Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2011, 21:52   #61
Pejovic
Član
 
Član od: 4.5.2011.
Lokacija: Prijepolje
Poruke: 51
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

ok..hvala..sad cu i ja da vidim da potrazim
Pejovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2011, 22:04   #62
Pejovic
Član
 
Član od: 4.5.2011.
Lokacija: Prijepolje
Poruke: 51
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

http://www.kupimobilni.com/mobilni-t...?proiz=Samsung
ovde su jeftini..S2 je ovde 485 evrica ...koja je onda razlika izmedju ove i one u samsungu?..mogu li nesto da je *****u?
Pejovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2011, 8:35   #63
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

razlika je u nacinu nabavljanja i dovitljivosti prodavca
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2011, 13:02   #64
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Citat:
Pejovic kaže: Pregled poruke
Koja je razlika?..moze objasnjenje..nikad mi to nije jasno..jesu li isti pa ovi samo napumpaju cenu ili sta?
Cena zavisi od milion faktora, a neki od bitnijih su: Kad, od koga, i na koji nacin se vrsila nabavka?
Ne mislis valjda da se ti telefoni nabavljaju direktno iz Samsungove fabrike?
Sto se tajminga tice, s obzirom da cene (skoro) uvek imaju tendenciju opadanja, onaj ko "kasnije" nabavi neku robu moze da ponudi nizu cenu, zar ne?
A postoji i nesto sto se zove "dogovorena cena" izmedju dobavljaca...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 13:03   #65
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Kupih juce Galaxy za neke ok pare koji je bio sa androidom 2.2 pa sam mu odradio update po uputstvu sa pocetka ove teme. Zanima me da li mi treba neki drugi rom da bih imao srpski u telefonu (ne treba mi meni i ostalo na srpskom ali zbog kucanja i swypea mi je bitno)? Takodje ne stize mi konfiguraciona poruka iz telenora za gprs/mms.. Mislim, odradicu to na kraju i rucno ali mislim da bi trebalo da moze i automatski.

Jos uvek nisam prodao stari Wave ali mogu samo da konstatujem da je ako nista drugo, na prvi pogled i po osecaju u ruci, Wave TELEFONCINA u odnosu na ovu plasticnu igrackicu zvanu Galaxy :/
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 12:36   #66
Pejovic
Član
 
Član od: 4.5.2011.
Lokacija: Prijepolje
Poruke: 51
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Exclamation Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Gde u BG kupiti Samsung galaxy s?..neka sigurna radnja?
Pejovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 14:59   #67
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Najsigurnije ti je u Samsungovoj radnji mada imas i u drugim prodavnicama ovaj fon za 310 eura i to nov sa garancijom.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 21:02   #68
Pejovic
Član
 
Član od: 4.5.2011.
Lokacija: Prijepolje
Poruke: 51
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

a u koju radnju a da nije samsung?gde da ga uzmem sigurnog za 310e?
Pejovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2011, 23:14   #69
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Imas pp.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2011, 20:09   #70
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Citat:
Pejovic kaže: Pregled poruke
http://www.kupimobilni.com/mobilni-t...?proiz=Samsung
ovde su jeftini..S2 je ovde 485 evrica ...koja je onda razlika izmedju ove i one u samsungu?..mogu li nesto da je *****u?
Ma na ovom sajtu sve lazu, ja pozvao da proverim cenu za galaxy tab u logic shop, a bilo 100 evra skuplje nego sto pise na kupimobilni.com
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2011, 5:10   #71
stribog
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 125
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 48 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Da kažem koju, pošto sam vlasnik ovog telefona.

Citat:
Ekran:

Kao što se iz specifikacije vidi u pitanju je 4'' ekran rezolucije 480x800 piksela. Veomje prijatan za gledanje, ne zamara kada se duže gleda u njega i ima stvarno fenomenalne boje. E sad vezano za ekran imam i zamerke a to su, kada sam krenuo da kucam poruke on skrin tastatura je previše sitna i pošto ja imam malo deblje prste veoma sampuno imao grešaka u kucanju i to mi je i više nego zamorno. I još jedna stvar koju sam zapazio danas kada sam se vraćao sa posla. Danas je bilo kišovito u Nišu. kada sam krenuo kući izvadio sam telefon i probao da nešto odradim usput, hteo sam da pustim neki klip, ali ne. Čim je pala prva kap kiše na ekran (pala je na deo ekrana gde je bila neka prečica. Telefon je odreagovao kao da sam na to mesto gde je pala kapljica kao da sam pritisnuo prstom. Nakon nekoliko kapi vode na ekranu telefon je počeo da brlja kao da sam na tim mestima gde su kapi pritiskao prstima. To je po meni i jedna od većih mana, što će reći nije moguće baš normalno korišćenje u kišnim uslovima.
Ekran je savršen, i sa njim može da se meri samo SuperAMOLED+ na Galaxy II. Dovoljno je uporediti uživo ekran, recimo, Sensation i Galaxy i neće biti potrebno trošiti reči. Za kišu ne znam, ali ja ne bih vadio telefon po pljusku. Ali ne pije vodu da kapacitativni ekran reaguje na nešto sem ljudskog prsta. Tastatura za Android ima mali milion, pa možeš da ih instaliraš, a uvek imaš i opciju da koristiš tastaturu u 3x4 obliku, i tada su tasteri dovoljno krupni za bilo kakve prste.

