tzv. Blue Screen Of Death, slikaj aparatom pa postavi ovde sliku. To u vecini sluchajeva kazhe u chemu je problem.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Flavio (24.3.2009)
Stara 23.3.2009, 2:08   #413
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

@sandro: proveri napone u BIOS-u, ako takva sekcija postoji, moguce da je napajanje dotrajalo. Ako je no-name a staro koliko i konfiguracija, to ti je glavni osumnjiceni. Dalje testiraj RAM memoriju i HDD za lose sektore, tim redom.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2009, 2:19   #414
sando
Novi član
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

A kako ja to da proverim.. da li je post za plavi ekran vezan za moj problem
sando je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2009, 2:23   #415
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ako je hardverski problem (a tipujem da jeste, tim pre sto si ponovo instalirao sys a nista nisi uradio), nista korisno neces procitati na BSOD-u.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2009, 2:42   #416
sando
Novi član
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

A kako da proverim napon, ram i lose sektore?
sando je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2009, 21:34   #417
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Za napone,odi u BIOS pa pogledaj sekciju "Hardware health","H/W monitor' ili tako nesto(neznam(o) koja ti je maticna ploca).Tu vidi koliko je koji napon.Imas default 3.3V,5V i 12V pa vidi da li sta i koliko odstupa od toga.
Za RAM upotrebi MemTest x86.

Vidi prvo ove stavke.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2009, 21:39   #418
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
FlavioPO kaže: Pregled poruke
Za napone,odi u BIOS pa pogledaj sekciju "Hardware health","H/W monitor' ili tako nesto(neznam(o) koja ti je maticna ploca).Tu vidi koliko je koji napon.Imas default 3.3V,5V i 12V pa vidi da li sta i koliko odstupa od toga.
Ako ne mozes da nadjes u BIOS-u skini Everest pa pogledaj,ima u njemu...
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 20:56   #419
Vucko 146
Novi član
 
Član od: 23.10.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ne znam da li ovo moze da se ubraja u restart ali imam problem sa HDD-om,pre nekoliiko dana sam reinstalirao Win i od tada je poceo HDD da se jednostavno u toku rada ugasi i posle dve sekunde ponovo upali i sve pocinje od pocetka kao restart...probao sam da menjam mesta memorijskim modulima,ocistio sam sve od prasine i zamenio pastu na procesoru,probao sam da iskljucim DVD rezac ali opet ista stvar?!? Vizuelno je sve ok,na ploci i u napajanju nema naduvanih elkosa.
Ima li neko ideju sta da jos da probam?
Vucko 146 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 22:12   #420
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Clear CMOS pa podesi opet parametre,pregledaj (probaj) kako su utaknuti svi utikaci od napajanja u uredjaje.Eventualno zameni naponske grane na kojima su zakaceni optika i HDD pa vidi onda.
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com