Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.11.2014, 23:53   #1
dikinson
Član
 
Član od: 2.7.2009.
Lokacija: Negotin
Poruke: 121
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Par pitanja u vezi laptopa

Imam laptop HP Pavilion dv6. Jednog dana nisam mogao da podignem sistem , jednostavno je ekran bio crn. Nosio sam ga u laptop sevis i uradjen je (otisao chipset ili grafika) navodno ima lose hladjenje to im je mana. Racunar mi je radio extra dok klinci nisu nesto zeznuli pa sam morao da podignem ponovo sistem win7 32. E sta se sad desava, dosao sam do toga da mi racunar sad bolje radi nego kada je dosao iz servisa ali kao da se vise cuje kuler, BRZE DUVA. Nisam cackao nista u biosu. Ono sto sam primetio u kontrol panelu u opcijama napajanja, kada je dosao iz servisa da je imao instalirano nesto energy saver ili energy stars pa me interesuje da li to ne utice da on malo sporije radi tj da se manje greje i da se manje kuleri ukljucuju, bojim se da ne cvrkne opet. i jos nesto, u device manageru mi stoji jedan problem kod Teredo Tunneling pseudo - interface STA JE TO, KAKAV DRAJVER MI JE POTREBAN ?
dikinson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2014, 0:03   #2
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja u vezi laptopa

To sto kuler brze duva znaci da ti nesto drzi procesor stalno na visokom taktu ili se laptop pregreva. Drajvere potrazi na sajtu proizvodjaca za svoj model laptopa.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2014, 11:17   #3
dikinson
Član
 
Član od: 2.7.2009.
Lokacija: Negotin
Poruke: 121
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja u vezi laptopa

Citat:
OWERKLOKER kaže: Pregled poruke
To sto kuler brze duva znaci da ti nesto drzi procesor stalno na visokom taktu ili se laptop pregreva. Drajvere potrazi na sajtu proizvodjaca za svoj model laptopa.
To sto ti kazes sve je to poznato, ja sam imao dva pitanja i potrebno mi je ako neko zna nesto konkretnije da mi kaze. Kada sam instalirao win nisam imao nikakvih problema vezanih za drajvere ali to se pojavilo kada sam instalirao USB wirwless sa jacom antenom, cak je i on ok u listi samo sto se pojavio taj Teredo Tunneling pseudo - interface sto ne znam sta je
dikinson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2014, 11:28   #4
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja u vezi laptopa

Opste je poznato a postavljas pitanja zasto se cuje jace? Zasto onda ne resis vec pitas?
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 2:07   #5
Hedgehog
Veteran
 
Član od: 28.5.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 507
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 106 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja u vezi laptopa

Taj Teredo ti je od mrezne kartice. Inace sto se tice procesora i buke probaj da podesis u power management-u parametre kako bi smanjio potrosnju i zagrevanje. http://windows.microsoft.com/en-us/w...#1TC=windows-7
Hedgehog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2014, 23:39   #6
boba511
Član
 
Član od: 4.12.2013.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 68
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja u vezi laptopa

DV6 serija je jedna od najlepsih i najboljih serija, ali konstantno ih prati taj problem sa grafikom i hladnim lemom, ja sam ih sahranio gomilu. Svašta sam im radio i prekuglavanje, pa zamenu termo paste na svakih 6 meseci, menjao spoljne kulere i ne vredi uvek se pojavi taj problem, jednostavno su za izbegavanje, šteta za takav laptop. Probaj da mu očitaš temperaturu procesora pomocu everesta, pa da vidimo sta možeš da uradiš i zašto je bučan.
boba511 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2014, 22:40   #7
dikinson
Član
 
Član od: 2.7.2009.
Lokacija: Negotin
Poruke: 121
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja u vezi laptopa