Citat:
Zvuk:

Reprodukcija zuka (MP3 Format) je sasvim solidna, ali ništa preterano spektakularno, ništa što bi izazvalo "vauuuu"efekat. Zvuk je po meni sasvim prosečan.
Zvuk je fenomenalan. Ako ne najbolji, onda svakako među najboljima među smart telefonima. Naravno, to dosta zavisi i od slušalica. Retail samsungove koje se dobijaju uz telefon su priličnoi dobre, ali pun kvalitet zvuka može da se iskusi sa nekim iz više klase i pritom ne mislim na AKG ili Sennheiser od 100 evra, nego i Sony od 30 evra koje lično koristim.

Citat:
WiFi:

Vajerles koji je ugrađen u telefon je blago rečeno tužna tuga. Testirao sam ga na 3 različita Rutera/APa (telekomov HG520I, Neki Planet AP na poslu, i jedan Mikrotik ruter koji je napravljen od TP-Link 551 kartice) Na sva tri uređaja se telefon zakačio ali je signa u sva tri slučaja bio katastrofalan. Planetu već na oko metra od uređja signal je 3/5 crtica, na HGu i na mikrotiku (oba uređja su kod mene kuć ista priča, s tim što već na oko 7 metara od HGa vez puca i nema interneta. Dok recim ja na mojoj nokiji E51 u istim uslovima ima pun signa. Čak hvatam ovaj Planet koji mi je na poslu i nekih 100 metara van firme. Dok Samsun nije čak imao ni fizičke prepreke (zidove) u uslovima testiranja. Znači vajerles mu je propast.
Ja sam imao odličan prijem udaljen oko 100 metara od predajnika i to tokom cela dva sata koliko sam skidao aplikacije i surfovao.

Citat:
GPS:

GPS nisam preterano testirao mada ni on nije najsjajniji. Kod mene kući se zakači na satelit i pronađe kordinate za oko 30 sekundi i to me je u startu oduševilo. Ali je danas usledio hladan tuš kada sam to probao na poslu (posao mi je od kuće udaljen oko 1 kilometar vazdušnom linijom od kuće i tu zignala nema uopše ni za lek. Tako da je utisak o GPS-u polovičan ili ti po meni je to nepouzdano. Šta da mi stvarno treba i tek tako u sred nedođije da me izda....
Neće te izdati, ako pratiš uputstva: da je poželjno izaći napolje i da je nebo bez oblačnosti.

Citat:
Kamera:

Nisam je nešto preterano testirao jer nisam imao vremena, a i šta očekivati od oprtike koja ima navodno 5MP ali nema blica i optika nije Karl Cajs, Što je po meni golema mana s obzorom da telefon košta dosta. O ceni cu nešto kasnije, ali da se vratim na kameru. evo nekoliko fotki pa vi procenite. Nisam stigao da napravim neki video.
Kamera jeste loša, ali nije namena ovog telefona da bude foto telefon. Kamera na mobilnom telefonu će uvek biti lošija i od najlošijeg digitalnog fotoaparata, Carl Zeiss optika ili ne, jer jednostavno nema mesta da se u telefon stavi decent procesor za obradu fotografija.Broj megapixela ne znači apsolutno ništa.

