Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2011, 0:26   #21
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Moram i ja da pohvalim ovo cudo od telefona. Jeste da ga koristim tek par sati i da me je zezao prijam i slanje poruka zbog cackanja podesavanja, ali ja nigde sa Androida ne idem u buducnosti. Samo baterija stvarno kvari prosek. Za koji dan ce biti iscrpniji izvestaj.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2011, 23:26   #22
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

I ja sam juče nabacio ovog Havajca. Odmah sam mu ubacio Fresh Zodiac Fruit Eclair ROM by Cedric v5.2 i mobilni se stvarno brzinski preporodio. Jedino se nešto nisam snašao oko particionisanja SD kartice (nisam pronašao opciju) ali sve ostalo je išlo po loju. Kada kroz Task manager pogasim sve otvorene aplikacije onda imam slobodno između 70 i 80 mb. Wireless radi kao sat. Internet radi sasvim normalno. Ubacio sam i Igo my way koji isto radi odlično samo što mu treba 2 do 3 minuta da pronađe satelite nakon uključivanja GPS-a. Za puštanje muzike preporučujem Poweramp koji je milion puta bolji od Winamp-a za Android jer ima mnogo više opcija (npr. ekvilajzere, presete, itd.). Takođe mi se sviđa što podržava automatsku rotaciju ekrana u widescreen (nezavisno od gledanja video klipova), ali samo kada se okrene u smeru suprotnom od kazaljke na satu.

Ono što ja činim da uštedim bateriju jeste:
1. Smanjio sam osvetljenje na cca 25%
2. Redovno gasim sve aplikacije kroz Task manager
3. Isključio sam u Account & sync settings dve opcije: backround data i auto-sync
4. Isključio sam data service
5. Uključio sam da koristi samo 2G mrežu.
6. GPS mi je uvek isključen (osim u slučaju kada zatreba)
7. Wi-fi wireless je uvek isključen (osim u slučaju kada zatreba)
8. Bluetooth je uvek isključen (osim u slučaju kada zatreba)
9. Gašenje telefona preko noći.

U narednim danima ću da vidim koliko će da traje baterija.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 1:01   #23
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom

Gasenje aplikacija preko task managera negativno utice na bateriju.

Sent using Tt.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Tihi na korisnoj poruci:
ivanza (3.10.2011)
Stara 3.10.2011, 10:50   #24
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Gasenje aplikacija preko task managera negativno utice na bateriju.

Sent using Tt.
Potvrdjujem. Od kako sam prestao da ubijam aplikacije, izdrzljivost se povecala 20-25%. Ubijam jedino igre iz memorije (posto se ne igram bas cesto, nemaju neku svrhu u memoriji).

Ako telefon koristim samo za razgovore i poruke i osvetljenje drzim na 50%, izdrzava 3 dana.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 23:06   #25
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom

Nema cak potrebe ni za tim, kad se vratis na home screen aplikacija ide u background procese i ne koristi bateriju, a android sam ubija aplikacije zavisno kako je podesen njegov unutrasnji task manager. Jedino na sta treba obrati paznju su servisi oni stalno trose bateriju, pa je pametno zamrznuti sa titanium backupom one koji vam nisu potrebni.

Sent using Tt.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2011, 13:39   #26
poTTa20
Novi član
 
Član od: 11.10.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Ima li nekoga ko je uspeo da koristi Skype na ovom telefonu?
Kod mene aplikacija u principu radi ali samo za IM, dok Skype to Skype poziv nema sanse da ostvarim. Pocne da zvoni i onda ne prestaje dok god se ne izlogujem. I ako se neko javi, zvonjava se nastavi i naravno nema sanse nista da se cuje od te zvrndave.
poTTa20 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 1:16   #27
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Danas sam na ovom mobilnom instalirao Igo My Way 8.4.3 a do sada je bio 8.4.2. Naravno obe verzije su za ekran 320x240.

Razlika u brzini programa je astronomska. Dok je 8.4.2 bio solidno trom i trebalo mu je nekoliko minuta da nađe satelite sada 8.4.3 radi veoma tečno i treba mu nekoliko sekundi da nađe satelit. Možda samo nekoliko sekundi duže traži satelit kada sam u zatvorenom prostoru.

Edit :
Kada sam ponovo probao novi Igo od jutros trebalo mu je malo više od pola minuta da u zatvorenom prostoru nađe satelite. Izgleda da ima neke veze što je mobilni bio isključen nekoliko sati preko noći pošto kada sam probao da isključim i ponovo da uključim mobilni, novi Igo je nalazio satelite podjednako brzo kao da nisam ni isključivao mobilni.