Citat:
boba511 kaže: Pregled poruke
DV6 serija je jedna od najlepsih i najboljih serija, ali konstantno ih prati taj problem sa grafikom i hladnim lemom, ja sam ih sahranio gomilu. Svašta sam im radio i prekuglavanje, pa zamenu termo paste na svakih 6 meseci, menjao spoljne kulere i ne vredi uvek se pojavi taj problem, jednostavno su za izbegavanje, šteta za takav laptop. Probaj da mu očitaš temperaturu procesora pomocu everesta, pa da vidimo sta možeš da uradiš i zašto je bučan.
Temperatura CPU 60* C, ploca 57* C, HDD 37* C
core speed 805 MHz
Bus speed 2000 MHz
HT link 1610 MHz
to su neki parametri. A ono sto me zanimalo da pojasnim je : nisam dirao nista u Biosu, da li u sistemu u control panelu ili sta zanam gde postoji mesto gde se mogu korigovati brzina procesora itd.. Kao sto sam rekao u kontrol panelu je bilo instaliran "program" energy star i u opcijama napajanja je izabrano energy star, a ne balansirano(preporucuje se) i ne stednja energije sto su dva standardna podesavanja u windowsu. Taj program je imao ikonu (slika) Da li je nekom poznat taj program i da li se njime moze korigovati brzina CPU i ukljucivanje i iskljucivanje kulera, jr kazem kada je stigao iz servisa kao da je bio sporiji racunar a kuner se ukljucivao s vremena na vreme a meni sad radi stalno
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	images (4).jpg
Viđeno:	9 puta
Veličina:	11,9 KB
ID:	50967  
dikinson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2014, 23:27   #8
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja u vezi laptopa

Ta temperatura je previsoka (ako je idle u pitanju) i svakako je potrebno ciscenje i zamena termalne paste.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 15:55   #9
boba511
Član
 
Član od: 4.12.2013.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 68
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja u vezi laptopa

Ta temp od 60 stepeni ako procesor nije bio optercen sa preko 90% neko duze vreme je vemoa visoka, procesor bi morao imati oko 45 stepeni kad laptop nije opterecen nekim slozenim operacijama (igrice ili neki zahtevniji programi), kolika je temp na gpu? Vodi racuna u koji servis ga nosis na ciscenje danas se svi zovu serviseri, a uglavnom ni ne otvore laptop samo ga duvaju kompresorom, sto nema veze s mozgom, to kad sam video krstio sam se levom i desnom rukom!

Sto se tice tog programa nikad video ni cuo za njega, deinstaliraj ga, otidji u bios i postavi sve po default-u, i saacuvaj, trebalo bi se resetovati ako je bilo nekih podesavanja procesora. Koji je tacno procesor u tom laptopu?
boba511 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2014, 15:41   #10
xp professor
Veteran
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Ivy bridge
Poruke: 745
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja u vezi laptopa

Samo da se nadovezem na ovu temu sa pitanjem jednim:
jel potrebno skidati sve drajvere sa oficijalnog sajta proizvodjaca laptopa tipa keyboard, mouse itd? Po meni je bespotrebno, naravno skinucu drajvere za chipset, audio, net, te osnovne. Evo vam sajt pa ako mozete da mi kazete sta treba da se skine, sta ne.
xp professor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2014, 20:57   #11
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja u vezi laptopa

Citat:
xp professor kaže: Pregled poruke
Samo da se nadovezem na ovu temu sa pitanjem jednim:
jel potrebno skidati sve drajvere sa oficijalnog sajta proizvodjaca laptopa tipa keyboard, mouse itd? Po meni je bespotrebno, naravno skinucu drajvere za chipset, audio, net, te osnovne. Evo vam sajt pa ako mozete da mi kazete sta treba da se skine, sta ne.
Sve osim poslednje dve stavke ti treba. Moze da se desi da ti ne rade svi tasteri tastature ili touchpad ako ne instaliras poslednji drajver (pre one dve poslednje nepotrebne tacke). i od onih gore imas vise verzija jednog drajvera pa mozda da skines samo najnoviji i njega instaliras. Ja ih uvek poskidam sve, da ih imam

Poslednja ispravka: Laskaris (3.12.2014 u 21:06)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
xp professor (4.12.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Par pitanja u vezi procesora Eightball ŠDK - Osnovne komponente 12 18.5.2014 1:19
Pravna pitanja u vezi distribucije softvera Markonije Programiranje 12 21.6.2013 17:46
Par pitanja u vezi sajta??? Lordofevill Web razvoj 2 18.2.2012 21:14
Par pitanja u vezi DIABLA II? Ekiman Role-Play 4 5.12.2006 4:01
Par pitanja u vezi GF6600-pomozite pocetniku Ekiman Grafika 16 29.11.2006 9:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com