Citat:
Baterija:

I ako zvanična specifikacija kaže da u stend baj 2G režimu telefon drži i do 750 Sati, a u 2G režimu + azgovor čak do 13 sati i 30 minuta. Moje iskustvo za ova dva dana koliko je telefon bio kod mene imam dijametralno suprotno iskustvo. kada sam ga uzeo od prijatelja bila mu je puna baterija, Nakon jeno ipočasovne zavrzlame sa flešovanjem i jednočasovnim kopiranjem igara na karticu pogasio sam vajerles i GPS stavio telefon u stend baj i lego sam da spavam. Kada sam u 09 ujutro došao na posao hteo sam da ortaku pokažem neku od igricu, i on je u tom trenutku signalizirao da je baterija prazna i da je punjenje neophodno. Znači nigde veze sa fabričkom specifikacijom i sa situacijom u praksi. Inače period o kojem ja pričam je od 21h naveče pa do 23h aktivnog korišćenja i od 23-09ujutro kada je telefon ponovo korišćen. Zaključak izvedite sami ja nebih da komentarišem.
Onda je otišla baterija. Meni sa upaljenim telefonom 24h, sat do dva sata slušanja muzike, otprilike pola sata razgovora i kuckanje poruka traje dva dana.

Poslednja ispravka: stribog (10.10.2011 u 5:19)
stribog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku stribog na korisnoj poruci:
Pejovic (11.10.2011), pharaon.92.bc (10.10.2011)
Stara 10.10.2011, 11:32   #72
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Potpuno delim iste utiske sa covekom.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2011, 15:11   #73
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Daj bre, kao da ovaj review nesto vredi. Mislim na Freskov. Subjektivno misljenje, ok ima pravo.

I ja se slazem sa prethodnim velikim postom samo kamera nikako nije losa, mozda u poredjenju sa digitalnim foto aparatima ali sgs realno ima i dalje jednu od najboljih kamera na mobilnom telefonu i pri povoljnom osvetljenju moze da zameni foto aparat.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2012, 13:57   #74
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

LJudi tel mi se skroz zeznuo prilikom ovog rom-ovanja.Baguje nekad,iskljuci se sam od sebe itd .Kako da ga vratim na fabricku verziju OS-a ??
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2012, 14:26   #75
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

http://www.youtube.com/watch?v=SYIc4Eo_xAg
I like games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2013, 22:33   #76
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

LJudi mozda jeste malo off ali koja je najstabilnija verzija Androida za ovaj telefon? Preuzeo sam iz prvog posta tu verziju i brljavi sto se tice imenika. Sta predlazete ??
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2013, 0:13   #77
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Proguglaj malo, koliko vidim na dotičnom telefonu može da se stavi 4.0 - 4.1.2 Android.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2013, 0:42   #78
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Ma znam ja da moze nego pitam sta mislite koliko ce se muciti sa tom verzijom s obzirom na hardwear ? Koja najbolje sljaka na ovom telefonu a da nije ona do koje fabricki moze da se upgrade-uje ?
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2013, 0:52   #79
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Pa probaj, šta te košta? Što se hardvera tiče trebao bi da bude ok, iako je u pitanju već vremešan telefon. Nije on ni tako loš ima solidno velik ROM. Ima sasvim ok količinu RAM-a, i veoma solidnu grafiku. Ja mom ZTE Skate krš kinezu koji je noviji ali sa znatno lošijim karakteristikama već 2 meseca teram 4.1.2 (od kako se pojavila prva relativno stabilna verzija) I mogu da ti kažem da sam vrlo zadovoljan kako radi. Vidim da je pre par dana izašla 4.1.2 u varijanti CM Mod 10.1 i baš sutra planiram da ga ubacim da se malo poigram....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2013, 1:03   #80
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread

Jel to ubacujem na vec postojeci 2.3 ili moram da spustam na keca posto sam negde sad procitao da moram prvo da spustim nize firmware da bi instalirao 4 ?

Bilo koja pomoc je dobrodosla jer sam samo jednom u zivotu uradio to Flash Rom ( ili kako vec ) i pola se toga ne secam. Sa Mts-a je mada mislim da to nema nikakve veze ...
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android 2.3.3, galaxy s, gingerbread, i9000, samsung


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Samsung Galaxy S II (i9100) Deusdies Opisi, recenzije i testovi 19 23.4.2012 14:07
HTC Trophy vs Samsung Omnia 7 vs Samsung Galaxy Ace exefragment Aparati i oprema 0 5.9.2011 0:45
[Android] Sta kupiti? Samsung Galaxy S ili S2 i dali vredi razlike od 250 evra JAZA Aparati i oprema 6 23.6.2011 10:02
Best buy: Htc Desire, Htc Desire HD, Htc HD2, Samsung Galaxy s ili Samsung Wave Elena Stojanovic Aparati i oprema 13 25.1.2011 15:50
[Mobilni telefon] [Experience Samsung Tour] Samsung Tab (i 3D LED, Galaxy S...) Schnak3 Opisi, recenzije i testovi 0 22.9.2010 17:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com