Poslednja ispravka: ivanza (8.11.2011 u 10:25) Razlog: Zapažanje
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
Beagle (8.11.2011)
Stara 8.11.2011, 10:47   #28
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Nista cudno. Telefon pamti podatke vezane za satelite koji se nalaze iznad njega pa se veza brzo uspostavlja.

Medjutim, GPS sateliti nisu geostacionarni, i posle par sati se promene raspolozivi sateliti, te je potrebno ponovo uspostaviti vezu i sacuvati novu konfiguraciju.

EDIT:
evo i primera kretanja jednog satelita u odnosu na Zemlju, u toku jednog dana:
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
ivanza (8.11.2011), LoshMeeBre (30.12.2011)
Stara 29.11.2011, 20:12   #29
levi
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
I ja sam juče nabacio ovog Havajca. Odmah sam mu ubacio Fresh Zodiac Fruit Eclair ROM by Cedric v5.2 i mobilni se stvarno brzinski preporodio. Jedino se nešto nisam snašao oko particionisanja SD kartice (nisam pronašao opciju) ali sve ostalo je išlo po loju. Kada kroz Task manager pogasim sve otvorene aplikacije onda imam slobodno između 70 i 80 mb. Wireless radi kao sat. Internet radi sasvim normalno. Ubacio sam i Igo my way koji isto radi odlično samo što mu treba 2 do 3 minuta da pronađe satelite nakon uključivanja GPS-a. Za puštanje muzike preporučujem Poweramp koji je milion puta bolji od Winamp-a za Android jer ima mnogo više opcija (npr. ekvilajzere, presete, itd.). Takođe mi se sviđa što podržava automatsku rotaciju ekrana u widescreen (nezavisno od gledanja video klipova), ali samo kada se okrene u smeru suprotnom od kazaljke na satu.

Ono što ja činim da uštedim bateriju jeste:
1. Smanjio sam osvetljenje na cca 25%
2. Redovno gasim sve aplikacije kroz Task manager
3. Isključio sam u Account & sync settings dve opcije: backround data i auto-sync
4. Isključio sam data service
5. Uključio sam da koristi samo 2G mrežu.
6. GPS mi je uvek isključen (osim u slučaju kada zatreba)
7. Wi-fi wireless je uvek isključen (osim u slučaju kada zatreba)
8. Bluetooth je uvek isključen (osim u slučaju kada zatreba)
9. Gašenje telefona preko noći.

U narednim danima ću da vidim koliko će da traje baterija.
Vidim da si dobro savladao ovaj telefoncic,uzeo sam ga u petak i sada imam instaliranu verziju froyo 2.2 ali od tada mi neradi internet,pokusao sam i sa rucnim unosenjem postavki ali bez-uspesno,a od servisa i slanja poruka za automatsko namestanje nema nista.
levi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2011, 21:39   #30
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Čitao sam da Froyo nije baš stabilan. Na Fresh Zodiac Fruit Eclair ROM by Cedric v5.2 radi bukvalno sve (internet, wireless, navigacija, SMS, MMS, kamera). Me happy.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2011, 15:39   #31
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Ja sam ubacio pre neki dan 2.3.7-CM7 Huawei U8120--SLYKING241 i prezadovoljan sam. Jedina mana koju ima je nakon sto sam uradio kalibraciju ekrana (ne znam ni sto sam cackao kad je sve radilo), ekran je poludeo, tako da sam ga morao opet pregaziti istim rom-om i nisam cackao opet kalibraciju ekrana. Osim aplikacija koje koristim jednom u par dana, nista ne gasim preko task killera, sve stoji lepo u RAM-u, i mogu vam reci da je baterija dobra, neka 2 dana (za sada) uz koriscenje neta, poruka i poziva (upaljen i preko noci).
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 0:16   #32
levi
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Evo imam ga vec par dana i stvarno sam zadovoljan sa njime,instaliran je froyo 2.2 i sve mi napokon radi,internet nije radio zato sto nisu znali da ga podese u MTS poslovnici,i normalno malo sam se pomucio i sam resio problem, ali avaj ima jedna stvar koja me uzasno nervira,a to je kada npr.iz playliste gde su smesteni mp3 fajlovi izaberete melodiju za ringtone pesma odsvira samo jednom i ne ponavlja se kao sto se ponavljaju njegovi originalni tonovi.E sad ne bi bilo lose ako neko zna resenje ovog problema da ga i postavi tj, objasni.
levi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 8:47   #33
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Imam ovaj telefon neko vreme vec i prezadovoljan sam.
Jedino je kamera velika minus ali to i ne koristim nesto preterano.

E sad me zanima, posto je ovo moj prvi andriod a realno nisam ni razmisljao da ga ROOT-ujem ( valjda se tako zove) imam fabricki 2.1.

Da li vredi da ubacim novu verziju?sta time sve dobijem?
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 13:16   #34
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Dobijaš živahniji Android telefon kome baterija traje malo duže. Moja preporuka je Fresh Zodiac Fruit Eclair ROM by Cedric v5.2 jer je stabilan kao planina.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 17:01   #35
levi
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Imam ovaj telefon neko vreme vec i prezadovoljan sam.
Jedino je kamera velika minus ali to i ne koristim nesto preterano.

E sad me zanima, posto je ovo moj prvi andriod a realno nisam ni razmisljao da ga ROOT-ujem ( valjda se tako zove) imam fabricki 2.1.

Da li vredi da ubacim novu verziju?sta time sve dobijem?
Dobijas mnogo na ustedi baterije,operacije se mnogo brze izvrsavaju kao i ako ti je potrebno GPS lociranje i njegova upotreba mnogo je brze.Ja sam instalirao froyo 2.2 i za sada sam zadovoljan,nailazio sam na komentare da na verziji 2.1 ima problema sa Wi-Fi konekcijama,sa ovim novim froyom nemam nikakvih problema.
levi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 17:29   #36
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Ok onda ne vidim razlog zasto ne bi to uradio.
E sad jos samo 2 kratka pitanja.
Froyo 2.2 ili Fresh Zodiac Fruit Eclair ROM by Cedric v5.2?
I posto prvi put to radim , da li mogu nesto zestoko da pogresim i mozda ostetim telefon?
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 17:52   #37
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Citat:
levi kaže: Pregled poruke
.... ringtone pesma odsvira samo jednom i ne ponavlja se kao sto se ponavljaju njegovi originalni tonovi.E sad ne bi bilo lose ako neko zna resenje ovog problema da ga i postavi tj, objasni.
Instaliraj ringdroid pa sa njim namesti ringtone.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2011, 18:59   #38
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Citat:
levi kaže: Pregled poruke
Evo imam ga vec par dana i stvarno sam zadovoljan sa njime,instaliran je froyo 2.2 i sve mi napokon radi,internet nije radio zato sto nisu znali da ga podese u MTS poslovnici,i normalno malo sam se pomucio i sam resio problem, ali avaj ima jedna stvar koja me uzasno nervira,a to je kada npr.iz playliste gde su smesteni mp3 fajlovi izaberete melodiju za ringtone pesma odsvira samo jednom i ne ponavlja se kao sto se ponavljaju njegovi originalni tonovi.E sad ne bi bilo lose ako neko zna resenje ovog problema da ga i postavi tj, objasni.
To je falinka CasXP roma. Jedino da stavis neku dugacku pesmu da ti svira


Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Imam ovaj telefon neko vreme vec i prezadovoljan sam.
Jedino je kamera velika minus ali to i ne koristim nesto preterano.

E sad me zanima, posto je ovo moj prvi andriod a realno nisam ni razmisljao da ga ROOT-ujem ( valjda se tako zove) imam fabricki 2.1.

Da li vredi da ubacim novu verziju?sta time sve dobijem?
Svkako ti prepoprucujem da promenis ROM. Sa custom ROM-om telefon postaje zivahniji, ekran osetljiviji i baterija duze traje.

Preproruka ide na FZF ROM ako ti treba stabilan i brz sistem. Ako hoces da eksperimentises, onda CyanoGen Mod SlyKing (njemu se desava da izgubi mrezu s' vremena na vreme i neki sitniji bagovi, ali je stabilan i brz).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2011, 11:59   #39
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Za one koji koriste 2.3.7 verzije, mislim da je Pixelwese (KANG) najbolje rešenje. Baterija mi nakon 55 sati ima još 33 posto, a koristio sam i GPS, i poruke i pozive i Wi-Fi. Bitna razlika u odnosu na SlyKing-a je što ne gubi mrežu i nema problema sa Wi-Fi povezivanjem.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
Beagle (28.12.2011)
Stara 28.12.2011, 17:39   #40
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Huawei U8110

Kakav li je Vlad? Vise ne mogu da pratim poplavu ROM-ova za havajca. Cekacu malo da se utisci slegnu, pa cu da instaliram onaj ROM na koji najmanje kukaju

Ima li nekih nedostataka taj Kang? Jel potreban task killer ili sam prazni memoriju?
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
huawei, review, telefon, test, u8110, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Huawei MT882 + D-Link DI524 + bridge mode + DDNS= glavobolja Damiao Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.11.2010 21:59
Huawei router i Ovislink access point Leonidas Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.8.2009 12:26
Huawei MT 822 i TP Link R402M ruter problemi Covenant Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 23.11.2008 4:01
TP-Link wr340g + telekomov Huawei nepet Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 19.10.2008 7:08
Ruter Huawei ddule Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 29.10.2007 19:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com